Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

nelina_
15. čer 2012

@hanka208 já jsem taky z Roudnice a po zkušenosti mé sestry s dvěma porody v Roudnici jsem se rozhodla pro Mělník a nelituju, cítila jsem se tam naprosto uvolněně a i díky tomu jsem neměla i jako prvorodička porod jako trauma, ale jako pohodový zážitek .... nakonec i sestře bylo líto, že místo blízkosti porodnice nevolila raději podle přístupu personálu 🙂

hanka208
15. čer 2012

@saaralota jj taky dík 🙂

hanka208
15. čer 2012

@nelina_ díky za zkušenost, tak mám asi jasno. Hlavně aby jsi ta pověst vydržela dlouho 🙂 No Mělník není zas tak daleko, tan je v pohodě. A manžel od tamtud i pochází a tak i s novým řiďičákem by to měl dát už po paměti 🙂 A aspoň nás nečekají nějaké zacpy jako v Praze. Do Roudnice bych vážně nechtěla. Měj se

klaire22
15. čer 2012

@hanka208 ahojky 🙂 Taky jsem z Roudnice a taky jsem jednoznačně rozhodnutá pro Mělník - sčíhla jsem nějaké videjko, projela recenze a diskuze, pak si také vyslechla několik kamarádek,které tam rodily a jsem skálopevně rozhodnutá. Cca z 14 dní už tam začnu docházet do poradky, tak jsem na to zvědavá 🙂 Věřím, že jsem vybrala dobře - vnitřně jsem díky tomu tak nějak klidná, v RCI bych asi zbytečně trnula, i když nám porodnici prakticky za barákem - pro ten klid mi ta cesta na Mělník stojí 🙂

vlckulka
15. čer 2012

Ahoj, rodila jsem v Mělníku před necelými dvěma lety a rovnou dvojčata. Rodila jsem tedy císařským řezem, ale na Mělnickou porodnici nemůžu říct absolutně nic špatného. Ležela jsem tam čtyři týdny před porodem a dva po porodu, takže jsem poznala všechny doktory a všechny sestry a všichni byli naprosto úžasní. Je tam naprosto skvělý primář neonatologie, moje holky byly v těch nejlepších rukou 🙂 Pokud bych se zbláznila a zatoužila po dalším miminku, tak opět jedině Mělník.

hanka208
15. čer 2012

@klaire22 Jé tak to jsem ráda, tak mi pak prosím napiš jak porod probíha. Jako jestli jsi byla se vším spokojená. Moc děkuju 🙂 A kdy jsi se tam nahlásila?
Jj do Roudnice bych rozhodně nešla, určitě stojí za ten klid si zajet na Mělník je to kousek 🙂 Měj se.

klaire22
15. čer 2012

@hanka208 Já jdu ještě příští týden ke svému gynekologovi a a pak se tam mám prý nahlásit. Příští týden v pátek budu 36+2tt - takže si tam brnknu asi pak v pondělí a domluvím se tam s nimi 🙂
Určitě sem pak písnu, jak to probíhalo a jak jsem byla spokojená, ale pevně věřím, že budu 🙂

Ona Roudnice nebyla špatná, ale vlastně všichni dobří porodníci i PA Lenka Cimlerová odešli na Mělník a spoustu maminek,které je zažili v RCI jdou pak za nimi na Mělník - což se tedy nedivím 🙂

martuli
16. čer 2012

@klaire22 Nechci ti radit, ale radsi bych zavolala uz ted, maji celkem narvano

saaralota
17. čer 2012

@martuli @klaire22 já jsem si do porodnice volala na konci 36. tt a objednali mě na sepsání porodopisu až teď na pondělí - to budu mít téměř ukončený 38. tt. Vypadalo to, že tam mají docela frmol...ale já budu až do termínu chodit na monitory ke svému gynekologovi, takže v porodnici jde jen o ty papíry...

dana3262
17. čer 2012

@klaire22
@martuli
@saaralota ja šla před 8mi měsíci prvně do porádny k apolinari (uz po termínu) a tak se mi to zhnusilo, ze jsme hned z čekárny volali na mělník a nečekane hned večer jeli. Byla jsem registrovaná u apol (rodila jse tam i poprvé, ale dochazela jsem ke známému lekari, takhle standardně to byl fakt mazec. Hodiny cekani, neosobní přístup..prostě se clovek cítí jak kus masa. Melnik je proti tomu nebe na zemí.

nelina_
17. čer 2012

@klaire22 ona ani porodnice v Roudnici nemůže nabídnou to co Mělník, já třeba ocenila soukromí při porodu, májí 3 samostatné porodní pokoje se sprchou, nikam nemusíš chodit, prostě si tam zalezeš a užíváš si soukromí a pohodu od začátku do konce na jednom pokoji. To v Roudnici bohužel nemůžou nabídnou, mají "hekárnu" a když si to tam s prominutím odbudeš (soukromí moc není), tak na porod musíš zase přejít jinam a poku rodí dvě, jsi oddělená jen závěsem, všechno slyšíš, to taky každý nenese zrovna při porodu dobře ....

klaire22
17. čer 2012

@nelina_ přesně tohle mě na Roudnici šíleně odrazovalo - to, že tam člověk nemá soukromí. Právě to prostředí na Mělníku mu přijde strašně příjemné - ta intimita, klid, soukromí, vše tam budu mít u sebe, žádný stres, nebudu poslouchat jinou rodící maminku - to u mě hráje velkou roli!!!!!!!

klaire22
17. čer 2012

@martuli myslíš???? tak, že bych tam cinkla už teď v pondělí? Aby na mě zase nekoukali, že jsem moc akční 🙂 Kor, když mi to říkal i můj gynekolog, že až po poslední prohlídce u něj už se musím přihlásit do porodky 😎

klaire22
17. čer 2012

@dana3262 to věřím - slyšela jsem to už od vícero lidí - U Apolináře ty porody jdou jak na běžícím páse - zato Mělník je takový osobní, přátelský 🙂

dana3262
17. čer 2012

@klaire22 to jo, ale zase treba doktorka sice strasne mila, ale jinak nic moc. Byla takova vyplasena a podle ni jsem z otevreni na 4cm za 15min porodila. Epidural tam nikdo neumi pichnout, takze to radsi nedelaji, aspon tak mi to bylo receno. Ale rodit se da vsude a hlavne, ze maj monitor a kontrolujou mimino, to je jediny nejdulezitejsi. A jeste neco..vubec se mi nelibilo, ze do me pichali asi oxytocin preventivne, penicilin dali dle meho hroznym proudem a na ten oxytocin se me neptali. Jako mela jsem si rict, ale v ty situaci uz je clovek uplne odevzdanej 😀 To zas u apolinare me nechali do posledni chvile osamote s muzem a pak jen prisla nejaka studentka a porodili jsme. Nechali to na me, to bylo fajn..

saaralota
17. čer 2012

@dana3262 Ahoj, s tím epidurálem - musí ho píchat antesteziolog a ten není vždy k dispozici (může mít urgentnější případ...), takže možná proto ti ho nechtěli dát. Jinak jsem pochopila, že se ho snaží nahrazovat jinou metodou a to píchnutím něčeho k děložnímu čípku. Prý je to o něco méně účinné na bolest než epidurál, ale zase to pomáhá snazšímu otevírání. No, zatím mám jen teoretické informace od PA z předporodního kurzu, uvidíme v praxi 🙂.

martuli
17. čer 2012

@klaire22 nevim no,ale fofr tam maj fakt velkej 🙂 ja jdu ve stredu

martuli
22. čer 2012

@klaire22 Ve stredu v porodnici rikala sestricka, ze je nas tehotnych tolik, ze cele leto maji honicku jako blazen . Co jsem sedela pred monitorem cca. 20 minut, domu sly asi 4 maminky

klaire22
22. čer 2012

@martuli Tak jsem se už raději dnes objednala - sestřička, která to zvedla byla strašně moc příjemná po hlase, vše mi v klidu vysvětlila, co si mám donést - vmáčkne mě do té registrační poradny na příští pátek - říkala,že je tam už poměrně plno - asi fakt fofr - ale jak jsem byla dnes taková lehce nervní, jak se mi ten porod blíží, tak po tomhle rozhovoru jsem zas nějaká klidnější 🙂

martuli
22. čer 2012

Super, hlavne ze jsi se vesla 😉 Zatim jsem tam s nikym nemala zadny problem, vsichni jsou prijemni, nikdo nekrici, nenervuje

klaire22
22. čer 2012

@martuli sestřička mě tam vmáčkla 🙂 no, jsem zvědavá na tu první návštěvu tam - prakticky jsem v Mělnické nemocnici byla jen jako dítě, jinak snad nikdy................musím vysondovat, kde tam vůbec zaparkuji a tak........ 😀

hany1979
22. čer 2012

Ahoj holky, no, já jsem na pondělí objednaná na vyvolání, pokud neporodím přes víkend (což mám tedy v plánu 🙂 ), tak jsem si chtěla zamluvit nadstandard, když to bude takhle "plánované" a sestřička se jen usmála a povídá:hrozně ráda bych vám vyšla vstříc, ale budeme rádi, když pro vás budeme mít normální pokoj 🙂 Fakt teď nářez! Porodní sály prý stíhají, ale lůžkové je přetížené.... ☹ tak ještě vydržte 😉

martuli
22. čer 2012

@hany1979 presne o tomhle mluvila sestricka, ja kdyz tam byla v utery, najednou rodily 3 maminky

Jinak preju at porodis a at je vse jak ma

hany1979
22. čer 2012

@martuli Děkuji, dám určitě vědět 😉

hany1979
27. čer 2012

Ahojky, tak vás všechny zdravíme s naší malou Eliškou. Je to naše štěstí a díky personálu v Mělnické porodnici máme oba s manželem (a snad i s naši maličkou) na porod jen krásné vzpomínky. Byl vyvolávaný a dlouho se nemohl rozjet, pak to ale nabralo takový spád, že na sále jsem si pobyla jen hodinku. Všichni byli naprosto úžasní, podporovali nás, pomáhali, všechno vysvětlili a protože jsem cvičila s epinem, chtěla jsem to zkusit bez nástřihu a opravdu se to povedlo! Paní doktorka na chvíli přibrzdila hlavičku a pak už to byla pohoda. Jen mám malou oděrku u močové trubice, takže mi udělala dva mini stehy, ale jinak vše ostatní je naprosto bez poranění. Přímo u porodu jsem měla paní doktorku Prázovou, je to takové sluníčko a PA Čudovou a ta byla taky moc zlatá. Celý den mě připravovala PA Festová, ta je taky úžasná, přišla se pak podívat za námi na sál, tak jsme se domluvili, že porodím, než půjde v 6 domů, aby malou ještě viděla, to bylo asi 15.45, no, pak se malá asi nemohla dočkat a vykoukla na svět v 15.56 🙂 Takže jsme dostaly pochvalu, já si prožila asi nejsilnější zážitek v životě a tomu vděčím celému personálu Mělnické porodnice.

klaire22
27. čer 2012

@hany1979 Tak to je nádherné, jak jsi spokojená a jaký tam na vás udělali dojem. Hlavně, že šlo vše tak krásně po másle, že byli všichni hodní a milí, tiše závidím, že je to za vámi a ještě s tak velkou spokojeností 🙂 Když to tak popisuješ, tak se opravdu asi člověk nemá čeho bát a vysloveně se snad na porod i těší 🙂
A gratuluji k Elišce 🙂 Hlavně ať jste obě dvě zdravé!!!!

martuli
27. čer 2012

@hany1979 Gratulace velika. MUDr. je opravdu uzasna, nekolikrat jsem ji v nemocnici zazila a PA Festova je tez uzasna.
Preju, at je vse OK a at vam Eliska dela jen samou radost.

hany1979
27. čer 2012

@klaire22
@martuli
holky díky. Já si myslím, že hodně fakt dělá i ten přístup, obou stran samozřejmě. Když vidíš takový super personál, tak jsi pozitivně naladěná a já se třeba fakt na ten porod těšila. A neříkám, že to nebolelo, bolelo, ale když do toho jdeš s tím, že to bolet prostě musí, že to jinak nejde, tak je to hnedle taky jiný. Tak vám taky přeju jen hezké zkušenosti

klaire22
27. čer 2012

@hany1979 to si říkám taky - bolet to bude, né že ne - tak nemá cenu si namlouvat, že to bolet nebude........přístup dělá určitě hodně......jak jsi tu popsala svůj porod, tak se zase bojím o dost méně a věřím, že mé rozhodnutí rodit na Mělníku je prostě správné...........já se tam jdu poprvé podívat v pátek, tak jsem na to zvědavá 🙂

fori
4. črc 2012

Ahoj holky.. já chci taky rodit na Mělníku... taky se bojím jako každá, proto zvažuji epidurál.... plno lidí mě od toho zrazuje..., že to má plno vedlejších účinků, že tě špatně napíchnou, že tě pak bude bolet hlava atd. no už jsem z toho blbá..... chtěla bych znát zkušenost některé z vás co měla epidural ...... a navíc jsem slyšela že stojí 1200, s tím počítám... ale prý jen jedna dávka.... takže když budu chtít další dávku tak prý znova zaplatím 1200... já myslela, že prostě epidural stojí 1200, a nerozděluje se to na dávky..... nevíte???? jinak se nám to táhhe jak smrad.... už aby to bylo za náma 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru