Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

berus
4. pro 2008

120 kč 😉

krista
9. pro 2008

hekova • Dnes v 09:57
kdo ted nedávno rodil v Liberecké porodnici jak to tam ted chodí.Já sem tam rodila před 3 lety a hrůza.Za 5 dní mam termín a mam strach.

phoebe003
10. pro 2008

hekova ja tam rodila před dvěma měsíci a musím moooc pochválit.super přístup,krásné porodní sály,hezké pokoje,příjemný personál nemocnice...nemůžu si stěžovat.je to tam moc super:o))

rozalie7
13. pro 2008

krista:Ahojky držím ti palečky ať všechno dobře dopadne a napiš i svou zkušenost z liberecké porodnice díky moc

romca1974
13. pro 2008

Ahoj holky jdu rodit poprvé a taky mám strach.Malýmu se moc nechce čekáme od 6.12. 😢 zítra nastupuju na vyvolání.Všem ostatním držím pěstičky.Kamarádka rodila před 5ti dny a vše v poho

phoebe003
14. pro 2008

romca, tak moc držím pěstičky at máš porod co nejlehčí:o)

romca1974
31. pro 2008

Ahoj holky tak jsme úspěšně porodili 15.12.dostala jsem pěkný dáreček k narozeninám 🙂 Porod nakonec skončil císařským řezem.Doktoři i asistentky byli naprosto úžasný.Takže kdo jde rodit do Liberce nemáte se čeho bát.Jsou tam moc hodný i na oddělení JIP.Na odd.šestinedělí je to o malinko horší,mladý sestřičky práce s lidma moc nebaví. 😒

slunicko27
23. led 2009

Tak to mám taky za sebou. Holky je tam jeden takovej mladej a moc hezkej doktor Beránek, že se člověk před ním stydí roztáhnout nohy 😝

ajicek_z
2. únor 2009

Ahoj Holky,
mám takový dotaz. Nenechala jste si náhodou některá v liberecké porodnici odebrat pupečníkovou krev pro své děťátko? Zajímalo by mě kolik to stojí a kde jí uschovávají. Předem děkuji za každou zprávu.
Ahoj Andrea

papisa
13. únor 2009

Gratuluji všem novopečeným maminkám, ať vám prckové ělají jen samou radost jako Ondrášek nám... Ještě jednou blahopřeju 😔 🙂

ajicek_z
30. kvě 2009

Ahoj Holky,
tak porod a následujících 5 dní po něm v liberecké porodnici byl naprosto pohodovej. Na porodním sále se nám hezky věnovali a PA Maruška byla moc hodná a skvělá. Měla jsem velké štěstí, že mi v úplně přeplněné porodnici vyšel nadstandart, takže jsem měla naprostý klid, což mi moc vyhovovalo. A sestřičky jak z gynekologického tak z dětského oddělení byl moc milé a ochotné. Moc příjemná je i dětská paní doktorka. Jediný kdo mi neseděl byl doktor Beránek, který chodil ne vizity, ale to je jen můj osobní názor. Jediný co bylo tragický je jídlo, sníaně ještě jdou, ale jinak bída. Ani jsem na jídlo nechodila a radši jsem si nechala nosit dobroty od manžela. Takže když to celkově shrnu tak jsem byla naprosto spokojená.

hagada
7. črc 2009

Ahoj, v Liberci jsem nerodila, měla jsem překotný porod ambulantně v uzavřeném Frýdlantu před rokem a do Lbc mě převezli sanitou, takže mám zušenosti jenom ze šestinedělí: jsem hodně zklamaná.

Pokoje sice téměř luxusní, ale nikdo se mi nepředstavil, nikdo mi neřekl, kde co najdu a koukali na mě jako na "tu z Frýdlantu". Přivezli mne nad ránem, ležela jsem na přistýlce, o mimčo jsem si musela říkat celý den, než mi malou dali (byla jsem na tom bezvadně, bez zranění). Jak já se těšila domů, to si neumíte představit. Připadala jsem si tam jako otravný hmyz... No tak kde jste s tím miminem? ptali se mně na novorozeneckém a vůbec jim nedošlo, že to tam třeba neznám a že se tam neorientuju....Liberec doufám už niikdy více ! A co mi vyprávěla spolubydlící, co s ní dělali na porodním sále při porodu placenty, to snad ani nemůžu sem napsat, abych prvorodičky nevystrašila... Fakt nechutný, ponižující...
Jediná vstřícná doktorka byla dětská, jediná mi podala ruku, představila se a krátce řekla, co a kdy bude miminku provádět. O ostatních raději pomlčím. A nebyly to sestry staré, ale i mladé...
Pokud bych musela rodit v LBC, tak zvažuji ambulantní porod s dulou.

chaala
24. zář 2009

Ahoj holky,prosím Vás o nějaké čerstvé informace k porodním kurzům.
Kolik je to přednášek a kolik se za ně platí. Hledala jsem na stránkách nemocnice,ale informací tam moc není. Jen telefonní číslo.
A v kolikátém týdnu jste se šly přihlásit?Někdy po 30tt?Díky. 🙂

hallipeyy
12. lis 2009

ahojky,jsem 40. týden, zápis jsem řešila ve 33. týdnu.Rozhodla jsem se nastoupit do Lbc porodnice,bydlím u muzea,takže to mám blizoučko.Měla jsem tam rodinou známou a nemohla si stěžovat,prý super.Taky jsem řešila Jabloneckou porodnici o které jsem taky slyšela jen chválu,přesto půjdu rodit do Liberce,dám vědět jak to dopadlo🙂Myslím si ,že je vše v lidech a je to individuální, kdo a jak se vyspí 😒

chaala
19. lis 2009

Hallipeyy,souhlasím s Tebou, je to v lidech. Když jsem v Liberci rodila poprvé, tak všechno bylo v pohodě, ale některé kamarádky měly opačný názor. Teď když budu rodit znovu, tak zase tady, máme to blízko. Tak jsem zvědavá, jaké budeš mít zkušenosti a jestli to ještě rychle nezměníme🙂

oldriska
8. led 2010

Ahoj,

nema nekdo cerstve zkusenosti s libereckou porodnici? Spise ty prakticke - co si urcite vzit, mozna prekvapka atd...Diky. 😉

andykov
9. led 2010

oldri, já ne, ale koukám kolem, tak všichni chodí rodit do Jablonce, nevím, co je to za módu, já tam chtěla spíš z důvodu, že tam odsad pocházím a mám tam rodinu a hodně doktorů tam znám, takže jsem věděla, co čekat. Kamarádka má výše příspěvek, tam rodila a byla docela spokojená, až na jídlo, ale měla nadstandart 😉

baxtery
9. led 2010

Ahoj Oldřiško, já rodila v LBC porodnici loni v září a nemůžu si na nic stěžovat. Porodní asistentky i doktorka byly super, poporodní péče jak o mě tak o miminko byla taky v pohodě. No a co se týká jídla, neměla jsem jedinou připomínku. Hodně doporučuju nadstandard (500Kč/noc), nebyla jsem nervózní, když mi mimi třeba v noci brečelo, byla jsem naprosto v klidu když jsem se šla osprchovat - ve sprše jsem byla snad 10 x za den. Jinak jsem často slyšela ostatní mamči jak chodí v noci po chodbě a utěšují... jinak určitě doporučuju vzít si pro mimi tak na třetí den (to je první koupání) čepičku a rukavičky. Taky je fakt super věc mít doma nachystanou klasickou zavinovačku (rychlozavinovačka se mi moc neosvědčila), využila jsem jí 100%. Jinak oblečky na miminko ti stačí až na cestu domů. Jo a taky se na všechno co chceš vědět zeptej, protože Ti nikdo nic moc sám od sebe neřekne - ale to je logický, že na co prtřebuješ, na to se zeptáš 🙂 Tak držím palce a přeju hodně štěstí!!! 😉

chaala
10. led 2010

Ahoj,rodila jsem v Liberci před měsícem a taky si nemůžu stěžovat. Při porodu paní doktorka i obě sestřičky skvělé, moc se nám věnovaly...možná to bylo i tím, že zrovna nikdo jiný nerodil. A na oddělení šestinedělí taky dobré. A jak píše Baxtery,určitě se ptát na věci,které nebudeš vědět.
Pro miminko ještě budeš potřebovat plínky(od porodnice jich dostaneš 10) a vlhčené ubrousky na zadeček.

hagada
10. led 2010

Holky a v Liberci jste se registrovali kde? Na ambulanci nebo mají k tomu určené dny a hodiny? Máte někdo aktuální telefon, kde bych se mohla nebo musela objednat? díky.

chaala
10. led 2010

Objednávat se nemusíš.Zápis do porodnice dělají každý všední den od půl jedné do půl třetí a jsou to dveře přímo naproti hlavnímu vchodu. Je tam i příjem rodiček.

radkar
11. led 2010

Ahoj, kdybyste měly maminky zájem o kurz pro těhotné, pořádáme je v Jablonci. Jsou určené jak pro jablonecké tak i liberecké maminky, protože je vedou dvě porodní asistentky, kdy jedna pracuje v Jablonci a druhá v Liberci.
CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE O PORODU A PÉČI O DÍTĚ?

Navštivte
KURZ PRO TĚHOTNÉ

Kurz probíhá v rodinném centru Magnet v Jablonci n.N. každý čtvrtek od 18-20 hod a je veden porodními asistentkami.

O ČEM SI BUDEME POVÍDAT NA JEDNOTLIVÝCH SETKÁNÍCH?

1.lekce - těhotenství- výživa a pohybová aktivita v těhotenství, základní vyšetření v těhotenství,
běžné potíže a jejich řešení…

2.lekce - porod a jeho fáze-kdy do porodnice, co vzít s sebou, průběh porodu a šestinedělí,
porod císařským řezem…

3.lekce - předporodní příprava – film o porodu, ukázka a nácvik úlevových poloh a dýchání při porodu,
význam partnera u porodu, možnosti tišení bolesti…

4.lekce - kojení a péče o dítě – vše o kojení, základní péče o miminko, správná manipulace
s miminkem…

5. setkání po porodu s miminky a předání zkušeností
Občerstvení pro budoucí maminky i tatínky zajištěno

Více informací a přihlášky:
kurz.tehulky@seznam.cz
Tel.:775949196 nebo 776383254

oldriska
12. led 2010

Andy,Baxtery, Chaala,
diky za info.Mam to do LBC porodnice kousek, takze ani jinam nechci.Bax - Nadstandard bych si vzit chtela, pokryje mi to pojistka...Co ty poporodni vlozky, kolik jste si jich vzali s sebou?Obleceni pro prcka(krome te cepicky a rukavicek) tedy nepotrebuju?Myslela jsem alespon bodycka...Diky.

chaala
13. led 2010

Oldrisko, oblečení pro mimíska Ti půjčí v porodnici-klasické košilky,zavinovačky. Ale kdyby jsi chtěla mít svoje bodýčka,tak to nevadí. Jeeště jsem měla ponožtičky.Ohledně vložek-já měla 2balíky40ks,ale často jsem je měnila a ze začátku se dávají i dvě,když hodně krvácíš.

oldriska
13. led 2010

Chaala, diky, mam 2 pekna celorozepinaci bodycka vel 50, to uz pak moc neuzijeme, takze si je asi necham druhy den prinest + ponozky, cepicku i rukavicky,Jsem rada ze zavinovacku pujci.Co detska kosmetika? - jednorazove zinky i ubrousky uz mam pripravene 😉 .Jeste jeden dotaz, mohly jste pri 1 a 2 dobe porodni neco jist/pit?A covlastne jidlo, pry to byvalo dost tragicke(lusteniny atd) Diky.

chaala
14. led 2010

Tak bodycka určitě využiješ 🙂 .Mají tam jinak většinou ty klasické košilky na zavazování a někdy to s nima byl trochu "boj" 🙂 Z kosmetiky pro mimíska stačí ubrousky a plínky(nechala jsem si je donést po porodu). V porodnici se mimísek bude koupat 2x,tak dostaneš i dvě jednorázové žínky. Mastičku na zadeček dostaneš. Ještě mě napadlo,že jsem si koupila bepanthen-je na bradavky, a pak se může používat i na zadeček miminka.
S jídlem a pitím při porodu asi nepomůžu...měla jsem oba porody v noci a nebyly příliš dlouhé,tak jsem na nic neměla ani chut. Ale na kurzu doporučovali neperlivou vodu a nějakou tyčinku-musli nebo čoko.

chaala
14. led 2010

Jídlo bylo asi jako v každé nemocnici 😀 ...dá se přežít a těšíš se na domácí. V prosinci byly zakázané návštěvy,tak žádné zásoby od návštěv nebyly.

oldriska
14. led 2010

Ahoj Chaala,

dekuju za rady, zitra jdu na zapis 😉 .

chaala
15. led 2010

Oldřiško, tak v březnu hladký průběh porodu 🙂

oldriska
15. led 2010

Chaala, dekuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru