Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

anitta
23. bře 2009

ahojky androna tak gratuluji že už to máš za sebou. doufám že vše proběhlo dobře 😉 no tak to koukám aby mě pak nakonec v Mělníce vůbec vzali když je tam nátřesk. no já asi budu mít císaře tak zkusím nadstandart rezervovat ale i ve dvou je to ok si myslím.

androna
23. bře 2009

anitt kdyz budes mat cr tak to ti pokoj rezervuju.a plno tam nebolo spis na tom porodnom sale sa vzdy stretlo hodne naraz.

anitta
23. bře 2009

tak uvidím no. a jakého lékaře si měla u porodu byl hodnej? 🙂
a rodí se tam na tom novém křesle nebo i to starší. ? ta přípravna tam je snad jen jedna vid? to vás tam teda muselo být

gerbi
4. dub 2009

Anitto ja jsme mela neplanovaneho cisare:( no ale mela jsme stesti a nadstandart byl volnej, ja jsem nastoupila 14 dni pred terminem, mimi nemelo dobre monitory a zkouseli ji nejdriv vyvolavat ale neslo a tak pak musela ven cisarem, ale rodila jsem s epiduralem, pry to tak maji radsi a je fakt ze bylo super ze jsem ji videla🙂 jinak jsme si nadstandart rezervovala hned jak jsme tam zacala chodit do poradny🙂 tak drzim pesti🙂

anitta
5. dub 2009

gerbi zorka je zlatíčko fakt krásná a těch vlásků no super.
já jdu ted v pátek na ko a tam se už domluvíme asi i na nějakém nástupu a termínu porodu . já bych taky ráda spontálně ale dr. se trochu bojí toho mého číípku a té arytmie a chci taky epi abych s malým mohla hned být. chtěla bych ho i na chvilku k sobě nebo aspon k manželovi.
mohl tam s tebou manža být? když to byla ta poloviční anestezie tak si myslím že to není problém

a jaký dr tě rodil?
díky pa

anitta
5. dub 2009

gerbi už jsi tady psala že dr. Krch promin uplně mi to vypadlo 🙂

gerbi
5. dub 2009

Anitto díky🙂 a je i straaasne hodna🙂))
Tak to ti budu drzet palce...rodil me Krch a Martan, mam tedy jizvu trosku nakrivo ale nic strasneho🙂 manza tam se mnou byl, jen kdyz mi napichovali epi tak cekal vedle....Zorka byla pridusena tak mi ji nepujcili ale jinak ok🙂

gerbi
5. dub 2009

a jeste po cisari se tam posila automaticky na jip...ja jsem rodila v po odpoledne a mela jsem byt na jipce do ct ale ukecala jsem je a pustili me k male uz ve st rano🙂

anitta
5. dub 2009

ty jo takhle dlouho na jip jo? já myslela tak den dva no to se bez Davídka zblázním ale vím že to asi dost bude bolet a ještě se starat o mimi. ale taky se je pokusím ukecat pokud budeme oba ok.
a to napíchnutí bolelo hodně . to jsem ještě nikdy neměla tak se toho troššku bojím ale snad to není až tak hrozný. a měla jsi pak na jip nějaký vývod na moč nebo na krev?
a Zorku ti nosili jak často? bojím se že se mi po cř nenastartuje laktace jakjsi to měla ty?
díky

gerbi
5. dub 2009

napichniti neboli, oni to nejdriv umrtvili a pak teprve pichali takze to bylo ok...jen se i chtelo trosku zvracet ale ustala jsme to...je fakt ze po tom cisari to fakt boli, nejhorsi je prvni zvednuti se...ale pak uz ok...jen to zvedani je des, ale bylo strasne super kdyz byl s nama manza na pokoji porad, mohl pomahat a hlavne podavat Zorku na jidlo...
Na moc jsme byla nacevkovana, to se udela jeste pred tim cisarem, vubec to neboli neboj...z jizvy jsme mela vyvod na krev ale v utery rano mi to vyndali, jinak na te jipce jsi na kapackach a dr. dava neco na spani a proti bolesti tak se da...ale doporucuju si tam vzit nejakou knizku nebo casopis...
Mimi tam nenosi:( tedy kazdy den na chvilinku, nemaji na to lidi:((( takze manza vzdycky dostal fotak a nosil mi ji aspon vyfocenou...na nasi laktaci se to tedy dost podepsalo:((( jsm en aflasce...snazila jsme se 4 tydny a nic:( ale jina maminka co tam byla se mnou uplne v pohode tak držim palce at kojite...

anitta
5. dub 2009

no tak to jsem si myslela že právě nosí mimi na kojení každé tři hodky .. něco takovéo mi tam říkala pa - tak to se ji ještě budu muset důrazněji zeptat . no už se těším až to budu mít za sebou a ten drobeček doufám že se pak nebude cítit nějak špatně když nebudu hned s ním ach jo. já tak chtěla rodit normálně . no at už je to za náma hlavně at jsme v pořádku a už se moc těším domůůůů.

děkuju moc za info 😉

gerbi
5. dub 2009

No tak to ani omylem...ona je tam na detskym sestra sama, tedy dopo jsou tam dve a odpo sama takze by to nezvladla:( a nemyslim ze by to tam bylo ted za ty tri mesice jiny...to jsme zvedava co ti reknou...
verim ze se tesis, ja uz jsem se taky nemohla dockat...no a davidek urcite bude ok...ale urcite to obrecis...ale na zorce zadne nasledky nesleduju, je strasne pohodova...no jak se nam dostala do ruky tak uz jsme ji nedali🙂)))

anitta
5. dub 2009

no snad to nějak ustojíme už ted mám sny že mi Davídka někdo bere atd . budu z toho na prášky tak třeba by se s nima moh domluvit manžel že by mi ho tam nosil třeba . nebo by mi hotam sestra odnesla a já ho měla u sebe třeba aspon dvě hodiny denně v přítomnosti manžela že by mi pomáhal třeb a by to dovolili no musím se na to zeptat v pátek jééé to bude otázek to budou mít radost 😉

gerbi
6. dub 2009

Anitto myslím že ti to neprojde ale za zkoušku nic nedás...no ona jipka je o dve patra niz a sestry se boji infekci a nemoci tak moc nechteli...a navic je jipka nejen pro mamky po porodu takze tam nebudes asi sama:( fakt vzdycky ji jen tak na par minut prinesli zabalenou v zavince a hned zase sli...ono se tam ani nesmi na chodbu s miminkama, respektive jsou tam kocarky tak polozit do tech kocarku kdyz je to nutne ale jinak tam na chodbe mimi nepotkas...
ale ptej se,vzdyt tam proto jsou🙂 a hned se nahlas na ten nadstandart🙂

anitta
6. dub 2009

ahojky gerbi je fakt že v každé porodce je to jinak ale udivujeme ta délka pobytu na jipce každý mi říka že max 30 hodin a pak šly na normální pokoj tak doufám že se mi to taky podaří protože si nedovedu představit se miminka vzdát na tři dny po porodu to nedám . to bych si asi musela pořádně promyslet kde budu nakonec rodit pořád mám vzáloze Podolí

gerbi
6. dub 2009

a ty jsi v Podoli registrovana? no ono zalezi jak se budes citit, ja jsme to ten prvni den prospala, vlastne me na jipku privezli v pondeli kolem pate odpo a pak jsme spala az do utery v utery rano poprve z postele pak zase lezet a pak vecer zase do sprchy a ve st jsem uz sla nahoru za mimi, ale mela jsme jit az ve ct rano ale ti ze jsme celkem fungovala a hooodne ukecavala tak me pustili...ale je fakt ze to bez mimi bylo desny, i kdzy nase byla chvili v inkubatoru tak bych ji stejne nemela:(

anitta
7. dub 2009

gerbi jsem v podolí registrovaná ale radši bych Mělník z důvodů svého super lékaře který je fakt špica a je totam takové domáčtější a cítím se tam dobře ale dělá mi starosti ta jipka den bych tam zvládla ale víc mi teda docela vadí. v pátek to dořeším snad se nějak dohodneme. nechci broučka vůbec dávat pryč od sebe už ted .

benjik
9. dub 2009

ahoj,jé to jsem ráda,že se rozjela zase diskuze na mělník.mě to čeká v půli července,tak alespon získám dost infa.na ty sestry jsem slyšela stížnost i od známých,ale je pravda,že mají nedostatek personálu a to jak sester tak i doktorů,i když se nám zdá že jich je tam dost.sami doktoři si na to stěžují.trošku se bojím ohledně rad kolem kojení,prý to po porodu moc nevysvětlí a nepomůžou s technikou,nevíte o tom něco?

silvik
13. dub 2009

Anitto, tak jak jsi v pátek dopadla? 😕

gumidek
14. dub 2009

Ahoj, na Mělníku už jsem registrovaná a rodily tam nedávno i dvě kamarádky. S kojením neměly problém a na sestry si nestěžovaly. Na kontrole jsem tam byla v neděli a porodní asistentky byly příjemný, všechno vysvětlily a překvapilo mě, že není třeba vyplňovat papír se jménama pro dítě, prý jméno stačí nahlásit po porodu🙂
Teď v pátek se jim přes den v porodnici narodilo 6 dětí, takže docela mazec. Ale prý to takhle nemají každý den, asi zafungoval úplněk a rodilo se o sto šest🙂

gerbi
14. dub 2009

Anetto tak co? jak jsi dopadla?
Gumidku me se na jmeno ptali ale papir jsme podepisovali az po porodu...

silvik
21. dub 2009

Anitta se už tady dlouho neukázala, že by už něco bylo? 😕 😵

gerbi
22. dub 2009

Silviku taky jsem zvedava🙂 tak snad se ukaze brzy i s mimiskem🙂

silvik
29. dub 2009

Gerbi, tak Anitta už porodila, má krásného Davídka, narodil se 24.dubna!!! Těšíme se na zprávičku o porodu! 😵

alleycats
29. dub 2009

Ahoj,chci se zeptat děvčat,které rodily v Mělníku a měli přirostlou placentu,jak se s tím doktoři ,,poprali".Byla jsem teď v tématu,kde se toto probíralo,a tam holky psaly jak jim to doktoři rvali rukama zaživa bez narkózy,a mám strach z toho,jací řezníci jsou u nás v Mělníku.dejte prosím vědět,kdo s tím má zkušenosti

gumidek
29. dub 2009

Alleycats, promiň, ale jestli přistupuješ k doktorům na Mělníku jako k řezníkům, nebylo by lepší zvolit si jinou porodnici? Nebo máš snad negativní zkušenost a dopředu víš, že máš přirostlou placentu?
Každým dnem se tam chystám rodit a všichni na mě působí velice dobře, byla jsem v těhotenství i pár dní hospitalizovaná, tak jsem si to tam i vyzkoušela.

silvik
29. dub 2009

V mém případě, kdy jsem měla placentu přirostlou a silně jsem začala krvácet, se to řešilo v narkoze.... 😉 A doktorům nemám co vytknout 😵

alleycats
29. dub 2009

Ježiš,to jsem zas něco řekla🙂Samozřejmě jsem to nemyslela tak,jak to vyznělo.Ale člověk nikdy neví,a proto se ptá,že?A když bych si tu přečetla nějaky negativ.názor na mělník,asi se poohlednu po jiné porodce,já zkušenosti s mělníkem nemám, zatím.

anitta
3. kvě 2009

ahojky holčiny tak jsem zpátky.

Císářský řez proběhl 24.4.2009 a Davídek vážil 3050g a měřil 48cm.
vše proběhlo v pořádku užasný tým profesionálů lepší jsem mít opravdu nemohla . velké díky patří primáři Zmrhalovi , dr. Zapletalové a dr. Czamborové byli naprosto užásní všichni mooooc díky všem

měla jsem horší poporodní stav z důvodů špatného snášení spinalu ale sestri na JIP a porodním a novorozeneckiém oddělení byly tak neuvěřitelně ochotné a hodné a obětavé že se to ani nedá popsat. hrozně mi pomohly a díky nim mám z této porodnice úžasné vzpomínky a krásného zdravého synáčka. Měla jsem nadstandart a manžel tam se mnou spinkal tak to bylo taky super. Jídlo mi tam moc chutnalo a přístup všech byl úžsny nemohu této porodnici vůbec nic vytknou . je to krásné rodinné prostředí s úžasným personálem , to je moje vlastní zkušenost . VŠEM MOOOC DĚKUJI. 🙂

gumidek
3. kvě 2009

Anitto, gratuluju moc k Davídkovi🙂 Snad i my budeme mít za pár dní takové štěstí a všechno proběhne v pořádku. Zítra ráno jedu na Mělník na kontrolu a uvidíme, co se mnou provedou 🙂 Nechtějí mě nechat přenášet, tak nejdýl příští víkend bude junior s námi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru