Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
27. črc 2010

Monitor dechu si muzes pujcit v porodce. Za 900 na pul roku. Je to urcite dobra investice a lepsi nez ho za draho koupit. Rekla bych ze se pak toho prodava hodne pod rukou tudiz je to hure prodejne pak.

Plaza je dobra kojici stanice. 😀 v tom 2 patre nikdo necoura tak je to tam fajn. 🙂))

mori
27. črc 2010

@aggamma mě zrovna dnes monitor dechu přišel 🙂 Vzhledem k tomu, že Gábinka měla po narození problémy a navíc má vadu na srdíčku, tak jsem neváhala - v pátek jak nás pustili, tak muž objednal a dnes to přišlo. Jinak jsem teď furt kontrolovala jak dýchá, přesně jak píše "chaala"
U Karolínky jsem ho neměla - sice když se narodila, tak nedýchala, ale dr. jí daly do pořádku a když jsme odcházeli z porocnice, tak jsem to konzultovala s jejím dr., co si myslí - říkal, že odchází zdravá, že to nepovažuje za nutné kupovat.

Máme tedy český Nanny a je na něj záruka dokonce 4 roky. A mile mě překvapili, že tam byl 1 výtisk Maminky (a zrovna ho nemám, tak paráda 😀 )

Nevím jak v LBC, ale v Ústí monitory půjčují. Mám pocit, že když jsem byla v LBC s Karolínkou, tak někde psaly, že monitory už nepůjčují kvůli tomu, že to střídalo více lidí a pak se obávaly spolehlivosti. Nevim jak teď ..

Holky jak jste tady na tom vůbec s kojením ? Kojíte všechny ? My ne, ani Káju jsem nekojila - nebylo mlíčko. Gábinka je na Nutrilonu HA (hypoalergenní) - jsem se ptala proč má zrovna tento a prý kvůli tomu, že já i muž jsme alergici na trávy / pyly a Karolínka je atopik. Karolínka měla tehdy klasický Nutrilon - škoda, že mi někdo nedoporučil ten HA, třeba by ten atopický exém pak neměla 😒

chaala
27. črc 2010

Tady v Liberci monitor dechu půjčují, jak to psala Nadi. Byla jsem rozhodnutá si ho v porodce půjčit, kdyby něco bylo s Vanďou. Sice byla o 3týdy dřív, ale všechno dobré, tak jsem ho nepůjčovala.
Mori, já ještě kojím. I když my máme už i příkrmy. Tak postupně nahrazujeme.

lucka28
27. črc 2010

@mori jsem si řikala že mě nepišeš sem si myslela že ti lezu na nervy 😉 to super že je hodna my stale jen bulime a je možny že to bylo uplnkem 🙂 přeju vam zdravičko a musime se sejit než se odstěhuju

mori
27. črc 2010

@lucka28 se stěhujete jo 😲 to mi nějak uniklo ne ?

lucka28
27. črc 2010

@mori ted ne ale asi do konce měsice pokud se něco nezvrtne

mori
27. črc 2010

@lucka28 kaaaam ??? povídej

lucka28
27. črc 2010

ty jsi zvědavka 😀 budem kupovat baraček mame i vyhlidlej je to kousek od tud tak tam pak budeš moct na kavu i s dětma je tam velka zahrada snad to klapne hypoteku nam prej daj tak drž palce

lucka28
27. črc 2010

@mori myslela jsem do konce srpna

mori
27. črc 2010

@lucka28 o baráčku si myslím mluvila 🙂 písni kam, aspoň do IP, jsem zvědaváááá. A palce samo držííím ! 😉

lucka28
27. črc 2010

jo tam fakt moc pěkny

mori
27. črc 2010

@mori jj pochopila jsem, když už je konec měsíce 😉

mori
27. črc 2010

dobrý no, odpovídám sama sobě 😀 to bylo tobě Luci samo 😀

lucka28
27. črc 2010

@mori taky jsem pochopila 😀 kež by to dopadlo a nebyli žadny problemy ale viš jak to je 😝

nadis.h
27. črc 2010

Nanny je vyborny monitor! Prodava se nejvic i v Americe! V porodce je pujcuji. To nam rikala hned sestricka pri takovem tom "skoleni" jak koupat apod. Ja si ho zajdu take pujcit. Nechci se rouhat Kaja je zdravy,ale pro trochu meho klidu. Ted kdyz mi spi v postylce pres den tak tam porad chodim ho kontrolovat a nebo ho necham spat v obyvcu.
Ja kojim s klobouckama. Sem tam ho necham potahat bez-ma se to pry kvuli laktaci aby tam byl primo kontakt,ale vzdy az ke konci kdy je uz poradne nadlabnuty.

nadis.h
27. črc 2010

Jedna po o s maminkou 🙂

mori
27. črc 2010

tak jsme slavný http://ustecky.denik.cz/multimedia/galerie/2322... fotka teda "úžasná" 😅 ale zde: http://ustecky.denik.cz/miminka/20100724_bb29_m... v pravém sloupku prosíme o hlásek 😉 Děkujemeeee 😀

@nadis.h konečně fotečka 🙂 sladký 😵

aggamma
27. črc 2010

@chaala @mori @nadis.h tak už jsme zapsaní v porodnici a dokonce jsem v čekárně četla o tom půjčování monitoru dechu 150kč/měsíc.Tak do toho asi půjdu.Vím,že budu plašit okolo spusty věcí tak aspon abych v tomhle zásadním měla trochu větší klid 🙂 Jinak jsem zas klidnější,už jsem konečně koupila ty úžasné propriety do porodnice(porod.vložky,jednoráz.kalhotky,bepanthen....a mimískovi teploměr do vaničky,odsávačku do nosánku,nůžtičky,hřebínek......tatínek ten dnešní kolotoč absolvoval se mnou a bylo to moc prima.Jen jsem ztahaná jak kotě...pupíček se napíná čím dál víc holky a to si říkám,že ještě 2 měsíce poroste 🙂 UFF
@mori odhlasováno......jste krásný holky 🙂
@nadis.h moc vám to oběma spolu sluší 😉
@zarzuela oki zkusím koupit i tu Weledu..myslím,že větší zásobou nic nezkazím a aspon pak budeme mít větší výběr 🙂 a jinak mám Huggies classic asi 3 dny koupené...ach jo...no tak budu muset pátrat po jiných abychom taky pak neprotékali...i když pokud to bude cvalda po mě tak asi nebudem mít problémky se stahýnkama 😀

mori
27. črc 2010

hehe, kamarádka si všimla, že jde hlasovat každou hoďku, tak se občas připomenem 😉 😀

chaala
27. črc 2010

Mori,tak už tam máte hlásek 🙂
Aggi, s těmi plínkami uvidíš. Každému mimískovi sedí nějaké jiné. Vždyť jsme to tady s holkama i psaly. Některá pouívá takové jiná makové 😀 Tak v pohodě. Zkus koupit ještě balík jiných, a pak se rozhodneš, které budeš kupovat dál. Tak jste to dneska s taťkou všechno zmákli 🙂 Super. Teď už nožky na stůl a odpočívej.
Nadi, slušívám to moc moc 😵 😵

zarzuela
27. črc 2010

@aggamma třeba ti ty huggiesky budou vyhovovat, každý miminko je jiný a třeba mimískovi sedět budou v pohodě. Hlavně jsem už napjatá co budete mít jestli to bude holčička nebo klučík. Dneska jsem koupila Activ baby tak snad budou v pohodě, jednou jsem je už měla ale přišlo mi, že provlhají, tak uvidíme teď. Jakou máš odsavačku do nosánku? Domča měl hned po porodu skoro měsíc rýmu, nejdřív jsem měla takový ten balonek, ale nevysálo to tu zadní rýmu a navíc u toho děsně řval, nakonec jsem koupila tu odsavačku do vysavače a super, zvuk vysavače ho krásně uklidnil a odsáto bylo vše.
Nadis krásná fotečka 😉

chaala
27. črc 2010

Zarzu, tak jsme to napsaly ohledně plínek úplně stejně 🙂
Já mám taky tu odsávačku na vysavač...byla nejlepší, pomohla nám. Vanďa chytala rýmu od Lukyho 😒 Tak s odsávačkou jsme si pomohli. Ještě jsem vždycky do nosánku stříkala tu mořskou vodu ve spreji.

zarzuela
27. črc 2010

@chaala koukala jsem jak jsme se pěkně shodli 😀 taky jsem používala mořskou vodu, a i teď mu tím někdy nosánek pročistím

chaala
27. črc 2010

Zarzu, já jsem používala tu mořskou vodu, že mi přišla přírodnější. Nechtěla jsem jí hned dávat nějaké kapky na rýmu. Ze začátku nás rýma docela potrápila.

tercina
27. črc 2010

@mori Ahoj Mori, já kojím. Ale je to někdy pěkně o nervy. Hodně se mi ucpávají mléčný kanálky, nebo co to je a mám pak zatvrdliny v prsou, strašně to bolí, takže kojím s brekem (mojím brekem). Dneska jsem s tím byla v nemocnici. Odstříkávat nešlo, malej měl hlad, no hrůza. Kdybych to neodsála, mohla bych z toho mít zánět a pak antibiotika. Naštěstí teď večer mi to všechno malej vysál, myslela jsem sice, že u toho umřu, ale už dobrý 🙂 Jinak už tam máš taky hlas 😉 . Moc vám to tam holky sluší

@aggamma Tak zítra UZ, viď? Tak držím palečky, ať je vše jak má být 🙂

Jinak já mám taky Nanny, kolegové jí manželovi koupili jako dárek k narození prcka. Jsem za ní vděčná, protože jsme plašan a určitě bych tam k němu pořád chodila a kontrolovala, jestli žije. Takhle jsem v klidu. Odsávačku na vysavač jsem si taky pořídila 🙂 A tu mořskou vodu si hned půjdu koupit, vůbec by mě to nenapadlo - děkuji za tip 😉
Ty plínky to je hrůza 😖 My zatím máme Pampersky, ale až mu budou "dvojky" malý, mám asi 5 balíků "trojek" a ty jsou pěknej mix (Tesco, Huggies, Babylove,...) dostali jsme je k narození. Tak jsem zvědavá, kolik jich budu muset darovat kamarádkám.... 😨

aggamma
27. črc 2010

@zarzuela @tercina @chaala jo jo já koupila ten balonek...a nadšená z toho jak jsme dnes pořídili jsem to volala kámošce a ta mě sprdla a řekla proč kupuju kraviny že balonek je na nic a že jsem měla koupit ten do vysavače...myslela jsem v tu chvíli,že si ze mě dělá srandu 🙂 no nic...učím se za pochodu holky 🙂 Jinak ta mořská voda Physiomer je bezva jen si nedokážu představit,že bych to stříkala mimískovi....pro mě to sice byla jediná pomoc ted na ty alergie kvuli kytkám...ale,v nose to tak šíleně lochtalo,že jsem vždy tak 5 minut kýchala...🙂 zítra UZ tak jsem moc zvědavá jestli něco uvidíme...ale spíš tam už jdu s tím,že to bude prostě překvápko do porodnice...i když tak nějak všechny tušíme holčinku...že jo maminy? 🙂

tercina
27. črc 2010

@aggamma Aggi, já co vím od mamin, tak používají Libenar (koupí se v lékárně), je to pro mimísky od narození do nosánku - něco jako fiziologický roztok. Buď se jim do nosánku kápne jedna kapička, nebo se to kápne na "uchošťour" a jen se jim ten nosík vytře. Takže já bych to s tou mořskou vodou taky udělala tak, že bych mu to tam jen vytřela. Samozřejmě kdyby to byla megarýma, tak asi budu kapat

aggamma
27. črc 2010

@tercina jo jasan to máš pravdu...já si jen představila co to dělá se mnou a už by mi toho mého brouška bylo líto 🙂 a to je ještě v pupíčku....dnes mě to chození po městě tak zmohlo,že jsme museli jet 2 zastávky tramvaje domů....nějak mě všechno bolelo a bylo mi šílené vedro....půjdu chrnět...mimísek mi dnes nějak moc procvičuje břišní svaly....no jo kdybych nebyl koza tak jsem chodila na těhu cvičení 🙂....tak brou a dík 😉

tercina
27. črc 2010

@aggamma Aggi, neboj, já taky furt básnila o tom, jak budu chodit cvičit....no byla jsem jednou a tak mě to zmohlo, že už jsem tam nikdy nešla. Hrozně mě z toho bolelo břicho. No taky jsem chtěla chodit na cvičení na záda (měla jsem před 2 lety bouračku a zlomil se mi obratel) a taky jsem já blboun nechodila. Teď trpím. 😖

mori
28. črc 2010

@tercina jj tak jak píšeš, na uchošťour - jenže já bych jí tam nestrčila ani ten uchošťour, jak má ty nosní dírky malinký 😀 tak snad to nebude v nejbližší době potřeba 😉

holky díky za hlasy 🙂 nezapomeňte i dneska 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru