Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

lenulka20
7. říj 2011

@lenka1302
@lenka1302 ja rodila v breznu a jsem spokojena tedy....u porodu sem mela pana doktora Krcha ktereho jsem chtela a proste ja si stezovat nemuzu

sidi.m
11. pro 2011

Ahoj ráda bych obnovila diskuzi termín mám v lednu má někdo čerstvé zkušenosti?

ladybugie
15. pro 2011

Ahojky, nemáte některá maminka zkušenosti s plánovaným císařem na mělníku? Dcerku jsem tam rodila normálně, ale dvojičky mají kolizní polohu, takže mi dneska byl navržen císař. Díky za info

eliade
16. pro 2011

Zdravím, docházím tam poslední měsíce jako dula a porodnici chválím.......s plánovaným císařem nevím, takovou zkušenost nemám

nelina_
19. pro 2011

@sidi.m rodila jsem tam na konci září a naprostá spokojenost, byla jsem prvorodička.

vendyca
19. pro 2011

@nelina_ Ahoj, a mohla bys podrobněji popsat - přístup při porodu, zda-li byl nástřih, šití...Jaký byl kontakt s miminkem po porodu, jak pomáhaly sestry s kojením...Díky. O mělnické porodnici také přemýšlím.

gumidek
19. pro 2011

@sidi.m Ahoj, rodila jsem tam na konci října podruhé a naprostá spokojenost, po porodu jsem hned dostala malou na břicho, pak jí doktor vedle mě ošetřil a dali mi jí na přisátí, u porodu pohoda, za mě mohu jedině doporučit. Na šestinedělí jsem měla nadstandard a šla bych na něj zase. Jediný, co mi vadilo, byly sestry z dětskýho, když šly kontrolovat v noci (a dělají to jen některý, stalo se mi to za pobyt dvakrát, že přišly o půlnoci).
Jídlo nic moc, ale dá se přežít. Stejně chodí návštěvy a jídlo nosí, případně jsou zvyklí tam jezdit z okolních restaurací a dovážet jídlo 😉

gumidek
19. pro 2011

@vendyca Na Mělníku mají i laktační poradkyni, poradí, pomůže, dává na sebe i kontakt, takže můžeš zavolat i z domova. Poprvé jsem nástřih měla (už musel malý rychle ven), podruhý nástřih nebyl, steh jen kosmetický, kontakt s mimčem jsem popsala, malá byla ode mě jen při přechodu z porodního sálu do pokoje - sestra jí vzala vykoupat a oblíknout. Ale pokud bys nechtěla, určitě od tebe mimčo neoddělí bez tvého souhlasu 😉

rebelie
19. pro 2011

Tak já popíšu zatím jen zkušenosti z poradny: Většina personálu je milá a vstřícná a vypadaj, že je jejich práce baví, i když to nemají vždycky úplně dobře zorganizované (ale to bude i tím, že teď měli nával kvůli rekonstrukci v Neratovicích). V poradnách trochu vázne možnost přítomnosti tatínka u vyšetření a při konzultacích s doktorkou, protože často u toho ještě další ženě natáčejí monitor, nebo v příjmové ambulanci tam čeká více žen v různé fázi vyšetřování apod. To je myslím trochu škoda a asi ani pro ty maminky to není vždy příjemné, když tam před někým cizím rozebírají svoje potíže... Co se doktorů týče, už jsem jich (za 2 poradny) potkala asi 5 - mladá dr. Sergejeva - milá, usměvavá, snaží se povzbudit; dr. Dorňáková - taky mladá, celkem milá, ale spíš trochu tlačí na pilu...; dr. Kudryavtseva - ta jediná mě zatím překvapila nemile, je taková drsná - poměrně dost tlačí do nástřihu, stejně jako do vyvolávání a při argumentaci hodně straší, nález formuluje spíš negativně, moc nepovzbudí, u porodu bych jí mít nechtěla... Tak to jen, kdyby se to někomu hodilo. Celkově působí docela sympaticky, zdá se, že se rodičkám snaží vyjít vstříc, nebo aspoň respektují, když mají taky svojí hlavu...

sidi.m
21. pro 2011

@rebelie Ahoj já teda chodím k Dr Prázové a ta je úžasná.V poradně jsem byla zatím jednou a musím říct,že jsem tam byla sama když mi natáčeli monitor a pak se na mě přišla podívat moje dr.Zatím spokojenost.Uvidím jak to bude zítra.

sidi.m
21. pro 2011

@gumidek Měla jsi u porodu domluveného nějakého doktora?Tak jídlo snad těch pár dní přežiju.A ty noční kontroly chápu jsem z oboru

gumidek
21. pro 2011

@sidi.m Byla jsem domluvená se svojí doktorkou, ale měla jsem vyvolávaný porod, takže to bylo o něčem jiném. Vlastně obě děti mám po vyvolávaném porodu díky zdravotním komplikacím v těhu. Nicméně bylo riziko, že moje doktorka bude třeba u operace a porodí mě služba na porodnici.
Každopádně držím palce, ať se ti v porodnici líbí a máš pohodový porod a krásné zdravé mimčo 🙂 Pokud bys ještě něco chtěla vědět, klidně se ptej 😉

af
28. pro 2011

@ladybugie Pokud vím, plánují se císař. řezy cca 2 týdny před termínem, ale u dvojčat to může být i o něco dřív.

eliska_v
4. únor 2012

Ahoj.
Ráda bych se zeptala, jak to funguje na Mělníku... Prvního syna jsem rodila v Praze v Krči, ale teď jsme se přestěhovali do Roudnice a do Prahy nevím jestli bychom to stihli, tak přemýšlím o Mělníku.
Tak pokud někdo máte info-prosím. Budu moc ráda za všechny rady... a informace. A i ohledně epidurálu-děkuju moc
Eliška

benjik
4. únor 2012

@eliska_v Ahoj,já Ti dám vědět až se Kuba narodí,když mám termín před tebou. Ale rodila jsem tam nelču,ještě než to bylo předělaný a bylo to tam super. Tak koncem března čekej reference.

benjik
4. únor 2012

@hanyzka_zel zpětně se vrátím k tomu hamiltonu,mě ho taky dělali a neptali se,jeslti ho chci a přitom k tomu musí být tvůj výslovný souhlas. takže to je spíš dáno nemocnicí než doktorkou.

eliska_v
4. únor 2012

@benjik : Tak to budeš hodná 🙂 Já právě nechci nikam daleko dojíždět...

benjik
4. únor 2012

@eliska_v a v Roudnici nebo v Litoměřicích není?My se právě na podzim přetěhovali z Mělníka do Štětí,takže já se děsím,abych stihla dojed i do Mělníka. 😀

eliska_v
4. únor 2012

@benjik : Roudnici nechci a Litoměřice - na tu stranu nemáme rodinu a neměla bych kam dát malého, když chci mít manžela u porodu 🙂 Takže směr Mělník

benjik
4. únor 2012

@eliska_v aha takže tam jsou porodnice? Já si to nezjištovali,všechna rodina je na Mělníku,takže už i kvůli hlídání Nelči jedině tam. No tak pokud se tvojí holčičce nezachce na svět dřív než našemu chlapákovi,tak dám vědět,jinak prosím naopak,ju?

eliska_v
4. únor 2012

@benjik : Určitě, ale doufám, že aspoň do toho termínu jako její bráška vydrží 🙂 Jj v Roudnici je, ale já spokojená nebyla, takže tam nechci a Litoměřice jsou pro mě teď z ruky. Malého budeme dávat buď manželově rodině a nebo našim a to je všechno směr Mělník... Chtěla jsem se zeptat-od 36tt se chodí tam do poradny?

benjik
4. únor 2012

@eliska_v jojo od 36,ale radši tam zavolej a zeptej se,jestli tě vezmou.Nebo máš i gyndu na Mělníku?Z ní totiž předávají automaticky do poradny.Jinak si musíš snad volat a ptám se,jestli tě vezmou.

eliska_v
5. únor 2012

@benjik : Gyndaře mám na Kladně, dřív jsem tam bydlela a jsem s ním moc spokojená, proto od něj neodcházím. jj v pondělí tam stejně chci volat 🙂

bl4nche
5. únor 2012

Jen k souvislosti melnicka a roudnicka porodnice - soucasna primarka i hlavni sestra (Lenka, ted nevim, jak se jmenuje dal) delaly v Roudnici a presly na Melnik. Znama zazila obe jeste v Roudnici a byla moc spokojena. Docela me zaujalo, ze porodnice nabizi domluvu s vybranou porodni asistentkou u porodu v mel. porodnici.

hanyzka_zel
5. únor 2012

@benjik no já to tehdy probírala s mou dulou a ta povídala, že to je bohužel běžná praxe skoro všude...mělo by to být o domluvě, ale prý většina lékařů si myslí, že tohle klidně můžou dělat i bez vědomí rodičky...vzhledem k tomu, jak mě po něm bylo zle dva dny, tak bych teda příště uvítala, kdyby se to už nestalo...jenže bych asi musela chodit k jedný určitý dr. a ještě se s ní domluvit...aj to prý jde, tak nevím, doufám, že to ještě nějaký ten rok nebudu muset řešit 😅

@eliska_v já tam rodila...no už to bude zachvíli rok, tak nevím, zda by moje informace ještě byli co k čemu 😅

eliska_v
6. únor 2012

@benjik : Tak jsem tam volala a ve 36tt si mám zavolat a objednat se do poradny... Takže žádný problém. Tak jsem ráda... 😉

klaire22
6. únor 2012

Ahoj holky,

v červenci budu rodit své první dítě a tak zatím jen letmo pokukuji po porodnicích - pro mě připadají jen v dvě v úvahu -buď naše v Roudnici nebo na Mělníku........na Roudnickou jsem vždycky slyšela jen samou chválu, ale poslední dobou už jí tolik není a taky už slýchávám nějaké stížnosti. O Mělnické moc referencí nemám, prakticky jen jednu od kamarádky, která tam rodila vloni v červnu.
Na Roudnici mě láká hlavně porodní asistentka Lenka Cimlerová, ale někde jsem i četla, že jí měli nějaké holčiny i na Mělníku.....tak nevím zda je to možné.
Předem děkuji za nějaké reference 🙂

bl4nche
6. únor 2012

klaire22: Lenka Cimlerova je ta, o ktere jsem tu psala. Presla spolecne s MUDr. Prochazkovou na Melnik a je tam psana jako hlavni sestra. Divala jsem se na jeji webovky a vypada moc sympaticky. Takze v Roudnici uz asi rodit nebude. Z webovek se vydedukovala, ze po domluve je mozny rodit primo s ni.

klaire22
6. únor 2012

@bl4nche Aha, takže ona už je teď na Mělníku....hmmmmm................no já než se teda rozhodnu.......Stejně asi budu chodit k ní na cvičení, tak prostě uvidím.......ještě je čas, tak uvidíme 🙂 Ale je fakt, že na ní jsem slyšela všude jen samou chválu 🙂

eliska_v
6. únor 2012

@klaire22 : Tak já bydlím přímo v Roudnici a bylo taky pro mě lepší i tu rodit, ale po svých zkušenostech teď co jsem tam ležela, tam nepůjdu.
Jediné co můžu říct, že až porodím podám info na Mělník 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru