Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

vasi
3. led 2008

ahojky těhulky,tak nevím,ale na libereckou porodnici jsem taky neslyšela zrovna moc dobrého.Jsem 30tt a čeká mě zápis do porodnice a pořád nejsem rozhodnutá kde budu rodit.Mám tři možnosti Liberec,Jablonec,Frýdlant.Je na tom někdo podobně?

ene
3. led 2008

To me docela prekvapuje, mela jsem za to, ze odtud ze Sluknovskeho vybezku tam jezdi hodne rodicek. Pokud tohle bude cist nekdo na pul cesty, rozhodne muzu doporucit rumburskou porodnici. Profesionalni pristup jak doktoru, sester na sestinedeli i novorozeneckem, hlavne lidsky pristup. 😵

lendy1
4. led 2008

vasi, zkopíruju sem, co jsem psala již k nám do Liberecka o Liberecké porodnici:

já jsem tam měla možnost během těhu si lehnout na všechny porodní sály-takže prostředí se mi líbilo, pak jsem tam ležela 3 týdny, tak to shrnu: jídlo-HNUS (kdyby mi manžel denně něco nenosil, tak umřu hlady, zhubla jsem tam 3kg), sestřičky na šestinedělí fajn (až asi na 2 vyjímky-strašně chytrý a důležitý), porodní asistenky (sice jsem v Lbc nerodila, ale když jsem tam vždy ležela na porodním sále na pozorování-tak nic moc-některé byli pěkně protivné, doktoři-Lidák je zlatej + ještě asi 2doktorky (Krebsová-ta je taková fajn lidská osůbka, tu druhou si už nevybavím jméno...), pokoje zrekonstruovaný po 2-3, vlastní WC, sprcha, přebalovák, lednička...), pokoje jsou spíš směrem na Husovku-což v létě byl děs-hrozný hluk, vedro, okno nešlo otevřít. Celkově: mám to naproti, takže bych tam porod přežila, těch max. 5 dnů není moc, ale jinak bych volila Jablonec nebo Frýdlant-to jsou porodnice, který si každý pochvaluje.
Posílám ti odkazy ještě na reakce mamin, co rodili v Lbc + najdeš tam i jiná města, tak si můžeš udělat obrázek. I když je fakt, že každý spíš napíše negativní zkušenost a pokud je vše v pořádku, tak to nikdo nikam nepíše

http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/porodnic...

jinak v Lbc teď působí nový primář na porodnici a gynekologii, chce vrátit Lbc zpět dobrou pověst, i když si myslím, že je vše hlavně v lidech, tak jsem zvědavá co s tím udělá. Četla jsem s ním nějaké rozhovory, tak to vypadalo nadějně, ale časem se uvidí. Jinak tu už mají myslím 3 nebo 4D ultrazvuk+chtějí další přistroje, aby se trochu úroveň zvedla a těhu nemuseli jezdit na speciální vyšetření např. srdíčka do Ústí a tak...

vasi
4. led 2008

Lendy,dík za odpověd.Dneska jsem se taky dozvěděla o změně primáře v liberecké porodnici.My taky bydlíme deset minut pěšky od porodnice tak mi připadá zbytečný jezdit někam jinam,ale bohužel ty obavy tady pořád trochu jsou.Ne že bych byla nějak zhýčkaná,ale asi toho každá mamina při porodu má plné zuby tak chce aspon milé jednání ze strany personálu,když se pro tuto práci rozhodl.Neví někdo kdy se má jít do porodnice k zápisu?

lendy1
4. led 2008

já jsem tam byla tak v 32tt? Asi jo...a stejně jsem pak rodila v Ml. Boleslavy, jelikož když mi začal porod, neměli místo pro malého na dětské JIP. Já bydlím přímo naproti porodnici a stejně jsem musela jet rodit 50km daleko 😀 v Lbc jsem rodit chtěla, právě proto, že už jsem věděla, jak to tam funguje, znala sestry na šestinedělí, dr. v porodnici...dle mě se to dá zvládnout, stejně jsi při porodu v takovém stavu, že je klidně všechny pošleš do p...a je ti to celkem jedno. Zase tady v Lbc oceňuji vybavenost (nakonec jsme se na tu JIP sem stejně dostali 😀 ) a zkušenosti některých lékařů...kdyby nedej bože něco bylo s mimčem tak tady v Lbc je pro ně lepší péče než ve Frýdlantu nebo v Jbc-je nutné i na toto myslet, nikdy nevíš, co může taky nastat během porodu-ale nechci strašit, jen zvaž všechny pro a proti...

berunda
5. led 2008

ahoj, já jsem z Jablonce. Taky jsem pořád nevědela jestli Liberec nebo Jablonec. Je fakt jak píše Lendy že Liberecká nemocncie je víc a lépe vybavená. ale nakonec jsem se rozhodla pro tu Jabloneckou. Pracovala jsem tam na chirurgicke jipce a na porodnici mam kamaradku a ta mě porodnicí provedla. No a hlavně to máme kousek.
Kamarádka rodila ve Frýdlantě a nemohla si to vynachválit, prej to tam bylo super. Já si myslím že záleží prostě na lidech, na koho z personálu narazíš. Kdyžtak se zkus vasi juknout na netu na jabloneckou a libereckou porodnici a po telefonicke domluvě je možné se objednat na prohlídku porodnice atd.
Ja jdu sepsat porodopis v 30 týdnu. v poradně mi řekli at se objednám a to jsem byla v 27 týdnu. Takže gynekolog ti řekne kdy.
Tak pa a hodně štěstí

vasi
5. led 2008

ahoj,tak po neděli zavolám do liberecké porodnice a pujdu se zapsat tam.Ono je to asi vážně jedno,i v tý nej...porodnici můžem narazit na někoho ze špatnou náladou,hlavně aby všechno dobře dopadlo a bylo to o.k.Jeden porod mám za sebou,ale to už je 13let,tak si připadám jako by to bylo poprvé.Jen čím víc se to blíží,tím víc se mi vybavují vzpomínky.Ale už se na mimi moc těším,jen doufám že se nenarodí 29.2,když je ten přestupný rok.

essence
9. led 2008

Ahojky,co se týká liberecké porodnice rodila jsem tam v roce 2002 a musim vse, krom jidla desne pochvalit. Porod byl hodne komplikovany a vse dopadlo diky doktorum a sestram na 1+. K pobytu na nadstandartu musim rici, ze starostlivost byla takova, ze se dvere netrhly a porad se me nekdo ptal zda nechci to ci ono..... Jako perlicku dodavam, ze diky tomu ze netekla jedno odpoledne teplá voda, tak mi pri odchodu z porodnice vrchni sestra rekla, ze bohuzel nedodrzely pravidla pro nadstadart a tak se mi nemocnice omlouvam a poplatek samozrejme nebude vyzadovat ( za cely pobyt). Penize jsem uhradila a mela velice pekny pocit z pristupu!!!!!!U druheho miminko mame termin 29.7. a chtela bych opet rodit v Liberci🙂)))

viona
13. led 2008

Jak jsem již psala na diskuzi Liberecka,byla jsem spokojená,nemůžu si vůbec na nic stěžovat,snad jen na to jídlo,ale to už je to nejmenší 🙂

lucielb
29. kvě 2008

Liberecká porodnice mě zklamala, hlavně tedy porodní sál, asistetka byla arogantní, podcenila nástřih, kdyby mě pak nešil doktor v narkóze, tak nevím jak by to dole vypadalo, teprve 3 dni nemám bolesti, jinak odd. šestinědělí docela fajn, pokud nic nechcete, no vcelku mi připadalo, že právo pacienta není v Liberci na denním pořádku, škoda, doktoři jsou tady skvělý. Jen ten přístu lidský chybí
Lucka

scai
30. kvě 2008

Lucko a kdy jsi rodila? Já jsem čekala ,že se to tam pod novým přimářem změní. ☹
A frýdlatská porodnice se bude rušit 😒

helcah
30. kvě 2008

Nevíte jak je to s porodními kurzy v Liberci? Nejdříve se musím přihlásit do porodnice a zároveň i na kurz nebo jak? A stačí až po 30tt? Já teď sem ve 20tt a zatím netuším jestli mě na to doktorka včas upozorní nebo jestli si tohle mám ohlídat sama?

kaciska
autor
31. kvě 2008

ahojda no holky nestrašte mě já to mám za chvilku a moc se teda netěšim když to tu čtu.... 😅 já nechápu proč se tak chovají od toho tam snad sou aby pomohli a poradili...no to sem zvědavá
helcah-to si musíš sama zařídit,jdi se zaptat do porodnice tam ti řeknou víc,a nebo se zeptej své dr... 😵

klaruska1
1. čer 2008

Ahoj holky,já to mám taky za pár-stejně jako kaciska a jsem z toho docela nervózní,hlavně z toho, že se zavírá ta frýdlanstká porodnice, my byli rozhodnuti jít tam-byla jsem tam na operaci, moje ségra tam loni rodila a od začátku těhu jsme tam byli několikrát na pohotovosti.Takže já budu volit Jablonec.Jinak co se týká zápisu do porodnice, tak ten musí být nejpozději na 32. týdnu,ale vzhledem k tomu, že je o jednu porodnici míň, tak je lepší se přihlásit dřív a rovnou můžeš absolvovat i předpor.kurs.Držím všem pěsti,ať si vybereme tu nej porodnici a jsme v pořádku jako my, tak i mimča 😀 😀 😀

lucie.safrankova
20. čer 2008

Ahoj holky, tak jen dotaz taky na tu libereckou porodnici jaké to tam je ted, nemyslím vybavení, to mají dobré, ale co ten přístup k lidem? Zlepšilo se to nebo je to pořád stejné? Nechci aby na mě byl u porodu někdo hnusný, probrečela bych to. Potřebuju mít kolem sebe milé lidi, jsem hrozná citlivka a Frýdlant se zavírá☹

lendy1
20. čer 2008

lucie, já mám info od 2 svých kamarádek, co tam rodili před pár dny (obě druhý porod): prý je to o několik procent lepší, rozhodně lepší přístup personálu. Jak jsem se tam byla i teď několikrát mrknout, tak se dost prostřídali dr., spousta jich odešlo a jsou tam nový. Asistentky a sestry na novorozeneckým jsou asi stejné, až na vyjímky. Jídlo prý pořád hnus, ale dá se to, když tam člověk je opravdu jen pár dnů. Poslední dobou, co jsme četla názory jiných mamin na netu (Aperio, Rodina.cz, Baby-café) tak je to opravdu lepší. Ono podle mě už museli jít opravdu trošku do sebe, četla jsem i nějaké rozhovory s novým řediltelem a ten to taky říkal, že se budou co nejvíc snažit a že plánuje hodně změn, aby se přístup v Lbc porodnici změnil k lepšímu a maminky nejezdili do Jbc nebo jinam.
Jiank k Jbc si myslím, že je to teď takový boom jezdit tam rodit a moje známá, co je z Lbc měla domluvené rodit v Jbc, když tam z Lbc přijela, tak ji poslaly stejně do Lbc, jelikož měli plno a nakonec byla taky spokojená.

market.h
24. čer 2008

Ahojky tak jsem našla téma co mě zrovna zajímá rodit budu v září takže snad dost času se o Liberecké porodnici něco dozvědětm, při přednášce o novorozenci mi bylo řečeno že se to tu trošku rozpadá protože je velká fluktuace zaměstnanců porodnice ale je to stejně jako se vším záleží na tom na koho narazíte jinak vybavení je prý dobré

jaanja
9. črc 2008

Uf, to jsou věci, taky jsem se upínala k Jablonci, ale jak se ukázalo, že čekáme dvojčata, tak to myslím kvůli vybavení bude Liberec, ale moc se tam teda netěším.. Teď mě moje gynekoložka posílá na velký ultrazvuk do Gennetu, v nemocnici prý k nikomu novému ještě nemá ohledně dvojčat důvěru. Nemáte někdo kamarádku, která v podledních měsících rodila dvojčata v Liberci? Jaký je tam přístup personálu třeba ke kojení dvojčat?

klaruska1
9. črc 2008

jaanja nemusíš se bát, moje kámoška měla dvojčátka a taky rodila v Jablonci a když ještě fungovala porodnice ve Frýdlantě tak kolegyně z práce byla s dvojčátky rodit tam, takže bych se ničeho nebála.Já osobně volím JBC, když nám ten Frýdlant zavřeli-do LBC ani náhodou,ale je to jen věc názoru, zase znám spoustu holek co rodily v LBC a byly spokojené 😉 tak to zvaž je to na tobě-máš ještě nějakou dobu na rozmyšlenou 😀

kaciska
autor
9. črc 2008

ahojda kamarádka porodila před týdnem dvojčátka v liberci,a nemůže si prý na nic stěžovat...rodila normálně a prý všechno v pořádku,3 hodiny po porodu ale začala hodně moc krvácet a šlo jí o život ale prý rychlé a profesionální jednání personálu a lékařů jí zachránilo život... 😨 😵 holčičky porodila ve 35 týdnu měli přes 2 kila byli v inkubátoru a po týdnu je s tou jednou už doma ale tu druhou dostane domů až po víkendu páč byla moc hubenoučká a slabší tak se jeste ohřívá v ink.jinak taky budu rodit v lbc,dnes jsme byli na porod.kurzu s manžou a super...provedli nás porodnicí a moc se tam těším...je to tam moc pěkné a pro dětičky je tam i super vybavení a kodr pro ty co čekají dvě...tak hodně štěstí s výběrem..a at ti dobře dopadne 😵 😵

papisa
11. črc 2008

Ahoj maminy a budoucí maminy. Jsem tady dnes poprvé a mám trochu trému 🙂 Čtu si všude možně příspěvky o Liberecké porodnici a straší mě, že jich více negativních než pozitivních 😔 Přistěhovali jsme se s přítelem nedávno a tak tady nemám žádné kamarádky, zkoušim to tady. Termín porodu mám 4.8. ale jelikož je to moje první, tak to prej bude asi dýl, jsem z toho všeho vyplašená. Třeba se tam s některou z vás uvidim 😀 To by bylo fajn. Zatím papa

kaciska
autor
11. črc 2008

ahojky papi,no je to mazec s tou naší porodkou,ale prý už by to mělo být ted lepší....já jsem byla na kurzech a provedli nás i porodnicí a je to tam moc ůtulné a byli na nás moc příjemný....ono se hodně řiká jak se chováš ty k nim tak budou oni k tobě.... 😵 a odkus jsi,z jaké části lib?já jsem z hanychova z vápenky a termín mám 15 srpna.... 😵

papisa
11. črc 2008

Jsem z Ruprechtic, z borováče. Tak to se tam možná uvidíme, protože mě všichni říkají, že budu rodit tak kolem 12.8. 😀 já si taky myslim, že hodně záleží na tom, jak se chová ta dotzčná k nim. Já taky chtěla chodit na ty kurzy, ale pak mě to nějak uteklo. A ty čekáš taky první? Už se nemůžu dočkat až bude Ondrášek venku a já to budu mít za sebou, každej mě straší bolestí a tak, ale já říkám, že teď už to nejde natlačit zpátky 😀 Je mi teprve 22, všichni mi to vymlouvali... Ale jseem ráa, že jsem se nedala.

klaruska1
11. črc 2008

papisa, my máme termín na 23.srpna čekáme taky 1. mimčo ( a taky kluka jako ty ) a taky mám strach-neboj je to normální-můžeme si klidně psát jako to děláme s ostatníma holkama.My jdeme teda rodit do Jablonce,ale rozhodnutí je na tobě.Myslím, že neva, že jsi neabsolvovala ty kurzy-dříve nic takového nebylo a ženské to taky zvládly 😉 i když já musím přiznat, že já je za sebou mám,ale jen ten základní 😉

kaciska
autor
11. črc 2008

papis-mě je 20 a je to jen naše věc....vid?! 😵 jsi vdaná??neboj se,,,,já se snažím být pozitivní a těším se do porodky.....už aby to bylo přesně jak píšeš....taky se nemůžu už dočkat....to by bylo príma kdyby sme se sešli na porodce... 😀 jo a čekáme první-VERUNKU 😵

papisa
11. črc 2008

Ahoj Klarusko, měla jsem hroznej strach a trému, že si se mnou nikdo nebude psát a tohle je super... 😀 Moje kamarádka rodila v Liberci a lituje toho, že nešla do Jablonce, myslim, že záleží na tom, jaký chytneme personál, je to v lidech a o lidech. Bydlím 5 pater nad maminkou, takže to mám pro radu kousek 😉 Jen ještě nejsem do porodnice zapsaná, už jsem tam byla dvakrát, malá čekárna, kde je nedýchatelno, přede mnou bylo asi 6 těhulí a za celou dobu, co jsem tam byla tak šla dovnitř jen jedna. Jsou tam jen od 13 do 14, taková blbost, to nechápu. Zkusim to zase v pondělí a snad budu mít víc štěstí než dosud. Škoda, že to se mnou nemůže obýhat budoucí taťulda, je to takový smutný když tam ty maminy někoho mají a já nic... ☹

kaciska
autor
11. črc 2008

jakto že to nemůže s tebou absolvovat,??ale už je na čase se zaregistrovat....já tam byla nák kolem 32 týdne....byló tam asi 6 těhotnejch ale šlo to rychla za 20 sem byla na řadě....já mám taky strach s personálu.... 😵 😕

klaruska1
11. črc 2008

Holky nesmíme se bát, jsme přece ženský a ty zvládnou všechno 😀 😀 😀 já se snažím myslet pozitivně a těšit se na to a hlavně neposlouchat ostatní, které se snaží nám namluvit jaké to hrozné bylo atd.Můžeme se domluvit a třeba se někde sejít a pokecat, ať ještě zatím samy 2 v 1 nebo pak s kočárkama.Na zápis do porodnice je fakticky nejvyšší čas, tím že zrušili Frýdlant, tak je v Lbc i v Jbc docela nápor 😉

papisa
11. črc 2008

Jé tak to je super, to jsi moje věková skupina 😀 Koukala jsem na tvé album, moc krásné, vdaná nejsem, nějak nebyly korunky. Chceme se vzít ale až bude Ondrášek větší, až z toho trošku bude mít rozum. Jsme spolu s přítelem už 5 let, takže no problém, jemu je 25 a taky už mimi děsně chtěl, i když se teď tak nechová. Koukala jsem, že tam máš fotku z hospůdky U medvěda, tam moc dobře vaří, chodíme tam rádi s "taťuldou". Bylo by fajnový se třeba sejít a pokecat jen tak někde u kavča. Musim tady sehnat nějaký kamarádky, už mi z toho haraší. I když se možná budeme stěhovat, tak jen do Hrádku nad Nisou, to není taková dálka. A budu sem jezdit za maminou.

kaciska
autor
11. črc 2008

klaruš to máš pravdu,no 😅 😵 no já jsem pro každou lumpárnu.... 😀 😀 klaruš a tobě je kolik jestli se můžu zeptat.... 😉 mám strach s toho že chytnu nepříjemnou sestru nebo porod.asistentku a tak víš....a mám trochu i depky s toho ayb nebyli problémy....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru