Porodnice Litomyšl. Rodily jste tu?

monik111
15. únor 2007

Ahojte mamimky,rodila jste některá v teto porodnici????

svudnajana
30. kvě 2007

já rodila a budu rodit zase 😀

mkr
28. čer 2007

a jaký to tam bylo? máš zkušenosti s porodem do vody?

monik111
autor
29. črc 2007

Tak já už teda taky odrodila a můžu referovat ostatním. 😉 Tak co se týka personálu na porodnici tak supr.Hlavně mudr.Mach byl super a moooc i pomohl.Takže stračně s Verunkou Děkujeme.Taky doktorka Zezulová,která asistovala měla se mnou svatou trpělivost.Co se týka porodních asistentek tak viceméně dobrý.
Jinak sestřičky na šestinedělkách až asi na dvě vyjímky perfektní a ochotné,Musím říct že laktační poradkyně lenka byla úplně super. Takže ode mne spokojenost 🙂
AAAAle kdo to celé pokazil tak primář z děckýho Novák.To je teda pěknej a sprostej.......Chování otřesný,ochota aby mi něco řekl o malé/ pač jsme mely hroznej porod a mala byla kříšena/,to jako nehrozilo.Když jsem se ptala a prostě nervy pracovaly,tak jako proč jsem nervní,že léčit snad bude on a takovy keci.NO prostě hulvát jak má být.Uplně mi ten pobyt tam zhnusil.A teda nebyl to jen můj dojem pač mi sestry a všici kdo tam u těch výstupu byly říkali at to hodím za hlavu,že je to ubožák a neumí se chovat.ještě že mužskej umi zařvat,ale stejně....Takovej doktor tam nemá co dělat.Takže varování pro všechny!!!!!!Jinak přeju rychlý a pohodový porody a hlavně zdravá a spokojená mimča 😉 🙂

dominga
8. bře 2008

Ahojky, rodila jsem v Litomyšli v září a musím říct, že nebudu nikdy volit jinak. Rodil mě Dr.Mach, byl vynikající, dokonce mě i rozesmál, když byly nejhorší stahy 🙂 Jinak sestřičky super, ochotný, usměvavý ve dne v noci, porod byl náročný, ale všechno proběhlo v nádherný atmosféře bez stresu. Holení ani klystýr mi nikdo nenutil.Syn měl po porodu těžkou infekcia převáželi ho na JIP do Hradce a můžu říct, že mne o stavu syna informovali a na rovinu řekli, ž na to nemají,aby si ho nechali tam, tak ho převezou. vysvětlili, uklidnili a taky mě lavně rozkojili🙂laktační poradkyně byly vynikající.
S panem primařem z dětského mám opačnou zkušenost. Byl velice ochotný a odpovídal na všechno a dokonce nás pustil brzy domů, a to vše s úsměvem, tak asi záleží na konkrétním dni nebo vyspání, nevím🙂ale choval se pěkně.
Tak jestli mohu doporučit-určitě tam rodit!!! 😉

krista
21. črc 2009

bartas • 14tt • Dnes v 17:19
Ahoj holky, ráda bych se zeptala, jetsli některá nemáte zkušenosti právě s touhle porodnicí.Četla jsme na jejich stránkách,že dělají i porody do vody,což mě dost nadchlo.Děkuji moc🙂)) 🙂

martinka81
23. črc 2009

To Krista: Dělají, ale na kurzech to vyznělo tak, že to nevidí moc rádi, nicméně jsou to profesionálové, tak myslím, že to nebudou dávat najevo.

kristyna_01
8. srp 2009

Ahoj holky, 29.7. jsem v Litomce porodila syna- a musím jen chválit. Dr.Mach výbornej s lidským přístupem, všechno, co mi dělali mi vysvětloval, člověk si nepřipadá jak kus masa... Dokonce mne hladil po noze a uklidňoval. Sestřičky hodný k matkám, ale hlavně k dětem. Prostředí- bezva, na pokojích vlastní sociálky a sprcha! Jídllo- fakt chutný.
Možná jsem nenáročná, ale když mi s kojením pomáhaly všechny sestry na oddělení, nikdy jsem necítila nějaký odstup nebo posměch...
Moc jim děkuju

martinka81
11. srp 2009

🙂 Tak Dr. Mach mě taky hladil po noze, taková blbost, ale mě to strašně pomáhalo a uklidňovalo.

bartas
1. říj 2009

Holky,děkuju moc za zkušenosti, vybrala jsem si Litomyšl,i když ji nemám zrovna nejblíž🙂

kocanda2009
4. říj 2009

ahojky, 24.9. jsem rodila v Litomysli. Bohuzel dr. Mach ke kteremu normalne chodim na gyndu mel zrovna dovolenou. Vsechno bylo uplne jinak nez jsem si predstavovala, ale hlavne jak jsem rikala uz pred porodem - hrozne zalezi na lidech, vetsina lekaru a sester je tam v pohode. Na novorozeneckem jsou opravdu moc fajn ale bohuzel doktor, ktery mne prijimal tak nejak nepoznal ze mi neodtekla plodova voda ale jen sekundarni vak blan takze jsem tam lezela uplne zbytecne a pichaly do mne antibiotika. Lekum jsem se cele tehotenstvi vyhybala a pak jsem na porod byla zcela vysilena...ale je to jen o tom jednom doktorovi, jinak je to tam moc prijemne...

crawler
2. lis 2009

ahoj🙂
máte některá osobní zkušenost s porodem do vody v této porodnici? díky moc🙂

zeleny_cajik
16. pro 2009

prispejem aj ja svojou skusenostou 🙂

v litomysli som rodila v oktobri (nie do vody) a som naozaj rada, ze som mojho tomaska priviedla na svet prave tu. pristup lekarov, porodnych asistentiek a sestier bol skvely, aj ked musim povedat, ze oddelenie vedu najma sestry a PA. Rodila som bez epi, ale po pichnuti oxytocinu mi PA napustili horucu vanu a to velmi pomohlo na bolest (fakt odporucam), potom to uz bolo rychle.

Po porode som si zaplatila nadstandard, cize som bola v izbe sama so svojou sprchou a WC a s rozkladacim lozkom pre manzrla, ktory so mnou zostal v nemocnici 3 noci, co mi velmi pomohlo hlavne prvu noc a prvy den, kedze som mala dost problem s chodenim a rovnovahou a navyse si k malemu hned vytvoril uzasny vztah. Musim povedat, ze mi nikto nedal najavo, ze by mu to vadilo, pristup personalu bol uplne skvely, ku mne aj k malemu, keby mi nebolo tak blbo z porodu, povedala by som, ze som bola v hoteli 🙂 tomasko je moje prve dieta, tak som bola zo vsetkeho dost vyhukana, ale sestry mi vsetko velmi ochotne vysvetlili a ukazali, bez toho, aby mi dali najavo, ze som uplne drevo 😀 jedlo nebolo sice ziaden kulinarsky pocin, ale dalo sa vybrat den vopred z troch menu. ak sa odhodlam na druhe dieta, rada by som rodila zas tu 🙂

crawler
17. pro 2009

zel-cajik: super, díky za info - já taky budu rodit zde a snad do té vody, ak jsem ráda, že máš dobré zkušenosti s personálem...taky bych ráda na nadstandart i s manželem, tak snad bude volný pokoj🙂

marta79
22. led 2010

já mám s litomyšlskou porodnicí také dobrou zkušenost. Rodila jsem v listopadu, před porodem jsem chodila do nemocnice na těhu cvičení i na předporodní kurs. Bylo to fajn, dozvěděla jsem se spoustu věcí jak to právě v litomce chodí.. součástí kursu byla i prohlídka sálu, to mně přišlo dobrý, že jsem nešla úplně do neznáma. Taky máš možnost konzultace s odborníky, ale při těch kursech moc porod do vody moc nepreferovali, stejně jako epi...

porod mi začal tak, že mi odtekla voda a malej se narodil až po 38 hodinách. Nedostala jsem kontrakce, ty přišly až po kapačce. V průběhu porodu jsem byla taky v horké vaně a pak jsem rodila na křesle. To křeslo bylo hodně polohovatelný. Během porodu byli lékaři i sestry moc fajn, jsou fakt sehraný tým. Výborný byl i přístup sester na novorozeneckém, naučila jsem se postarat o malého a hlavně jsem se naučila kojit a kojíme dodnes 🙂)

marta79
22. led 2010

jo a byla jsem taky na nadstandartu, ale nebylo volno na šestinedělí, tak jsem měla pokoj na gynekologii. Mělo to akorát tu nevýhodu, že tam nebylo lůžko pro manžela. byla jsem v nem 2noci před porodem, tak tu prví noc spal se mnou oblečenej na posteli a nikdo nic nenamítal... Asi bych šla na nadstandart znova, ale kdyby nebyl, tak bych to asi taky musela nějak zkousnout 🙂

crawler
24. led 2010

marta: to je fajn, že jsi byla spokojená, ale můžu se zeptat proč nepreferovali porod do vody a epidural? tomu nerozumím... 😅 díky 🙂

kocanda2009
22. kvě 2010

tvarili se proste ze porod do vody nedelaji radi kvuli komplikacim....
epidural je tak nejak zbytecny
jo a to luzko na nadstandarte teda je takove rozkladaci kreslo ktere mame u nasich a na tom se za prve moc spat neda a za druhe na tom pokoji kde jsem byla ja, kdyby se to rozlozilo tak bych dite musela soupnout ke dverim takze mi to neprislo moc super...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru