Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

fori
19. led 2014

Holky prosím co jste rodily tady na Mělníku -- jak se jmenuje ta mastiška nebo spíš krem co jsme dostaly od sester na mimčo. Byl to bílý kelímek, mast - krém namíchaný v lékárně...bylo to na prďku ale i na celé tělíčko... 🙂 🙂 .

bl4nche
19. led 2014

Rybilka?

mooncaa
19. led 2014

@fori Ještě ho mám doma, teda nechala jsem si namíchat podle toho další:
unguentum leniens

fori
19. led 2014

@mooncaa díky, už jsem to zjistila na FB 😉 😉

hanulka510
22. led 2014

@innula ještě ti můžu poreferovat s cisařem já...rodila jsem v půlce prosince a neplánovaným císařem kvůli vyvolávání a KP,ale aspoň jsem měla jen spinální anestezii, takže jsem malou viděla hned poté...operovala mě paní primářka s Vyoralem , jizva hezky sešitá a hojí se rychle (4.den po porodu už jsme mohli domů)...celkově byl personál příjemný, až na malé výjimky (ale to je spíše tím, že mi takové ty rázné typy PA nesedí)...měla jsem štěstí na nadstandart, kde se mnou byl i partner (ten se také o malou sám staral, když jsem musela těch 24h ležet na JIPce, a nosil ji na krmení)...jinak určitě doporučuju bonding na otce (může se na něm hřát, než tě sešijí a případně ji potom přiloží na tebe), jen ten čas, kdy jsme mohli být všichni v klidu spolu těsně po operaci byl krátký a mě byla strašná zima (na sále snad 18°C) a šíleně jsem se klepala...jo a ještě jsem měla u sebe také dulu, kterou jsem i u císaře dost docenila - než malou vytáhli, byl u mě partner (s tím, že mohl kdykoli odejít, kdyby mu to byla nepříjemné), pak odešel na bonding a zbytek času u mě byla dula, která mě rozptylovala a řekla mi, jak je na tom malá a že je s přítelem atd... sestřičky sice tuhle situaci s výměnou lidí u rodičky asi předtím neměly, tak nevěděly, jak zareagovat, ale pan anesteziolog s velkým A zareagoval, že "je to samozřejmé, tady se posaďte, tady ji můžete chytit za ruku" 😎

innula
22. led 2014

@hanulka510 Moc děkuji za Tvůj příspěvek o porodu sekcí na Mělníku. Já jsem si vybrala také Mělník a budu mít SC. Nevím, kdo je tam dobrý na císařské řezy, jestli má cenu "vyžadovat" přímo nějakého Dr. Já jsem předběžně uvažovala přímo o primářce Procházkové.. (vím, že se za to, že si přímo někoho vybereš platí) . Anesteziologa jsi měla jakého? píšeš, že byl dobrý..Manžel tedy asi nebude problém, kdyby chtěl být se mnou na sále? O tom bondingu také uvažuji, tedy spíš bych chtěla využít - partner tedy. Určitě je to pro miminko výborná věc. Jsem ráda, že jsi měla dobrou zkušennost s Mělnickou por. A ještě je super: 4 den po porodu domů,, to je supeer.Děkuji

hanulka510
22. led 2014

@innula Myslím, že tam budou všichni doktoři schopní a vyloženě si zaplatit konkrétního je asi spíše pro klid tvé duše (ale je fakt, že jsem byla trochu ráda, že mě měla na starosti zrovna primářka, i když jsem se s některými jejími názory neshodla, ale to je jen o neprogresi celkově porodnictví, např původně poloha pro tlačení u KP, pak dotepání pupečníku u císaře, což lze, ale provádí se minimálně)...Mno jméno toho anesteziologa nevím, ale byl to chlap kolem padestáky štíhlý, velmi empatický - byla jsem ubrečená z toho, že to nevyšlo dle představ a on se mi představil, klekl si ke mně, pověděl, co se teď bude dít, kdy jsem jedla, zdravotní potíže atd..pak na sále taky říkal, co teď bude dělat, co můžu cítit, co bude následovat.. byl z něj cítit velký klid a celkově jsem z něj cítila větší podporu, než z porodníků (ale ti zrovna skončili velmi těžký porod, takže se nedivím) ....jinak s tím propuštěním to bylo díky tomu, že jsem se hezky hojila, byla čilá a mrně začalo přibírat 🙂

innula
22. led 2014

@hanulka510 Moc moc děkuji za informace, pro mě velmi užiteční.. jdu v půlce února. Kdyby sis vzpomněla ještě na jméno anesteziologa, budu ráda. Ještě se kouknu na stránky mělnické nemocnice a zkusím toho anesteziologa najít (dle Tvého popisu🙂 myslím,že by tam měli mít i fotky. Tak děkuji!!!

innula
22. led 2014

@hanulka510 Na stránkách mělnické nem. jsem našla v odd. anesteziologie jen toto:
http://www.nemocnice-melnik.cz/rubrika/744-Zdra...

Je tam foto pouze primáře (štíhlý, kolem 50 vypadá),, jestli budeš mít ještě chviličku, tak kdyžtak koukni. Děkuji 😉
PS: Foto. u jména MUDr. Jan Leich

hanulka510
22. led 2014

@innula taky jsem koukala, ale myslím, že tenhle to nebyl, neměl tak šediny 🙂 jinak budu držet pěsti, ať vše vyjde tak, jak si budeš přát...důležité je, abys byla v klidu a narodilo se zdravé malé 🙂

innula
22. led 2014

@hanulka510 Děkuji moc za podporu..To víš, že se bojím, aby bylo malé v pořádku a vše proběhlo OK. Snad ano. Tobě též ať se daří a jste zdraví!

martuli
29. led 2014

@innula Ahoj, mne rodila oba cisarske rezy MUDr. Kratka a velika spokojenost

innula
29. led 2014

@martuli Díky za příspěvek.. Mužu ještě vědět: Nevíš jestli tam MUDr. Krátká stále je?

martuli
30. led 2014

@innula Pani doktorka tam urcite pracuje, ja s ni byla moc spokojena, na druhy porod jsem si vybrala primo ji, kdyztak IP

kristelka13
30. led 2014

Holky mám takový dotaz, schválně jestli tu je takový případ jako já 🙂 Chtěla bych rodit na Mělníku, ale jsem už registrovaná na Bulovce...když začnu chodit do poradny na Mělník, přijmou mě k porodu případně na Bulovce, kdyby měl Mělník stop stav nebo bez návštěv poradny mi registrace padá?

wosk
30. led 2014

@kristelka13 já byla registrovaná na bulovce, rozhodla se pro mělník, kde jsem chodila do poradny od toho 36tt a nějaký stop stav jsem neřešila, prostě jsme tam ráno odjeli a nevyhodili nás (je fakt, že teda plno nebylo). Pokud bys raději rodila na mělníku, můžeš chodit na kontroly na bulovku, na mělníku se jen zapsat, že tam chceš rodit, říct jim, že až do porodu budeš u své gyndr (s tím myslím problém neměli) a až to přijde, pojedeš na mělník. Když budou mít plno, pojedeš na bulovku a oni nic řešit nebudou, neb tě tam mají vedenou a když bude na mělníku volno, budeš tam 😉

kristelka13
30. led 2014

@wosk díky za radu, takhle to zkusím udělat 🙂

jasmina73
6. únor 2014

Jak to je na Mělníku s bondingem? Nechají dotepat pupečník? Můžu porodit v jakekoliv poloze, treba na čtyřech na zemi? Odloží vyšetření miminka az na později ne o mi ho po porodu musí vyšetřit na tom výhřevném lůžku? Můžu ji domů treba druhý den-co k tomu potřebuji.

favofrenki
12. únor 2014

@jasmina73 PA mi řekla ať si pro jistotu všechna svá přání zapíšu. Takže jsem tam měla že chci malého hned k sobě, u prvního jsem o to v jiné porodnici byla ochuzená. Malého mi teda dali hned jak se narodil bez omytí tělo na tělo, nestihla jsem se totiž ze sprchy obléct do košile. Ale i kdybych měla košili na samotný porod jsem chtěla být nahá. S tím dotepáním nevím já to nepožadovala a ani nevím kdy pupečník střihli. Myslím že s polohou nemají problém, já jsem začala rodit když jsem lezla na křeslo takže jsem byla na všech 4 malý se hrnul ven a já nebyla schopná ničeho PA mi chtěla roztáhnout nohy a asi počítala že tak porodím ale já jsem jen řekla že chci na záda tak mě s manželem přetočili. Na vyšetření nespěchali, dokonce přesvorkování pupečníku chtěli dělat na mě, ale já jsem jjim řekla ať si malého klidně vezmou aby se jim to dělalo lépe. Sestřička byla překvapená a ptala se zda by malého mohla rovnou zvážit a změřit. Všechno o co stojíš si určitě napiš a před porodem dej personálu. Já jsem měla u porodu PA Cimlerovou je skvělá.

jasmina73
13. únor 2014

Tak to zní vyborně. Gratuluji k Tvému malému!

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

fridaf
4. srp 2014

Holky, nějaká aktuální zkušenost.. ( myslím novější než z února ) ??? Budu tam rodit v listopadu a taky budu mít Cimlerovou.. Uvítám jakékoli info.... Díky 🙂

benjik
7. srp 2014

@fridaf z května stačí?Třetí dítko,potřetí na Mělníku a opět spokojenost. Bohužel dcerka měla nestabilní polohu plus byla nožkama napřed,takže šla plánovaným císařem místo původně plánovaného porodu KP.Nemůžu si přístup všech vynachválit.Hrozně milý,vše vysvětlí.I sestry na novorozencích super.Jídlo o ničem,jako v každé nemocnici.Ptej se,pokud tě něco zajímá.

fridaf
10. srp 2014

Tak jídlo je to nejmenší... 🙂 Jsem nenáročná a pokud bude volný nads. tak tam se mnou bude manža koupit dlabanec není problém... 🙂

Jsem ráda, že další spokojená.. zajímá mě cokoliv... Nemám jako prvorododička žádný PP.. a tak to asi nechám plně v režii PA...

benjik
10. srp 2014

@fridaf PP u prvního porodu stejně moc cenu nemá,když nevíš co a jak.Mimčo ti přiloží,zvážení a měření probíhá v té samé místnosti.S kojením poradí.Koupelny jsou čisté a pěkné.No vem si s sebou pár jednorázovek,páč plínek na den dávali málo.

maximka33
11. srp 2014

@fridaf já teda měla porodní plán i k císaři 🙂 jen takové věci, co bych chtěla. jinak já tam byla před rokem, tak už maličko neaktuální. Ale byla jsem moc spokojená. jen na těch monitorech se vždy dlouho čeká na doktora.

fridaf
12. srp 2014

Holky, já mám domluvenou Cimlerovou k porodu.. tak snad to bude o.k. ... Potkaly jste jí tam ? Je to staniční...

nelina_
13. srp 2014

@fridaf Já měla paní Cimlerovou u porodu a chodila jsem k ní i na předporodní kurz a musí říct, že bylo to moc příjemné, mít tam kromě manžela ještě jednu známou duši. 😉

fridaf
29. srp 2014

@nelina_ Mě je taky velice příjemná... Píští týden jí budu volat a taky k ní jdu na PK... Můžeš mi trošku víc popsat zkušenost s ní a porod samotný.. I pobyt v nemocnici ? Klidně do SZ... Děkuju !!

terezasi
28. pro 2014

Nevíte kolik si porodnice Mělník účtuje za účast otce u porodu? Díky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru