Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

chaala
14. zář 2010

Ahoj holky 🙂

@zarzuela Zarzu, 30ml je napoprvé dobrý. Určitě mu zachutná a bude baštit víc 🙂 Vanďa taky pořád rýmuje 😒 , myslela jsem, že už bude dobrá...zatím jsem jen stříkala mořskou vodu do nosánku, ale včera jsem začala i odsávat, protože jinak by se vůbec nevyspala. Co dáváš ty na rýmu? Ať je Domča brzy v pořádku.

@scai já budu asi moc opatrná, ale raději bych zůstala doma...přes 38stupňů mi přijde dost, i když to je reakce na očko. Třeba to do oběda klesne.

@tercina Terci, a jak jste včera plavčili? Dobrý? 🙂 Myslela jsem, že ve čtvrtek vyrazíme cvičit, ale s tou rýmou...ještě nevím. Vy půjdete?

scai
14. zář 2010

Tak vyřešeno, kočár jsem si opravila sama. Volala jsem tam a šlo jen o nastavení jednoho šroubu. Takže jsems e do toho psutila, sundala kolečko a po pár pokusech dobrý 🙂
Takže jsem ráda, že tam nemusím. I když ven asi teda na chvíli odpledne půjdu, jen tak se lehce projít. To jí ta teplota snad už opadne. No ale nebudu mezi lidma, bude zachumlaná...to bude dobrý 😉

scai
14. zář 2010

@tercina kde chodíš plavat? my chodíme v pondělí a do zlatého lva ☹

nadis.h
14. zář 2010

Ahojky,

já mám na rýmu už vše snad co existuje pro prcky a zatím nám nic nepomohlo. ☹ začala jsem mořskou vodou,pak vincentku,pak nasivin a libenar...A furt jí má. 😒

chaala
14. zář 2010

@nadis.h Nadi, já jsem včera hnala manžu do lékárny pro nějaké kapičky na rýmu a paní mu říkala,že ta mořská voda je stejně pro ty mimísky nejlepší. No tak stříkám a odsávám, ale po chvilce má nos zase ucpaný 😒

hahyla
14. zář 2010

Ahoj holky, Michalka s rýmou bojuje už čtrnáctdní a žádné zlepšení není, už jsem z toho nešťastná, chudáček malá neustále jí budí jak nemůže dýchat,je mi jí moc líto. S prdíkama se taky pereme ,ale to už se nám začíná lepšit.
Chtěla jsem jít s Michalkou na naušničky , ale když má tu rýmu , tak jí nechci ještě trápit s naušničkama.
Odsávačku jsem si taky koupila a mám stejný problém jako Zarzu, myslela jsem si ,že je problém ve mě, ale koukám že je problém v odsávačce 🙂) .

zarzuela
14. zář 2010

@chaala na rýmičku mám mořskou vodu předtím nám zabrala, teda to měl rýmu skoro měsíc a půl ale pak jsem přikoupila odsavačku na vysavač a v kombinaci s tou mořskou mu to pak zmizelo.
Dneska si zas Domča pochutnával na mrkvové šťávičce a dokonce mi ke konci do toho ani nehrabal a poslušně otevíral pusinku a polykal 🙂

nadis.h
14. zář 2010

Holky já si stejně myslím že ta naše rýma není rýma jako taková. Četla jsem jinde od holek že při odsávání mají třeba skoro plnou odsávačku ale my ne. On je zanudlený to je strašně slyšet,ale neodsaju skoro nic. Jen sem tam na krajíček té hadičky. Asi bych měla jít k Dr a možná nás pošle na nosní že? 😒 Vždyt to má už skoro od narození.

zarzuela
14. zář 2010

@nadis.h jé tak to my měli taky jen husté nudle a plná odsavka niky nebyla jen ta nudle vylítla víc né. Ale pro jistotu bys to Dr. asi říct měla

scai
14. zář 2010

a jakou máte odsávačku? Já tou hadikčovou na vycucnutí taky nikdy nic nedostala. fakt je pak dobrá ta na ten vysavač! Prvně kápnout libenar, chvíli počkat a pak odsát. Máte jí někdo kromě Zarzu?

chaala
14. zář 2010

@scai já mám tu na vysavač. Nejdříve jsem měla koupenou tu úplně obyčejnou, ale ta byla k ničemu. Tak jsem koupila tu na vysavač. Ta fakt pomáhá...vysaje tu rýmu.

nadis.h
14. zář 2010

Zarzi já už s tím byla u Dr. Ta mi řekla tu mořskou sůl a at odsávám. No ale máme jí pořád. Jako je to lepší o hodně, ale furt jí má.Někdy dobrý někdy hodně.

Scai já mám obě.Normoš i vysavačovou. Tou normoš odsávám v noci.

scai
14. zář 2010

takže všechny máte na ten vysavač...to je fajn 😀

nadis.h
14. zář 2010

Scai jj je prima. 🙂 jen by teda na muj vkus mohla byt uzsi ta cast do nosika.

zarzuela
14. zář 2010

@nadis.h já si fakt pamatuju že Domču to od porodu trápilo fakt dlouho, a pak najednou jako když utne. Ona mi Dr. říkala že to nemusí být rýma jako z bacilu, ale že jak se mimískům to mlíčko někdy vrací nahoru tak oni si to natáhnou jako do toho nosohltanu a tam se jim to zahlení a proto ta rýma víš takže zrovinka tohle může být i váš případ. Já k Dr. kvůli tomu taky lítala vícekrát a nikdy to nijak zvlášť neřešila vždy mi řekla mořskou a odsavat a poslední vysvětlení bylo to co jsem teď napsala :o)

tercina
14. zář 2010

Ahoj holky, taky mám tu na vysavač, ale ještě jsem ji na Peťulku nepoužila. Rýma se nám zatím vyhnula. Jen mi pořád jakoby chrčí a chrápe, ale to je prý u mimísků normální, tak nevím.

Co ten pátek? Sejdeme se tedy?

nadis.h
14. zář 2010

Zarzi to mi rikal pritel tez.🙂 tak to tak bude jak rikate.🙂 uz aby to zmizelo.☹
pocasi hnuson co?

nadis.h
14. zář 2010

Terci ja s tim pocitam a tesim se!🙂
jo Kaja taky chrci-chropti.

tercina
14. zář 2010

@chaala Ahojky, jojo, plavčení je super, malýmu se to moc líbí. Zrovna v tu dobu vedle cvičily mamči s ležícíma dětma, tak jsem tam nakoukla a příští pondělí tam razím taky 🙂
@scai Já chodím s malým do studia Beruška, chodíme plavat do vany. Nechtěla jsem hned s více miminkama na jednou, takže má Peťulka vaničku jenom pro sebe. Je tam tedy jen paní lektorka, já a Peťulka. Je to moc pěkný. Po koupeli pak má mladej ještě masáž od paní lektorky - a já se to učím. Drží potvora jeden - no jo, je to prostě chlap 😀

zarzuela
14. zář 2010

Ták dneska Domísek vysosal 70ml kašičky padalo to do něj až jsem se divila a pak mi ještě vypil skoro celé prso. Uvidíme jestli se mu hezky spinkat 🙂

tercina
14. zář 2010

@zarzuela No tak to je super 🙂 Já jsem taky dneska zase dala kašičku - už když viděl lžičku, otvíral pusinku 😀 Ani moc neprasil - něco zdlábnul a už asi hodinku spinká.
Domík je šikula - 70 ml je dost. Dej vědět, jak ti spinkal, jo?

nadis.h
14. zář 2010

Ooh tak preju klukum krasne spani. 🙂

lucka28
14. zář 2010

ahoj hodim par fotek 🙂

zarzuela
15. zář 2010

@tercina Ahojte holky moje, tak noc byla na nic. Po papání kaše se domča do dalšího krmeni vzbudil asi 4x a pak se budil ještě mezi kazdým kojením takže kaše teda jako noční ucpávadlo uspávadlo rozhodně nezabralo. achjooo. Ja už fakt nevím co s nim od 3 do 4 jsme s ním byli vzhůru už to je na palici fakt. když se v noci probudí v postýlce sám neusne :o(

@lucka28 týjo to teda koukám to už se malá fakt takhle dostane sama na kolínka a vzpírá ručičkama jo? nějak trošku dopředu ne? 😀

lucka28
15. zář 2010

@zarzuela už ji neba asi jenom ležet 😀

zarzuela
15. zář 2010

@lucka28 to je teda šikulka 😀 Domča sice kolínka pod sebe hodí, ale ještě nepřišel na to že k tomu má takhle přidat i ruce, ale jestli bude po tatínkovi tak ten nelezl vůbec, ale rovnou chodil, tak se necháme překvapit 🙂

lucka28
15. zář 2010

@zarzuela však ono to lezeni neni tak duležity natalka mě seděla až v 10 měsicich a plazit až po roce a chodit až na 15 měsich a je v poho teda až na kyčle ty ma od narozeni špatny možna pujde i prej na operaci

zarzuela
15. zář 2010

@lucka28 kadžý dětátko má svoje tempo a není třeba nic uspěchávat. Pokud je něco s kyčlíkama tak to je jasný, že chodí později, hlavně aby byla v pořádku a nemusela na operaci :o( to má špatný jadýrka?

lucka28
15. zář 2010

jadyrka ma jako 1 ditě a střižku nema ted ji posledni dobou boli nohy budu muset s ni k ortopedovi ale nemam pro lucku hlidani to nedam s ni naty je histarka tak potřebuju 2 ruce musi na rtg a pak k němu

scai
15. zář 2010

Já si tedamyslím, že lezení důležité je. Nejde o to kdy dítě leze, ale ten správný postup by měl zachován, pro správný vývoj, pro budoucí nepotíže s páteří... takže prvně otáčení na bříško, plazení a lezení, pak až sed, pak vstátá a chodit. Věřím, že to je důležité a když něco z toho chybí nebo je to naopak, může to pak způsobit problémy.
Ale je jasný, že každý dítě je jiný a když prostě něco dělat nechce, tak s tím nic neuděláme... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru