Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

kopeckovi
31. črc 2013

Taky bych ráda rodila v Mělnické porodnici. Probírala jsem to zatím jen s dulou a víceméně mi potvrdila to, co píše @saaralota Pokud to člověk chce a vyžaduje, splní mu opravdu přání týkající se přirozeného porodu, ale pokud to s nimi neproberete dopředu nebo nemáte porodní plán, tak si to ve finále udělají tak, jak je to nejjednodušší pro ně, takže to není úplně samozřejmostí 😉 Každopádně mi říkala, že tam zažila snad opravdu nejhezčí bonding, že s tím nemají problém, což mě velmi potěšilo 🙂

maximka33
1. srp 2013

@hanulka510 to bude asi jiná, ale nevadí, za chvíli je určitě všechny osobně poznám. a díky moc!!!

@kopeckovi moc hezké!! mně teď známá potvrdila, že i po císaři dávají dítě mamince, tak jsem na to zvědavá. prvního jsem rodila císařem ve spinálu, všechno bylo super (v Neratovicích), jen ten bonding se mnou nebyl, byl s manželem. tak doufám, že teď se to podaří!! Jak to máš daleko na Mělník?

rebelie
1. srp 2013

@maximka33 Mně teda v Mělníce po císaři mimčo nedali, naopak bránili manželovi, aby mi syna přinesl s tím, že za mnou může až v 5h ráno (syn se narodil před půlnocí, a já jsem asi od 1h nebo 2h v noci dole na JIPu plakala, že nemám dítě... :-/). A pak ho ještě sprdli, že za mnou syna vozí, že se někde cestou (JIP je o patro, nebo dvě níže než odd. šestinedělí) nastydne... Naštěstí jsem byla schopná relativně rychle vstát, takže mě z JIPu pustili asi 14h po porodu a mohla jsem nahoru k manželovi a synovi.

maximka33
1. srp 2013

@rebelie tak to je hrozné, jak je to dlouho? zrovna teď tam jedna známá rodí císařem, tak se na to hned zeptám, jestli měla bonding.

kopeckovi
1. srp 2013

@maximka33 Jsme z Mladé Boleslavi, takže cca nějakých 50 min.

kopeckovi
1. srp 2013

@hanulka510 Můžu se jen zeptat, co se týká těch prohlídek, platí to, co mají na stránkách? Tedy další sobotu - 10.8. by měla být možná další prohlídka porodnice? A je nutné se tam nějak objednat nebo prostě tam jenom můžeme přijet a podívat se? Děkuji moc.

hanulka510
1. srp 2013

@kopeckovi jj asi to platí...ještě by měla snad být i příští středu (první středa v měsíci)...já jsem si tam volala ještě i pro potvrzení a nebylo třeba se nějak objednávat, jen mi řekla, že v jednu ve třetím patře u výtahu sraz 🙂 btw za prohlídku jsme neplatili, prý až se rozhodneme, kde budem chtít rodit 😎

kopeckovi
1. srp 2013

@hanulka510 Díky za info, já si tam taky ještě radši cinknu, ale zatím jsem se nedovolala, tak jsem se chtěla poptat 😉

maximka33
1. srp 2013

tak holky, speciálně jsem se ptala na bonding po císaři, a prdlajs, matka ho na hruď nedostane ☹ má i před hlavou plachtu. v Neratovicích jsem měla plachtu od pasu dolů, tam by to teoreticky i šlo..

mooncaa
1. srp 2013

Holky, jak dělají císař na Mělníce, při vědomí, nebo jen narkoza?
To je divné, proč bonding po císaři nejde.

maximka33
2. srp 2013

@mooncaa často spinál, samozřejmě plánované porody císařem. nevím, jak u akutních.

katerty
4. srp 2013

@maximka33 Ahoj, jsem v 15. týdnu a pomalu se rozkoukávám, kam půjdu rodit (první jsem rodila na Bulovce v Praze a byl to děs, tak bych chtěla trochu něco menšího a osobnějšího). Sestřička na gyndě mi doporučila buď Mělník nebo Neratovice. Neratovice mi z internetových stránek moc sympatické nejsou, tak uvažuji o Mělníku. Moc se mi líbilo, že i po císaři dají miminko k prsu ještě na porodním sále a teď tady čtu, že to tak není. To je pro mě trochu zklamání, vůbec nechápu, proč to na oficiálních stránkách tvrdí ☹ Neříkali ti k tomu něco bližšího? Jo a chtěla jsem se zeptat, jak vypadají standardní pokoje, platí ta fotka na jejich stránkách, nebo je už zrekonstruovali? Na prohlídku se dostaneme až na konci srpna, jsem trochu nedočkavá 🙂 Předem díky za odpověď 🙂

saaralota
6. srp 2013

@mooncaa @maximka33 na předporodním kurzu nám říkali, že akutní císař je v celkové narkóze - že je to rychlejší, na spinál není čas...

mooncaa
6. srp 2013

@maximka33
@saaralota
Holky díky, ono u akutního jde o čas, tam je to pochopitelné. Já jen kdyby dítko bylo koncem pánevním, jinak doufám, že půjde porodit normálně.

maximka33
9. srp 2013

@saaralota tak mě se pokoušeli dát i spinál (akutně), ale při kontrakcích mě nemohli napíchnout.... takže pak už jsem o celkovou narkozu prosila...

mooncaa
9. srp 2013

@maximka33 Koukám, že už jsi porodila, gratuluji k Ondráškovi. Co porod? A jak jsi byla spokojena v Mělníce?

maximka33
9. srp 2013

@mooncaa jj napíšu později, teď mi tu malý brečí.

mooncaa
13. srp 2013

@maximka33 Jasně, počkám, spokojené děti jsou přednější.

maximka33
13. srp 2013

Tak holky, napíšu svůj porod, ale jestli někdo jde rodit poprvé, ať to raději ani nečte... pravidelné kontrakce co 7-10 minut mi začaly v 10 večer, jelikož jsem po císaři, tak v jedenáct večer jsme radši jeli směr porodnice. tam zjistili, že jsem otevřená jen na 2 prsty, tak manžela poslali domů a mně něco dali, aby se vyspala. ale nezabralo to. ležela jsem na gyndě sama,občas jsem chodila, občas nahřávala břicho ve sprše. vůbec jsem snad nezamhouřila oka. ráno v devět prý že můžu na přípravu - na sál, tak jsem volala manželovi. bylo strašnéé horko a já byla vyčerpaná z celé noci, nemohla jsem ani udržet oči. Po klystýru a píchnuté vodě jsem byla jen na 4-5 cm, krvácela jsem a navíc, když jsem měla kontrakce, tak malému klesaly ozvičky (asi ze 150 na 70). furt mi točili monitor a kontrakce co 3 minuty se tam nedaly zvládnout... prosila jsem, abych mohla na balon. Ve dvanáct už přišli s tím, že nález je nezralý a miminko v ohrožení, takže bude císař. převezli mě na operační sál a mezi kontrakcemi se mi snažili napíchnout spinál. myslela jsem, že ty kontrakce budou chtít zastavit, to mi udělali v Neratovicích a byla to pak pohoda. ale už to asi bylo moc daleko. třikrát se mě pokusili napíchnout a nic. tak už jsem prosila o celkovou narkózu... malý se narodil 12,22 naprosto zdravý, apgar 10-10-10, pupečník měl omotaný 1,5x, takže asi i kolem tělíčka, asi ho to právě v kontrakcích stahovalo. já se opravdu probudila asi ve čtyři. malého mi pak na přání vozili na JIP co 3 hodiny, jen v noci ne. Ondrášek se hned krásně přisál. Na JIPu jsem byla 27 hodin, protože jsem nebyla schopná vstát. naštěstí po převezení na šestinedělí už to bylo lepší, hlavně ondra byl hodný a dělal mi radost. Jizva nebolela tolik, co poprvé. ale třetí den po porodu jsem hrozně brečela, že nevím, proč to takhle dopadlo, že jsem ani neměla šanci dát porodní plán, že to bylo úplně jinak, než jsem chtěla. mám z toho trochu trauma... ale jinak moc chválím personál, ty mladé doktorky jsou super, z dětských sester nejlepší Kácovská, PA Horáková. asi jsem holt měla smůlu. držím vám všem palce!!!!!

katerty
13. srp 2013

@maximka33 Gratuluji k miminku, hlavně že vše dobře dopadlo a oba jste zdraví! Jsem ráda, že i přes takové komplikace sis z Mělníka odnesla příjemnou vzpomínku na personál.

mooncaa
13. srp 2013

@maximka33 Díky za popis, myslím, že si nemáš co vyčítat, důležité je, že je Ondrášek zdravej, že neriskovali přirozený porod za cenu zdraví miminka. A jsem ráda, že si personál chválíš.

izaticha
17. srp 2013

@soon1 Ahojky já mám termín mezi 10.-17. takže možná jo.. 🙂

maylis
19. srp 2013

@maximka33 ahoj Maximko, gratuluju moc k Ondráškovi a zároveň mě mrzí, že sis porod "neužila", ale proč ti píchali tu vodu, když jsi byla málo otevřená? Tím jsou v Mělníku nějak posedlý, že to chtěj urychlovat každý rodičce, myslím, že mohli ještě počkat... A ten monitor - já tam měla zrovna sestru sadistku, která mě pokaždý víc a víc utáhla, bylo to děsný a záleželo na poloze ve který jsem byla - myslím, že to častý monitorování matku spíš stresuje a vede k císaři a navíc není vždycky objektivní - když říkaj, že miminku se nedaří a pak se ti narodí apgar 10 10 10, tak to asi nebyla pravda, ne? A na porodní plán podle mý zkušenosti docela kašlou, i když webovky a i sestřička při prohlídce porodnice tvrděj opak ... Ale vůbec nic si nevyčítej, máš zdravý dítě a šňůra kolem krku asi fakt neumožnila přirozenej porod, netrap se už a užívej Ondráška 😉

dana3262
19. srp 2013

@maximka33
@maylis me taky pichli vodu asi při 2-3cm. Kdyz uz jsem skucela, tak jsem byla na 4cm a za 15min jsem porodila...podle me jsem musela byt otevřená na vic.. jinak si nemuzu na nic stěžovat. Az na to, ze nebyla možnost epiduralu.

maximka33
19. srp 2013

@maylis díky moc. co se týče vody, vlastně nevím, kdy se má píchat. mně ani moc předtím nevyšetřovali. ale ty ozvy byly fakt špatné, to jsme sami s manželem viděli. naráz spadne tep mimču ze 150 na 70 nebo žádná hodnota... nakonec měl kolem krčku pupečník, tak ho to asi stahovalo.
@dana3262 to ti šlo teda rychle!!!!

maylis
19. srp 2013

@maximka33 přávěžě mě pořádně vyšetřil až pan doktor Krch, po několika hodinách, až když se vyměnila směna a ten měl nakonec taky ve všem pravdu, že vodu by nepích a udělal rovnou císaře, Posléze i přiznal, že ta puštěná voda by všechno jen zkomplikovala ... jinak se pak o mě starali výborně, na to si stěžovat nemůžu, ale z těch porodů jsou nějaký nervózní a snažej se to za každou cenu urychlit. Jinak nevím, co ty prckové v tom břiše dělaj, poslední dobou si snad každý druhý dítě namotá šňůru kolem krku, jako i naše princezna 🙂 Tak hlavně ať je kluk zdravej a dělá ti jen radost 😉

favofrenki
20. srp 2013

Nevíte prosím jak to chodí v poradně, dělají utz pokaždé? Děkuji

vendyca
20. srp 2013

Já si teda nemůžu na nic stěžovat. Při porodu mi přišli se vším vstříc - žádné urychlování, vodu jsem si nechala prasknout na 8 cm, bez medikace, jenom ke konci, když jsem cítila, že mi slábnou stahy, tak jsme se dohodli na oxytocinu. Opravdu jsem byla spokojená. Ale to bylo také tím, že všechno (témeř) probíhalo, jak mělo a když nastala komplikace, tak se dala zvládnout konzervativně.
@favofrenki co si pamatuju tak ne, jenom když jsem přišla poprvé (jinak jsme měla odjinud ty klasické předpsané už hotové)

maylis
21. srp 2013

@vendyca když jsem tam byla já, tak měli narváno a chtěli podle mě uvolnit sál, proto na mě pospíchali - ale já se nedala 🙂

maximka33
21. srp 2013

@favofrenki v poradně - je to spíš takové kolečko. pořadí může být různé. v registraci ti natočí monitor, pak pošlou na utz (ne pokaždé, ale poprvé a v posledním týdnu asi taky) a pak vyšetření zase v registraci. někdy to může být zároveň. je dobré se na připravit na čekání, doktory odvolávají k porodům. Mně to trvalo max. 2,5 hodiny, ale někdo čekal i 6 hodin..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru