Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
12. srp 2010

Aha to je nějaký samostatný že? Ale vypadá to prima.

k7ata
12. srp 2010

@chaala V Jablonci už to zrušili ☹ My chodili tady v Liberci a super

tercina
12. srp 2010

@nadis.h Jojo Nadi, to je bohužel samostatný ☹ Ale až se ty naši drobci v tý vodě naučí plavat, tak budem chodit na normální - třeba, jo?

nadis.h
12. srp 2010

tak ju-domluveno. 🙂

zarzuela
12. srp 2010

Ahojte, nadis Domča chrochtal taky ale měl první dva měsíce pořád rýmu - prý z toho jak se mu mlíčko dostalo do nosohltanu tak se mu zahleňovalo a proto chrochtal.
Terci a co se dělá na tom cvíčku s ležicíma mímama? potřebovala bych vypadnout mezi lidi tak by to mohlo být fajn. Akorát si nedovedu představit kdyby se ten náš brouček blokl jak to občas dělá a začal řvát na celé kolo - co paK?

chaala
12. srp 2010

Zarzu, to cvičení vypadá tak,že jsou na koberci podložky a máš na ní ještě plínku z domova. Mimísek buď leží na zemi a ty mu cvičíš s ručkama, nožkama nebo je u Tebe v náručí nebo chodíte. K tomu se zpívá, říkají básničky...trvá to 45minut. Taky jsem se bála, že třeba poprvé bude pláč, ale v pohodě 🙂 Ta paní je moc milá a příjemná, spoustu věcí vysvětlí. Třeba k vývoji motoriky. Psala to i k7ata, že byli spokojení.

chaala
12. srp 2010

Terci, to jste rychlíci 🙂 , už půjdete plavčit. Já jsem taky chtěla chodit sem, asi od 3měsíců, ale naše dětská mudr nám to nepovolila 😒 ...tak jsme začaly později. To už souhlasila 🙂

zarzuela
12. srp 2010

@chaala tak to cvíčo by mohlo být zajimavé 🙂 mě hrozné láká i to znakování ale to je asi ještě pro starší dětičky

nadis.h
12. srp 2010

Jee kdybych já měla zpívat tak ty děti budou plakat... 😀 😨

aggamma
12. srp 2010

Ahojtě holky 🙂 Tak koukám...chvíli tu nejsem a tady se přidávají fotečky jak na běžícím pásu.Máte nádherné mimísky a moc vám to s nimi sluší.Prostě nádherné maminy.Moc se těším až tu s vámi budu taky klábosit o té naší malé berunce....zatím o sobě dává vědět z bříška...a že to jsou někdy parádní dloubanečky pod žebra...asi mi chce ukázat kde přesně má nožičky potvůrka naše malá.Jinak tlak jakž takž,ale pravidelně si ho měřím a na kontrolu jdem 18.tak se zas poradím s dr.Pupík mám nalitý jak meloun,malá už tam asi moc prostoru už nemá 😎 Jo jinak jsem se tak nějak zklidnila co se týče obav z porodu.....chytala mě děsná panika,že to nezvládnu,že tu bolest nevydýchám,že se něco stane......ale příroda je mocná čarodějka a asi se většina mamin před porodem trochu zklidní a porod bere jen jako přirozenou cestu k vytouženému miminku.Měly jste to také tak? Ano bojím se....ale už ne tolik.Opatrujte se 😉

zarzuela
12. srp 2010

@aggamma neboj už brzo budeš mít berušku u sebe, já se porodu bála tak měsíc před termínem, ale přesně jak píšeš tak mě to postupně opouštělo, a v ten den D jsem na to už ani nějak moc nemyslela, brala jsem to tak, že prostě tak jako tak ven musí, a že Dr to ze mě nějak dostanou 😀

nadis.h
12. srp 2010

Aggi ahojky,

já se porodu bála od mala. Do nějakých 23 let jsem ani děti nechtěla kvůli tomu. Ale porod mě až překvapil jaký je a už se tomu směju jak jsem se bála. 🙂

zarzuela
12. srp 2010

Nadis tak to máš dobrý že se směješ, já teda rodit bych šla z fleku znova, ale doufám a modlím se aby ten další porod byl lepší. Ale co mi příjde dokonale od přírody zařízené, že na to člověk rychle zapomene.

chaala
12. srp 2010

Aggi,já se porodu poprvé skoro nebála. Asi že jsem nevěděla, co mě vůbec čeká. Teď u Vanynky jsem se asi bála víc,ale jak to začalo, tak jsem se ani nestihla bát. Vůbec mě to nenapadlo 🙂 A Zarzu má pravda, rychle se to zapomíná.
Zarzi, to znakování mě taky lákalo. Přišlo mi to zajímavé.

nadis.h
12. srp 2010

Zarzu tak tak. Bolelo to jako dost, ale vzápětí jsem říkala že bych rodila klidně znova. Jsem ráda, že jsem neměla nějak špatný porod abych z toho třeba měla takové trauma,že bych odmítala další mimi.

zarzuela
13. srp 2010

Ahojte holky, teda mě se zas ráno zvedl adrenalin - volala jsem do práce aby mi proplatili dovolenou za rok 2010 a účetní mi řekla že na žánou nemám nárok, že jsem v tomhle roce nic neodpracovala, to jsem začala bublat a říkám jí, že mateřská se považuje též jako odpracované dny a že mám dle zákona nárok na celou dovolenou, a ona furt že ne, ale že si to prý zjistí. Pak mi po hodině volala, že se ptala kolegů právníků a že teda nárok mám. Nakopat je .. kdyby člověk prd věděl tak mě ještě ošulej.

tercina
13. srp 2010

@zarzuela To jsou mrchy 😲
Mě naše mzdová účetní rovnou řekla, že po ukončení mateřské mi automaticky dovolenou proplatí - akorát bude krácená o několik dní (mateřská mi končí v říjnu). Tak to je dobře, že sis dupla

zarzuela
13. srp 2010

Terci ono by se to snad ani nemělo krátit, mě mateřská končí teď v září a musí mi to proplatit celé bez krácení

zarzuela
13. srp 2010

posílám vám na čučajdu toho mýho drobečka vysmátýho

tercina
13. srp 2010

@zarzuela Aha, tak na to se ještě zeptám. Díky moc 🙂

tercina
13. srp 2010

@zarzuela Jéé, to je smíšek 😵

tercina
13. srp 2010

@zarzuela Nojo, vy jste vlastně o měsíc starší než mi 🙂) Našemu mladýmu se na bříšku ještě vůbec nelíbí, je to lenoch.

aggamma
13. srp 2010

@zarzuela jo jo tak nějak....sice se šíleně bojím té bolesti...že to nezvládnu,že budu hysterčit....prděla jsem na cvičení i předporodní kurzy...že nebudu umět dýchat a tlačit....prostě všeho dohromady.....ale daleko víc se těším na našho miláčka a nepřeju si nic jiného než ji mít konečně v náruči...zdravou a v pořádku.....A tak to asi příroda má v plánu....přebýt ten strach touhou po tom malém tvorečkovi......Jinak......ten Tvůj drobínek je naprosto úžasnej!!! 🙂 krása!

aggamma
13. srp 2010

@nadis.h radši se nebudu ptát co bolí nejvíc....myslím,že si ty detaily za chvíli stejně přožiju a je lepší abych se uchlácholi tím,že když jste to vy všechny zvládly tak že to musím dát taky.....Jen jsem si řekla,že s epidurálem to hrotit nijak nebudu.....za prvé mi připadá že je to neuvěřitelně drahé a navíc psaly jste tady že jste ho chtěly a stejně jste ho nedostaly.....tak proč se kvuli tomu ještě nervovat.Ale dík za podporu Nadi.

aggamma
13. srp 2010

@chaala to se divím,že jako prvorodička ses nebála....já si to vše maluju celkem barvitě a žádné veselé představy to nejsou 🙂 Ale už ten strach slábne.......

aggamma
13. srp 2010

Jo jinak jsem dala 2 nové fotečky pupíku když jsme byly v čekárně u pana doktora 🙂

zarzuela
13. srp 2010

@aggamma ale epidural je už hrazenej pojišťovnou, teda aspoň v JBC a to v liberci musí být taky. Dávali mi ho 2x ale bohužel já jsem nějaký blbý typ že na mě žádný analgetika ani ten epidural nezabral bohužel. Ale až budu rodit příště tak si ho nechám stopro píchnout co když náhodou zrovna zabere. V Lbc ho moc dávat nechtěj ale v JBC za mnou přišla sama Dr a říkala jestli ho chci - já z prvu nechtěla ale pak jsem se nechala přemluvit 🙂

@tercina Z toho si nic nedělej ono se mu na bříšku pak zalíbí 🙂

aggamma
13. srp 2010

@zarzuela tak to nevím.....na stránkách liberecké porodnice psali kolik stojí a o úhradě pojištovnou tam žádná zmínka nebyla...tak nevím...možná že se ho i dost bojím......tak nevím jak se mám rozhodnout.......

zarzuela
13. srp 2010

@aggamma to na JBC píšou taky ale pak mi Dr říkala že to je hrazené pojišťovnou a fakt jsme nic neplatili. Ale Epi se bát nemusíš je to uplně v pohodě :o) a když ti zabere tak to musí být super. to napíchnutí je fakt uplně v pohodě.

chaala
13. srp 2010

@aggamma ani v Liberci se epidurál už neplatí 🙂 Jen je problém s anesteziologem, většinou je potřeba jinde, u nějaké operace. A poprvé jsem si říkala, rodí každý, zvládnou to, tak i já. Teď už na všechno koukám úplně jinak.
Tak ted juknu na nové fotky 😉
@zarzuela Domča je fešák 😵 ...usměváček.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru