Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
3. srp 2010

@nadis.h Ahoj Nadi, venku je pěkný hnus. Tak to zvládněte.
Malej má průjem, tak si to taky užívám. Dej pak vědět, kolik Kájík váží, jo?

mori
3. srp 2010

@nadis.h aha .. v bazénu jsem tam naposled byla těho s Karolínkou

já jsem ráda, že nikam nemusím, neb tu dnes taky furt leje a leje..
Včera jsme se byly zvážit u dětského a máme 2,75 kg. Prý nepřibírá tak jak by měla, ale naštěstí to moc dr. neřešil .. jen chce abysme se chodily vážit každý týden, dokud nepřesáhnem 3 kg - což mi neva, aspoň na ní vždy mrkne 😉

nadis.h
3. srp 2010

Holky Kaja nas za chvilku sni! Zase ma za tyden 700gr nahore!😀 takze aktualne 4,46 tj kilo a pul od porodni vahy.🙂))

nadis.h
3. srp 2010

Mori hlavne ze pribira!taky jsme chodili kazdy tyden. Ted jdeme az v 6i nedeli.

aggamma
3. srp 2010

@nadis.h @tercina holky tak jsem dnes byla na těch testech a byly to fakt normální krevní testy jak se na ně chodí.Jinak jsem už asi 3.den naprosto nefunkční,mužský mě od všeho vyhání ať si odpočinu.Jsem unavená a ospalá,sotva se ráno probudím hned už bych zas spala.A pupík se napíná a roste a pobolívá a já si říkám co budu dělat ještě ty necelé 2 měsíce....to snad prasknu......Když se v posteli otáčím tak mám pocit,že bych potřebovala jeřáb...a o vstávání ani nemluvím.Ale jsem ráda za to počasí venku....já vím,je to pošmourno a plačtivo....ale na mé oteklé nohy a tlak je to ten nej nej lék.Jinak brečím skoro pořád až toho mýho mužíčka lituji,že to se mnou musí prožívat.....ach jo.....ty hormony tedy pracují ☹

nadis.h
3. srp 2010

Aggi a bude hur.😀 ja byla nejvic zdechla tak nejak ten posledni mesic.

aggamma
3. srp 2010

@nadis.h no já doufám,že se to ještě aspon trochu zlepší než se definitivně začnu chystat na porod....protože tohle je fakt děs...navíc přijel švára s dětmi a budou tu do konce týdne tak to nechci všechno nechávat na tom mým úžasným chlapovi.Nevím co bych dělala kdyby nebyl se mnou doma.......na jednu stranu jsem za to moc ráda,že budeme na malou dva.Dost se těch prvních dnů bojím......Nadi je super že tak krásně přibíráte.Já bych si všechna vaše miminka tak ráda pomazlila...je to se mnou čímdál horší 🙂

chaala
3. srp 2010

Nadi, teda krásně rostete 🙂 Kája pěkně baští, to je dobře.
Aggi,odpočívej jak jen to jde, když máš tak fajn mužskýho doma 🙂 Já jsem u prvního porodu byla děsně akční,dlouho jsem pracovala,všechno stíhala a teď při Vanynce mi to dávalo pěkně zabrat. Odpočívala jsem, jak jen to šlo. Tak se drž 😉

chaala
3. srp 2010

@tercina máte krásnýho klučíka, teď jsem koukla na fotečku 😵 😵 😵

nadis.h
3. srp 2010

Aggi presne. Kdyz telo bude chtit spat tak spi. Nepremahej to. Das si 20 a bude Ti lip. Ja uz pak jen cele dny prolezela a pravidelne kolem 11-12 odpadla.

nadis.h
3. srp 2010

Chaali dopravam mu no.🙂

hahyla
5. srp 2010

Ahoj holky , prosím Vás, jak to mají vaši mrňousci s kakáním ? Já kojím ,dávám si pozor na to co jím ,piju pouze neperlivou vodu a malá má přesto dost veliký průjem . Na internetu jsem se dočetla, že by to mělo být normální , kamarádka mě říkala to samé , ale mě se to stále nezdá. ☹ ☹ ☹

nadis.h
5. srp 2010

Hahy premyslela jsem uz tolikrat nad tim co Ty. Ale je to urco normalni. Rekla bych ze klasicke bobky po nich nemuzeme chtit. Docetla jsem se ze by to melo vypadat jak michana vajicka.🙂)) coz u nas vypada s velkou fantazii.

nadis.h
5. srp 2010

A taky mi kajdi hrozne casto. Da se rict u kazdeho kojeni.

hahyla
5. srp 2010

@nadis.h Děkuji , mě to dost vyvádělo z míry.

hahyla
5. srp 2010

taky kadí dost často a nejraději hned do čisté plenky ,ale dost mě děsila ta řidkost . Ale minulý týden u nás byla doktorka vážit a přibrali jsme 300g za týden, zítra by se měla zas u nás otočit , tak jsem zvědavá.

nadis.h
5. srp 2010

Hahy jojo to bude okis. My kajdime taky porad a nabirame az moc. A do ciste plinky to taky mame nejradeji.😀 pekna spotreba diky tomu.:-/

tercina
5. srp 2010

Ahoj holky, no my máme opačnej problém 🙂) My zas kadíme jednou za týden. Je to prý ale u kojených dětí normální. Takže mě ty plíny vydržej dost dlouho 😀 Teď měl jeden den průjem (pozná se to tak, že to jsou hnědý hleny - táhne se to). Jinak máme taky řídký kakání, hnědá kejda s bílými kousky (prý bílkoviny).

aggamma
6. srp 2010

Ahoj holky...poslední dny vás zvládám jen občas číct.....tlak mi zas vyletěl na 140/95 takže v pondělí se chystám k Dr a říkám si,že mě asi pošle do nemocnice.....Vůbec se mi tam nechce a moc se bojím,ale zas nechci ohrozit berušku v bříšku.....Pořád se potím a není mi moc dobře takže to asi budeme muset podchytit s doktory.....Ach jo ☹ Myslím na vás at to všechno zvládáte v pohodě..PAc a pusu

tercina
6. srp 2010

@aggamma Aggi, já bych šla k doktorovi hned, nečekala bych na pondělí. Víš, ten tlak je fakt prevít a jestli k tomu ještě natejkáš, tak bych neváhala. Nechci tě nějak strašit, ale kamarádka tam šla, měla vysoký tlak a nateklý kotníky a ihned šla na císaře. Fakt bych to na pondělí nenechávala. Neboj, taky jsem s malým v bříšku ležela v nemocnici. Není to nic hroznýho. Hezky se tam o mě starali a měla jsem jistotu, že je malý v pořádku.

tercina
6. srp 2010

@aggamma Vysoký tlak, natejkání a bílkovina v moči značí Preeklampsii a to je pěkná svině. ☹ Tak se domluv s doktorem, nebo pak večer jeď normálně na pohotovost do nemocnice. Zkontrolují tě a jsou tam moc milí. 🙂 Já to taky tak několikrát udělala, když mi nebylo dobře. Vždy mě prohlídli a uklidnili.

hahyla
6. srp 2010

@aggamma Ahoj ,já Tě nechci strašit ,ale já bych do pondělí určitě nečekala , taky jsem měla nateklé nohy i ruce , zvýšil se mě tlak, ale né tak hodně jak tobě ,měla jsem zhoršené vidění ,jela jsem do porodnice na pohotovost a už si mě tam nechali, prý hrozil epileptický záchvat,tak mě vyvolali porod,ale já byla 39.týden. Ty máš ještě na porod čas ,tak ať neohrozíš sebe a taky mimčo. Hodně štěstí a ať jste v pořádku. Pro kontrolu bych si tam zašla , jsou tam příjemný.

hahyla
6. srp 2010

@tercina Moje sousedka má holčičku a taky jí kadí málo ,tak jsem docela plašila, že je naše malá nemocná, když tak často kadíme a tak řidkou stolici. Doopravdy to vypadá jak míchaná vajíčka.A spotřeba plen je řádná.

nadis.h
6. srp 2010

Aggi preji at to nic neni!
Ja tu dnes mela nase. Tatka se segrou probehl lunapark a iq park a my s mamkou podrbaly v kavarne. Maly nespal cele odpol tak byl ted vecer pretazeny chudacek.

chaala
7. srp 2010

Aggi, jak jsi dopadla? Jela jsi na pohotovost? Já bych s tím tlakem taky nečekala až do pondělka, jak psala Terci, preeklamsie je hnus ☹ Ať Tě mají raději pod dohledem.Doufám, že jen plašíme a jste obě v pořádku.

Nadi, tak jste měli hezký den 🙂 a dneska slavíte první měsíc 😵 😵

aggamma
8. srp 2010

Holčiny moje......k doktorovi zajdu opravdu až zítra.....nateklá nejsem a bílkoviny v moči také nemám,chodím pravidelně s močí na kontrolu.Tlak klesnul,ale pro jistotu opravdu zítra k doktorovi půjdu. Snažím se moc nesledovat zprávy o povodních abych se moc nerozrušila,ale nejde to.........Moc vám všem děkuji za podporu...tlak mám tak průměr 130/85....to první měření je vždy vyšší,ale 2. a 3. už klesá.....Zítra dám vědět jak jsme dopadli....doufám,že si mne tam rovnou nenechají.......Myslete na nás.....Snad jste všechny v pořádku a záplavy vás nezasáhly.....My máme v Chrastavě tchána ☹ Pa

zarzuela
9. srp 2010

Ahojte holčiny, tak jsem zpět a mám pěkně dočteno 🙂

@hahyla neboj to častý kakání je normální - Domča mi první dva měsíce kadil každé kojení a někdy si přihodil i mezi tím - probíhalo to asi takhle - při jídle se pokakal, pak jsem ho šla přebalit a jakmile jsem dopla plenku bylo to tam zas plný. a když mu byl 3 měsíc tak se to upravilo tak na 5x denně a teď mu jsou 4 mesíce a čekám na kakání jak na smilování - podaří se mu to teda 1x denně ale zpravidla před tím děsně řve.

@aggamma dej pak vědět jak to s tebou vypadá, ten vysoký tlak je potvora.

Teda jsem ráda, že jsem doma, tý vody co bylo fuuj, během 15 minut se nám z malýho krásnýho potůčku stala velká divoká řeka, naštěstí nám to nešlo do baráku, ale pohled to hezký nebyl.

tercina
9. srp 2010

Ahoj holky, tak doufám, že jste všichni ok. My máme rodinu v Hejnicích, ale naštěsí jsou všichni OK. Uf. Jen mají vodu ve sklepě. Já jsem se byla v neděli podívat u stadionu na Nisu - mazec, fuj. Jinak spoustu kamarádů z Chrastavy, Raspenavy, Nový Vsi,... nám to vyplavilo. Je mi jich moc líto 😢

aggamma
9. srp 2010

Tak holčiny tlak se mírně srovnal,sleduji ho,měřím a asi to byly nervy z toho jak dopadnou ty poslední krevní testy a taky ty povodně....ted mám tlak 130/85 takže celkem v normě.Žádné otoky,bílkoviny v moči prostě nic.Takže prostě jen nervák........ 😎

hahyla
9. srp 2010

@aggamma Ahoj ,to jsem ráda, že jsi v pořádku. 🙂 🙂 Opatruj se a nenervy se, přenáší se to na malou 😉

Ty záplavy jsou fakt hrozné, chudáci lidičky které to postihlo. Já jsem se potkala s jednou spolupracovnicí , která mě oznámila, že jsme pravdě podobně přišli o práci , že firmu postihly miliardoví škody.

@zarzuela z toho kakání jsem se už docela uklidnila ,potom co jste mě napsali, že to je nomální,ještě kdyby přitom neměla takové bolesti bříška ,známá mě poradila nějaké kapky , ale na příbalovém letáku píší, že se mám poradit s lékařem a taky že jsou pro děti od tří týdnů,což dnes Michalce bylo,ale doktorka je na dovolené a uvidíme se až za tři týdny ,tak nevím jestli je mám použít.

To je moje zlatíčko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru