Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

hanyzka_zel
17. lis 2010

@ladybugie taky bydlím kousek od Mělníka, ale není tu jen mělnická prodnice, tak právě řeším kam 🙂 Ale do Prahy bych nešla...kor k Apolináři, protože jsem slyšela o tom, jak se to tam hodně změnilo. Dřív to možná byla prima porodnice, ale dneska je to až moc vyhlášené a příliš rodiček touží porodit právě tam a to asi není dobře vzhledem ke kvalitě péče.

@chita předporodní kurzy už s manželem navštěvuju, ale ne ty přímo od porodnice na Mělníku, ale dělají je v Kašpárku a vede je dula...já jasnou představu mám a dokonce jsem si ji začala tvořit už před začátkem kurzu 😉 Chci si jen projít porodnici, abych pak věděla do jakého prostředí kdyžtak půjdu. Budu se těšit, až budeš mít po porodu a řekneš mi, co a jak bylo. S tím nástřihem hráze...jestli Ti tvrdili, že to dělají jako prevenci inkontinence, tak to je teda dobrá dezinfomace...nástřih je právě důvod, proč hodně žen do budoucna inkontinencí trpí! Můžu se ještě zeptat, kdo tenhle kurz vede? Díky.

chita
17. lis 2010

@hanyzka_zel Ahoj, ten kurz vede porodní asistentka Kubáčová, do loňska to byla vrchní sestra na oddělení. Teď už tam dělá jen na poloviční úvazek.
Ad ten nástřih, prý dost záleží na elasticitě kůže. Pokud se ti dělají strie a nebo ne. Já mazala a celé břicho mám stejně popraskané, takže by mi prý ani masáž hráze či EPI-NO nepomohlo. Takže piji jen maliník a lněné semínko,ale s nástřihem jsem smířená.
Na druhou stranu koho jsem se ptala ve svém okolí, tak má nástřih a problém s inkontinencí nemá, tak to neřeším, nějak to dopadne.
Jinak ty kurzy od porodnice jsou jen pro maminky - 6 hodin a + 1 i pro tatínky s prohlídkou porodnice, já mohu jen doporučit, neboť nás tam připravila na to co nás čeká přímo v jejich porodnici.

hanyzka_zel
17. lis 2010

@chita mě se strie nedělají...zatím, protože nejsem ještě úplně na konci jako Ty, takže to uvidíme, ale pravidelně masírujeme a mažeme a zatím fakt dobrý, kůže zvládá 🙂 Já se právě s nástřihem smiřovat nechci, když vím, že jde porodit i bez něj...pokud samosebou nejde mimi nějak nestandartně.
Ona inkontinence se neobjeví hnedka třeba pár let po porodu, ale třebas až ve vyšším věku...někomu po 40., jiné po 50. Já se bohužel setkala i s tím, že žena musí po opravdu "skvěle" udělaném nástřihu podrobit plastice hráze ☹ Ale i jako prevence inkontinence je dobré posilovat svalstvo pánevního dna...i po nástřihu může posilování pomoct s hojením a částečně návratu pružnosti hráze.
My máme kurz, kam celou dobu můžeme být oba s manželem...trvá 8x 2hodiny a je i s cvičením 😉 Prohlídku porodnice si zařídíme s manželem na jindy, protože on se mnou k porodu půjde určitě a je pro něj i užitečné se dozvědět víc o průběhu těhotenství a víc, co se dozvídáme v kurzu...manžel byl už dřív rozhodnutý, že se mnou k porodu půjde...a já jsem moc ráda, protože to bude moje opora 🙂

chita
17. lis 2010

@hanyzka_zel Tak pokud chceš jen prohlídku porodnice, tak každé první úterý v měsíci , lépe v odpoledních hodinách. Myslím, že tak nějak mi to říkali.

hanyzka_zel
17. lis 2010

@chita jj, vím, mají to napsané dole na nástěnce u ultrazvuku. Snad se dostanu na prohlídku už teď v prosinci...

ladybugie
17. lis 2010

@hanyzka_zel taky jsem chodila na předporodní kurzy do Kašpárku. Byla to paráda, moc se mi to líbilo. Paní Pavlová mi moc pomohla i po porodu, kdy jsem dostala silnou mononukleozu a měla jsem strach o kojení. Jen pozor v porodnici, protože mě se při porodu ptali, proč jsem chodila tam a ne k nim a celkově byly kvůli tomu takový protivný stylem - jak to, že nevíte, jak si pomoci od bolesti? vždyť jste chodila na ten kurz. To na našem kurzu by vám to řekly... Jenže v tu chvíli, kdy je kontrakce na maximu, tak člověk fakt nemá čas ani náladu vzpomínat na kurz.

hanyzka_zel
17. lis 2010

@ladybugie mě se tenhle kurz taky moc líbí 🙂 Radka Pavlová ho vede skvěle, tak hezky lidsky. Tak oni taky pořádají kurz a tohle je pro ně konkurence a když se dozvědí o tom, že nějaká mamina chodila ke konkurenci, tak se jim to asi moc nelíbí...

pavka75
2. únor 2011

Já budu rodit podruhé na Mělníku, jsem tam nadmíru spokojená, jinam bych nešla!!!! 🙂

dannys
2. únor 2011

@pavka75 taky budem rodit na Mělníku už podruhé 😉 mám termín 7.3.11 ... třeba se tam sejdem 😀 .... jen se obávám,aby nebyla přecpaná porodnice, když mají od 1.3. v Praze nějaký "zavírat" a o Neratovicích už taky kolujou nějaký zvěsti 😖

berantka
16. únor 2011

nevíte jak to teď vypadá na Mělníku v porodnici,budete tam někdo v nejbližší době rodit,děkuji za info,pa..

berantka
16. únor 2011

Jo a čekám první miminko,termín mám 4.8.11 už se moc těším,jen z porodu mám trochu obavy...

benjik
16. únor 2011

@berantka ted to tam je nádherný! Ne jako když jsem tam v roce 2009 rodila já. Jen jestli,chceš nadstandart,tak si ho zamluv radši ted,v létě je tam dost plno.

hanyzka_zel
16. únor 2011

@benjik z porodu obavy neměj, začni si včas zjišťovat informace a strachu se zbavíš...já se taky děsně bála a dneska už se nebojím. Jinak na Mělníku se chystám rodit každou chvílí 🙂 Teda termín mám na 14.3. a tento pátek jdu na první monitor do porodnice. Jinak je určitě super si prohlídnout, kam půjdeš rodit...mě to i hodně uklidnilo. Po porodu můžu dát čerstvé info, jaký to na Mělníku bylo 😉

benjik
16. únor 2011

@hanyzka_zel proč mit to píšeš? Já už mám dávno po porodu 😀 to asi bylo pro berantku,že?

hanyzka_zel
17. únor 2011

@benjik jasně, promiň, sekla jsem s kliknutím na odpověď...je to pro @berantka 😀

berantka
17. únor 2011

děkuji za info,a určitě budu ráda za každou zprávičku o porodnici,přemýšlela jsem,že bych šla na přeporodní kurz,mohlo by to být dobrý..Byl tam někdo z Vás?

hanyzka_zel
17. únor 2011

@berantka tak já na kurz chodila taky, ale ne na ten od porodnice, ale co je v Kašpárku. Na ten od porodnice se teď chystá moje známá, tak jsem zvědavá na reference, jaký to je. Já byla spokojená s kurzem v Kašpárku...určitě to bylo užitečný, ale na to máš ještě čas 😉

bl4nche
20. únor 2011

Dannys: s tema prazskyma porodnicema to nebude zas az tak horky, Bulovka i Thomayerka pojedou urcite dal. Ale co se deje v Neratovicich?
hanyzka_zel: drzim palce, at to dopadne dobre a dle predstav 🙂

hanyzka_zel
20. únor 2011

@bl4nche děkuju 🙂 V nera se prý neděje nic...za chvíli tam mají rodit dvě kámošky a prý je tam naprostý klid. Jedna tam má i obvodního gyndaře a tak se ptala a on říkal, že sice zavírají nějaký oddělení, ale jinak se nic měnit nebude a porodnice tam prý bude dál (ta má rodit v červnu, tak se ptala už teď).

werocka
20. dub 2011

Ahojky holky je tu někdo kdo má termín ted koncem dubna?díky 🙂

nelina_
13. črc 2011

Ahojky, chtěla bych rodit v Mělníce, má tu někdo čerstvější informace?

Díky moc 😀

hanyzka_zel
14. črc 2011

@nelina_ já jsem tam rodila v březnu 🙂

nelina_
15. črc 2011

@hanyzka_zel no to je super 😀
Tak nebude vadit, když bych se zeptala, jak si byla spokojená? Nebo nějaké tvoje postřehy, doporučení nebo rady konkr. do téhle porodnice? Na mě to působí moc příjemně, ale pár info navíc ocením, páč jsem prvorodička a dost věcí se tam k posledku změnilo, myslím tím třeba rekonstrukci nebo novou primářku 😀

hanyzka_zel
15. črc 2011

@nelina_ napsala jsem Ti do do IP 😉 Bylo toho trošku víc 🙂

nelina_
16. črc 2011

@hanyzka_zel díky moc 😀

verva
27. črc 2011

@hanyzka_zel Mohla bych poprosit taky o zkušenost s mělnickou porodnicí do IP? Už to mám za pár.. Předem moc díky!

hlasil
27. črc 2011

@hanyzka_zel I já bych poprosila o poslání info do IP. Mělník máme jako záložní variantu, tak budu ráda za praktické zkušenosti. Co jsem tu četla, tak máme dost podobné představy, o tom, jak by měl být porod veden, tak bych ráda věděla, jestli je to v Mělníce reálné. Díky moc.

nelina_
10. srp 2011

Tak jsem si byla porodnici v Mělníce omrknout a moc se mi tam líbilo, takže volba je jasná 🙂

anicka164
11. srp 2011

@hanyzka_zel Ahoj, vypadá to, že tu jsi v poslední době snad jediná, kdo rodil na Mělníku. Myslíš, že bych tě i já mohla poprosit o tvou zkušenost?
Jsem spíš rozhodnutá pro Prahu, ale protože teď bydlíme nedaleko Mělníka, tak mi to trochu pořád vrtá hlavou. Díky moc.

nelina_
18. srp 2011

@hanyzka_zel asi mám blbej dotaz, ale do čeho tě v Mělníku oblíknou, když rodíš? Někde jsem četla, že máš tu jejich košilku, někde píšou svoje delší tričko? A převlíkáš se hned po příjmu? To víš prvorodička, nemám ani páru, tak díky za trpělivost 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru