Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

eveluska
24. únor 2010

kdo jste tam ted byl po te rekonstrukci - na normalnich pokojich jsou wc/sprcha na pokoji? (na starsich diskuzich jsem cetla, ze to bylo jen nekde na chodbe...) diky 🙂

nadis.h
27. únor 2010

Evel já byla v březnu na laparce na gyndě.Pokoje jsou hezké a WC i sprcháč má každý pokoj. Takže v porodce o patro níž si myslím to bude to samé ne li lepší. 😉

oldriska
6. bře 2010

Ahoj tehulky, tak konecne muzu napsat svou zkusenost.Rodila jsem v Liberci,predcasne a byla jsem vice nez spokojena.Velmi prijemny personal, sestry i doktori (jak na porodnici, tak na gynde i novorozeneckem jipu (novoroz, oddeleni nemohu posoudit), skvely pristup a i to tolikrat propirane jidlo se dalo jist, proste skolni jidelna 😉 .Pred poroden jsem tam cekala na kontrakce den a pul a tak myslim ze to mohu posoudit.Samozrejme ze jsou to jenom lidi a kazdy muze mit jinou zkusenost.Ja davam 1* 🙂

chaala
7. bře 2010

Oldřiško, velká gratulace k chlapečkovi 😵 😵 Vzpomněla jsem si, že máš rodit v březnu a ty už máš chlapečka na světě.
Ten ale pospíchal ven. Hlavně že jste oba v pořádku a užíváte si spolu. 😉

tercina
8. bře 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat - mám sice termín až na konci dubna, ale člověk nikdy neví. 🙂) Kolik stojí manžel u porodu? Chtěli to zaplatit hned? Nebyli jste někdo na předporodních kurzech?

chaala
9. bře 2010

Tercino, rodila jsem před 3měsíci a myslím, že jsme za manžu platili 300Kč. Nejsem si ale moc jistá, nějak mi to vypadlo z hlavy. Pro jistotu jsem nosila v peněžence schované tři stovky už od osmého měsíce, aby byly připravené na porod a nemuseli jsme ještě k bankomatu.A platili jsme to hned, když mu dali ten modrý obleček.

Na předporodní kurzy jsem taky chodila. Byly to 4lekce. Mohla jsi zaplatit za všechny...celkem 800Kč nebo si jen některé vybrat a platit jednotlivě...300Kč jedna lekce

pet.s
24. dub 2010

děvčata prosím o zkušenosti. jsem diabetik a prý v Liberci mají oddělení pro matky diabetičky. Nemáte někdo zkušenost? Jsme z Mb a váháme jestli rodit v Motole a nebo v Liberci.

nadis.h
3. kvě 2010

Ahoj holky,

prosím pěkně od kdy se má chodit na předporodní kurzy? Někde jsem četla, že už se má kolem 28 tt a někde jsem zas četla, že to jsou jen 4 lekce a chodí se kolem 34 tt.

chaala
4. kvě 2010

Ahoj Nadish,
spíš se přikláním až k tomu 34tt. Já jsem šla ve 30tt na zápis do liberecké porodnice a rovnou jsem se objednala na ty předporodní kurzy. Tak to vyšlo, že jsem je měla ve 34-35tt. A i ostatní těhulky na kurzu byly v podobném týdnu.

nadis.h
4. kvě 2010

Chali moc děkuji za info. A Ty jsi se byla registrovat? 😲 To se musí jinak nemám šanci? No to jsou zase věci. 😖 A jinak byl Ti nějakým přínosem ten kurz? Já totiž mám panickou hrůzu z porodu, tak si říkám že ani na kurz nepůjdu ať si to ještě víc neprohlubuju...

chaala
4. kvě 2010

Nadish, na zápis do porodnice se chodí. Tady v Liberci to chtějí od 30tt a později. Vyplní se papíry a při porodu už Tě tím neotravují, ale když nebude někdo zapsaný, tak se asi také nic nestane. Mně to připomínala i moje mudr,že si tam mám dojít. Ten zápis je každé odpoledne od půl jedné do půl třetí. Hned dole v přízemí.

Většinu věcí, kterí říkali na kurzu, jsem už znala, měla jsem je načtené...ale koukli jsme na porodní sály. Před pěti lety jsem byla před prvním porodem také na kurzu a kojení tam vysvětlili daleko lépe. Tady řekli, že se to bude řešit až v porodce 😖 Byla tam s námi holčina, která se také hodně moc bála, tak se na všechno vyptávala. Třeba ohledně epidurálu a tak.Myslím, že když na kurz nepůjdeš, tak se nic nestane 🙂 Máš ještě chvilku čas, tak to promysly.

nadis.h
4. kvě 2010

Chali tak to moc díky za informaci. 😉 Raději si tam zajdu. Už tak budu plašit a jančit, tak ještě nějaký komplikace s tímhle.. 😝

A s tím kurzem popřemýšlím teda. V podstatě mám takový nejlepší kurz od mamky. 😀 Mám malou ségru tak ty informace nejsou zas tak staré. 🙂

chaala
5. kvě 2010

Nadi, lepší jsou praktické zkušenosti než jen teorie z přednášek. Když máš malou ségru, tak na kurz nechod 🙂
Užívej si těhulkování 😵

nadis.h
5. kvě 2010

Chali no ona už je to teď velká slečna. Je jí 11, ale školu jsem měla dobrou u ní. 🙂 A děkuji. Užívám si to. 😵

tercina
10. kvě 2010

Ahoj holky,
já rodila před třemi týdny. Byla jsem v Liberci na porodnici moc spokojená. Porod jsem neměla sice moc úžasný, ale měla jsem perfektního doktora, tak jsme to všechno zvládli. Na zápis jsem nějak zapoměla a tak jsem papíry vyplňovala před porodem. Sestřičky byly vstřícný a pomohly mi to i vyplnit. Jinak s těma předporodníma kurzama - taky jsem chtěla jít, ale nakonec jsem v 33 týdnu byla hospitalizovaná, protože malýmu se chtělo ven. Na kurzy jsem nešla a myslím, že jsem o nic nepřišla. Na porod se prostě připravit nedá a na kojení taky ne - všechno mi vysvětlily sestřičky na porodnici (jsem prvorodička a nevěděla jsem vůbec nic) 🙂). S dýcháním mi pomohla porodní asistentka. Porodní sály jsou moc pěkný.
Taky přeju hezké těhulkování a porodu se vůbec nebojte. Sice to bolí, ale ten malinkej uzlíček za to stojí.

lucka28
18. kvě 2010

ahoj tak ja rodila taky v liberci a nemužu si stěžovat měla jsem super dr. a sestřičky byli taky bezva... měla jsem vyvolavany porod a od 29tt jsem byla na 2 cm otevřena a přesto jsem se vubec při porodu neotvirala a kekonci mě něco dali a během 10 min. jsem se otevřela o 3 cm myslela jsem že tam chcipnu kdyby nebylo personalu tak to nedam a 3 porod byl nejhorši byl o hodně bolestivějši a všechny tři porody trvali 7 hodin mala se narodila měla 4030. a 52 cm a dali jsme to bez nastřihu a nemam ani jeden steh ja osobně doporučuju liberec 🙂

nadis.h
18. kvě 2010

Holky moc gratuluji k miminkům!! 😵

Doufám, že také chytnu příjemný personál. Mám hrozný strach z porodu. 🤐

lucka28
18. kvě 2010

a kde budeš rodit?

scai
18. kvě 2010

Nadis neměj strach, zkus s tím bojovat. Já osobně si myslím, že psychika taky dělá hodně! Já se na porod těšila a měla jsem ho fakt dobrý! A fakt věřím tomu, že psychika dělá tak půlku! Jasně další půlka je to, že jsem měla štestí!

nadis.h
22. kvě 2010

Luci v Liberci.

Scai ve mě se to láme. Já se taky hrozně těším, protože už budu konečně máma, ale i ten strach ve mě je. Ale zas není to nějaká tragedie,že bych musela na nějaké specializované oddělení kvůli tomu. 😀

scai
22. kvě 2010

Tak to je fajn, strach má každý. Já teda spíš na začátku, ke konci už ne, to jsem se fakt spíš těšila a strach jsem měla z toho jak to zvládnu po porodu 😉

nadis.h
22. kvě 2010

Taky si myslím že mě to přejde. Hlavně na to doufám ani nebudu mít čas myslet až dojde na věc. 😅

nadis.h
23. kvě 2010

Holky mě asi klepne pepka. Chtěla jsem si připravit doklady na zítřejší registraci do porodky a nemůžu za boha najít rodný list. 😲 ☹ Jsem do Lbc nastěhovaná a plno věcí mám ještě u sebe kde jsem bydlela, ale je to dost z ruky abych jela na otočku se podívat jestli ho mám tam nebo je prostě ztracený. To by bylo na celý den x autobusama. 😒 Co myslíte že mi v porodce řeknou když ho nebudu mít?? 😖

scai
23. kvě 2010

Nadis těžko říct, tak ti nezbyde nic jiného než tam jít a zeptat se, zkusit to bez něho 😉

nadis.h
23. kvě 2010

Scai no jiná volba není. Snad se domluvíme nějak že ho dodám až mi pošlou nový no... 😒

nadis.h
23. kvě 2010

Scai ještě se chci zeptat. Mě o tom RL že musím mít s sebou řekla sestra na mé gyndě, ale ted jsem na stránkách přímo porodky koukala že o RL nic nepíší. Ty jsi se registrovala a potřebovala jsi ho?

chaala
23. kvě 2010

Nadi, já si na rodný list vůbec nevzpomínám, jestli ho chtěli nebo ne. Teď při zápise na druhý porod určitě ne a u prvního zápisu už vůbec nevím. Já bych to zkusila jen s občankou a uvidíš 🙂 ...ta by snad mohla stačit.

nadis.h
23. kvě 2010

Chaali super děkuji. Oni o něm nepíšou tak snad potřeba nebude. 🙂 Jsem se zase rozhodila při neděli. 🙄

scai
23. kvě 2010

Nadis já jsem byla v Jablonci, ale když tak přemýšlím, tak vlastně jsem ho nepotřebovala 😀 Nějak si mě tím zblbla...ale chtěli ať mám sebou oddací list!

2910
23. kvě 2010

Ahoj holky, nadis.h, do porodky stačí k registraci občanský průkaz + oddací list pokud jsi vdaná, nebo rodný list v případě svobodné. Já jsem si oddací list taky zapomněla, dodáš ho až při porodu. U tebe asi to bude rodný list, tak zkus pohledat, případně si zavolat o opis rodného listu. Jinak ti moc gratuluju k chlapečkovi, máme taky Genneťáčka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru