Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
8. říj 2010

Zarzi já jsem taky Káju měla od narození u sebe. Měla jsem hrozný strach jak měl tu rýmu a špatně dýchal.A Karel velký taky jančil jak nebude spát pak v jeho postýlce a v pohodě.Snad to vydrží.U zpráv ho nakojím,přendám do postýlky a hned spí. Pak m spíš přišlo že u mě spát nemohl. Jak jsem se hnula tak se probudil.

zarzuela
8. říj 2010

@chaala
@nadis.h Holky snad to příjde samo, jako to přišlo v tom 3 měsíci, najednou nechtěl být uspávaný na ruce a pak usnul sám v postýlce, tak budu věřit, že se to snad vrátí 🙂

nadis.h
8. říj 2010

Zarzi zrovna mi psala kamarádka že její klučík od 3 měs do 5 naprosto v poho spal celou noc a pak mu začali zlobit zoubky a do roka zas hrozný se spaním.Takže jsou prostě vlny. 😒

zarzuela
8. říj 2010

@nadis.h jojo, s těmi miminky je to holt někdy náročný, ale krásný 😀 je fakt , že když ho teď naučim do postýlky a pak budou růst zoubky zase skončí u mě. Asi fakt nemá smysl to do roka řešit 😒

tercina
8. říj 2010

Ahojky holky, tak máme po vítání občánků, bylo to pěkný

zarzuela
8. říj 2010

@tercina jé už taky 🙂 tak to je fajn, to se zítra juknu na fotečky jak vám to slušelo 🙂

tercina
8. říj 2010

Posílám vám nového libereckého občana 😀 😀

tercina
8. říj 2010

@zarzuela No, když jsem malýho dávala do kolíbky a pak ho zvedala do toho polosedu - tak mi vyklouz z ruky a bouch se hlavou do kolíbky - to bude ale hezký video 😀 😉

tercina
8. říj 2010

@zarzuela Už jsem na vás taky koukala 🙂

chaala
8. říj 2010

@tercina Terci, to je fešák 😵 😵 ...hlavně že se to líbilo 🙂

mori
8. říj 2010

@tercina frája 🙂 My měli Vítání občánků v sobotu, tak taky musím vložit fotky .. dnes si pro ně pojedu k fotografovi 😉

nadis.h
8. říj 2010

Nás nikdo nevítal. 😝 Museli bychom do Prahy a to bez táty. 😒 Nám uteklo i focení v porodce do deníku libereckého. Sestřička mi nedala Káju. 🙄

chaala
8. říj 2010

Nadi,nás taky nefotili do novin. V celé nemocnici byly v prosinci zakázané návštěvy kvůli chřipce.

nadis.h
8. říj 2010

Aspon jsi měla klid Chali. 😉

chaala
8. říj 2010

@nadis.h Nadi, nejdřív jsem z toho byla na nervy, že návštěvy nebudou, že to určitě nepřežiju 😀 U Lukyho totiž se mnou lomcovaly hormony a já každou chvilku bulela. Na návštěvu manži jsem čekala jako na smilování 🙂 No a s Vanďou úplně v pohodě, krásně jsme si to v porodce užily i bez návštěv 😵 😵

zarzuela
8. říj 2010

@tercina jůů ten je prďáckej 😀 moc mu to sluší. No já mám taky pěkný video, já zas jen šla na podpis a hned jsem pádila k malýmu a vyprdla se na zastupitele tak sjem se pak musela vracet, takže taky sranda. A s tou kolíbkou je to tam blbý jak ho máš držet.

@nadis.h ale Kája je občánek Liberce ne? Nebo ho máš hlášenýho v Praze? Nás do novin fotit chtěli ale já byla čerstvě po porodu a Domča zrovna hodně plakal, takže z toho sešlo a odmítla jsem to 😒

zarzuela
8. říj 2010

@chaala já tě fakt obdivuju, ty jsi neuvěřitelně silná osobnost když si vězmu co máš vše za sebou. Já bych asi bez návštěvy byla hotová, vždycky jsem čekala až mužíček přijde a počítala minutky.

nadis.h
8. říj 2010

Holky tak to ja navstevy nechtela. ☹ bylo mi hrozne smutneze neni Kaja se mnou takze kdyz uz Karel dojel,tak ja bulela ze jsem bez maleho.☹
zarzi jojo je to prazak po me pac jsem jeste nezaridila trv.pobyt tady.:-P

chaala
8. říj 2010

@zarzuela Zarzu, pro mě bylo důležité, že u porodu byl manža se mnou...tam naštěstí pouštěli. No a myslela jsem, že bez jeho návštěv to nepřežiju...jenže jsem to věděla už měsíc dopředu, tak jsem se stím smiřovala, i když těžce. A pak mi to v porodce vůbec nepřišlo. Hodně jsme volali, psali, každý den chodil aspoň pod okno. Já jsem si mohla ňuňat tu naši vytouženou berušku 🙂 ...všechno s ní bylo v pořádku, tak jsem byla děsně veselá a spokojená. To ty hormony.
Ale u Lukyho jsem na jeho návštěvy taky čekala jako na smilování 😀

nadis.h
9. říj 2010

Ahojky. Holky projevi se nejak ze mi dochazi mliko? Me prijde ze ho mam cim dal tim mene. Kaja sice neplace,ale vetsinou uz vytahne obe a hrozne se mi prsa zmensuji a jsou mekka.

tercina
9. říj 2010

@nadis.h Nevím Nadi co je na tom pravdy, ale říká se, že v 3 a 6. týdnu a 3. a 6. měsíci (nebo tak nějak) je růstový spurt, tzn. že děti mají velký hlad, protože hodně rostou. Mě vlastně v tom 3,5 měsíci už mlíčko nestačilo a od té doby přikrmujeme. Zeptej se na to doktorky. O tom spurtu se určitě dočteš na netu, nevím, jestli jsem to napsala dobře. Já měla pak taky prsa měkký ☹(

nadis.h
9. říj 2010

Teri jo ten jsme meli dle toho jak se Kaja "choval" v 6i tydnech i po 2 mesici. Uvidim. Ocividne nabira a hlady neplace,tak se mi to treba zda.

chaala
10. říj 2010

@nadis.h Nadi, nemám vůbec tucha...jedině můžeš zkoušet Káju častěji přikládat. Jestli budeš mít pak prsa víc nalitá, to by mohlo pomoci. Ale hlavně že Kája nebrečí hlady a krásně přibývá.

zarzuela
10. říj 2010

@nadis.h já to měla taky tak měla jsem prsa od 4 do 5 měsíce dost zmenšená a měkká a teď v 6 se mi to zas spravilo a nalévají se dost. Asi to bude tím spurtíkem jak píšou holky, pokud ti nepláče hlady tak je vše ok. Pro jistotu ale doma měj připravený umělý mlíčko. Ono se pak i taky tvoří jen tolik mlíčka kolik zvládne vypít. V porovnání s prvníma měsícema mám tak o 1.5 čísla měnší prsa. Pij čajíky a v noci víc přikládej, To noční koju je prý hodně důležitý pro tvorbu mlíčka. Já jak víc kojím v noci tak se fakt dělá víc.

aggamma
10. říj 2010

Ahoja holčiny moje,jdu jen na skok vás informovat a pozdravit.Tak to s námi je ted tak,že už vubec Kačenku nepřikládám k prsíčku,jen odsávám,ale mlíčka je málo takže krmíme Nutrilonem.Hodně nám blinkala,ale ted jsme koupili ten proti blinkání a je to lepší.Ale je to šílený jedlík.Dostane třeba 120 ml a za hodinu a půl už chce znovu.Tak se to snažíme nehrotit abychom ji nepřecpali,ale když pláče a není k utišení a je přebalená a prdíky nemá a lapá po prstech tak to fakt nejde jí nedat najíst.Tak doufám že nás brzy nesní.Snažím se to brát s humorem...myslela jsem že tohle nikdy řešit nebudu,že budu mít papání pro ní v prsíčkách...ale holt to tak nešlo ☹ Jinak jsem ted měla 2 dny veselo.....horečky se vyšplhaly na 39,5 a zatvrdlo mi mlíčko.Takže mám antibiotika,paralen a snažím se prsíčko vyždímat,ale zatím bez úspěchu...je to tvrdé a červené.Tak chladím a dávám tvaroh a před odsáváním nahřívám.....No to je holky moje tak vše.Kačka je divočák,moc nás nenechá vyspat a pro tatku to ted 2 dny bylo náročné když se musel starat jen on....Ale zvládl to...je to úžasný šikulka.Pořád jsem ještě ze všeho děsně vyděšená a vyjukaná,kdykoli zabrečí tak už bych jí chovala.....Snad se to srovná i s tím jídlem...bojím se jestli ji nepřecpáváme.Mějte se všechny holky moje moc fajn a já se zas brzy ozvu....zatím tak nějak moc nestíhám.Pac a pusu Helča a Kačka

nadis.h
10. říj 2010

Ahojky.
Holky diky. Snad to bude v poho. Zarzi nejspis to bude tim nocnim kojem! Nejvic to sleduju prave od doby kdy zacal Kaja spat od tech 8 do 5. 🤐 to jsem nevedela.

Ahoj Aggi. Jejda to musi byt dost neprijemny ten zanet! Preji Ti at je brzy dobre! A s tim mlickem si nic nedelej. Hlavne ze budete obe vporadku a spokojene!

zarzuela
11. říj 2010

Ahojte kočky,
aggi nic si nedělej z toho, že nekojíš, hlavně že jste s maličkou obě v pořádku, hlady malá určitě netrpí :o) Teda to je pořádný jedlík když chce po hodině a půl znovu, a to jí dáváš zas plnou dávku? Domča v porodnici byl taky nenasyta a chtěl pořád, tak mi nakonec sestra donesla dudlíka, že si jen potřebuje uspokojit svůj sací reflex a pak už to bylo v pohodě, papal po 3 hodinách a v mezičase dudal dudýnka 🙂
S tím zánětem to musí být pěkný auua , hlavně aby ses toho brzy zbavila a mohla si pořádně s Kačenkou užívat.

@nadis.h tak zkus v noci aspoň odsavat když Kájík nechce pít, aby se ti mlíčko zbytečně neztrácelo

tercina
11. říj 2010

čau holky, co náhrada neuskutečněného srazíku? 😉

scai
11. říj 2010

Ahoj holky. O víkendu jsem tu nějak nebyla, byli jsme furt venku a bylo to moc fajn. Dneska jsem byla poprvé na yamaze a to byla moc fajn. je to hudební škola pro malé děti (ten kurz, kde chodím Robátka je od 4 měsíců-18 měsíců). Zpívali jsme tam, chodily do rytmu, hráli si, bylo to super! malé se to hrozně líbilo.
Jen teda jsme tam byly bobužel jen 3 a tak teda ten kurz otevírají zatím jen na měsíc a uvidí se co dál, prý by tam mělo být víc lidí. Nechcete někdo chodit? Já dnes byla na ukázkové hodině, zdarma, takže byste taky určitě na první mohly jít jen tak nezávazně.
http://www.yamahaskola.cz/

oli26
11. říj 2010

@scai ja bych sla 😀 vezmes nas priste s sebou ? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru