Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
13. srp 2010

@aggamma Aggi, můžu tě uklidnit, že mě by ty kurzy a cvičení byly stejně na prd. A myslím, že jsou celkově na prd. Stejně v tý bolesti na všechno zapomeneš. Porodní asistentka ti se vším pomůže, neboj. Epidurál je zadarmo, jak psaly holky. Akorát moc bych se na něj neupínala, protože pokud ti ho nestihnou dát včas nebo zrovna není ve vhodnou chvíli anesteziolog po ruce, stejně ti ho nedají. Taky jsem se porodu vůbec nebála. Teprve až když mě večer přijali a já věděla, že mi porod ráno vyvolají, tak jsem se trochu začala bát. Ale neboj, všechnu bolest a vyšetření pro svou berušku zvládneš. Pak už ti bude vše jedno, prostě to přetrpíš 😵

Holky, mějte se tu týden krásně, jedeme s manželem a malým na týden do Tater. papa

nadis.h
14. srp 2010

Ahojky,

Aggi neboj se,já jsem extrémní hysterka a taky jsem to zvládla... 😅

hahyla
15. srp 2010

🙂 Ahoj holky , ty miminka jsou nádherná úplně všechna, moc jim to na těch fotečkách sluší .
@tercina Přeju Ti hezkou dovolenou a počasí

zarzuela
16. srp 2010

@tercina Ahojky ty se chystáš s Péťou chodit na nějaké to cvíčo pro mimísky?

nadis.h
18. srp 2010

Ahojda, to je hnus to počasí co? Dneska jdu na gyndu na kontrolu po 6i nedělí, tak doufám že bude vše v cajku. Kája má rýmu chudák tak jsme včera skoro nespali, ale dnes už docela dobrý.

zarzuela
18. srp 2010

@nadis.h Ahojky, to počasí je už fakt hrozný. Tak ať ti gynda dopadne dobře, já v cajku bohužel nejsem 😢 , tak doufám, že další kontrola už bude ok. My dneska v noci taky skoro nespali, Domča se budil po 20 minutách, takže fakt na palici, teď se mu taky spát nechce - teda spíš mu to nejde. Včera jsme totiž byli na očkování a Dr. mu píchla najednou Sinflorix a Hexu a asi to dělá trošku paseku. Teplotu naštěstí nemá, ale je nevrlej jak starej pes ☹ a já už z toho nevyspání taky 🙄

chaala
18. srp 2010

@zarzuela u nás to bylo taky tak, když jsme dostali dvě dávky očka. Noc jsme teda měli klidnější, ale přes den byla Vanďa taková plakavá 😒 , ale trvalo to den , a pak už bylo zase dobře.
@nadis.h tak všechno u mudr v pořádku? 🙂 Chudák Kája, ať je rýma rychle pryč.

zarzuela
18. srp 2010

@chaala tak teď už to s ním jde, je tedy pořád trošku fňukavej, ale už aspoň usne.

Holky přišla vám už pozvánka na vítání občánků? nám zatím pořád nic, tak nás asi vítat nebudou :o(
A ještě mám dotázek, jak uspáváte mimísky? Domča už mi před měsícem usínal v postýlce sám, stačilo ho položit a za chvilku spinkal, ale pak přišlo trápení s prdíkama a od tý doby mi usíná jen na ruce s houpáním. Nemůž ho to zaboha odnaučit, jediný jak usne bez ruky je, když ho položim k sobě do postele a lehnu vedle něj. Už je právě dost těžký a já mám z něj ruce jak orangutan. Nemáte nějaký fígl?

chaala
18. srp 2010

@zarzuela my jsme byli na vítání občánků až ke konci května a Vanďa se narodila v prosinci. Bylo nám pět měsíců a kousek. Taky jsem myslela, že už na nás zapomněli 😀 Se synem jsem byla třech měsících. Rodí se hodně dětí, tak to trvá.
S uspáváním neporadím žádný fígl.

zarzuela
18. srp 2010

@chaala já si právě říkám jestli tím, že jsem rodila v JBC jestli nás nezavrhli jako liberečáky :o(

aggamma
18. srp 2010

Ahoja holčiny.....tak jsme byly na kontrole u miminkologa.....tlak mám hraniční 130/90,vyptával se mě jestli se mi nemotá hlava,jestli mě nebolí,jestli mě nebolí u srdce nebo se mi špatně dýchá...no jasně že se mi špatně dýchá když mi ta naše beruna tlačí na žebra.....a taky se mě ptal jestli si vubec ten tlak umím sama měřit...připadala jsem si jak blbec ☹ V moči žádný nález,prohlédnul mě,změřil pupek a poslechl si beruščino srdíčko.Prý nález v pohodě.Tak se mám pravidelně měřit dál a kdyby žádné výkyvy tak na kontrolu za týden....a v pondělí mě čeká výtěr 😖 Jinak krevní testy taky v cajku....Holky já už sem tak unavená...včera mě tak bolela pánev...tak jsem se snažila hopsat na míči a pomoci si tím tak od bolestivě natažených svalů v tříslech.....ale asi jsem to ještě zhoršila a dnes mi každý krok dělá problém.A to jsem mužíčka přemlouvala že bychom mohli o víkendu na Sychrov na skotské hry a nebo na houby....to bych ale s sebou musela mít asi nosiče....Ach jo nějak to na mě ted padá ☹

lucka28
18. srp 2010

ahoj holky dnes jsme byli na očkovani a mala ma 7950g 😝 zaim žadna reakce tak jsem zvědava jdu vas do čist

lucka28
18. srp 2010
zarzuela
19. srp 2010

@lucka28 Ahojky taky máme druhé očkování za sebou a teď po druhé teda nic moc. Jakou jste měli noc po očkování? Já se teď po očkování vůbec nevyspala budil se co 20 minut. Ale dneska už to bylo vše v pohodě naštěstí.
Lucinka je nádherná - takový krásný faldíčky 🙂 koukám, že už máte i naušničky - hotová princezna. Ty kojíš nebo už máš UM?
Doktorka nám na kontrole řekla, že už mu můžu dávat zeleninové příkrmy, ne sunar nebo ovocný přesnídávky, ale začít hlavně tou zeleninou. Ale raději ho budu ještě aspoň měsíc plně kojit, nějak se mi s tím tak brzo začínat nechce, vím, že jde zatím jen o dvě lžičky denně.

lucka28
19. srp 2010

@zarzuela my noc měli super žadna reakce až jsem čuměla.....a na ušničky tu davaj už v 6 nedělich pokud je mimčo zdrave..........bohužel nekojim ani jedno mam špatny bradavky a přes kloboučky nechtěli to byli boje....a když jsem odsala jen tak jsem přišla o mliko.....ja davam přikrmy od 3 měicu mliko ji jen nestačilo.....klouček je fakt roztomilej 🙂

zarzuela
19. srp 2010

@lucka28 je vidět, že se Lucince dobře daří :o) ty dáváš už od 3 měsíců tu zeleninku?

lucka28
19. srp 2010

@zarzuela začala jsem přesnidavkama a kaši a ted jedeme už v zelenině

chaala
19. srp 2010

@lucka28 krásně pasete 🙂 Lucinka je šikulka a moc hezká holčička 😵 A váhu teda máte ukázkovou. To my měli až někde v sedmém měsíci.
@aggamma hlavně, že jsi pod dohledem stím tlakem. Je to fakt prevít. Kamarádka měla tu preeklamsii u obou
porodů a je to děs 😒 Tak odpočívej, jak jen to půjde 🙂 ...uvidíš, jak Ti bude o víkendu, když máš takové výletní plány. A neboj, všechno bue dobré a berušku budeš mít za chvilenku u sebe. To už budou krásné starosti.
@zarzuela já normálně kojím a mně doktorka o zelenince řekla až od šestého měsíce. Ale je pravda,že nám kojení stačilo a vlasně jsem ani nikam nepospíchala. Tak mi to nevadilo.

lucka28
19. srp 2010

@chaala taky nevim kde se ty jeji kila vzali syn a ani dcera tolik nevažili na pul roce 😀 vanda je určo šibalek vid 😀 včak mě včera dr řekl za 14 mužete davat přikrmy kdyby věděl že je ma už měsic by vyskočil z kuže 😀

chaala
19. srp 2010

@lucka28 tak jsem se koukla a zjistila jsem,že my tu váhu ještě nemáme 😀 Teď na osmi měsících to bylo při kontrole je 7920g...ještě jsme Vás nedohnali. Ale Lucinka měla porodní váhu velikou, my neměli ani tři kila při porodu. Tak ať roste dál tak pěkně, hlavně že jí všechno chutná 🙂

lucka28
19. srp 2010

@chaala byla haban když se narodila ale po mem mliko hodně ubirala přes pul kila tak jsem najela na UM i když se to dětskymu dr nelibilo 😝 neboj brzo nas doženete to maš jen o par dek 😀

zarzuela
19. srp 2010

@aggamma fajn, že kontrola byla OK, třeba budeš do víkendu fit a vyrazíte na Sychrov a pořádně si to užijete, hlavně se nepřepínej 🙂

@chaala nám právě kojení taky zatím stačí, měla jsem jen před 14 dněma asi týden dost málo mlíka, ale teď už je to zas v pořádku. Domča má 7250g což si myslím, že je uplně v pořádku. Taky se právě nechci někam hnát, bojím se, že když začnu s příkrmama nebudu mít pak dost mlíčka pro něj. Tak právě raději vydržím aspoň do konce 5 měsíce bez příkrmu.

@lucka28 koukám, že Lucinka byla i pěkně dlouhá - to ti asi dala pěkně zabrat že?

lucka28
19. srp 2010

@zarzuela no nechtěla jsem se otevirat a na to že byla od 29tt v porodnich cestach tak to tak rychle nešlo a to samotny tlačeni bylo v poho porodila jsem ji na 3 zatlačeni a bez nastřinu a bez stehu tak ře ok. tlačila se mě lip než ty dva

nadis.h
19. srp 2010

Ahojky,

Zarzi a co Tě trápí že nejsi OK? U mě vše v pořádku.Tak jsem ráda. Dnes si dám konečně vanu.Se těším. 🙂
Pozvánka mi nepřišla na vítání a ani nepříjde. Já mám ještě pořád trvalý pobyt v Praze. A stejně bych asi nešla. 😨
Káju uspávám nejčastěji kojením. Lehnu si vedle něho aby ležel a já ho nemusela přenášet nebo pokládat a za chvilku je tuhoň.

Aggi mě hrozně bolely kyčle ke konci. Furt jsem si těma kyčlema křupala a byla z toho otrávená. Ani to tak nebolelo ale bylo to hrozně nepříjemný. 🙄

Luci malá je kouzelná. 😵

Zarzi ještě bych nedávala asi příkrmy. Pokud prospívá tak na co? 😝

Luci taky kojím přes kloboučky kvůli plochým bradavkám. Ale naštěstí pohoda. Chytá se už i bez tak to střídám.

Jinak já byla dnes na kyčlích. Byla jsem tam už ve čtvrt na 9 a mraky ženských tam už. Fronta byla až na hlavní chodbu. Naštěstí vše OK a nemusíme ani dávat plínku. Hrozně jsem se bála třeba řemínků. 😖

Doktor si myslel že je Kája na 4 měsíční kontrole. Je prý velký. 😕

Přišlo mi dnes lehátko od Fisher price co jsem vyaukrovala. Tak doufám, že se v něm bude Kájíkovi líbit. 🙂

mori
19. srp 2010

@lucka28 ahojda ! dík za sms 😉 hele to je už pořádný kus ženský 😀 My byly u dr. v pondělí a vážíme 3,15 kg 😵
Jéé, holky tu píšou o náušničkách a já si jich ani minule nějak nevšimla 😅 ostuda jsem. My dostali náušničky od babičky, nádherný, tak se těším až je bude Gabča taky nosit 😉

mori
19. srp 2010

holky nemáte některá telefony do LBC na kyčle prosím ? a jak tam jsou ?

lucka28
19. srp 2010

@mori ty sis jako nevšimla že ma naušničky jo 😀 ty ostudo 😀 tak koukam gabinka už začina taky pěkně přibirat neboj brzo nas doženete 😀

zarzuela
19. srp 2010

@lucka28 taky se mi malej od začátku 29tt tlačil dolu, já rodila celkem 14 hodin děs běs a s nástřihem 7 stehů 😖 , tak u tebe teda klobouk dolu že jsi to zvládla bez.

@nadis.h mám po porodu nějaké změny na čípku, tak mě musí kontrolovat :o( modlím se, aby vše bylo pak v pořádku.
S těmi příkrmy si právě taky myslím, že dokud prospívá je vše v pořádku, navíc by mi bylo hrozně líto mu sebrat cumliky když mu je u maminky tak dobře a ty krásný chvilky při kojení to je nenahraditelný.

Jé já taky mám sedátko od FischerPrice jedno mám do 9 kil a teď jsem asi před měsícem objednala hačátko až do 18 kil a v obou se mu moooc líbí. Ještě, že něco takového existuje.

Slyšela jsem jak je to v LBC na kontrole s kyčlema na dlouho, ještě, že to už máme za sebou a už nikam nemusíme. V JBC to šlo hrozně rychle přišla jsem a za 10 minut jsme byli hotový.

lucka28
19. srp 2010

@zarzuela m+ to od začatku do konce trvalo 7 hodin u všech třech asi ji mam nějakou elastickou 😀 mam dvě děti bez nastřihu a u prvniho to podle mě udělali zbytečně

mori
19. srp 2010

@zarzuela my když chodily na kyčle s Kájou do LBC , tak ač tam bylo dost lidí, šlo to rychle. Teď si tam mám dle pediatra zavolat, aby nás vzali přednostně bez čekání - kvůli srdíčku malé - aby se zbytečně třeba nenakazila chřipkou a tak ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru