Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

mooncaa
12. pro 2013

Já rodila před měsícem a byla jsem moc spokojená, teda s personálem a péčí, porod nic moc, ale za ten mohou geny.
A taky jsem hekala na pokoji, protože tu noc nás rodilo 7.

reill
17. pro 2013

Ahoj Holky, prosím, kdo jste naposledy rodily v Mělníku. Byly jste spokojené? Dnes jsem byla na první poradně před porodem a po jejím průběhu jsem dost otřesená. Čekala jsem asi 4 hodiny na chodbě, kde táhlo, u vnitřního vyšetření tam byly další ženy na monitoru...hrůza. S prohlídkou jako takovou jsem byla spokojená, ale teď jsem celkem na vážkách, jestli ještě nerodit jinde. Respektovali Váš porodní plán? Díky moc.

favofrenki
17. pro 2013

@reill Ahoj já rodila v říjnu. Ano poradna je někdy na dlouho a občas se uvnitř sejde více maminek. Ale neboj myslím že budeš spokojená. SAmozřejmně je to jako všude o lidech. A já bych tam rodila zase jestli ještě někdy bude příležitost. Rodila mě PA Cimlerová. Přijali mě v noci s bolestma a byla jsem na pokoji s maminkou po porodu, to mi moc příjemné nebylo kór když se bolesti stupňovali. Ale nadstandart nebyl volný a nález nebyl k porodu hned. Ráno po vyšetření dr. Řezáčovou (rázná ženská, ale super) mě odvedla PA na sál kde mi poradila co mám dělat jak měnit polohy a nechala mě samotnou. Pak přišel manžel a PA docházela kontrolovat stav a pak nás vždy nechala. Porodní plán respektovali jen na konci manžel nestihl přestřihnout šňůru (musí se o to při porodu hlásit aby dostal rukavice) jenže u mě bylo finále tak rychlé že být ještě rychlejší chytal si malého manžel 😀 Jestli máš nějaké otázky tak se ptej. Jinak péče na šestinedělí i novorozeneckém byla super.

reill
17. pro 2013

@favofrenki No já se nejvíc bojím toho porodu. PA Cimlerovou mám domluvenou a vypadá moc mile, jede ale na hory na Stedry den bude taky s rodinou, tak se snad miminko rozhodne prijit jindy. Ptam se spis proto, ze dnes na me neudelali moc dojem, tak se bojim, co proboha jsem si to vybrala za porodnici. I manzel se tvaril vselijak, ze musime az do Melnika, kdyz to bylo fakt hrozne... Kazdopadne moc diky za odpoved, dost jsi me uklidnila.

maximka33
17. pro 2013

@reill musím říct, že poradny tam jsou na dlouho, prostě lékaři bývají často u porodu, tak se čeká. i když já měla štěstí, vešla jsem se často do 2 hodin. Měla jsem těžký porod, který končil akutní sekcí, ale personál byl super, nemusíš se bát. nejhorší mi přišla sestra, co mě v noci přijímala, nemohla ani najít klíče od budovy. ale jinak nemůžu říct křivého slova, jak ke mně, tak k miminku se chovali všichni moc hezky. asi jsem neměla "štěstí" na Mudr Řezáčovou, to se nezlobím. byla jsem vážně spokojená. a když jsem tam chtěla zůstat déle, nebylo mi dobře a manžel mě ani nemohl vyzvednout, tak mi to umožnili. já vím, že všichni spěchají domů, po prvním jsem to měla taky tak, ale teď jaksi po narkoze jsem se vzpamatovávala pomaleji. Opravdu není se čeho bát. Ty bydlíš v Praze?

enalga
17. pro 2013

Já rodila na Mělníku před necelými čtyřmi lety, porodnice tenkrát prošla celkovou rekonstrukcí, takže porodní sály ještě voněly novotou. Rodila mně MUDr. Ščamborová a proběhlo to skvěle. Nemohu si stěžovat na péči ani na personál, i když je fakt, že poradny trvají skutečně dlouho a UTZ jakbysmet. Přeji hodně štěstí u porodu a zdravé miminko 🙂

reill
17. pro 2013

@maximka33 jj, z Prahy, snad neporodím po cestě 🙂. Díky, holky, za reakce, fakt mě to dost uklidnilo. Bála jsem se, jak tam respektují soukromí, bo na té poradně člověka normálně vyšetřovali na koze, která byla jenom za takovým průhledným paravánem a byly tam normálně další ženy na monitoru, navíc tam pořád někdo chodil a táhlo z chodby, to mě docela vyšokovalo, protože jsem celkem stydlivá a nechce se mi tam ukazovat každému. I mi bylo nepříjemné, když jsem byla na monitoru já a ostatní ženy tam byly na té koze. Jenom jsem se dívala na druhou stranu, no hrůza. Tak jsem si říkala, jak tam asi respektují soukromí rodící ženy....

mili01
17. pro 2013

@reill Já tam rodila dvojčata, plánovaný cisářský řez (už první dcerka byla neplánovaný cis.řez), takže ohledně porodu Ti neřeknu, ale co se péče na novorozeneckém oddělení týče, super! To mohu porovnat s porodnicí v Brandýse, kde jsem rodila Miriam (tu už zavřeli), a fakt lepší. Ochotné a chápavé sestry, rozkojila jsem se s dvojčaty po císaři ještě v porodnici (co se u první holky vůbec nepovedlo, teď po porovnání vím, že kdybych tenkrát byla v Mělníku, domů taky odcházíme s kojením).... máš tam k dispozici kojící polštáře a i elektrické odsávačky mléka, sestry Ti to budou nutit, pokud by to nešlo samo a fakt se vyplatí "poslouchat" je, síce jsem plně nekojila, ale jenom proto, že mám dvojčata a fakt hodně hladová dvojčata 😀 ... tenkrát v Brandýse jsem si o odsávačce mohla nechat jenom zdát, popravdě jako prvorodičce by mě to ani nenapadlo se ptát jestli by to něčemu pomohlo) a nikdo nic nenabízel... ono sestrám asi bylo jedno, jestli maminka kojí nebo ne... V Mělníku dostali titul "'Baby friendly hospital" a fakt se snaží maminku rozkojit... já si třeba brala sebou kojící čaj a kdykoliv jsem si řekla o konvici horké vody, sanitářky mi ji přinesli, nebo jsem si došla za nima.. nikdy jsem se nesetkala se spruzeným obličejem 🙂 takže počnouc paní primářkou (která mně osobně učila kojit dvojčata tandemově a seděla u mně asi 2 hodiny, další den přes hodinu) přes sestřičky až po sanitárky všichni super, myslím, že nebudeš litovat. Když jsem druhou noc skončila v slzách, protože oba kluci řvali v jednom kuse a já již nevěděla jak dál, prostě totální krach, vzali si kluky k sobě, abych se trochu vyspala (a ty haranti malí tam u nich prý spinkali celou dobu bez slzičky!!). Jo a jinak - v noci jsem viděla sestřičky jak koukají na net na Modrýho koníka 🙂 tak myslím, že chodí šmírovat, co se tady o nich šustne 🙂 a určitě je pro ně pozitivní motivace každé milé slovo 🙂 Tak kdyby náhodou - srdečně zdravíme! 😎

maximka33
17. pro 2013

@reill ono je to na vyšetřovně fakt jiné než nahoře. navíc můžeš mít nadstandard a prý i chování kolem nadstandardu je jiné 🙂 to bohužel nevím, na mě se nedostal ☹ baví mě i to, že návštěvy můžou chodit skoro pořád a je tam i návštěvní pokoj, aby se nerušily další ženské v pokoji. a standard je pokoj pro 2!! bez příplatku 🙂 mně teda kojení neučili, ale už jsem byla druhorodička a šlo to suprově i po císaři. jinak jsem se chodila ptát na různé věci a vždy byli všichni ochotní a usměvaví, to mě potěšilo.Jinak jsem pár desítek minut strávila i na přípravně, než se to zvrtlo, a PA byla moc milá. pořád mi točili monitor, dítě mělo špatné ozvy. ale když jsem řekla, že bych se potřebovala projít (prodýchat kontrakce jde líp než když ležíš), tak mi to hned umožnili. Za mě fakt doporučuji.

kopeckovi
18. pro 2013

@reill Rodila jsem tam také letos v říjnu a byla jsem velmi spokojena. Porod byl sice dlouhý a narocny, ale vsichni byli mily. Mela jsem u porodu manžela a dulu a všichni to respektovali. Rodil me dr. Vyoral a byla jsem spokojena, moc mily clovek. Mela jsem hodně siti, snazil se to trochu odlehcovat a odvézt pozornost. A co se tyka pece potom, tak uplne super. Sestricky pomahaji s kojenim opravdu hodně a ochotne. Ano nektra sestra mi byla sympaticka vic a nektera min, ale stezovat si nemuzu na nikoho. Opravdu vsichni prijemni. Sla bych tam rodit znovu.

innula
18. pro 2013

Ahoj holky, těhulky. Také koukám na na diskuse o porodnicích a pomalu vybírám. Jsem 31 tt a mám již dva císařské řezy, takže teď mám plánovaný 3. Uvažuji o porodnici na Mělníku, nebo v Ústí n.L. Máte někdo zkušenosti s SC na Mělníku? Chtěla bych mít u operace paní Dr. Procházkovou- primářku. Dle recenzí na netu, většinou spokojenost, ale jsou to samé normální porody. Nevím jak císařské řezy. Prosím, máte někdo zkušenosti z porodnicí na Mělníku, s císařským řezem a pokud ano, u koho přímo. Moc děkuji!!!

jasmina73
18. pro 2013

@reill U vyšetření byly další ženy... Tos mě šokovala!

reill
18. pro 2013

No, ale vypadalo, ze to tam nikomu nevadi, asi jsem divna...

viktoriesarah
19. pro 2013

Ahoj holky 🙂 prosím vás je pravda ,že když mají plné porodní pokojíčky ,tak čekáte v por.bolestech na normoš pokoji? Já u prvního porodu byla dvě hoďky ve sprše, kde mi moc pomohla hodně teplá voda...tak bych si moc přála taky u druhého porodu to trávit ve sprše nebo ve vaně 🙂

klaire22
19. pro 2013

@viktoriesarah já trávila kontrakce právě na obyč pokoji, byla jsem o patro níž, na gynekologii, protože na porodnici bylo plno. Ale sprcha tam byla na pokoji samozřejmě taky, takže jsem byla taky skoro pořád zalezlá ve sprše a nikomu to nevadilo 🙂 takže bych se toho nebála 🙂

viktoriesarah
19. pro 2013

Tak to si mě uklidnila 🙂 já potřebuju hlavně tam tu sprchu a pak to přetrpím klidně v kotelně 🙂 díky moc potěšila si mě 🙂

benjik
22. pro 2013

Ahoj,
@reill @jasmina73 no bohužel ano -jedna je na monitoru,druhá na koze.Ale ta na monitoru nevidí na kozu.Mě třeba bylo nepříjemný,že cizí člověk slyší vše o mém zdrav.stavu.I když to slyšíš kolikrát po půlce nemocnice,jen když sedíš v čekárně nebo na wc.

maximka33
22. pro 2013

@innula já mám za sebou císaře. kromě toho, že to muselo být akutní, si naprosto nemůžu stěžovat, rána se hojila super a kojila jsem stejně rychle jako po normálním porodu. ale brala jsem homeo na bolest a na mlíko.
@viktoriesarah když mě v noci přijali, tak nahoře měli taky plno. tak jsem byla dole na gynekologii. půl noci sama, to bylo fajn, a pak přišla další hekající maminka 🙂)) sprchu jsem si dávala každou hodinu. pokoje po dvou jsou super.

viktoriesarah
22. pro 2013

@maximka33 jo jo pokud mi dovolí být ve sprše ,tak budu kdekoliv ..hlavně potřebuju sprchu 🙂 děkujuuuuu 😉

reill
25. pro 2013

Ahoj holky, tak jsem porodila a jsem moc ráda, že jsem se nedala poradnou odradit, protože porod byl moc krásný zážitek a na celý pobyt v porodnici si nemůžu stěžovat vůbec na nic (jídlo neřeším :D). Moc doporučuju. Byla jsem fakt spokojená a jestli půjdeme do třetího, tak jedině v Mělníku. Měla jsem domluvenou porodní asistentku Lenku a můžu na ni pět jedině ódy. I když se porod rozbíhal pomalu, nikdo nechtěl nic urychlovat. I doktroka MUDr. Poláková (snad se nepletu) - mladá tmavovláska, byla skvělá.

reill
26. pro 2013

Oprava, MUDr. byla Svobodová 🙂

pebecka
2. led 2014

jak to tady tak ctu, tak nechapu, co s vámi delaji na koze? s prvním dítětem (sice v Nera, ale to je myslim fuk) do me před porodem nestourali. jen jednou na moje vyslovne pozadani, protože jsem mela nejake problémy. Jinak jsem chodila jen na monitory a "popovídat" s doktorem , ale nekoukal do me.

katerty
2. led 2014

@pebecka Já jsem první rodila na Bulovce a při každé návštěvě mě taky vyšetřovali na koze - kontrolovali čípek. Takže asi to bude těmi Neratovicemi 🙂

pebecka
2. led 2014

@katerty on prave na zaklade zprávy z monitoru řekl, ze jestli nemam problémy, tak at prijdu za tyden, ze na porod to není 🙂. musim rict, ze to mi vyhovovalo.... Ale tentokrát premyslim o zmene a chtěla jsem zkusit Melnik

katerty
2. led 2014

@pebecka tak to je super přístup, mě bylo to vyšetření dost nepříjemné a kolikrát bylo i bolestivé.

lenka3p
4. led 2014

@pebecka Peťo, v Podolí mě taky vyšetřovali pokaždé (no, stihla jsem to jenom dvakrát... 🙂) - a právě napodruhé mi řekl, že už je dost velký nález a že už se to blíží a asi se už příště neuvidíme... měl pravdu. Já snad počkám, až odrodíš a pak se rozhodnu, jestli Neratovice nebo Mělník 🙂

pebecka
4. led 2014

@lenka3p ja se chci zkusit domluvit na gynde, jestli muzu chodit tam az do porodu nebo bych mohla chodit do Nera a pak rodit v melniku :D. to co tu pisou holky o vysetrenich na Melniku vc. toho cekani, me desi....

katerty
4. led 2014

@pebecka já to takhle mám v plánu, příští týden se jedu na Mělník pouze zaregistrovat, ale na kontroly budu dál chodit ke svému gynekologovi. Oni s tím problém nemají.

pebecka
4. led 2014

@katerty on mi minule do porodnice vylozene poslal, tak nevim, jestli to u nas jde, ale zeptam se. mela bych to o dost bliz :D

saaralota
6. led 2014

@pebecka můj gynekolog to dělá tak, že do termínu porodu se chodí k němu a po termínu už do porodnice. Já jsem rodila 2 týdny před termínem, takže jsem v porodnici na vyšetření nakonec vůbec nebyla. Ze strany porodnice s tím tedy asi problém není, spíš záleží na konkrétním gynekologovi, jestli si pacientku bude vyšetřovat dál, nebo jí předá porodnici 🙂. Jinak jsem na vyšetření pak už chodila každý týden a byl to jak monitor, tak klasické vyšetření na "koze". Ale bolestivé to nebylo, můj dr. je hodně ohleduplný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru