Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

martuli
25. únor 2010

Teda holky, takze druhe? No ja nevim nevim

andrysek1
26. únor 2010

Jooo druhé 😉 ale ne teď, nebo si hledám pevnou větev, malé jsou 4 měsíce teprve 😀 😝

anitta
27. únor 2010

Ahojkz ja bych druhe hned brala ale zálezi co pan primar,moc mi to nedoporucuje tak uvidime co vysledky.moc bych chtela. Tak se tam treba sejdeme.

martuli
27. únor 2010

naplanujeme si to 😀

silvik
27. únor 2010

Andry 😀 😀
Anitto, pročpak ti to nedoporučuje? Ty jsi měla císaře? 😕
No já už další neeeee, nejen proto, že mi to už taky nedoporučuje, ale taky, že mi dvě cácorky stačí 😉

Takže do Mělníka se už asi nedostanu 😉 Ale jsem ráda, že vám to tam tak zkrášlili a že si to rození a pobyt v porodnici budete vy i ostatní maminky užívat 😵 😵 😵 Však už byla ta rekonstrukce zapotřebí.... 😉

anitta
1. bře 2010

ahojky silvík no já měla ten čípek a ted čekám na vysledky pan pr. mi chce vzít pro jistotu vše aby s emi tam zase ta rakovina nevytvořila . je jasný že na prvním místě musím být ok já ... ale moc bych druhé chtěla byloby to zase ivf ale není moc času no. . uvidíme jak dopadnou výsledky za týden a od toho se ukáže co dál... ach jooo.....

silvik
1. bře 2010

Aha... tak to držím palečky, aby to vyšlo dobře a mohli jste začít se snažilkováním 😵 😵 Nic nemůže být bez problémů, viď? 😕 😢 😒

anitta
1. bře 2010

no to teda ne no... musím si to prostě vše užít naplno uf ☹
ale poslechnu co mi poradí věřím mu.. ale tu holčičku bych ještě tak moooc chtěla 😔

silvik
1. bře 2010

Neboj, určitě to vyjde, uvidíš, musíš tomu věřit 😉 😵 😵 A zanedlouho tady budeš líčit zážitky z nové porodnice 😀 😀

ekeral
1. bře 2010

Ahojda, nevíte někdo, jak to má Mělník s epidurálem, za kolik ho tam aplikují? Pořád o tom přemýšlím, že bych si potřetí dala ulevit 😅 ... nebo to zvládnu jako už dvakrát......

ekeral
2. bře 2010

Tak jsem dnes navštívila porodnici a jsem nadšená 😀 . Velmi vřelým způsobem mě přijala vrchní sestra, podala vyčerpávající informace, vše mi ukázala, dala nahlédnout do boxu, který působí jako milý pokojíček s příjemnými barvami, toaleta i sprcha krásně prostorná. Co se týče toho epiduralu, zatím se aplikuje pouze u plánovaných sekcí a další využití k nadstandartním výkonům je právě v jednání a zřejmě to dopadne tak, že si bude moci rodička o něj za poplatek zažádat s tím, že není jisté, zda bude k dispozici anesteziolog, neb je jen jeden v noci a dva v době denní služby na celou nemocnici.
Každopádně porodnice super a už se moc těším 🙂 🙂

silvik
2. bře 2010

Eke, já měla první bez epidurálu, vůbec mě tehdy nějak nenapadlo o něj žádat, druhý porod byl plánovaný císař...
To je super, že se ti tam tak líbilo, určitě to tam musí být hezké... že bychom tam jeli jenom tak na exkurzi? 😀 😀 😀

anitta
2. bře 2010

silvik tak až pojedete tak se sejdeme ne??? na kafčo .. nebo tam možná budu ležet po operaci tak můžeš prijít na pokoj uf ☹

bl4nche
2. bře 2010

Ekeral: kolik je tam těch boxů? Jsou samostatné tak, že se tam nesejdeš s další rodičkou?

silvik
2. bře 2010

Ani, já se tam teď nechystám (i když bych asi na nějakou kontrolu měla dorazit)... A kdyby přece jenom /v případě nějaký problémů, kdy by mi nepomohli tady u nás/ a ty bys byla zrovna v nemocnici, tak to víš, že bych se zastavila 😉 A ta operace je už teda jistá, tedy nutná? 😕

ekeral
3. bře 2010

bl4nche, boxy jsou tři, každý samostatný se svojí koupelnou.Dva krajní jsou stejné, tj. křesílko, porodní lůžko (nové, krásné- to co mají v Nera za 1000), váhu a ošetřovací pult na mimi, taky pojízdnou postýlku (teprv budu pořizovat). Ženská je tam sama nebo s kýmkoliv chce (popl. zatím 300,-, bude zvýšen na 500,-) nebo s porodní asistentkou, která chodí každých 15 min kontrolovat. Ten třetí box je uprostřed, menší, ten jsem neviděla, slouží jen když jsou ty dva obsazené, takže asi ne takový luxus, ale taky by se určitě dalo. Miminko, pokud nevyžaduje nějaké ošetření nebo zvláštní péči zůstává s mamkou celé ty dlouhé dvě hodiny po porodu, taťka už může mazlit a chovat 🙂 Na porodnici tedy nemají vanu, ale sprcháče jsou prostorné, že se vejde skákací míč a nechat na sebe téci vodu. Potom na novorozeneckém je to taky krása, ty kouzelné koupelny 🙂 ...a všechny potřeby pro mami i mimi - od oblečení, přes plíny a vložky - zdarma 😀

anitta
3. bře 2010

holčiny já jsem tam byla opravdu nadšená kéž by se nám ještě poštěstilo no uvidíme

silvík operace bud v březnu a nebo po druhém mimi je téměř jistáááá ☹ bohužel ale jistota je jistota . Davídek potřebuje zdravou mámu

bl4nche
3. bře 2010

Ekerel: tak to vypadá, že vybavení bude stejně komfortní jak v Podolí (aspoň co se porodní části týče, šestinedělí je v Podolí hodně staré). Vypadá to, že v Mělníku bude brzy hodně nával ... 🙂 A hlavně mi přijde super, že miminka budou moct být po porodu s maminkou, což dřív nebylo, ne? Aspoň mám pocit, že bráchova přítelkyně, co tam rodila před 3 lety, tak jí malého odnesli někam pryč do inkubátoru ...

gumidek
4. bře 2010

Teda jak to tak čtu, hned bych rodila na Mělníku znovu. Vypadá to, že to tam musí být nádherný.
Snad se tam ještě jednou dostanu🙂

janickova2010
12. bře 2010

Dobrý den, byla jsem velice spokojená s primářem neonatologie. Co mě zarazilo byla neochota zdravotní sestry, taková menší a starší. Dále arogantní vystupování vedoucí sestry (mladá,černá bohužel na jméno si nevzpomenu) a hlučné rozkazování pro své podřízené. Myslím si, že by pan primář měl co nejrychleji vyměnit personál a na vedoucí místa dát lidi, kteří nejsou hysteričtí, starají se o organizaci, ale nebuzerují před pacienty. Myslím, že vedoucí je pro kontrolu, ale jinak pokud má s někým problém, tak mají jít do kanceláře a ne to řešit ne chodbě.Jinak ostatním děkuji za péči. J.

martuli
14. bře 2010

Koukam, ze s tou mensi starsi maji problemy skoro vsechny maminky. Jinak jsem tam zadnou aroganci ani rozkazovani nezazila

andrysek1
16. bře 2010

Pan doktor Kozák, je opravdu člověk na správném místě, je moc dobře, že primářem neonatologie je právě on. Zkušený lékař, ochotný a lidský přístup..opravdu jen více takových lékařů a hlavně u dětí. 🙂

krista
19. bře 2010

leblova - Dnes v 19:58
Dobrý den,
rodila jsem v nemocnici Mělník a byla jsem velice spokojená. Pan primář profesionální a nyní je i nová vrchní sestra paní Jičínská, která je velice příjemná, šikovná. Nabídla spolupráci s nadací křižovatka, která ihned zapůjčí Babysance ve stručnosti nemůžu si vynachválit nové vedení, jen tak dál....
Přidej odpověď

silvik (2 děti) - Dnes ve 20:02
Ahojky... to je dobře, že jsi byla s Mělníkem spokojená Máme tady už diskuzi Porodnice Mělník v kategorii Porod, tak nakoukni

ladybugie
29. bře 2010

Ahojky, taky přidám svou trošku do mlýna.

Já rodila na Mělníku před třemi nedělemi. Vzhledem k tomu, že mimčo mělo mít 4kg ve 38tt, domluvila jsem se s dr. Martanem na vyvolání. V pondělí jsem nastoupila do nemocnice na standardní pokoj, starala se o mě dr. Hrabálková, úžásná a lidská doktorka. V úterý večer se porod spustil a ve středu ráno byla malá na světě. Rodila mě dr. Lavriněnko, byla dobrá, jen bych během porodu uvítala malinko víc lidský přístup ( věta neřvěte nám tady maminko mě bude pronásledovat dlouho 🙂 ) Porodní asistentku Martinu Suchou naopak nemůžu vynachválit. Tak úžasnýho človíčka v životě už nepotkám.
Po porodu jsem šla na nadstandard a udělala jsem dobře. Úplně nový pokoj, LCD televize, postel pro manžela i pro mě ve dřevě s polohováním, vlastní koupelna a kuchyňská linka, prostě luxus. Sestry z gyndy i z dětského úžasné. Kdykoliv jsem potřebovala pomoc s kojením, tak sestra přišla a zůstala tak dlouho, jak jsem potřebovala. A koupání probíhala ve vaničce kdykoliv jsem já chtěla.

Pokud budu rodit znovu, tak jedině na Mělníku. A 700,- za noc na nadstandardu je pakatel 🙂

ladybugie
29. bře 2010

ekeral: co se týká porodních boxů, tak ten prostřední je největší a běžně se na něm nerodí, protože nemá vlastní koupelnu a záchod. Jinak je to ale plnohodnotný porodní box naprosto stejný, jako zbylé dva. Jeden sál je modrý s červenými doplňky, další modrý s modrými doplňky a ten střední je oranžový. 😉

ekeral
29. bře 2010

ladybugie: ráda čtu příspěvky o spokojenosti s Mělníkem, nejen proto, že mě to čeká za šest týdnů. Jen to, co Ti říkala ta doktorka bych datovala tak do roku 1975 (podle toho, co mi říkala moje mamka), to je ostuda 😠. Potvrzuje to můj názor, že všude se člověk setká s něčím, co by změnil. 🙂

andrysek1
29. bře 2010

Ona ta Lavriněnko není špatná, ale prostě ona taky s tou češtinou úplně nekamarádí, ale jinak se mi zdála pečlivá. Fakt je, že toto by si dovolit neměla. Já třeba nekřičela vůbec a tomu se zase divili, tak si nevybereš 😀 ale já bolestí ani nemohla, jen jsem sténala tiše a modlila se v duch ať už to skončí 😝 ale dnes už to tak hrozně nevidím, člověk rychle zapomene.

Páni, tak na nadstandartu je i kuchyňská linka, no já myslím, že i ty obyč.pokoje jsou teď lepší, aspoň co jsem viděla fotky, ale jasně, takový luxus jako na nadstandartu tam být nemůže, možná by to chtělo i těch nads. více....tři jsou tam jen, že? 😒

ekeral
10. dub 2010

Mám dotaz ohledně nočních košil v porodnici. Napište někdo, kdo rodil v novém oddělení, zda je jich tam dostatek. děkuji

kristinajan
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martuli
11. dub 2010

kristinajan - MUDr. Kobrlova je pediatricka naseho syna, nemuzeme rict kriveho slova proti ni
Mas pravdu, stara sestricka na novorozencich, to je problem asi vetsiny maminek, mela jsem problem i ja

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru