Porodnice Litomyšl. Posím o vaše zkušenosti

teerka
10. led 2012

Zdravím maminky a moc vás prosím o zkušenosti s touto porodnicí. Jde mi především o první chvilky s miminkem. Já prvního syna rodila v Ú. n O. a probíhalo to tak, že mi malýho okamžitě dali na břicho, pak zvážili a než mě dali dokupy (šití...) tak ho měl manžel na porodním sále a pak ho dali mě na kojení a mohli jsme být všichni spolu. Na pokoji jsem ho taky měla hned. Mám ještě měsíc do porodu, a chtěla bych zkusit Litomyšl, ale slyšela jsem, že odnášejí děti po porodu na cca 6 hodin na ohřátí. Máte některá zkušenosti s touto porodnicí? Moc všem děkuji 🙂

betysek
19. led 2012

Nevím, jestli Ti to pomůže. Já mám termín až v červnu. První holčičku jsem rodila taky v Ústí (tak že mám podobné zkušenosti jako ty), ale přestěhovali jsme se a teď bydlíme 5 km od Litomyšle, tak že taky hledám info o porodnici v Litomyšli. Četla jsem v jednom příspěvku, že opravdu odnášejí děti na 6 hod na ohřátí. Ale prý s tebou může manžel i na normální pokoj a pokud tam s tebou bude těch prvních 6 hod a vyloženě si řekneš, že chcete mít mimčo u sebe, tak ti ho prý dají, ale sami to nenabídnou. Sestřenice v Litomyšli rodila taky, ale už je to 10 let zpět. Říkala, že porodila o půlnoci a malou ji donesli až ráno.

betysek
19. led 2012

Taky jsem teď narazila na informaci, že v Litomyšli můžou na pokoj návštěvy. Připadalo mi lepší to, jak to bylo v Ústí - pokoje bez návštěv. Přemýšlím, že asi znovu pojedeme do Ústí.

jitaf
28. led 2012

ahojky

já jsem rodila před rokem v Litomyšli...je pravda že když jsem malou porodila dr mě jí ukázal a odnesli jí na vážení atd. manžel tam byl s ní...pak mě jí donesli na kojení a pak odnesli na nahřátí. Já jsem zatím ležela 2 hodiny na porodním sále a pak jsem se šla osprchovat. Malá se narodila ve 13:45 a měla jsem jí u sebe od 19:30...sice když dojel pak za mnou znova manžel s našima tak jsem si malou mohla vzít. A popravdě mě to moc nevadilo že jí měli na chvilku sestry já jsem se trochu prospala 😉
Teď každým dnem (snad) budu také rodit v Litomyšli a jsem tam spokojená 🙂

veveruskateruska
27. únor 2012

Všechny maminky moc zdravím. Nechci Vás nějak strašit, ale pokud máte možnost, vyberte si jinou porodnici. Já jsem rodila v Litomyšli za poslední čtyři roky dvakrát (naposledy vloni). A pokaždé to byla docela hrůza. Potřetí bych to už neriskovala. Na novorozeneckém oddělení je sice péče o miminka opravdu výborná. Moc hodné lékařky i sestry. Na toto jen chválu. Vadilo mi jen to, že jsem obě děti po porodu téměř neviděla. Ale na porodnickém oddělení nemám chválu žádnou. Pokud není zbytí a musíte rodit v Litomyšli, tak alespoň odmítejte dr. Gloserovou. Nebudu Vám tu líčit hororové zkušenosti mé, ani mých kamarádek a blízkých, kteří měli s touto lékařkou zkušenost. Nevím o jediné mamince, která by s touto lékařkou měla dobrou zkušenost. Dokonce to i některé řešili přímo s primářem, který ji bohužel i přes její vážná pochybení stále kryje (nyní už všichni víme proč). Z mého okolí už v Litomyšli téměř žádné maminky nerodí a já bych už kvůli zdraví a životu svého miminka i svému tam také nerodila.

luckap123
28. únor 2012

Já nejdřív taky chtěla rodit v Litomyšli...ale po pročítání různých diskuzí do Li nejdu...fakt jsou ted docela stížnosti a to dřív byla tato porodnice vyhlášená 😠
První dceru jsem rodila ve Svitavách ...a kdybych nechytla blbce doktora,který mě nechal trápit 19h v bolestech bez sprchy napíchnutou na kapačkách taky bych tam šla asi zase..ted se bojím toho,že tenhle mudr bude opět sloužit a já budu psychicky v hájí..takže z největší pravděpodobností to vyhraje Ústí nad Orlici...myslíte,že je to dobrá volba? máte někdo zkušenosti???

betysek
5. bře 2012

@luckap123 Já jsem rodila v Ústí před 4 roky. Nemůžu si stěžovat. Týden po termínu si mě už nechali po prohlídce v porodnici s tím, že porod budou vyvolávat. Měli jsme tenkrát dojezdovou vzdálenost 20 km, tak nechtěli nic riskovat. Večer mi zavedli nějaké tablety s tím, že ráno dostanu něco dalšího, ale porod se rozjel v noci. Nemůžu si stěžovat, byla jsem celkem spokojená. Nakonec museli malou dostat ven vexem, měl jsem šílenou modřinu na zadku, prtože sestra to pustila dříve, ale jinak doktoři i sestry fajn. Manžel šel se sestrou, když ji vážila a pod, pak jsem ji dostala já. Při porodu placenty ji držel manžel a pak jsmes ní byli skoro 2 hod na porodním sále. Pak mi ji sice asi na 3 hod odnesli, ale když ji přinesli, tak říkali, že to běžně nedělají. Že hodně ublinkávala plodovou vodu, prtože se celkem dost nalokala, jak se mi ji nedařilo vytlačit ven, tak abych se nebála, že ji něco je. Jinak prý dávají mimča hned na pokoj. Sestry na novorozeneckém taky perfektní. Měla jsem problém s kojením, malá se nemohla pořád přisát - mám dost ploché bradavky, tak že jsem si volala sestru při každém kojení. Vždycky přišla.... Teď jsme se ale přestěhovali a bydlíme 5 km od Litomyšle, tak že nevím, kam pojedu rodit. Asi když to bude na poslední chvíli, tak budu muset do Litomyšle. Nechtěla bych riskovat. Ale pokud to jen trochu půjde asi bych raději do Ústí.

luckap123
5. bře 2012

@betysek bety díky 😉 no já mám Ústí cca 30km,ale to určitě stihneme 😀 za 14 dní jdu na prohlídku porodnice tak jsem zvědavá 🙂

abcdef22
3. črc 2012

tuší někdo, proč primář nedá dopustit na již zmiňovanou dr. Gloserovou?? Taky mám na ni jen ty nejhorší vzpomínky. díky - jo klidně do IP, díky

betysek
5. črc 2012

Tak nakonec jsem rodila v Litomyšli, no, myslím, že do Ústí bychom to ani nestihli. Byla to rychlovka. 😉 U porodu jsem měla doktorku Findejsovou a byla perfektní. Hlavně mimčo bylo ještě týden před termínem koncem pánevním, i když bylo týden před tím hlavičkou, 5 dní před termínem už jsme byli zase hlavičkou, tak že hlavně jsem nechtěla riskovat kvůli mimču, kdyby se ještě do porodu otočilo. Váhový odhad byl 4 kg, tak že konec pánevní by se rodil císařem. Ale naštěstí při porodu jsme byli hlavičkou. Porod byl pohodovější než první, ale na to asi personál porodnice nemá až tak velký vliv. V Ústí jsme byli na porodnímsále asi 4 hod, teď v Litomyšli jsme tam byli sotva 20 min. Jen organizace na oddělení šestinedělí mi připadala lepší v Ústí, ale spíš jde o to, co komu vyhovuje. Dr. Gloserovou jsem tam snad ani neviděla, ak že nemůžu hodnotit. U primáře Čadílka jsem byla jednou v rizikové poradně a jako arogantní pán - jak ho hodně holek popisuje- mi tedy nepřipadal. Byl vstřícný, všechno pěkně vysvětlil, úplný pohodář....

betysek
5. črc 2012

Trochu mi vadilo, že nám mimčo nenechali na porodním sále po porodu. Vlastně nám ho jen ukázali a pak hned odnesli umýt a obléknout a teprve pak přikládali k prsu. V Ústí nám ho hned po porodu jen do nečeho zabalili a bylo 2 hod po porodu celou dobu s námi na porodním sále. Je fakt, že v Litomyšli běžela klimatizace a na sále bylo celkem chladno, připadalo nám, že i oblečené mimčo začíná trochu modrat, tak že jsme nechali sestřičku ho odnést. Když jsem pak šla po 2 hod na pokoj, tak bylo na vyhřátí a zrovna spalo, tak že jsem se sestřičkou domluvila, že počkám, až se probudí, ale byla ochotná mi ho dát hned, když viděla, že jsem po porodu v pohodě. Tak že se nedá říct, že by si tam děti nechávali 6 hod na vyhřátí běžně. Pokud ho budete chtít dřív, tak si myslím, že není problém se domluvit. Šli jsme domů po 72 hod, mám pocit, že v Ústí jsme byli o den déle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru