Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

katule01
16. lis 2010

@tercina Hm, koukám že jsme se skoro potkaly 🙂 si rodila o 2 týdny dříve 🙂

oli26
16. lis 2010

clovek tu chvili neni a je uplne mimo, teda tady se to rozjelo 😀

mudr.
16. lis 2010

Tak jestli se to tam zlepšilo k lepšímu, tak jenom dobře 😵 😵 😵
Mě vadilo už jen to, že jen jsem přijela, tak hned do mě rvaly oxytocin. Když jsem jim říkala, že ho nechci, že nejsem pro tyhle urychlovačky, tak prej to aspoň budu mít rychle za sebou (a oni taky, že...). Takže jsem měla smůlu. 😒 Každou chvíli něco dávaly do žíly, nikdo vám neřekne nic na co to je atd...nevěděla jsem ani která je PA a která Dr. jméno Dr. jsem se dověděla až z papírů... Než aby mě nastřihly, když viděly, že zaboha nemůžu vytlačit, tak jsem musela tlačit ve stoje (nikdo neměl ani snahu být u mě a popř. zachytávat dítě kdyby vyklouzlo) samozřejmě jsem se roztrhla až ke konečníku, takže zbytečně komplikované šití atd...atd...Neříkám, že všechny byly nepříjemné, ale prostě takové neslané nemastné... 😕 Škoda, že mám takové vzpomínky. 😔 Ve Frýdlantě to bylo úplně jiný... 😉

mori
16. lis 2010

holky nevíte prosím o nějaké akci zítra v Liberci ???

tercina
16. lis 2010

@mori Ahojky Mori, bohužel nevím ☹

mori
16. lis 2010

my jedem do Německa se známýma do Motýlího domu, tak jsme mysleli, pak ještě někam sjet ..

mudr.
17. lis 2010

já osobně můžu kdykoli na Ještěd 😵 😵 😵 takže doporučuju toto 😉

nadis.h
25. led 2011

Taady je mrtvo 🙂

anakonyes
30. led 2011

Zdravím, koukám jestli nějaké novinky ohledně porodnice - kdo jde z doktorů pryč a kdo tam zůstal.... pomalu se mi to blíží tak by mě zajímaly novinky 😉

tercina
30. led 2011

@anakonyes Ahojky, no já v Lbc rodila před 9 měsíci - tak nevím, jestli můžu podávat novinky 😉 Každopádně u mě naprostá spokojenost 😵

anakonyes
31. led 2011

@tercina to je fajn 😀 já tam rodila před 3 lety, to byl jiný primář a určitě i mezi doktorama došlo k změnám. A jak to bude od března.... 😝 v Mladý Frontě psali, že 6 doktorů z porodnice odchází, ale že za ně už má ředitel náhradu. Já minule narazila na nepříjemnýho doktora (snad Zemánek?plešatej) ale šel zrovna domů, pak jsem měla doktorku až u samýho konce porodu a to už si praktiicky nepamatuju :D Ikdyž stejně se nejvíc setkáváš během porodu s PA, ale zvědavost mi nedá... 🙂

tercina
31. led 2011

@anakonyes jů, tak jestli 6 doktorů odcházím, tak to teda vůbec nevím, kdo tam zůstane. Teď tam byli vesměs mladí doktoři, ale skvělí. Já měla u porodu Dr. Afxentiu (Řek), byl strašně příjemnej. A pak na konec porodu (komplikace) pana Dr. Krause - s tím bych asi rodit nechtěla. ☹ O Dr. Zemánkovi nevím, myslím, že tam není. Je fakt, že se u mě vystřídali 3 PA a všechny OK. 😉

anakonyes
31. led 2011

právě, asi se to nedá teď nijak odhadnout, jak to tam vůbec bude. Vrtá mi to hlavou, nedávno proběhlo v TV, že chtějí zavřít porodnici v Turnově, tak že by to byli doktoři odtamtud? Hlavně aby to bylo v klidu 😎

zarzuela
31. led 2011

A nemají v LBC porodnici taky nějakou nástěnku s lékaři a PA kteří tam zrovna pracují? V JBC je to vyvěšené tak člověk ví s kým se tam může potkat. Tak skočit se tam dopředu juknout 🙂

jasekd
31. led 2011

Ahoj, nakukuju, protoze jsem i uvazovala, po poplasnych zpravach o Jablonci, se registrovat v LBC, ale kaslu na to. Dite je nemocne a nebudu se tam s nim hrkat tramvaji, porodopis se pry sepisuje v rozmezi 30-32. tt. Zitra jdu sepsat porodopis do Jablonce 😅
@zarzuela Obavam se, ze po 1.3. tam nemusis potkat nikoho 😀 😅 Jak se jinak mate s prckem? My dobre. S operaci ledvinky se zatim ceka, budou se opakovat vysetreni, co uz jsme prodelali, zda se zlepsil ten reflux nebo je stejny, dokonce nalez na ledvince se zlepsuje 🙂 Tehot. po roce je teda radnej vopruz, ale zatim jsme obe OK. Ale kde budu rodit, to jsem sama zvedava, prej maji dohodu s Lipou, Bolkou a Jilemnici...

zarzuela
1. únor 2011

@jasekd Ahojky tak to je fajn, že se máte dobře 🙂 zrovinka jsem si říkala jak se ti asi těhulkuje. To musíš být mooc ráda, že ta ledvinka je lepší, bylo by fajn kdyby se mu to dalo nějak do kupy bez operace.
My se máme taky dobře, Domčovi včera dělali odběry kvůli intoleranci laktozy - tak jsem zvědavá na zítřejší výsledky, neustále má totiž nadmuté bříško tak zkoušíme jestli to není tou laktozou. Na bezlakt. mlíčko reagoval výborně a prdíky se zlepšili.

Copak se v JBC děje? to tam taky dávají hromadné výpovědi? no já doufám, že Kuklová tam bude ještě Kuklová až budu já rodit po druhé. To mi schválně pak dej vědět kdo tam v porodnici zůstává z doktorů jestli budeš mít možnost. V Liberci se prý ani registrovat nemusíš kdyby se to nějak zvrtlo.

jasekd
1. únor 2011

@zarzuela Tak to mam sepsano, stejne jako vloni, jako by se nechumelilo... Jo, podali hromadnou vypoved, cela gynda i pediatrie krome primaru. Takze bych nemela kde rodit ani doktora pro Martina na nefrologii. Zrovna o Jablonci se mluvi jako o kriticke situaci. Takze kdyztak budu mit pripraveny tel.cisla na vsechny porodnice v okoli, kde je volno, ale asi bych radsi jela sanitkou, vsechny az na ten LBC jsou trochu z ruky 😝
To je teda blby, ze ma furt problemy s briskem... To my uz jsme uplne v pohode s timhle, ale ja teda davam pro jsitotu probiotika, kdyz bere ty antibiotika dlouhodobe.
Jo, rada bych popsala i druhej porod do tematu JBC porodnice, i kdyz tam nikdo nechodi, a rada bych napsala, ze to normalne funguje, vsechno super a porod rychlej a v pohode 😀 Tak snad nebudu psat, ze porodnice zavrena a ja rodila v aute nekde na poli cestou do Ceske Lipy treba 😀

zarzuela
1. únor 2011

@jasekd teda tak to zírám, já právě slyšela o Liberecký, že tak podali hromadnou výpověď a ně JBC tak to je mazec. to jsi mě šokovala. Já JBC porodnici brala jako spásu ☹ a teď tohle achjoooo

Já taky dávám probiotika, ale jsou nám k ničemu :o(

jasekd
1. únor 2011

@zarzuela V LBC taky, ale udajne maji nahradu, v JBC ne, jenze to jsou ruzne neoverene zpravy ze vsech stran, tezko necemu verit a podle toho se zaridit. Mne to vyslo zrovna do blbeho obdobi, za par mesicu uz bude situace jasna. Hele, a tebe se to taky tyka? 😉

zarzuela
1. únor 2011

@jasekd ne netýká, já plánuju druhé mimi až tak za 3 roky. a tak jsem doufala, že se tam moc nezmění. tak uvidíme co pak napíšeš kdo tam zůstal a kdo ne

dzejnysek
2. únor 2011

Teda já doufám, že se situace uklidní hodně brzy... TP mám koncem května a nerada bych u porodu měla nějaká mladá ucha nebo cizince... Kdybyste nějaká sčíhla situaci, budu ráda za každou zprávu 😉

anakonyes
3. únor 2011

@jasekd Ahoda, tak v Jablonci je takový mazec taky jo? téda 😲 Já jsem se "rozhodla" že vlastně bezproblémový porod doktora ani nepotřebuje 😀 tak si objednávám bezproblémový porod 😀 😀 😀 Včera jsem se tam stavovala za kamarádkou (rodila v neděli) Měla doktorku kterou bych taky chtěla. žádné info tabule na oddělení nevisí a ani teda nevisely, myslím, že v Liberci to není na žádném oddělení.
Kamarádka říkala, že nejvíc jí zaskočilo, jak o mají dětské sestry na háku. Oddělení projdou 2x denně na začátku a na konci směny, v noci jen zas na konci směny. Vícerodiček si nevšímá nikdo, prvorodičky je musí nahánět. 😖 že má na pokoji prvorodičku co má problém s kojením, 2 dny se jí nikdo nevěnoval vůbec... prostě žádná iniciativa z jejich strany. Což je teda dost nepříjemný, když pak ještě zapracují hormony, bolí celý tělo a není žádná podpora v těch sestrách.

jasekd
3. únor 2011

@anakonyes Jo, bohuzel, psala jsem i dotaz do JBC porodnice, ale fakt tam nikdo nechodi... V JBC se ti prave s tim kojenim venujou, sice ta jedna laktacni poradkyne umi docela slusne vydeptat, coz rikalo vic lidi,ale vetsina sester ochotna a snazi se poradit 🙂 My meli s kojenim velke problemy (zloutenka, spavost, GER, nepribejvani..), takze jsem rady potrebovala a stejne jsme plne kojili jen asi 5 tydnu a pak 4 mesice s dokrmem Nutr. AR. Ted si snad nejak poradim a kdyz to nepujde, tak holt dokrm, se nepovesim z toho. Ja doufam, ze kdyz nebude JBC, ze nas nekdo nasmeruje, ze bude brat LBC. Ty ostatni porodnice jsou uz strasne daleko a kdovi, treba bude druhej porod rychlej, kdyz prvni nebyl 😉

zarzuela
3. únor 2011

@anakonyes no o tom jsem taky slyšela jak ty sestřičky se každý "venujou" v JBC to bylo super a jak říká Jasekd tak je tam jedna co je trošku nepříjemná, ale ve výsledku mi moc pomohla. JInak myslela jsem, že ty tabule s fotkama a jmény mají v LBC normálně, když jsem měla praxi na LDN tak tam to měli.

nadis.h
4. únor 2011

@anakonyes Ahojky, holky myslíte Lbc sestřičky? Za mě to teda nebyla absolutně pravda. Kdykoli byla potřeba tak sestřička přišla i individuálně za maminkou ode mě z pokoje kvůli kojení že se s tím hodně trápila a sestřička s ní hodinu na pokoji trénovala a druhá pak jaknysmet..To že nechodí moc na pokoje je pravda,ale ne z jejich nezájmu, když je sestra potřeba po zavolání hned příjde nějaká. Pro mě bylo lepší že jsme neměli pokoj jak průchodák.

zarzuela
4. únor 2011

@nadis.h Ono asi záleži kdo jakou směnu chytne :o/ ale třeba se Liberecká porodnice ještě vylepší po těch změnách co teď proběhly

nadis.h
4. únor 2011

Přesně tak Zarzi. 😉 Já měla fakt štěstí. 🙂

jasekd
4. únor 2011

Zase je divne, ze clovek tam lezi delsi dobu, smeny se stridaji, ze ma nekdo az tak neg. zkusenost a nekdo dobrou jako
@nadis.h nebo treba Tercina. V JBC ja i moje kamaradky mame zkusenost dobrou, az na tu jednu lakt. poradkyni, ale i ta sla prezit, jen by si mohla nektery kecy nechat od cesty, ale kdyz se mrknete na jine servery na diskuse, tak jsou tam taky nazory vetsinou takove, ze porod dobrej, zensky sestry dobry, ale kojeni nic moc. A nejsouu to prispevky stare...
Vcera bylo v MF Dnes v reg. priloze, ze Ceska Lipa by se musela zavrit, pokud dojde na vypovedi, kvuli tomu, ze odchazi komplet ARO, a pritm JBC uvadi Lipu jako jednu z nemocnic, kam se bude jezdit rodit, kdyz se zavre JBC. Takze fakt zmatek a asi nema cenu to resit ted, ale az po 1.3.

zarzuela
4. únor 2011

@jasekd no maj v tom bordel, jsem fakt zvědavá jak to dopadne. Ale hrozně by mě mrzelo kdyby zrovna JBC zavřeli, do JBC jezdíme do nemocnice jako takové, libereckou už kompletně vynecháváme kromě ortopedie tedy.
Jako v JBC se mi s tím kojením zas až tak moc nevěnovali -akorát ta jedna sestřička starší jooo, ale ono ani nebylo třeba, naštěstí nám to šlo dobře a měla jsem na pokoji druhorodičku tak ta mi kdyžtak poradila.

jasekd
4. únor 2011

@zarzuela Nam prave docela jo, ataky jsem mela na pokoji druhorod. Ale to jsem ted taky a nevim, co bych komu radila 😝 Martinek teda kdyz uz se vzbudil, prisaval se dobre, ale malo mlika a on brzo usinal. V technice az tak problem nebyl. Ja prave chodim do nemoc. i s Martinkem na tu nefrologii, takze bysme meli i v tomhle smulu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru