Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

klaire22
7. únor 2012

@eliska_v No, mám z toho zamotanou hlavu, děvčata......vůbec nevím kam půjdu, fakt. A můžu se jen zeptat s čím jsi tu byla nespokojená? S přístupem, péčí, nebo jsi měla nějaké komplikace, kterým se dalo vyhnout, ale zkrátka to někdo zanedbal?

eliska_v
7. únor 2012

@klaire22 : Nechali mě tady ležet s podezřením na nízko položenou placentu a když jsem šla k jinému dr. ( v Praze), tak mi řekl že je vše OK, že nechápe důvod hospitalizace. A tak to bylo ještě jednou... A přístup jednoho dr. mě odradil hned.

klaire22
7. únor 2012

@eliska_v bohužel co dr, to jiný názor......a to nejen co se týče porodnictví........ :( a pak si má člověk vybrat, když tomu třeba nerozumí, že........já upřímně vůbec netuším, co znamená mít nízko položenou placentu - to mohou pak nastat nějaké komplikace při porodu? Promiň, jestli se ptám jak tele, ale fakt jsem v tomhle totální lajk. Mě kdyby to asi řekli, tak bych ani nevěděla, co to je a asi by mě nenapadlo jít k nějakému doktorovi, aby mi řekl svůj názor.

eliska_v
7. únor 2012

@klaire22 : Já jsem šla na velký UTZ do gennetu a tam právě, žádný problém neviděl a pak ke svému dr. a ten řekl, že žádný problém není, že nechápou proč to nepoznali.
Nízko položená placenta - hrozí potrat a když zůstane nízko položená do porodu a jak jsem údajně měla já nad brankou, tak bych nemohla rodit normálně, ale jenom císař. Protože podle toho co mi bylo řečeno, bych jinak mohla vykrvácet... Ale jak říkám...Mám možnost porovnávat, ale tady mě hodně zklamali... Hlavně manžel musel být se synem 3 týdny doma a vlastně kvůli ničemu...Jenom že nepoznali co to opradu je.

klaire22
7. únor 2012

@eliska_v aha, tak to pak chápu, že když tě takhle vystraší a přitom je vše v pořádku, že tě to zklame a odradí.
Já jsem na neskutečných vážkách, je fakt, že nejvíc chvály na roudnickou porodnici jsem slyšela, když tu ještě byla dr. Procházková, ale ta je už na Mělníku.......no, počkám si s čím přijdeš z Mělníku a uvidím, přeci jen mám ještě hodně času 🙂 a budu držet palečky, ať vám vše dopadne dobře.
Jinak máte moc krásné fotky, u koho jste se nechali fotit???? 🙂

eliska_v
7. únor 2012

@klaire22 : U kamarádky kousek od Kladna... Dřív jsem tam bydlela 🙂 Jinak děkuju 🙂 Kde vůbec bydlíš v Roudnici?

klaire22
7. únor 2012

@eliska_v je, tak koukám, že už nemá cenu odpovídat, že jsem si to písli na FB 🙂 já přemýšlím, že si nechám udělat fotky od Denise Fueca - fotil kamarádku už s malou a naprosto pecka fotky a není nějak přehnaně drahý......takže si počkám na pupík a pak vyrazíme 🙂
Jinak - my jestli budeme mít holčičku - tak chceme taky Elišku 🙂

wosk
7. únor 2012

Ahoj holky, rodila jsem na Mělníku a de facto jsem byla spokojena. Pokud nechcete nic nestandartního, budete spokojeny. Je tam krásné prostředí porodních sálů, snaží se držet porodního plánu (pokud ho budete mít, dokonce se na něj i při příjmu ptali sami od sebe). Jako nevýhodu vidím to, že při každé poradně můžete potkat jiného lékaře a sestru, takže personálu, který vás bude vyšetřovat může být docela dost. A pokud chcete informace, je třeba se ptát, kolikrát vám sami od sebe nic neřeknou ☹ Kdybyste chtěli vědět ještě něco, klidně se ptejte.

klaire22
7. únor 2012

@wosk moc děkuji za postřehy 🙂 a jak je to dlouho, co jsi tam rodila???

wosk
7. únor 2012

@klaire22 rodila jsem 21.12.2011, takže skoro před 7 týdny...

klaire22
7. únor 2012

@wosk takže dost čerstvá zkušenost 🙂 tak paráda, děkuji za info 🙂 Koukám, že máš chlapečka 🙂 Jak si užíváš mateřství? 🙂

vendyca
7. únor 2012

@wosk Ahoj, taky chci rodit na Mělníku. Chci se zeptat, co jsi měla "nestandartního v plánu". Jestli byla epiziotomie, případně nějaká diskuze k ní, jestli ti dali mimčo na břicho po porodu a jestli tě rodial PA nebo lékař a případně kdo. Jo a taky - kdy se valstně napichuje žíla - před porodem a kape do ní něco při porodu?

wosk
7. únor 2012

@klaire22 mateřství si užívám moc 🙂 Taky budeš 😉

@vendyca nestandartní, co jsme si dali do pordního plánu byllo, že nechci neustále vnitřní vyšetřování (chtěji dělat 1x za hodinu), totéž s monitorem mimča (taky 1x za hodinu), nechtěla jsem zbytečnou medikaci, nástřih bez důvodu, volbu porodní polohy a pak pár požadavků k tomu, co pak bude s mimčem... A hlavně jsme odmítli podepsat informovaný souhlas, takže jsme byli za exoty a vyslechli si hned na začátku spoustu zbytečných "keců" Nástřih nakonec nebyl, protože jsem si nelehla na záda a asi to pro ně byl takový šok, že mě střihnout nestihli (ale malý mě natrh), celou dobu chodila PA, ale rodila lékařka (ta chodila méně často na kontroly). Mimčo jsem měla na břiše od té doby, co se přestřihával pupečník až do té doby, kdy jsem šla do sprchy (dětská sestra vzala mimi na novorozenecké, doprovázel je manžel). Žílu mi nenapichovali, respektive před koncem mi něco píchli na to, aby zašla branka a pak po porodu ještě něco, že prý byla větší ztráta krve, ale pokážde to byl samostatný vpich do žíly... No a co jsme jim neřekli, že chcem ambulantní porod, pokud to bude možné (bedeme-li já i dítě v pořádku) - měli jsme strach, že když to dopředu řeknem, určitě si něco najdou. Když jsme to pak zmínili, byli naštvaní a taky nám to dali patřičně najevo... Ale odešli jsme všichni 3 spokojeně domů.

klaire22
7. únor 2012

@wosk jejda, tak z toho co vypisuješ tak ani nevím, že nějaké takové možnosti jsou.............ale možná to bude tím, že si stále říkám, že porod je ještě hodně daleko a nějak se tím ještě nezabývám 😎

saaralota
14. únor 2012

Ahoj, chystáte se/chodili jste na Mělníku na nějaké předporodní kurzy? Kdyžtak napište tipy, kde jste byly spokojené. Nějaký kurz by měl být v Kašpárku, pak je něco přes porodnici a ještě nějaký s porodní asistentkou L. Cimlerovou (ale to nevím, jestli je na Mělníku nebo v Roudnici). Máte s některým z nich zkušenosti?

klaire22
15. únor 2012

@saaralota S Lenkou Cimlerovou je předporodní kurz tuším v Roudnici - zatím zkušenost nemám, teprve se tam chystám. Ale kamarádka na něj chodila a moc si to chválila, chytla jí dokonce i u porodu a strašně jí pomáhala..... ale rodila teda v Roudnici.

saaralota
15. únor 2012

@klaire22 no ona teď prý snad pracuje v mělnické porodnici (jestli mám správné info), tak jsem si říkala, jestli třeba nedělá kurzy i na Mělníku... zkusím se ještě poptat.

bl4nche
15. únor 2012

@saaralota: na webovych strankach melnicke porodnice je L. Cimlerova uvedena jako hlavni sestra porodnice.

nelina_
17. únor 2012

Tak jako soukromá osoba Lenka Cimlerová dělá kurzy v Roudnici (byla jsem na nich) a pracuje v mělnické porodnici jako hlavní sestra a měla jsem jí u porodu, je super. Poradí i po propuštění z porodnice a mě dokonce půjčovala odsávačku mlíka. je hodně ochotná ...
JInak mělnická porodnice dělá taky předporodní kurzy a vede je jedna ze sester ...

nelina_
17. únor 2012

Stránky Lenky Cimlerové ... http://www.jaknasvet.cz/index.html

nelina_
17. únor 2012

@bl4nche ano po domluvcě můžeš rodit přímo sLenkou za úplatu malou přijede i vnoci 😀

bl4nche
17. únor 2012

no me uz to asi k nicemu nebude, ale treba to tu nejaka tehotna vyuzije 🙂

baterka
5. bře 2012

@saaralota ahoj, já jsem domluvená s L. Cimlerovou k porodu, nechodím k ná teda na kurzy, ale byla jsem za ní v porodnici na Mělníku a byla moc příjemná. Rodit bych měla za měsíc a kousek, teď tam zrovna pojedu sepisovat porodní plán, ale na monitory a vyšetření chodím ke svému dr. Do Děčína, vlastně jsem si Mělník vybrala kvůli ní, chci rodit ambulantně a chci konkrétního člověka u porodu a ona se mi nějak naskytla z různých doporučení. Taky se na Mělníku vyměnilo vedení na porodnicko-gynekologickém (nebo obráceně? 😅 ) oddělení a je tam nová děsně fajn primářka, takže ani pro ní není ambulatntní porod při splnění všech podmínek nic neuvěřitelného. Jen je prý problém s nějakým starým dědkem primářem na novorozeneckém, i sestry jsou tam prej některý děsný, což je další důvod moc se tam nezdržovat 😅

bl4nche
5. bře 2012

ten dědek, to bude asi Krch, ne?
baterka: četlas příspěvek wosk: řekla bych, že z ambulantního porodu zas až tak nadšení nebyli. Ale třeba pod dohledem L. Cimlerové to bude lepší.

saaralota
5. bře 2012

@baterka taky jsem přemýšlela, že bych se s ní domluvila k porodu. Budu ráda, když pak napíšeš svoje zkušenosti. Ambulantní porod mě taky zajímá. Bydlím asi 5 minut od porodnice a tím spíš mi přijde tak nějak zbytečné, abych ležela dalších x dnů tam a ne doma. Ale uvidím, jak se to bude celkově vyvíjet a jak se na to pak v porodnici budou tvářit 🙂. Určitě bych se na tom v porodnici chtěla domluvit předem, aby to pak pro ně nebylo překvápko 🙂.

vendyca
5. bře 2012

@baterka Ahoj, také se přidám. I já jsem s ní domluvená a až bude ruka v rukávě, dodám informace a reference.

baterka
6. bře 2012

@saaralota přesně, já už za ní byla, z její strany ani ze strany primářky to nebude prý problém (samozřejmě, pokud nepůjdu na sekci nebo tak 🙂 ) a ještě se musím domluvit na novorozeneckém, protože tam to prý jednou dopadlo tak, že paní to neřekla dopředu a najednou že jde domů a on na ni zavolal policii!!! A to podepsala revers. Což je šílený, ale myslím, že rozhovor s primářem by tomu měl pomoci. Navíc je důležitý mít papír od pediatra, že dítě převezme do péče nebo aspoň mobil na něj, aby mu mohli zavolat. Jde o ty vyšetření, co se dělají v porodnici, ale to Ty tam vlstně můžeš dojít pěšky... Já ne, bydlím, hodinu a kus od Mělníka.
@vendyca tak jsem zvědavá, která z nás bude ty informace podávat dřív 😀

vendyca
6. bře 2012

@baterka Třeba se potkáme a podáme si je navzájem, doufám, že ne najednou 🙂

baterka
6. bře 2012

@vendyca no uvidíme,nezávodím, ale kdo ví 🙂! Každopádně držím palce do finishe! Já už bych to brala teď, malej mi nedá pokoj a rajtuje mi po břiše jak ďas, ale zas vím, že mimi se musí ještě trochu "dopéct" 🙂! Tak hodně sil a kdybys měla čerstvé info, napiš. díky!

eliska_v
7. bře 2012

Ahojky. V pondělí se budu objednávat do poradny. Chodíte už některá? Jenom jak to tam probíhá, abych věděla... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru