Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

gumidek
7. bře 2012

@baterka Teda nevím, jestli je tam novej primář na novorozeneckým, ale v říjnu tam byl takovej sympatickej mladej doktor 😉 Ale je fakt, že jsem tam na jednoho staršího narazila při dětský vizitě (a zrovna sloužil víkend) a ten nebyl nic extra příjemnýho. Ale já jsem v porodnici normál zůstávala, neměla jsem ambu porod.

eliska_v
7. bře 2012

@gumidek : Můžu se zeptat jak to Mělníku chodí. Mezi 36-37tt se prý objednává do poradny, je lepší tam zavolat nebo jet osobně?

vendyca
7. bře 2012

Jdu tam zítra, tak dám vědět
@eliska_v

eliska_v
7. bře 2012

@vendyca : Tak super-hodná 🙂

gumidek
7. bře 2012

@eliska_v Zavolej si tam, sestra se s tebou domluví na konkrétní termín na sepsání papírů, monitor a tak, je to lepší než tam pak čekat😉

eliska_v
7. bře 2012

@gumidek : Tak já jí tam v pondělí zavolám-to budu 36tt... Chodí se tam přímo od toho 36tt nebo od 37tt? 🙂

mia24
7. bře 2012

@eliska_v Ahoj, ja som na Melniku rodila v prosinci. Do poradny sa objednava telefonicky cca 2 tyzdne dopredu (chodi sa od 36tt, takze ja som tam volala v 34tt), takze si tam radsej zavolaj este dnes. Hezky porod!

gumidek
7. bře 2012

@eliska_v Já tam do poradny šla až v 38.tt, do tý doby jsem chodila ke svojí doktorce, ale dělá i na Mělníku, takže to bylo nějak jedno. Ale se mnou rodila holčina, co tam přijela až na porod a taky jí normálně vzali 🙂

eliska_v
7. bře 2012

@mia24 : Tak jsem tam volala a už mě chtěli objednat na příští týden, ale kvůli tomu, že jdu ještě ke svému dr. v úterý, tak mě objednali za týden v úterý, takže 37tt... Moc děkuju.

@gumidek : jj, oni to mají napsané na stránkách, že se registrovat člověk nemusí, že může přijet až k porodu, ale já mám svého dr. na Kladně, takže budu ráda za poradnu tady 🙂

lenkacim
7. bře 2012

Dobrý den, ráda bych poupravila několik informací o ambulantních porodech v mělnické porodnici. Jsem porodní asistentka a pracuji jako vedoucí sestra na porodnici v Mělníku a také vedu předporodní kurzy, doprovázím maminky k porodu, dělám laktační poradenství atd.(jak uvádím na svých stránkách). O ambulatní porody se maminky občas zajímají, ale v současné době ambulantní porody u nás neumožňujeme, protože není dostatečně vytvořená legislativa ani následná péče o maminku i mimčo. Pokud se tedy rodička rozhodne po porodu odejít dříve, než je nyní doporočované (tedy dříve než uplyne 72 hodin od porodu), odchází na vlastní riziko a přes nesouhlas personálu, tedy můj a paní primářky. Ale troufám si tvrdit, že krátký pobyt po porodu v porodnici se snažíme maminkám zpříjemnit a vyjít vstříc individuálním přáním.Lenka Cimlerová

baterka
7. bře 2012

@eliska_v já tam chodit nebudu, budu chodit ke svému Dr. tady u Děčína, do Mělníka pojedu jen rodit 😎

baterka
7. bře 2012

@gumidek no právě, ten starý se asi stal primářem nebo já nevím.... PA L. Cimlerová mě před ním varovala, protože to prý byl on, kdo volal tu policii... No ještě uvidím, jak se to vyvine, ale ráda bych domů do 24 hodin. A tak tam teď za týden ve středu jedu dojednat podmínky smíru 😎, odevzdat porodní plán a sepsat porodopis.

baterka
7. bře 2012

@lenkacim no tak to není ambulantní porod, ale odchod na revers, ale pro nás maminky je to jedno a to samé, tj. jsme doma brzy a spokojené 😉 , za nesrovnalosti se omlouvám, ale pro mě je hlavně důležité odejít v klidu bez asistence policie a tak se snažím vše domluvit dopředu 😉 . Jako součást porodního plánu budu mít prosbu o odchod domů do 24 hodin. Ale kdo ví, jak vše dopadne, třeba si tam nakonec poležíme.. Na druhou stranu, kamarádka takhle plánovala ambulantní porod, vše řekla dopředu, domluvila se a nakonec to "zhatil" nějaký doktor, který řekl, že do zprávy napíše, že tím je ohrožen život dítěte a tak neodešla... Pak se ukázalo, že šlo jen o snahu tam mít oba 72 hodin. Ta legislativa je děsná, ale metodický pokyn MZ není zákon a tak na mě přeci kvůli reversu nemůže nikdo volat policii!!!

vendyca
8. bře 2012

Ahoj, tak jsem byla poprvé v poradně a jsem nadšená a znovu jsme si potvrdila, že jsem udělala dobře, že jsem si vybrala mělnickou porodnici. Fakt se tam snaží, všichni byli velmi milí a ochotní. Pokud to situace dovolí a požadavky jsou racionální, budou se snažit vyhovět, což mi přijde jako velmi rozumný přístup. Už se tam těším.

saaralota
9. bře 2012

náhodou jsem narazila na zajímavé video z mělnické porodnice http://www.babytelevize.cz/video/porodnice-v-me...

klaire22
14. bře 2012

Musím říct, že se mi porodnice na Mělníku líbí čím dál tím víc -asi vážně upustím od Roudnice a půjdu rodit sem, to videjko mě docela dost přesvědčilo -koukala jsem pak i na stránky - a tam jsou snad jen samé doktorky, skoro žádný lékař 🙂 A PA Lenka Cimlerová vypadá hrozně moc sympaticky, kéž bych pak na ní narazila u porodu 🙂 No, jsem fakt rozhodnutá na 90%, že půjdu na Mělník 🙂

saaralota
14. bře 2012

@klaire22 Taky se mi mělnická porodnice zamlouvá čím dál víc. Původně jsem přemýšlela o Neratovicích, ale Mělník má teď opravdu dobrou pověst, navíc to mám blízko...a z toho videa mi to taky bylo sympatické. Takže Mělník vede 🙂.

klaire22
14. bře 2012

@saaralota právě, mají hodně dobrou pověst - vlastně všichni dobří porodníci z Roudnice odešli sem....já to mám taky relativně blízko, Roudnickou porodnici mám sice skoro nadohled od bytu, ale............ta Mělnická vypadá vážně přiznivěji, nehledě na to, že na ní opravdu slyším čím dál tím víc chvály, na rozdíl od Roudnice.......

eliska_v
15. bře 2012

Ahojky holky.
Tak příští týden v úterý jdeme poprvé do poradny, tak jsem zvědavá 🙂

klaire22
15. bře 2012

@eliska_v to my taky 😀 😀 😀 😀

dendaz
15. bře 2012

Ahoj holky, v listopadu jsem rodila v mělnické porodnici a fakt super. 😉
PA Lenka Cimlerová 1* Fakt sympatická paní a co se týká kojení, byla vždy při ruce. 🙂

klaire22
16. bře 2012

@dendaz já se snad na ten porod i těším 🙂
néé, teď vážně.......bojím se, to ne že ne, ale tak nějak, když jsem si už vnitřně rozhodla, kde budu rodit, tak se bojím trošku méně 🙂 fakt mě dost navnadilo to videjko, co jsem tu shlédla 🙂

tapilka
16. bře 2012

Ahoj holky, tak já se hlásím s čerstvou zkušeností. V mělnické porodnici jsem porodila 5.3.2012 své druhé zlatíčko. První porod proběhl ve Slaném. Ani tam jsem si nějak výrazněji neměla na co ztěžovat- tedy kromě problémům s kojením. Ale Mělník je Mělník. Pěju všude chválu, kam vkročím. Jsem nadšená jak z personálu, komunikace tak z nabízené škály služeb. Zkoukla jsem schválně také video a skutečně, vše co tam uvádí je pravda!!! Takže holky za mě obrovská 1!!! Rodinné prostředí, domluvit se dá prakticky cokoliv, lidský a přátelský přístup, odborníci na svém místě! Ještě stále jsem nadšená a velmi vděčná za pomoc při rozjetí laktace (první dítko jsem kojila jen krátce ☹ ) a samozřejmě také za úžasnou podporu při porodu samotném.
Všem, co se teprve chystají, vřele Mělník doporučuju!

klaire22
19. bře 2012

@tapilka tak to je paráda, doufám, že budu také tak nadšená jako ty 🙂 už se vysloveně těším 😀

eliska_v
20. bře 2012

Ahojky holky.
Tak dnešní poradna byla super, doopravdy úžasný přístup... 🙂 Už se těším na další 🙂

kuliocka17
20. bře 2012

@eliska_v Nebyla si v poradně dnes okolo desáté? 🙂

eliska_v
21. bře 2012

@kuliocka17 : Jj, byla... Nebyla jsi na tom monitoru vedle? 🙂

kuliocka17
21. bře 2012

ju ju byla 🙂našemu mrňousovi se nějak nechce ven, tak když koukám na tvůj datum, možná že se sejdem 😀 takže pa pa v porodnici 🙂

kuliocka17
21. bře 2012

@eliska_v Ju ju byla 🙂našemu mrňousovi se nějak nechce ven, tak když koukám na tvůj datum, možná že se sejdem 😀 takže pa pa v porodnici 🙂

eliska_v
21. bře 2012

@kuliocka17 : Uvidíme třeba jo 🙂 Malá dneska zlobí, ale jinak nic moc...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru