Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

aggamma
7. črc 2010

@nadis.h jsi hodná,že i v tom fofru a starostech s novým človíčkem ještě odpovídáš na mé všetečné otázky.....to víš prvnička 🙂 asi to s tím nadstandartem nebudu hrotit.....je pravda,že by mi chyběl kontakt......a asi bych byla na vše sama a nemohla se třeba poradit s ostatními mamkami.Strašně se na toho malého miláčka našeho těším,ale jsem taky strachy z toho všeho poprděná........abych zvládla porod,první okamžiky a péči o mrnouska i o sebe......asi to ale přijde samo a člověk funguje protože musí vid.....
@chaala dík za info ohledně zápisu do porodnice,je to prima vědět něco konkrétního.....asi tam zamířím při některé ze svých procházek....no procházek...už se vleču jak vorvaň....a to máme před sebou ještě 3 měsíce..... 😕 a co se týká nadstandartu máš asi pravdu.....člověk je odkázaný jen sám na sebe.Asi ta má touha být sama pramení z toho,že se bojím všeho s tím souvisejícím.....že někoho budu rušit,že neuvidím mužskýho kdy budu chtít a tak.....prostě cíííťa 😎

aggamma
7. črc 2010

@lerak a jak jsi to dělala když jsi chodila do sprchy a mimi bylo u Tebe? To víš sonduju všechna pro i proti.....🙂

lerak
7. črc 2010

vetsinou jsem sla, kdyz prdecek spal, nebo byl pryc, nebo byl u me nekdo na navsteve. Ale je fakt, ze na WC jsem chodila jedine do sprchy, teda curat. Nez jsem sla do porodnice, tak jsem si taky rikala "nadst. ne, aby me mel kdo pohlidat mimi, kdyz budu chtit jit na WC bo do sprchy", ale bylo to uplne v pohode. Ja stejne vzdycky spechala 🙂 Klidne se ptej na co chces.

tercina
7. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem tu. Teď jsem to tady všechno přelouskala. To je ale román 😉

@aggamma Jasně, ptej se nás, rádi ti všecho řekneme 🙂

tercina
7. črc 2010

@nadis.h Já měla taky velkou ztrátu krve a do toho jsem byla šitá až snad pod žebra 😀 Měla jsem velký nástřih vevnitř i venku (kvůli VAXU) a taky jsem se ještě natrhla. Takže buď ráda, že máš jen malé šití 😉 Byla jsem tři dny jako "ležák" takže jsem ani malýho neměla u sebe. Pořádně si odpočiň, budeš to potřebovat 🙂

aggamma
7. črc 2010

@lerak no já uvidím...možná je to zas lepší když má člověk svůj klid a když za ním může kdykoli návštěva....ještě o tom pouvažuji......
@tercina to víš já když se rozepíšu tak je to na dlouho 🙂 jak je to s ochotou personálu pomoci naučit kojit a starat se o drobečka a i s tím jestli Ti dají i informace jak se po porodu starat i o ten namožený a pochroumaný spodek 🙂 Nejsem z těch so jsou oražení a zvyklí se na vše ptát.....tak se trochu bojím.......

aggamma
7. črc 2010

@tercina koukám,že sis ten porod fakt užila.....jen si přeji abychom to oba zvládli....hlavně aby drobeček šel ven dobře a aby byl zdravý........čím dýl ho mám v bříšku tím víc se o něj bojím......ael to je asi normální.....

tercina
7. črc 2010

@aggamma Já jsem taky chtěla na nadstandard, ale jelikož jsem ten den byla poslední, koho si tam nechali, tak si umíš představit, jaká byla fronta na nadstandardy. Není to tak, že si o něj předem zažádáš a máš ho. 😖 Musíš si o něj říčt, když tě přijímají k porodu a oni tě dají na pořadník. Pokud je hodně rodiček, těžko se tam dostaneš, ale zkusit se to musí 😉 Byly jsme na pokoji čtyři, ostatní mamky byly vesměs druhorodičky, tak mi daly pár rad a povídali jsme si. Jelikož jsem tam byla 6 dní, tak se mi tam vystřídalo víc maminek, dokonce jsem tam jeden celý den a půlku noci byla na 4 lůžáku sama 😀 Naštěstí jsem měla štěstí na neřvoucí miminka, takže bylo vše ok.
Personál je moc ochotný, jak sestřičky na gyndě tak dětské. Sestřičky z gyndy se ti starají jen o spodek a sestřičky z dětského o miminko a prsa (kojení). Spodek jsem měla pochroumaný dost, starali se suprově. Dělali mi oplachy 😉

tercina
7. črc 2010

@aggamma Jojo, to je normální. Neboj, už si z porodu pamatuju jen to hezký 🙂
A oba to zvládnete - musíte. A neboj, kdyby náhodou (samozřejmě že to tak nebude) mimík nechtěl ven, oni si s ním poradí 🙂 Jsou to profíci

makyna12
7. črc 2010

ahoj holky,
já jsem rodila v Liberci dvakrát a nemůžu si stěžovat. Až na to že jsem ani jedno děcko nekojila..to vidím jako jejich největší chybu. To kojení se holt musí naučit a není to legrace pokud to nejde 😒
Jinak porod super..je to tak úžasnej zážitek plnej adrenalinu..trochu bolesti k tomu patří, ale strašně brzy se na to zapomene, protože je to hrozná úleva od všeho když je mimouš venku. Prostě nepopsatelnej zážitek plnej emocí. S Lidákem jsem na začátku těhu měla problém, a nakonec vedl porod on a byl skvělej..Další super doktorka je mudr. Dimčáková, skvělá ženská..je na ní vidět, že je ještě mladinká a neotrávená lidma a svojí prací a to je super. Jídlo mě přišlo ok...a na šestinedělí si mě nikdo nevšímal až na jednu sestru, která mě vynadala za to, že mám malou u sebe v posteli...tak jsem jí řekla, že je to moje věc a že jí do toho nic není a od té doby jsem od ní měla klid...ostatní taky peskovala, ale ty já nic neřekli tak si dovolovala...taková můra důležitá...Ještě jsem zapoměla dodat, že jsem byla přihlášená do porodnice v Jablonci, ale nakonec jsem to nestihla tak jsem byla ráda za Liberec a jak jsem z něj měla strach tak mě to mile překvapilo.

aggamma
7. črc 2010

@tercina dík jsi fakt moc milá.....nějak z toho všeho začínám mít hlavu jak pátrací balon ...tak pár konkrétních zkušeností a informací je úleva.Půjdu do hajan.....mimísek žďuchá...asi se mu v sedě na míči už nelíbí...má radši když se rozvaluje na boku...to má víc místa asi.Tak doboru noc vám všem 😉 A dík

tercina
7. črc 2010

@aggamma Dobrou noc a zase někdy tady AHOJ 🙂

makyna12
7. črc 2010

jo aggamma : nechtěj nadstandart..je to fak dobrý na tom pokoji..ostatní mamky poradí, pomůžou a pohlídaj když jdeš do sprchy..je to fakt mnohem lepší...

tercina
7. črc 2010

@makyna12 Ahojky, tak to si asi měla smůlu na sestřičky, viď? Já jsem byla 32 a 33 tt na udržování a "vyzkoušela" jsem snad všechny sestřičky a doktory. Všichi byli OK. Tak se divím.... 🙂
Jinak mě kojení taky nešlo, prsa jako šutry a malej se neuměl přicucnout. Jedna mladá sestřička mi moc pomohla a naučila mě to

makyna12
7. črc 2010

@tercina ahojky...ta sestřička to byla jen jedna, jinak všichni super...jen to kojení...při druhém děcku jsem jim říkala, že první jsem nekojila, že to nešlo tak jsem si myslela, že mě nějak pomůžou, ale ouha...sakra jsem se spletla..druhorodičku už v Lbc berou tak, že všechno umí a hotovo..mě to teda bylo i milejší, páč při druhým už víš jak na to a vše si stejně děláš po svém 🙂

nadis.h
7. črc 2010

Aggam a jinak dostanou nove pacientky takove "skoleni" prave o kojeni,peci o mimi i s ukazkou (jak ho prebalit,jak zmerit teplotu,jak ho chytit...)jak pecovat o siti a plno jinych. Jedine co tedy musim vytknout je to,ze mam ploche bradavky. Sestricka zkusila Kaju prilozit a rovnou prisla s brozurkou jaky typ kloboucku koupit+jakoukoli odsavacku. A to bylo vse.☹ prekvapilo me,ze nemaji na pujceni nejake.

tercina
7. črc 2010

@nadis.h Mě musel manžel odsávačku přivést ještě v noci, protože jsem myslela, že mi ty prsa prasknou. Bohužel na půjčení nemají 😖

@makyna12 Je fakt, že prvorodičkám toho řeknou víc, ale ty druhorodičky, co se mnou byli, se sestřiček taky hodně ptali. Já jako prvorodička jsem musela koupat jen s dozorem, kdežto druhorodičky si mohly koupat kdy chtěli. Berou to tam tak, že už to všechno umí.

tercina
7. črc 2010

@nadis.h S těma plochejma bradavkama to mě mrzí. A to si nevěděla před porodem? Já jen že moje kamarádka to taky měla a používala před porodem formovače bradavek...
Pokud se Kájík nepřisaje, tak kloboučky asi budou správnou volbou 🙂 Hodně holek je kolem mě používá, neboj. Aspoň nebudeš mít ty bradavky tak zmordovaný 😉

chaala
8. črc 2010

Hezké brzké ráno 🙂
Holky, když jsem byla v prosinci v porodce, tak půjčovaly maminkám ode mne z pokoje odsávačku i kloboučky na kojení. Tak se divím, že teď ne 😕 ...asi je hodně rodiček.
Nadi, ty kloboučky by Ti mohly pomoci, jak píše Terci. Taky znám kolem sebe pár mamin a těm pomohly. On by na ty bradavky měl mrknout v těhu gyndař, aby zjistil,jestli nejsou ploché nebo vpáčené. Pak se prý doporučuje nosit formovače bradavek už před porodem.
Aggamma, ještě doplním svoje pocity k nadstardantu. Po prvním porodu se mnou asi mávaly hormony nahoru a dolů 😀 . Vyhlížela jsem manžu každý den jako smilování,když měl syn lehčí žloutenku, hned jsem bulela...no cíťa veliká. U druhého byly zakázané návštěvy a já už měsíc před porodem vzdychala, že to tam nevydržím a zase budu brečet. No a bylo to úplně jiné...byla jsem v pohodě, krásně jsem si to užívala 🙂 Manža mi nosil věci, které jsem potřebovala a hóóódně jsme volali. Starší syn tonaštěstí taky zvládl 🙂

chaala
8. črc 2010

To jsem se teda rozepsala 😕 Omlouvám se.
Terci, ty jsi byla po čtyřech? Já vždycky byla na trojáku, ale v rohu byla ještě taková přistýlka...postel nic moc. A prý tam někdy také dají maminku, tak jsem se divila.

nadis.h
8. črc 2010

Ahojky,
to je paradni vyspat se a nechodit vecne curdit. 😀
kloboucky mi dnes nasi dovezou,tak je hned vyzkousim. Myslim si,ze s nima to bude v pohode. On se malej prisaje krasne,ale nejde to obcas pac nekdy nema co drzet. Jinac je fajn. Jsou tu mili. Mela jsem z toho strach,ale dobry. Jen by mohli vic uklizet. To nic moc co se poradku tyce.

scai
8. črc 2010

Nadish gratuluji k miminku!
K těm tvým bradavkám. Já je mám dokonce vpáčené a teda kojím. Čekala jsem, že to nepůjde, že bude problém, ale nosila jsem formovače, i v pak v porodnici a nakonec jsem kloboučky ani nepotřebovala. Měla jsem je jen na jednu noc, kdy mě ty prsa staršně bolely. A nemohla by ses zeptat jiné sestřičky ať ti pomůže? Já teď vždycky jen bradavku vytlačím a malá se přisaje. V noci je to trochu horší, ale taky to jde...

scai
8. črc 2010

A co tam neuklízí? V Jablonci tam právě furt chodil někdo uklízet a spíš mě to štvalo, protože jsem se nemohla přes den vyspat...

nadis.h
8. črc 2010

Scai oni to zkousely 2 sestricky a prd. Jako na chvilku se prisaje,ale jde to blbe klouze mu to. No kazdopadne prsa se mi nenalila jeste poradne,tak treba to vic vyleze pak.
A neuklizej moc celkove,v suplikach u nocnich stolku jsou drobky a vlasy, pretekaji kose s vlozkama pouzityma uz od vcera a tak.

andara
8. črc 2010

Ahoj holky.Koukala jsem, ze sem chodi Mori (Marcelka). Tak vcera jela do porodnice a psala toto:
pikusa – Víme....mám SMS
V Liberci neměli místo na dětské JIP,tak jsem letěla vrtulníkem do ustí jsem už na pokoji na monitoru a srážej mi teplotu 38.3 jsem měla.Otevřená jsem asi na 2 a ted mi je trochu líp.ale v Liberci jsem měla kontrakce slušný

a pak o pulnoci :Před chvílí mi píchli vodu.jsem už na porodním boxu.................

Vic zatim nevime, jen drzime palce at je vse ok!

andara
8. črc 2010

@lerak ahoj teta 🙂

chaala
8. črc 2010

Andara, díky za zprávy o Mori. Taky držím pěsti moc moc,ať jsou oba s mimískem v pořádku.

pikusa
8. črc 2010

Tak je to tady holky......... 🙂 🙂 🙂MORI JE MAMINKA
Kolem 1 h ráno s váhou 2850 g a délkou 48cm na nás vykoukla Gábinka.Šla císařem,je v pořádku,ani v inkubátoru není.Uvidím jí až zítra,ted jsem na JIPU.

tercina
8. črc 2010

@chaala Tak právě na tý "přistýlce" jsem Chaalo byla 😉 . A vůbec jsem si nemohla stěžovat

tercina
8. črc 2010

@nadis.h To se divím, když jsem tam byla před těma 2,5 měsícema, tak uklízeli snad nonstop. To bylo furt uklízení. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru