Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
1. črc 2010

Chali ja jsem na wecku vecne i tak. 😀 ono mi prijde parec i rano. V podstate i v noci. A to jsem zmrzlous jinak.

Leri no v centru to musi byt peklo. Tam to nema kam utect to teplo.:-P

lerak
1. črc 2010

to nadis.h: bydlime ve starym baraku, v byte chladek, ven vylejzam nejdriv po 15hod. Supr ze do tech Lidaku je to po tej Masarycce cely ve stinu. Vzpominam na svoje posledni dny tehuleni, to jsem vybihala Prazskou a Moskevskou, chodila na veliky nakupy, tahala tezky tasky, gruntovala, jen aby to uz bylo. Ten posledni den jsem si nemohla uz ani sednout jak to tlacilo. Mrnous byl uz asi hodne nizko a byl to takovej pocit, jak kdyz si mu sedam na hlavu 🙂 To jsem si rikala, ze jestli to tu noc nebude, tak tu dalsi uz nepreziju. A ono to vyslo 🙂

nadis.h
1. črc 2010

Leri tak to jsi dobra. Ja uz to nedavam ted natoz az to bude par hodin pred. Mam uplne takovy podobny pocit jako bych mela dostat chripku. Hrozne me boli svaly a kosti.

tercina
2. črc 2010

@lerak Ahojky, já jsem tak trochu "tupá" na pamatování obličejů, takže se omlouvám, že jsem tě nepoznala. Ale myslím, že vím kdo jsi 😉 . Nebyla jsi na kyčlích s manželem? A stáli jste kousek přede mnou?
Já jsem taky furt před porodem lítala po městě a tahala tašky 😀 . Připadala jsem si jako velryba na nákupech 😀 . Malýho jsem taky měla hrozně nízko, k tomu sem byla dlouho na 3cm, tak jsem se taky bála, abych ho někde nevyklepala 😉 . Ten večer, než jsem šla rodit, jsme ještě s manželem šli do Plauditu na dobrůtku a pak ještě někam na další dobrůtku no a pak se šlo rodit. Teda spíš už mě tak tlačil dolů, že si mě tam po natočení monitoru nechali. Přes noc žádný kontrakce, tak mi to ráno vyvolali.
Taky chodím hodně na procházky. Ale tohle vedro je fakt moc i na mě. Tak jsme přes poledne doma.
Lerak a kam se stěhujete? Někam na okraj? Už se vám nelíbí v centru?

lerak
2. črc 2010

Jj, byla s manzelem 🙂 Ja se pak i stydela vyjit ven, kdyz jsem se v tech vylohach videla 🙂 Chodici stan. Jsem rada, ze to bricho nemusime nosit v tech vedrech vid? Myslim, ze jaro je na porod idealni 🙂 Nadis.h omluva 🙂 Ty jo, jeste do Plauditu na vecu, ja uz ten den nesla ani na nakup, jen jsem lezela a knucela. Manzel na cely den v Praze a vecer me rekl, ze parkuje u domu a jde hned na jedno. To jsem uz byla lehce hystericka, tak jsem mu rekla at jde domu a jeste ze sel, protoze kolem 2hod rano jsem mu tukala na rameno. Muj porod jsem tady popsala nekde v tej rubrice "porody" nebo tak, tak kdyztak muzes precist 🙂
Kamarad nam nabidl bydlet u nej v baraku, zahrada, balkon, nizsi najem. Chceme brzo stavet, povoleni uz mame, tak snad do dvou let.... Tady sice balkon mame, ale do Revolucni, takze nepouzitelnej. Ted to jeste jde, ale az bude malej capkat, tak je to tady pitomy ☹ Takze stehovani do Vesce a pak snad Radcice 🙂
Vsak se hodne casto potkavame, treba vcera 🙂
To je zas vedro. A to me ma prijet na prodl.vikend mamka, pac manza jede pryc. To ji nezavidim tu cestu 3hod v autobuse ☹
My jsme se musely minout i na tom udrzovani...

tercina
2. črc 2010

@lerak No my taky nemáme balkon, hrozně mi to chybí, ale jinak se nám bydlí dobře.
Vesec je fajn, jezdím tam za kamarádkou. Jsou tam hezký procházky, hlavně na Taich.
Kdy si byla na udržování?

nadis.h
2. črc 2010

Ahoj matky. 🙂

my uz byli na velkym nakupu v 7.30 abychom nemuseli pak v tom vedru k veceru. Sla bych se normos koupat. Ale bojim se.:-P

holky CS a otevreni na XY cm jsou 2 ruzne veci ze?

nadis.h
2. črc 2010

Do Vesce se tesim na prochajdu s kocikem. 🙂

tercina
2. črc 2010

@nadis.h Ahoj Nadis, myslím, že to jsou dvě různé věci. Protože já už od 32 týdne měla CS 7 a v 37.tt. už 10. Pak jsem od 38.tt byla otevřená na 3 cm. Dneska jde manžel s prckem na procházku, tak budu mít chvilku pro sebe. Jupí. Na Taichu se budou mít kluci krásně.

nadis.h
2. črc 2010

Ja si to myslela,ze to je rozdil. Ja se valim jak sfinka doma. Nechce se mi ani palcem u nohy hnout. A zavidim vsem co jsou u vody. 😎

nadis.h
2. črc 2010

Me by zajimalo jak to u mne vypada. Me kontroloval dr Cs naposledy nekdy ve 34 tt a pak uz do me nesahal.

chaala
2. črc 2010

Nadi, moje mudr na mě taky už ke konci nesahala. Vždycky jen kotrolovala ultrazvukem,pak změřila bříško. Tak jsem vůbec netušila, jestli už se dole něco děje nebo ne 😀 Žádné otevírání, zkrácený čípek mi nehlásila.
Tercina, to bude pohodička bez mimíska 🙂

tercina
2. črc 2010

Nadi, mě můj Dr. prohmatával vždycky na kontrole. Vlastně na tom 32 tt mě prohmatával a vyšlo mu vysoký CS, do toho jsem měla kontrakce, tak mě poslal do porodky.
Už se těším, až manžel příjde a odveze si toho prďolku. Hodim nohy na stůl a nebudu nic dělat 🙂

nadis.h
2. črc 2010

Chali jj presne. Jen meri briso,pomacka,utz a jde se dom. Ted me maji udelat poradnu ve spitale pac je muj dr na dovce,tak jsem zvedava zda se dozvim vic.

nadis.h
2. črc 2010

Ja mela Cs 3 od 25tt a koukam do prukajdy a naposledy cs meril ve 30tt a bylo stejne a pak uz ho nemeril. Tak to jsme snad pokrocili za 2 mesice.

mori
2. črc 2010

Ahoj vespolek 🙂
Včera jsme jeli do Liberce sepsat porodopis, jenže jim nějak zlobil u mě PC, na papír si to psát nechtěli 😠 tak jim na to prdim abych tam jezdila znova 😝 prej se až tak moc neděje, holt se poptaj až pojedu rodit a základní info by tam měli mít z prvního porodu. Jo a překvapili mě, že už se neplatí epidurál .. (v roce 2007 chtěli 3000,- , ač teda já ho neplatila, páč jsem to měla na doporučení dr. 😉 )
Včera jsem v LBC koupila odsávačku na vysavač, porodnický vložky, nové savičky na lahvičky po Káje 😀 tak snad už bych i mohla rodit 😝

@nadis.h úplně ti rozumím jak ti je, páč mě není asi o moc lépe 😅 Dnes jsem nesla do práce papíry na mateřskou, pak ještě jedno vyřizování, malej nákup a domů jsem přišla totálně zplavená a to jsem šla dopo 😕 Takže jsem šla rovnou do sprchy, a to už podruhý, páč ráno po probuzení musím, protože mi je vedro i v noci 😀

nadis.h
2. črc 2010

Mori a porodopis je to jak napises co chces a nechces u porodu ze? Ten jsem tam taky nenesla. Ja jsem proste fakt vynervena z toho a tak nebudu urco premyslet nad necim co bych jinak napsala. 😀 a taky vim prd co chci a nechci,kdyz jsem jeste nerodila. Kdyz bych jednou tatku premluvila na jeste 1 mimi tak uz budu chytrejsi.
Epi mi taky udelal radost,ze je gratis. Ne ze bych byla skrt,ale za ty penize bude mit Kajuska plno hezkych veci. 😉

mori
2. črc 2010

@nadis.h napsat si můžeš, když máš konkrétní představu .. ale to nemám ani teď podruhé že jo, když člověk neví jak bude porod probíhat 😉 Tam šlo hlavně o to sepsat třeba nemoci v rodině a pod., což už by tam měli mít z prvního porodu 😉
Jasný - právě že za trojku se dá pořidit spousta jiných věcí pro prcka 🙂 A co si budem povídat, určo se najdou i takové maminky, které na to skutečně nemají a rády by to využily ..

nadis.h
2. črc 2010

Mori presne tak. Ta cena byla vysoka a nektere fakt trpi. ☹ tak to se mnou sepsali pri registraci tyhle zakl.udaje. A souhlas s epi mi dali domu k podepsani + milion jinych papiru.

mori
2. črc 2010

@nadis.h jj taky jsem dostala ty papíry 😉
Jo, jsme ještě včera udělali v Kaufu první zásobu plenek - jsme tam za ně nechali 900,- jen to hvízdlo 😅 ale zas měli aspoň nějaký akcičky na Pampersky, tak zas škoda to nevzít 😉

nadis.h
2. črc 2010

Mori kolik jsi za ne dala? Ja pampers koupila zatim jen jedno baleni. 108 ks za 360.

mori
2. črc 2010

@nadis.h je to ještě v autě 😀 večer to vezmem dom, tak písnu ju

nadis.h
2. črc 2010

Jasnacka. 😉 ja jdu uplacat rizky. :-P

mori
4. črc 2010

@nadis.h jsou to Pampers active baby 4 - 9 kg 186 ks a stály 499,- - nikdy jsem je na Káju neměla, tak doufám že budou OK 😉 Jo a teď koukám, že to je v letáku do 7. 7. 😉
A pak jsme braly Pampers Sleep & Play - různé velikosti a stály všechny 209,-

mori
4. črc 2010

jo holky, z pátku na sobotu se manželovi zdálo, že mi prej praskla voda a ani jsem to nevěděla a musel mě budit 😀 Tak pak ráno říkal, že bych si jako měla radši zabalit tašku 😀 😀 😀

nadis.h
4. črc 2010

Mori dekuju.

Ja mam tasku uz zabalenou dlouho a muj furt na to neco keca a Tebe Tvuj zas nabada at si ji zabalis. 😀
ja mela dnes hnusny sen,ze jsem mela holcicku a spatne jsem ji chytila hlavicku a ona se mi udusila. ☹ hrozny sny.

mori
4. črc 2010

Holky nenakupujete někdo v Babyrenka ??? Já vůbec netuším kde to teď je .. já si pamatuju prodejnu jak byla na Rybníčku, pak jsem jí viděla přestěhovanou za Krajským úřadem (tam asi byla jen chvíli) a teĎ podle mapy jsem úplně mimo kde to má být .. snad muž bude vědět. Ale ukazuje mi to na mapě obchodní akademii 😅

nadis.h
4. črc 2010

Mori ja v Rence byla,ale tim ze Liberec neznam a jsem orientacne blb tak Ti nejsem schopna vysvetlit jak tam dojet. 😀 ja jela sockou tramvaji na konecnou a sla pak rovne porad od stanice po prave strane. Je to videt ze silnice hned.

mori
4. črc 2010

@nadis.h a maj tam toho dost ? my tam něco pokoupili jak byli Na Rybníčku - celkem velká prodejna to byla. Já to ukážovi manžovi na Mapy.cz a určo bude vědět 😉

tercina
4. črc 2010

Ahoj holky, teď přemýšlím... ta Babyrenka to je obchod s dětským zbožím? Já nakupuju všechno na malýho v Babycaru, který je v Široký ulici. Je to tam perfektní a paní je moc ochotná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru