Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

zarzuela
31. bře 2011

@chaala jojo já vím že jsem toto s vámi neřešila, proto mě to teď překvapilo. Je fakt, že já malýho měla bez zavinky v ruce pořád 🙂 v zavinovačce se mi s ním špatně manipulovalo, bála jsem se, že mi z ní vyklouzne

chaala
31. bře 2011

@zarzuela myslím, že je to o tom, co ti v porodnici poradí...jako prvorodička jsi většinou celkem bezradná 🙂 Kdybych měla vyndávat mimčo, tak to zvládnu a dělám. Tady to dělaly takhle, tak jsem přijala jejich systém 😉

anakonyes
4. dub 2011

ahoj, tak nám ten porod v Liberci moc nevyšel ☹ je tam děsně narváno na všechno se zbytečně spěchá. Sice pak na oddělení šestinedělí byli všichni hodní a pozorní, ale možná proto, že měli nahnáno co je se mnou. tady je článek:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/anakonyes/cl...

eveluska
4. dub 2011

@weruuunka oni vetsinou davaji jen hodne slabe epi, ze muzes normalne chodit a vsechno citis, takze pokud nemas nejaky sileny kontrakce, tak ti asi nepomuze... ja treba mela krece naprosto desny, mela jsem tim uplne zablokovanej porod a neotvirala se, takze mne epi hoodne pomohl, ale v kontrakcich proste normalni bolest a chodila jsem celou dobu a vsechno 🙂

eveluska
4. dub 2011

@chaala ali my si to delaly, jak jsme chtely - maminka se mnou na pokoji kojila v zavince, jen pokud mel nekdo problem s kojenim, tak radily mimco vyndat, privinout, kontakt telo na telo apod. - ja to napr. delala, pze jsem z toho byla vyprdla a chtela, aby se to boban dobre naucil, ale presne jak pises, myslim ze prvorodicka proste udela, co ji poradi v porodnici 🙂

bobisek12
6. dub 2011

@vasi liberecka porodnice je skvela ja s ni byla spokojena az nad miru jen teda jidla ale to se da prezit ne

veeruu
25. čer 2011

Ahoj holky.Já už jednou mám porod za sebou a můžu říct, že vybírat porodnici podle toho,co mám nejblíž a dá se to těch 5 dní přežít byl hodně nevyplacený omyl.Rodila jsem v Praze v Thomayerovce a to byl takovej otřesnej zážitek,že jsem měla pocit, že nerodím v Čerchách ale někde v silně zaostalé a válkou poznamenané zemi.Pokoje, no na internetu to vypadalo jinak a hlavně fotky byli z pokojů nadstandartních a já ležela na pokoji standartním se 2 paníma.Vietnamka a Ruska (už jen přístup sester k nim mi strašně vadil!!!!!) ležela jsem u okna které strašně táhlo a to vzhledem k lednovým mrazům bylo otřesný.Epidurál mě stál 5600 a čekala jsem 2 hodiny než přijede anesteziolog.Sprchy společné celého oddšlení a záchody věčně zakrvácené, poházené krvavé toaleťáky a všude byla vidět velká finanční tíseň nemocnice.Vzhledem k dírám mezi kabinkami SPOLEČNÝCH TOALET CELÉHO ODDĚLENÍ, oprýskaných oken a ubohé jídelničky se stoletými stolky bez polštářů....No a pokoje to bylo jen o erárních postelých a přebalovacím pultu.Ve dne přetopíno, nedýchatelno, v noci ukrutná zima.No ale zase přístup sester ke mě bezva.Teď bydlím 20 km od Liberce a zvažuji porod v Liberci a v Jablonci.Jsem už vlastně pevně rozhodnutá pro Jablonec.Zpousta maminek od tud tam rodila a v Liberci nerodí nikdo koho jsem tu z maminek potkala,nebo u gynekologa potkávám.Opravdu se vyplatí strašně moc si raději zajet ale mít 100 % jistotu že budete na svůj porod a pobyt s miminkem vzpomínat s úsměvěm a radostí, než si vyčítat, že pro pár km jste si nechali ujít nadstandart který máte jinde a ZADARMO!Já v Praze mohla tak vybírat až jsem tomu teda dala na prdel!Vybrala jsem tu nejbližší porodnici kdyby se stalo že muž bude v práci a mě to chytlo kdoví kdy.

jasekd
25. čer 2011

@veeruu Mrkni na diskusi Porodnice Jablonec nad Nisou, ja vrele doporucuju, mam tam za sebou dva porody, nicmene spousta holek ti doporuci i Liberec, znam spokojene maminky 🙂

jajamalicka
10. črc 2011

jsem tu take poprve a v srpnu ma termin porodu pry to ze by se to mohlo narodit do 3 tydnu co tady ctu tak to je strasne ja na stesti tedy budu rodit ve Znojme ale i tak mam trenu jako mas ty take cekam prvni

inkana
10. črc 2011

Ahoj holky, chystám se rodit v Liberci, tak Vám pak napíšu, jaké to tam bylo. Ale kamarádka rodila nedávno v Liberci a byla moc spokojená a já doufám, že taky budu. Teď v pátek jsem byla na monitoru přímo na porodním sále a porodní asistentka byla moc simpatická a milá. Tak uvidíme. Sál a celé oddělení je taky pěkné. I na sonu jsem měla vždy milé doktory, kteří mi vše podrobně vysvětlovali...tak mám pocit zatim dobrý z Liberce.

nadis.h
20. črc 2011

@inkana Ahojky a gratuluji k Adélce! 😵 Doufám,že jsi byla spokojená. 🙂

inkana
20. črc 2011

@nadis.h Ahoj. Moc děkuju. V Liberci v porodnici jsem byla spokojená úplně maximálně. Nemůžu si stěžovat ani na to nejmenší, tedy jo, na jídlo. To bylo hnusný a studený, ale já jsem děsně vybíravá, tak ani to není objektivní. Manžel mi vozil teplé jídlo z Globusu 😀 Ale porod super, PA děsně hodná, klidná, trpělivá, pořád mě povzbuzovala a chválila, malá se narodila jen s ní, doktoři naběhli až když už byla venku, rodila jsem bez nástřihu... a to jsem si ani nepsala porodní plán. Chtěla jsem jim říct, co si přeju, že nechci nástřih a že chci malou na břicho a aby si jí manžel podepsal...ale pak jsem na vše zapoměla a neřekla jim nic a stejnak to tak bylo, jak jsem si přála 😵 Na oddělení šestinedělí taky super. Sstřičky hodné, ochotné, milé...vubec jsem to nečekala, po těch řečech, co se o LBC porodnici vedou. A jako velký + beru toho krásnýho zelenookýho doktora, který chodil při ranní vizitě, ten když se na člověka ráno usmál, musel mít člověk dobrou náladu celý den 😀 Na doktora se jsme se tam všechny těšily 😉 😀
Nemůžu si tam na nic stěžovat a za mě 1****

nadis.h
20. črc 2011

@inkana To jsem ráda. Já tam byla taky spokojená i když jsem právě kvůli těm řečem měla strach. Takže příště už nebdu vůbec váhat. 🙂 Myslíš doktora Beránka? 😅 Ten mi tedy sympatický moc nepříjde. 😒

inkana
20. črc 2011

@nadis.h Vubec nevim, jak se ten doktor jmenoval, mladej, štíhlej, vysokej,špinavý blond vlasy krátký...mě se teda líbil moc...ale potkala jsem se s nim vždy jen o ranních vizitách a to mě obcházel obloukem s tim, že co by na mě viděl (když jsem nebyla vubec šitá), Vždy se na mě jen usmál a šel dál 🙂
Ty řeči o LBC porodce mě taky nenechávali klidnou...ale obavy zbytečné, příště pujdu s klidem opět do Liberce.

cmudlinka
28. črc 2011

Ahoj holky chystam se rodit v Libercke porodnice a to (doufam) za tri tydny. Dekuji vam moc za super hodnoceni tak strasne moc se mi ulevilo ze mate dobre zkusenosti 😵

aggamma
4. srp 2011

@cmudlinka jen se připojím k dobrému hodnocení liberecké porodnice.Já tam rodila minulé září a jsem moc vděčná za velmi lidský přístup PA a Dr Krebsové která mě rodila....Díky nim jsem se cítila bezpečně a věděla jsem,že jsme obě v dobrých rukou 🙂 Vřele doporučuji.

tercina
4. srp 2011

@cmudlinka Musím se připojit k aggamma. Já rodila v dubnu 2010 a naprostá spokojenost. Ležela jsem tam i s bříškem na udržování a nemůžu si stěžovat. 🙂

cmudlinka
9. srp 2011

jeeeee holky dekuji moc 🙂 nevedela jsem jesli mam rodit v MB nebo Liberci. Jsem z Ceske Lipy, ale sem bych rodit urcite nesla. Tak mam radost ze jsou na Liberec i dobra hodnoceni.! 😀

tercina
9. srp 2011

@cmudlinka vždycky jsou slyšet, jen ty špatné ohlasy, to je všude a se vším, bohužel. Jinak co se týče u mě výběru porodnice, vždycky bych šla rodit jen tam, kde mají JIPku pro miminka a všechny potřebný přístroje, kdyby se něco dělo... A to nevím, zda v MB je (myslím, že nee). Jedné mamince tady zachránili miminko, narodilo se skoro mrtvé (apgar score začínalo myslím na čísle 1, což je skoro mrtvé). A díky všem přístrojům a pohotovosti lékařů se jim ho podařilo zachránit...

cmudlinka
12. srp 2011

@tercina to je prave ten duvod proc jsem si vybrala Liberec. Kdyby nedej buh se neco stalo tak aby mel malej veskere vymozenosti hned u sebe. Bozinku jak ja uz bych rodila 🙂 nemuzu se dockat toho naseho maleho chlapecka 😀

tercina
12. srp 2011

@cmudlinka a v kolikátém jsi týdnu, jestli se můžu zeptat? 😵

cmudlinka
12. srp 2011

38 🙂

cmudlinka
12. srp 2011

@tercina 38 🙂 zatim jenom 😀

soniludi
19. čer 2012

No nám na předporodním kurzu říkali že spolu jablonecká a liberecká porodnice spolupracují a že doktoři vypomáhají na obou, takže je asi jedno kde si to vyberete 😎

jainy007
19. čer 2012

Za nás az na par much po porodu taky dobry, rozhodne vim, kde budu rodit druhe 🙂
Ad pan doktor B., kdyz uz se tu o nem pise...trosku hulvat, ale asi to patri k jeho veku..pokud narazite na jineho, budte radi...naopak velmi velmi velmi prijemna zkusenost z posledni doby s panem doktorem Rudolfem Holíkem, zlaty clovek i lekar....

jennyska
13. led 2014

Ahoj @jainy007 @soniludi @cmudlinka @tercina @aggamma @inkana @nadis.h @jajamalicka @veeruu
@eveluska @anakonyes @chaala @zarzuela a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Liberci do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-liberec/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

maciatko248
6. kvě 2014

Ahojky Holky 🙂

uz som chcela napisat skor ale stale som to odkladala.
Rodila som v Liberce konec Listopadu a musim povedat ze super...doktory boli velmi mily, vsetko vysvetlili, davala som aj porodny plan, samozrejme ako prvorodicka som sa snimi dohodla ze by som rada podla planu ale ze samozrejme zalezi od porodu a hlavne o komunikacii. Pristup super porod az na necakane poporodne komplikaci bol v pohode.

Oddelenie sestinedeli to uz bolo zlozitejsie starostlivost o nas a sestri ktore sa starali o maminky boli super mile, pomohli poradili, nemali problem posunut aj jedlo na neskor ak som kojila alebo spala.

Oddelenie pre miminka - tam to bolo uz zlozitejsie. niektore sestry ako fakt boli na pestovku...hlavne jedna ktore zahlasila ze neni som kojna a zobrala mi na noc miminko prec...to bolo krute a ako pre moje hormony az moc...a citila som sa uplne nemozne ze si nemozem zobrat svoje dieta k sebe. Ale clovek po porode je moc zranitelny a tazko sa brani sam. Inak niektore boli hrozne mile a ked mala dostala zltacku a musela do inkubatora tak mi vsetko ukazali a vysvetlili kde spinka mala a aj som mohla k nim zobrat manzela. Co sa laktacie tyka nedostala som ziadne instrukcie..nastastie zeny mi na izbe pomohli...ale v pondelok ked prisli laktacne poradkine uz to bolo ovela lepsie. Skoda ze tam neni su aj pocas vikendu.

Ak by som mala oznamkovat tak:
Porod: 1
Oddelenie pre matky: 1
Kojenie a laktacia + starostlivost o miminko: 3-4

jaydeep
28. kvě 2014

Libereckou porodnici uz NIKDY! Nejen, se asistentka mi rekla mate jeste hodinu nez se mala narodi, nebyt tehda expritele u porodu, narodila by se rovnou na zem. Nechali mi zbytky placentt a byla jsem 3x na revizi i po te jsen mela zbytky placenty... Skoda, ze Frydlant zavrelu tam jsem byla nad miru spokojena!!!

penelopaw
18. črc 2017

Rodila jsem před necelými třemi lety v Liberci. Na porod jako takový si nemohu stěžovat - rodila jsem císařem, byl to docela fofr, odtekla mi plodová voda a chlapeček byl koncem pánevním, takže se šlo na císaře. Největší bolest z celého porodu byla sonda, kterou mi zavedli nosem do žaludku a za kterou mne anesteziolog tahal, když chtěl, abych mlčela . Do tří minut od převozu na sál bylo dítě venku. Personál perfektní, když už jsem se zastyděla, že pořád něco melu a zmlkla jsem, doktorka se vyklonila zpoza plenty, kde mě zašívali břicho, a zeptala se, jestli jsem naživu, že jsem nasadila standard a báli se, jestli jim nekolabuju .

Co se týče poporodní péče, tam už bych výhrady měla. Např. to, že z prostorových důvodů musí ženy po císaři ležet na gynekologické JIP s jinými pacientkami. Měly jsme tři postele vedle sebe, oddělené plentou, nad námi světlo, proti nám sestra za pultíkem, poslouchala rádio, kecala s jinou, neměla jsem šanci usnout a když se mi to povedlo, tak asi v půl šesté přišla vizita s veselým zvoláním, že bych měla vstávat.

Po převozu na poporodní oddělení už to bylo lepší, ale vytkla bych porodnici hlavně tři věci:

1. Hrozně hnusné jídlo!!! Všichni tvrdí, jak maminky a kojící maminky musí dobře jíst, aby byly silné, dokázaly se starat o miminko, dělalo se jim mléko a kdesi cosi, ale to, co nám nosili k jídlu, bych nedala ani psovi. Díkybohu za manžela a rodiče, kteří mi každý den nosili domácí jídlo!

2. Kojení - nemocnice má sice certifikát Baby friendly hospital od Laktační ligy a v materiálech pro maminky se holedbá tím, jak věnuje zvýšenou péči kojení, ale v praxi to proběhlo tak, že všechny maminky nahnaly do jídelny a tam jim pustily video od Bepanthenu o kojení. Žádná individuální instruktáž o tom, zda dítě dobře držím, zda dobře saje, jak pečovat o prsa, jaké pozice mohu zvolit... všechny nás učily jen boční fotbalovou pozici, a to i maminky, které nebyly po císaři. Do toho mi poradili, abych si prsa chladila, takže nezkušená a blbá jsem je pořád měla omotaná mokrou plenou a levé prso mi zatvrdlo. V pravém jsem neměla skoro žádné mléko, ale protože už jsem se rozkojila, tak mne pustili domů a nazdar, nikdo na mne ani nekouknul. Hned první večer jsem volala asi v půl desáté laktační poradkyni, protože prso jsem měla velké jak kopačák a neuvěřitelně to bolelo, děcko ani nemohlo chytit bradavku. Téměř celé šestinedělí jsem řešila hlavně kojení, odsávala pravé prso, masírovala levé, teklo to ze mne horem dolem, spala jsem asi 20 minut co tři hodiny, takže po 14 dnech jsem byla totálně mimo. A to nemluvím o tom, že mi sestry řekly, že nemohu kojit bez kojících kloboučků, takže mi trvalo asi další tři týdny, než jsem se toho nesmyslu zbavila. I laktační říkala, že bradavky mám naprosto normální, že nechápe, proč mi je doporučili - navíc to není levná záležitost. A ta práce s tím! Neustále vyvařovat, mýt, mít to nachystané, když jsem někam šla... Děs běs. Doporučuju proto všem, co by chtěly rodit v Liberci, aby si tam radši pozvaly laktační poradkyni, i kdyby to byly nakonec zbytečně vyhozené peníze. Když mi kamarádka říkala, jaké poradenství jí standardně daly sestry v ústecké nemocnici, bylo mi do pláče. V Liberci spoléhají na to, že maminky mají načteno a pokud si ženská sama neřekne, tak nepomohou. Resp. ano, ale v rámci laktačního poradenství za peníze, ne v porodnici. A to ty nejnepříjemnější sestry byly ty, se kterými jsem se viděla na předporodním kurzu a dávaly nám tam moudra o kojení... Mimochodem, kurz tam byl taky o ničem, pokud má člověk načteno, nic moc nového se tam nedozví, natož takový ten nácvik dýchání, co vidíme v amerických filmech . Jediné co, že na kurzu má člověk možnost se zeptat na všechno možné, něco ho napadne na základě dotazů jiných maminek, může si tam najít budoucí kámošky a prohlídne si prostory porodnice, což jinak než v rámci kurzu nejde.

3. Informované souhlasy - za ty bych vraždila. Dnes jsem byla u zápisu kvůli dalšímu dítěti a zase jsem dostala štos papírů informovaných souhlasů s tím, ať je doma vyplním. Přitom skoro v každé kolonce je uvedeno, že "lékař mi vysvětlil / seznámil mne". Jak to tedy mohu vyplnit, když mne nikdo neseznámil?? Revoltovala jsem při propuštění z porodnice před třemi lety, kdy mi dali podobný papír o tom, že dětský lékař mne seznámil se stavem dítěte, jsem si vědoma rizik a po propuštění přebírám veškerou zodpovědnost. Jenže mne neseznámil lékař, natož sestra a ani sanitář, prostě mi dali papír a nazdar, podepište to. Řekla jsem, že to podepsat nemůžu, protože mi nikdo nic neřekl a nevysvětlil, natož aby si ověřil, že to chápu dobře, a sestra argumentovala tím, že když to nepodepíšu, nepustí mne domů (hahaha). Nakonec kvůli mě přišla dětská doktorka, která zrovna měla vizitu, a prošly jsme ten papír spolu (z její strany velmi "ochotně"). Chápu, že naše zdravotnictví má málo personálu, není možnost se s každou novopečenou mámou crcat, ale když už si takto zjednodušují práci, nepřijde mi to úplně korektní. Protože co když si to přečtu, ale pochopím to blbě (nejsem medik, jsem laik), podepíšu to a když se pak něco stane, tak to bude na moje triko, protože já jsem přece podepsala, že tomu rozumím, že jsem byla seznámena, měla možnost klást dotazy a vše mi vysvětlili?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru