Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

favofrenki
17. čer 2013

@zelvik Jinak gratuluji k malé 😉

mooncaa
17. čer 2013

@zelvik Gratuluji k holčičce, a díky za info.

maximka33
17. čer 2013

@zelvik Moc gratuluji ke zdravé holčičce. taky jsi to neměla jednoduché. díky za výborný popis jak porodu, tak lékařů, píšu si 🙂 a kolik měla dcerka porodní váhu?

zelvik
17. čer 2013

@maximka33 Narodila se ve 39+3 a měla 2 510. Pak spadla na 2 400 a pak ještě na 2 330. Měla takový žabí nožičky a celá byla taková křehoulinká.
Přeju pohodový porod!!!!

maximka33
17. čer 2013

@zelvik teda, to je mrňousek, no hlavně ať přibývá teď 🙂 kojíš normálně nebo s kloboučky? a co pupečník, nechala sis dotepat?

maximka33
17. čer 2013

@zelvik pupečník? a jak je v pokoji, když jsou taková vedra..

zelvik
17. čer 2013

@maximka33 Asi jsem zapomněla napsat že už jsme doma. No ale na pokoji byl vzduch docela blbej. Byly jsme na pokoji dvě, pak se uvolnil nadstandard, který jsem chtěla, tak jsem ho na 3 dny měla. SIce jsem si s tou holčinou na dvojáku sedla a chodily jsme se pak navštěvovat, ale ona měla nedonošené miminko, ještě menší a nevyspaly jsme se v noci ani jedna. Když posloucháš, jestli tvoje dítě dýchá, plete se ti to s dechem toho druhého miminka a nebo jedno kvikne a vyletíte obě, které že to bylo. Takže trochu psycho 🙂Sice mají všechny ty dětské postýlky monitory dechu, ale i tak ti to nedá tam nekoukat. No a protože jsme měly obě takové mrňousky, museli být v teple, takže se větralo nárazově a moc to nešlo.
Ten nadstandard byl už vzdušnější.
Co se týče pupečníku - dotepat se nenechal, slyšela jsem, že to neradi dělají, já navíc měla streptokoka, tak už bylo asi žádoucí nás odpojit 🙂 ale hlavně - byl tam fofr, takže vpodstatě jsem ji měla na břiše po dobu šití a pak mě převezli už na pokoj, potřebovali volné sály.

maximka33
17. čer 2013

@zelvik jj to mi došlo, že jsi už doma. jen doufám,že se dostanu na pokoj dvoulůžkáč a nic většího, kdyby nebyl hned nadstandard. ten bych chtěla právě hlavně na vyspání. to jsem nevěděla, že tam v postýlkách mají monitory dechu, teda v těch vozítkách? s tím vzduchem teda nic moc. popřemýšlím asi o větráku 🙂

zelvik
17. čer 2013

@maximka33 Na porodnici, resp. šestinedělí jsou JEN dvoulůžkové pokoje. Takže neboj.

maximka33
17. čer 2013

@maximka33 takže kdyby náhodou bylo víc rodiček, tak jsou na gyn. oddělení, ale jen dočasně že jo. vím, že po povodních dokonce vyhlásili stop stav, ale je to dost neobvyklé, jinak přijmou všechny rodičky.

maximka33
17. čer 2013

@zelvik to bylo na tebe ten předchozí příspěvek 🙂

maximka33
19. čer 2013

holky, dotaz: dá se v porodnici půjčit kruh na sezení? nebo nějaký polštářek? po porodu myslím. a je to důležitá věc, mám si ji pořídit?

a ještě otázka, kdo byl na prohlídce porodnice? platí se 400 kč?

saaralota
19. čer 2013

@maximka33 Ahoj, rodila jsem loni touhle dobou, taky příšerná vedra a na pokoji bylo dost teplo... nechala jsem si z domu přinést ventilátor, ale sestřičky z dětského to nerady viděly... občas jsme ho zapínaly, tak aby nešel na postýlky... ale opravdu jen občas...to samé větrání... no já jsem spíš měla strach, aby se mimča nepřehřály, než že by jim byla zima 🙂. Jinak na pokoji v lednici jsou na mrazáku gelové polštářky na chlazení "postižených" míst 🙂 tak těmi se dá taky dobře ochladit 🙂 Monitory dechu prý v postýlkách mají být...ale já jsem byla v porodnici, když měli naprosto přeplněno, takže jsem já ani moje spolubydlící na postýlkách monitror neměly... musím říct, že mi to tam vůbec nedošlo, napadlo mě to až doma. Jo a ten kruh - půjčit asi nejde, o tom nevím... já jsem ho měla koupený, ale nanic...nemohla jsem sedět ještě asi 14 dní ani na kruhu 🙂. Ale spolubydlící ho celkem používala, ta byla asi nějak jinak šitá 🙂.

favofrenki
19. čer 2013

@maximka33 Já byla na prohlídce na začátku června, poplatek se prý platí až u porodu. Takže u porodu se platí 300,- za tatínka a 400,- za tu prohlídku. Ale seznam kdo tam byl si nikdo nepsal. Ten kruh nevím k prvnímu porodu jsem si ho nepořizovala a ani jsem ho nepotřebovala. Asi bych to nehrotila třeba ho měj připravený ale ať ti ho partner donese až když ho budeš potřebovat.

maximka33
19. čer 2013

@saaralota
@favofrenki
holky, díky. jen s tím kruhem, to je normální nafukovací kruh - pro dospělého? nemám s tím žádnou zkušenost. ty gelové polštářky by taky mohly pomoct.

saaralota
19. čer 2013

@maximka33 spíš dětský, dle velikosti tvého pozadí 🙂 abys tím nepropadla...

bloky
22. čer 2013

Rodila jsem v Mělníku na konci května a ráda bych se rovněž podělila o zážitek. Rodila jsem podruhé a porod jsem měla díkybohu rychlý a bezproblémový - takový bych přála všem. Při prvorozené dceři jsem si zažila vyvolávání, které nebralo konce, tak mi to druhorozená vynahradila. Přijela jsem kolem sedmé večer s prasklou vodou, ani jsem si nestihla pořádně lehnout a rozjely se kontrakce, ve finále jsem si měla jít ulevit do sprchy, že to na porod ještě není a ze sprchy jsem byla odvedena rovnou na sál s tím, že budeme tlačit🙂 Manžel bohužel to hlavní nestihl, ale dorazil prakticky hned potom a stihl si malou alespoň "podepsat". Strávila jsem jednu noc a část dne na standartním pokoji a nic mi nescházelo, lednička tam byla k dispozici, dostatek místa na přebalování včetně zásobeností potřeb pro miminka, příjemná společnost druhé maminky. Uznávám, že noci jsou složité, když jedno mimčo konečně zalomí a druhé se rozhodne, že je na řadě v pláči, je to trochu blázinec. Záchod i se sprchou naprosto totožný jako na nadstandartu, kam mě pak přestěhovali, při nástupu mělo plno, ale dá se zarezervovat, takže v případě uvolnění vás hned přestěhují, což mě trochu překvapilo, manžel se zapomněl zmínit, že udělal rezervaci. Tam jsem si nejvíc pochvalovala polohovací postel a noční klid. Všichni u porodu tak po porodu naprosto super, klepali, několikrát denně se ptali jestli něco není potřeba jak na standartu tak nadstandartu. Do ničeho mě nikdo nenutil, vše probíhalo po vzájemné dohodě. Souhlasím s tím, že jídlo je hodně nemocniční a je potřeba se dojídat zásobama, vložky je potřeba mít svoje. Měla jsem nástřih, porodní plán jsem neměla ani jsem neuvedla, že bych si ho nepřála, při prvním porodu se mi hodně rychle zahojil, teď to trochu komplikoval ještě zadek, ale zahojila jsem se rovněž - při sezení a pohybu jsem neměla problémy.

zelvik
22. čer 2013

@maximka33 🙂 Jojo, já ten vyvolávaný porod taky vlastně tu první část strávila na gynekologickém oddělení.Tam jsou 3lůžáky, my tam ležely dvě těhulky.
S tím stopstavem to bylo tak, že bylo dost miminek (s námi se tam ten den narodilo 12 dětí) na JIPce nebo nemohli jít hned domů - jako třeba my, když jsme byli maličký. A proto nemohli přijímat další rodičky, protože je nebylo kam dávat.Ten stopstav byl vyhlášen na víkend, pak to v pondělí zase pustili.

maximka33
22. čer 2013

@bloky tak to je bezva zkušenost, díky. o porodním plánu jsem taky uvažovala, ale vzhledem k tomu, že spoustu z těch věcí, co jsem chtěla (bonding, podpora kojení, žádné dokrmování) je standard, tak už ani nic jiného nevymyslím. s nástřihem počkám, jak se to vyvine, nebudu dopředu říkat ne ani ano. a tos nepotřebovala ani ten entonox?
@zelvik jo ten stop stav PA vysvětlila tak, že tam měli dvoje dvojčátka a dvě děti normální na JIP a víc lůžek neměli, tak nechtěli riskovat, že se narodí nějaké nemocnější dítě a budou ho muset převézt jinam. ale říkala, že to se stalo poprvé, co tam pracuje 🙂

bloky
24. čer 2013

@maximka33 něco mi dali na zmírnění kontrakcí, když se to začalo rozjíždět, ale bylo dost pozdě, tak mi to nezabralo - docela jsem si vystačila s rozdýcháváním a neskutečně trpělivou PA 🙂 , ale opravdu to bylo o tom, že to šlo rychle.... a nic víc se nestihlo, prostě jsem dělala co mi řekli a porod jsem považovala díky nim pomalinku za něco super🙂 Jinak jak píšeš, na kojení se hodně zaměřují a nevzdávají se - při propouštění nám i řekli, že kdyby nám někde chtěli nacpat příkrmy, ať klidně přijdeme, že se to dá většinou zachránit a znovu se rozkojit...ale zase je to člověk od člověka a dítě po porodu je samozřejmostí, pokud samozřejmě nemá nějaké problémy. Je to zážitek🙂

nelina_
25. čer 2013

@maximka33 já měla ten dětský kruh a bylo to naprosto přesný 😀

hanulka510
26. čer 2013

Ahojky, jsem z Prahy, ale raději bych rodila v Mělníku (vlastně v Praze ani nemám registraci a ani ji řešit nebudu). Chtěla bych přirozený porod, ale s nějakou tou jistotou nemocnice, kdyby se něco pokazilo. Nicméně máte zkušenost, kolik lidí je v mělníku u porodu? Pro mě čím míň,tím líp, takže v ideálním případě bych u sebe chtěla mít jen PA a uvažuju nad dulou s tím, že kdyby lékař na pokoj nepřišel (pokud by vše probíhalo v klidu), vůbec bych se nezlobila. Myslíte, že je to takto možné? Podařilo se to tam někomu?

saaralota
27. čer 2013

@hanulka510 Ahoj, nevím, jestli je možné, aby tě lékař ani neviděl. Neusilovala jsem o něco podobného, tak jsem se na to ani neptala...ale zkus si tam zavolat a zeptat se, podle mě je možné ledacos 🙂. Jinak já jsem byla u porodu většinou sama - teda během kontrakcí. Občas mi přišla PA natočit monitor, občas mě přišla prohlédnout dr. na kolik se otevírám... ale vždycky to byla chvilka, jinak tam nikdo nebyl. Pak při závěru - tlačení - tam byla doktorka, která "rodila" a PA, která spíš podávala, co bylo třeba. A pak dětská dr a dětská sestra...

saaralota
27. čer 2013

@hanulka510 Jinak já jsem se všemi doktory, které jsem v porodnici potkala měla jen ty nejlepší zkušenosti - citlivý přístup, milí, komunikativní...takže mi vůbec nevadilo, že mám porod i s lékařem. Nezdálo se mi, že by mě nějak rušili nebo "komandovali". Jakoby tam ani nebyli 🙂

maximka33
2. črc 2013

holky, čeká mě první monitor v porodnici. jak to chodí, jak dlouho to trvá? pak poradna a mají těhotné přednost? vzpomínám si, že i v Neratovicích jsem tam strávila klidně celé dopoledne.. nic příjemného..

fishtamin
4. črc 2013

@benjik bohužel moje spolužačka takto (s přivázanýma nohama) rodila před pár lety.. 😖 hrozné... mě by tedy při rozběhlém porodu na kozu nikdo nedostal... ☹

benjik
4. črc 2013

@fishtamin to je děs

benjik
4. črc 2013

@maximka33 monitor se točí cca 20 minut,na řadu jdeš jak si objednaná,max.5-10min čekáš,pak příjde doktorka a vyšetří tě,takže dohromady cca 30min.,pokud doktorka nemusí odbšhnout na sál

benjik
4. črc 2013

@hanulka510 já tam při synovi měla doktorů mraky,ale to spíš ze zvědavosti,páč mě tam rychlá dovezla jako fofr porod,u dcery byla jen doktorka a por.asistentka

benjik
4. črc 2013

@favofrenki 300,-? V březnu chtěli 1000,-za tatínka,ale zas prohlídka porodnice byla zdarma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru