Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
6. črc 2010

@nadis.h Já myslím, že u tlačení bys měla cítit bolesti,abys tlačila dobře, jen v kontrakcích. Ale fakt nevím. Nadis, to tlačení sice bolí ale víš, že už jde ven 😉 . To už ti pak bude šumák, že to bolí 😉
Mě naopak při tlačení dali do žíli oxitocin, aby mi ty stahy ještě znásobili 😖
Až překonáš tu dobu, co ti řeknou, že ještě nesmíš tlačit, tak to pak už bude dobrý, vzpomeń si na mě. Jak můžeš tlačit, tak je to úleva. A co teprve, když vyleze hlavička....to pak je úleva jako bláze 🙂
Mě strašně mrzí, že jsem toho našeho miláčka nemohla vytlačit sama a že mě nemohla porodit jen asistentka s manželem. Manžel byl celou dobu dole, držel mi při tlačení nohu, viděl už i hlavičku s vláskama... ale pak musel pryč. ☹
Takže ať jde vše jak má a porodíš zdravýho krásnýho klučíka 😵

chaala
6. črc 2010

Nadi, oni čekají na anesteziologa...ten ti to musí napíchnout a když je třeba u nějaké operace, tak se musí čekat 😖

Aggamma, to je ale stydlínek 🙂 , takhle dlouho Vás napíná. V liberecké porodnici není zvykem dávat mimi hned po porodu na bříško, ale myslím, že by to šlo domluvit. Pupečná šňůru také nenechají stříhat automaticky. Myslím, že ohledně porodního plánu se můžeš pozeptat při zápisu do porodky nebo se tam pouze informovat v době zápisu. U mě byly při porodu vstřícní.

nadis.h
6. črc 2010

Holky ja se tak bojim bolesti a komplikaci. 🤐 snad to bude ok. Uz tu sestra byla a pry dr rikala,ze je na epi brzy.

tercina
6. črc 2010

@aggamma
Ahojky, jak už jsem tu někde psala, s libereckou porodnicí mám ty nejlepší zkušenosti. Byla jsem tam 32 až 33 tt. na udržování, chovali se perfektně jak doktoři, tak sestřičky. Pak při porodu jsem byla taky moc spokojená a na pokoji taky. Hezky se o mě starali, i když nás tam bylo strašně moc.
Ohledně porodního plánu ti neporadím, žádný jsem neměla, příjde mi to tak trochu zbytečný 😒 . Stejně to, co jsem si přála, tak všechno padlo, protože porod neprobíhal dobře. Taky jsem chtěla mimi po porodu hned na sebe, ale byla jsem ráda, že ho vytáhli včas a živýho, takže porodní plán by mi byl na dvě věci. Myslím, že když si ho napíšeš a dáš asistentce před porodem, tak se budou snažit ti vyhovět (když to bude možný - samozřejmě ti přeju, aby všechno bylo OK a porod jsi měla dle tvých představ) 🙂
jojo, 3. UZ se dělá myslím kolem 31 tt.

tercina
6. črc 2010

@nadis.h
Neboj Nadi, jak píše Chaala, oni čekají na anesteziologa. A neboj, bez Epi bys to taky zvládla, hlavně se na to Epi neupínej. Já to taky bez Epi zvládla a to jsem mega citlivka a malý šel ven VEXEM. Takže hlavu vzhůru.
A komplikací se neboj, oni vědí, co dělat a ihned by zasáhli. Mám to vyzkoušený 😉
Jakýho doktora máš u porodu?

hahyla
6. črc 2010

Nadi neboj , až se Kája narodí je to ten nejkrásnější pocit na světě . 🙂

chaala
6. črc 2010

Nadi, na komplikace nemysly. Žádné nebudou, uvidíš 🙂 Kája prostě ven musí, aby byl s Tebou a ty to dokážeš.

tercina
6. črc 2010

@hahyla Máš pravdu 🙂 Na celej porod ihned zapomeneš a budeš mít oči jen pro Kájíka. Je to krásnej pocit, to souhlasím

hahyla
6. črc 2010

@tercina Myslím, že tenhle pocit se nemění , je to sice už dávno co jsem rodila ,dneska po těch letech si připadám jako prvorodička , mám taky strach z porodu ,ale jedinné co si z předchozích porodů pomatuji, jsou jen samé hezké pocity .

nadis.h
6. črc 2010

Holky bnli to jak prase uz.

chaala
6. črc 2010

Nadi, jestli to půjde, zkus míč nebo sprchu...to pomohlo mně. Rychleji jsem se pak otvírala.

mori
6. črc 2010

@nadis.h ke konci ti dát epi nemůžou, neb by jsi necítitla tolik kontrakce potřebné k tlačení ..
jj na anesteziologa se musí počkat až bude volnej 😒

@tercina já jsem nějak úplně mimo, jak že jsi to prcka porodila .. vexem ??? vůbec nevím o co go 😅 už jsi to psala, ale od tebe to čtu fakt prvně 😕

@hahyla pochlub se kolik a jak staré máš děti do PASU u fotečky .. takhle to vypadá, že jsi skutečně prvorodička 😉

Já před chvílí dožehlila první várku mimi hadříků 😎 ale co mě toho ještě čeká vyprat a požehlit, uff

mori
6. črc 2010

jj mě bylo taky fajně ve sprše .. měla jsem na pokoji sprch. kout (tam jsem byla na počátku), a i rohovou vanu - to jsem si pak sedala na ten roh a furt sprchovala 😉 Jinak balon byl fajn, ten mi i doporučovali.

tercina
6. črc 2010

@hahyla Já už si taky pamatuju jenom to hezké 🙂

tercina
6. črc 2010

@nadis.h Vydrž Nadi, hlavně se pohybuj a měj nohy od sebe, aby mohl malý sestoupit hlavičkou. Půjde to pak rychleji.

hahyla
6. črc 2010

@mori Věcičky na malou mám už připravené asi od konce dubna , jsem hrozně nedočkavá 🙂 .

tercina
6. črc 2010

@mori JOJO, vexem - teď to nebudu popisovat, až Nadis porodí, jo? 😉

@nadis.h A zkus se houpat na tom dvojitým míči (vypadá jak osmička). Mě třeba sprcha ani vana nepomáhali, nemohla sem vodu ani vidět. Neboj, za chvíli příjdeš na to, co ti od bolesti pomáhá. Já třeba lezla po čtyřech - teď se tomu musim smát, ale fakt mi to pomáhalo.

tercina
6. črc 2010

@hahyla Takže čekáš už třetí holčičku, jo? Teda, to mi musíš říct, jak na to 😉
Rádi bysme pak Marušku 😀

hahyla
6. črc 2010

@tercina tak to Ti asi neporadím, já jsem si jí od začátku strašně moc přála a povedlo se . Na ty starší dvě jsem moc pyšná ,dělají mně jen radost , a proto jsem si přála zase holčičku a povedlo se 🙂 . Ale ono potom ,když to miminko přijde na svět je úplně jedno jestli je to chlapaček , nebo holčička.
Ty starší dcery mám z prvního manželství, před deseti lety se k mám nastěhoval můj nynější manžel od počátku jsme si přáli mít mimčo no a když jsem v to přestala doufat tak se nám to povedlo.

tercina
6. črc 2010

@hahyla Já vím, já si dělám srandu, jasně, že nám je jedno, co to bude 😉
My jsme měli k porodu překvapení a když se narodil Peťulka, už bych ho za nic na světě za holčičku nevyměnila 🙂

hahyla
6. črc 2010

@tercina Jinak mám kamarátku z Jablonce a tý se povedla holčička ( taky Maruška )na počtvrté 😵

hahyla
6. črc 2010

@tercina Přesně ,já si myslím . Když se jsem byla na udržování s druhou dcerou a řekli na UZ že je to na 51% holka ,tak jsem si říkala, že to jedno procento nehraje žádnou roli,a pak když se narodila byla to prostě moje malá Klárka a její do dnes.

nadis.h
6. črc 2010

Uz me to neba. ☹ ani voda jeste nerupla.

chaala
7. črc 2010

Hezké brzké ránko.Nadi,tak cóóóóó? Jak jsi na tom? Píchli Ti ten epi?
Zrovna jsem kojila a nedalo mi to, musela jsem kouknout.

tercina
7. črc 2010

@nadis.h Já jsem taky zvědavá jako blázen.... jak jsi na tom?

zarzuela
7. črc 2010

Ahojte holky, můžu se k vám přidat, mám 3 měsíčního chlapečka a občas bych ráda s někým aspoň přes net pokecala 🙂
Koukám že to tu je pěkně napínavé - porod skoro v přímém přenosu nadis.h držím pěstičky ať to zvládáte v pohodě a vše dopadne na 1. 😉

primarka
7. črc 2010

Ahojky všem,Naďka porodila ráno před devátou,je ok a krňousek taky.Ještě je na sále.Pa pa

tercina
7. črc 2010

@zarzuela Ahojky, no jasně, že se k nám můžeš přidat. Já mám 2,5 měsíčního syna. Koukám, skoro samí kluci 😀

primarka
7. črc 2010

@primarka mělo tam být mrňousek 😀

tercina
7. črc 2010

@nadis.h Tak moc gratulujiiiiiiiii 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru