Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

k_savoy
24. srp 2013

Ahoj, také plánuji porod v Mělníku, mám termín 19.9., ale od 21.9. do 25.9. nebudou přijímat k porodům kvůli malování... 😠 Tak jsem zvědavá, jak dopadneme... Jinak jsem tam byla teď na registraci a bylo to celé takové rozpačité a neorganizované... 😕

k.savoy
24. srp 2013

Ahoj, také plánuji porod v Mělníku, mám termín 19.9., ale od 21.9. do 25.9. nebudou přijímat k porodům kvůli malování... 😠 Tak jsem zvědavá, jak dopadneme... Jinak jsem tam byla teď na registraci a bylo to celé takové rozpačité a neorganizované... 😕

maylis
25. srp 2013

@k.savoy mě registrace taky skoro odradila, čekali jsme hrozně dlouho, pak si mysleli, že chceme chodit do poradny, takže zbytečný utz a monitor .... většinou je to proto, že mají nějaké akutní případy v porodnici, pak jsem byla při porodu až na pár detailů spokojená. Hlavně poporodní péče byla skvělá. Držím palce! 🙂

k.savoy
25. srp 2013

@maylis Byla jsem objednaná na 13.h, kde měla proběhnout jen registrace (takže taky bez monitoru a utz - to jsem říkala už při objednávání, tak si člověk logicky říká, že si to tam třeba poznamenají, že jdu POUZE na vyplnění papírů, nic víc). No tak jsem šla až ve dvě, poslali mě do jiného patra, že na mě nemají čas, jdu teda nahoru, kde jetedy přímo to gynekologicko-porodnické oddělení, kde jsem strávila dalších cca 20 minut, kde kolem mě lítaly PA, protože měly problém s nějakou paní, která po porodu nějak hodně krvácela. (jo, super, to mi dodalo hoodně odvahy :D) Takže po tý době mě opět vrátili zpět dolů k těm příjmům na registraci, kde si mě teda po dalších pár minutách konečně vzali a všechno se mnou sepsali (to trvalo dalších asi 45min – kdyby sestra ovládala psaní všema deseti, možná by to bylo o polovinu kratší)… Takže takhle probíhla moje registrace. Neodradilo mě to, rodit tam vážně chci, ale naštvalo mě to. Nicméně kdybych si nevšimla toho, že budou malovat, tak by mi to ani neřekli... A vzhledem k tomu, že na prohlídce říkali, že berou všechny rodičky, stop stav měli jen jednou při povodních, tak bych ani nevolala, že... to by mě zajímalo, co by dělali, když by tam nějaká rodička přijela (což se podle mě stát může velmi jednoduše). Ach jo, mám druhou alternativu Motol, ale musím to s prckem nějak domluvit, protože tam rodit opravdu nechci. 🙄

maximka33
25. srp 2013

@k.savoy nenech se odradit. jinak mě říkali, že i když malují, tak se porodnice nezavírá.

k.savoy
25. srp 2013

@maximka33 No pokud by to na mě přišlo v tom termínu, tak si tam stejně zavolám (na to, abych jela rovnou by to bylo riskantní, do Mělníka a pak zpět do Prahy do Motola by byl už fakt výlet 😢 ). Nicméně mi ta sestra u registrace říkala, že to je první rok, co budou mít zastavený příjem při malování... Že ten provoz byl při tom vždycky dost náročný... 😒

maximka33
25. srp 2013

@k.savoy aha, tak to asi fakt budou. my tam byli v červnu na kurzu kojení (super věc, mají to psáno na stránkách, zdarma) a tenkrát měli poprvé stop stav. tak bohužel se to asi bude opakovat, i proto, že porodnice v Brandýse a ještě někde je zavřená. Zavolat si předem je naprosto v pořádku, taky jsem to tak dělala.

k.savoy
25. srp 2013

@maximka33 Ach jo, no snad nám to vyjde, hodně mi záleží na tom rodit právě v Mělníku... 😖

favofrenki
25. srp 2013

@maximka33
@k.savoy Holky a můžu se zeptat na jaké číslo budete nebo jste volaly? Na to co je do poradny??
Mám termín sice až v říjnu, ale teď mám nařízený klidový režim tak se bojím kdyby to bylo dřív. Díky za info

maximka33
25. srp 2013

@favofrenki na registraci, koncovka 418

mooncaa
5. zář 2013

Holky, kolik balíků porodnických vložek je potřeba dokoupit? Na doma je používat nechci, tak jen do porodnice. A jakou značku doporučujete? A je v Mělníce nějaká nemocniční lékárna nejlépe otevřená i o víkendu, kde se dá v případě potřeby vše dokoupit?
Díky.

saaralota
5. zář 2013

@mooncaa Ahoj, měla jsem myslím 2 balíky Batist flower....v nemocnici, tedy v přilehlé poliklinice je lékárna, ale mají otevřeno jen o všední den. Jinak v sobotu dopoledne solidní lékárna na nám. Karla IV., jinak lékárny v Kauflandu a Tescu (Dr. Max) mají i o víkendu. Ale tam nevím, jak velký výběr je "porodnického" zboží.

marececececka
11. zář 2013

rodila jste některá na stoličce nebo v dřepu??? prostě jinak než v leže? jak k tomu přistupovali?

lucik78
11. zář 2013

@mooncaa ahoj lékárna je cca 200metrů v druhém arealu v přízemí já tedy používala normalní vložky na jaké jsem zvyklá 🙂

marececececka
15. zář 2013

@saaralota
@maximka33
@lucik78
holky co jste rodili na MK, prosím rodili jste v jiné poloze než na lehátku? a jak se nato Mudr. tvářili? moc děkuji za info 🙂

maximka33
15. zář 2013

@marececececka já skončila císařem, tak neporadím..

marececececka
15. zář 2013

@maximka33 🙂 nevadí , dík za odpověď

saaralota
15. zář 2013

@marececececka Ahoj, taky nemám zkušenost... poloha ve dřepu (aby pomohla gravitace) se mi zdála výhodná a chtěla jsem to zkusit (dopředu jsem to ale s nikým neřešila...prostě jsem věřila, že bych si to prosadila...), nakonec jsem ale byla docela unavená a byla jsem ráda, že ležím 🙂. Po posledním monitoru už jsem prostě neměla energii zase vstát a pokračovat vestoje...tak jsem zůstala ležet, jen jsem byla chvíli na boku, aby správně dorotovala hlavička a pak jsem rodila klasicky na zádech, nohy nahoře... tedy ne v úplném lehu, je to takový polosed na tom lehátu. A bylo to v pohodě, naprosto mi to vyhovovalo a bylo to rychlé . Jestli půjdeš na návštěvu porodnice, tak to s nimi můžeš probrat.

marececececka
15. zář 2013

@saaralota děkuji az info, jdu tam 2.10. na prohlídku a chci se i registrovat...tak sebou rovnou vezmu porodní plán... moc děkuji za info!

lucik78
15. zář 2013

@marececececka ahojky já rodila na lehátku 🙂 takže neporadím

favofrenki
17. zář 2013

Holky když vás přijaly k porodu šly jste rovnou na porodní box? Myslela jsem si že to tak funguje, ale teď jsem strávila den na gynekologii a mamince vyvolávaly porod a nechali jí "hekat" na pokoji kde jsme byly celkem 3 přes 5hodin.Díky za info

wosk
17. zář 2013

@marececececka ahoj, věděla jsem, že rodit vleže nechci 🙂 Blbé je, že když řekneš, že už budeš tlačit, tak tě nechají lehnout na to porodní lůžko, aby tě mohli vyšetřit a pak chtěj, ať si teda tlačíš (no a zvedej se odtamtud, že...) Takže jsem začla rodit takto, ale v této pozici se nedělo nic (ani porod, ani před tím kontrakce, nic... prostě poloha, která vše zastavila), tak mě nechali vstát, aby pomohla gravitace. Vše se rozběhlo, gravitace zafungovala a pak najednou po mě chtěli, ať vylezu nahoru na lůžko, nechápala jsem proč, leč připitoměla vylezla (až expost mi manžel řekl, že už viděl hlavičku :o)) a oni chtěli, ať se otočím na záda (zopakovali svůj požadavek asi 3x než jim manžel už odsekl, že se fakt neotočím, přitom jsem jim to pokaždé řekla i já). Neotočila jsem se, takže jsem rodila defacto na všech 4 na tom porodním křesle. Nebyli z toho odvázaní, ale v tu chvíli mě mohli všichni "milovat".

marececececka
17. zář 2013

@wosk moc děkuji za info!!! takže prostě si musím stát zatím, že ležet nebudu a hotovo! 😅

wosk
17. zář 2013

@marececececka tak mohlo se to tam za tu dobu změnit, takže to možná nebude třeba. Jsem zvědavá, až budeš mít po, co budeš říkat (ono stát si za svým je hezké rozhodnutí, ale když ono to pak bolí a člověk je unavený, vyčerpaný, eventuálně už z předchozích "bojů" vyflusnutý...) ale přeji ti, ať to dopadne, dle tvých představ!

cacenka_d
17. zář 2013

Rodila jsem tam pred 19 mesici nedonosenou dcerku a naprosta spokojenost vcetne neonatologie jen to jidlo klasicky ;) v dubnu se chystam znova

cacenka_d
17. zář 2013

@marececececka me lezet nedavali vubec ani mi to nikdo nenabidl ;)

marececececka
17. zář 2013

@wosk já sem tvrdohlavá, a pokud mě to na zádech nepůjde nikdo mě nedonutí abych se z pohodlné polohy nějak hnula 😀 semnou si ještě užijou.... na netu nabízejí i porodní stoličku takže ať si trhnou... jdu na prohlídku vezmu sebou porodní plán poradím se tam a ještě přemýšlím, že napíšu mejl primářce, abych to měla černé na bílém 🙂 každopádně pak písnu zkušenosti 🙂

marececececka
17. zář 2013

@cacenka_d takže pokud chci rodit v jiné poloze např. na stoličce tak není problém?

cacenka_d
17. zář 2013

@marececececka podle me ne sestry jsou strasne ochotne na rodila prakticky v sede nikoho ani nenapadlo me polozit. Ale asi jde o to na koho narazite na sale a na situaci.

marececececka
17. zář 2013

@cacenka_d tak pokud nebudu mít komplikace přeju si vybrat pro mě pohodlnou polohu... skvělé tos mi udělala radost!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru