Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

cell
4. črc 2012

@fori : já jsem za epidurál vděčná, mě tedy spasil. Rodit jsem začala kolem 23. hodiny, pomaloučku se otvírala, nad ránem už nesnesitelné křížové bolesti, epidurál mi zabral prakticky ihned a já si tak krásně odpočinula před vlastním porodem, na který tedy epidurál (asi) neměl moc vliv. Takže já vřele doporučuji. A žádné dávkování není, je prostě jeden vpich, je možné dodávat v průběhu do katetru další dávky anestetika, ale to pochybuji, že se platí zvlášť ...

fori
4. črc 2012

@cell tak moc díky za tvojí zkušenost... a no právě ty další dávky co se můžou a nemusí přidat se prý znova platí... mě to teda přijde jako blbost..... a kdy jsi tam rodila jestli se můžu zeptat?? a pak jsi neměla žádné vedlejší účinky že?? Oni ještě udávají, že ne vždy když si ho rodička přeje , ho dostane..... nevíš?

cell
4. črc 2012

@fori : já jsem na Mělníku nerodila, omlouvám se, že jsem tak vpadla, občas nakouknu, protože znám dr Procházkovou. Vedlejší účinky jsem neměla žádné a dostala jsem ho v momentě, kdy vydal porodník pokyn, že jsem dostatečně otevřená. Vpich jsem ani necítila, jen pak neskutečnou úúúúlevu 🙂

fori
4. črc 2012

@cell a na kolik musíš být otevřená....??

cell
4. črc 2012

@fori : uff, tak to už nevím ....

fori
4. črc 2012

@cell no kamarádce ho dávali když byla někde na 6 až 7 .. to jsem teda myslela že ho dávají dřív.... 🙂

jasekd
4. črc 2012

@fori Mne rikali (jina porodnice), ze prvorodicka na 4, druhorodicka na 3... Tohle pravidlo ale bude obecne platne. Epidural jsem nemela, takze vlastni zkusenost nemam.

fori
4. črc 2012

@jasekd no to mi přijde takové logické... ale jak říkám u kamarádky 6-7..... skoro na konci 🙂

jasekd
4. črc 2012

@fori treba se dlouho neotvirala a pak to slo rychleji...Nebo nemel anesteziolog driv cas, ono kdyz rodi vic lidi najednou, tak se obcas i nacekas, nez te nekdo vysetri... Ja jsem se na 3-4 cm otvirala dost dlouho, v dobe, kdy jsem mela krizi nejvetsi a nadhodila tema epidural, jsem byla otevrena na tech 5-6, ale hned jsem si to sama odmitla, uz bych nevydrzela v klidu, kontrakce uz byly temer nonstop. A pak uz se to zrychlilo. Odrodila jsem po techto krizovkach myslim do 2 max. 3 hodin.

fori
4. črc 2012

@jasekd ježiš taková doba.... no ale zvládla jsi to.... tiše závidííím... no já uvidím jak se to bude vyvíjet.... 🙂

jasekd
4. črc 2012

@fori neboj. Ja sla k porodu s tim, ze epidural nechci, a ty moje dotazy na nej byly spis recnicka otazka, jsem si tim ulevovala 😀 Vlastne jsem ho nechtela. A porody jsem nemela az tak dlouhy, aby to neslo vydrzet, ale kdyby se to tahlo dyl, tak si o nej reknu na vazno.

hany1979
6. črc 2012

@fori Ahojky, co já teda vím, tak zrovna na Mělníku epidurál nedělají, říkala mi to sestřička jednou při kontrole, prý nemají anesteziologa. Ze zkušenosti kamarádek, někdy dokáže uvolnit porodní cesty, ale na to mají i jiný medikamenty (na mě byly aplikovaný a fakt zabraly) a nevím, jak je to pak s tlačením. Já třeba krásně cítila, kdy mám. Ale určo to neodsuzuju, psychika je u porodu důležitá, ale jak říkám, myslím, že na Mělníku ti ho nikdo nepíchne.... 😒

fori
6. črc 2012

@hany1979 no to mi ano neříkej.... ale v nabídce ho mají...

klaire22
7. črc 2012

@hany1979 Ahojky, já si myslím, že ho v nabídce mají,ale píšou tam rovnou, že ti ho píchnout prostě nemusí.
Já přemýšlím nad tím paracervikálním blokem - nebo jak se to jmenuje - ten prý dělají zadarmo a pak nad tím gelem, co usnadňuje porodní cesty a lehce tlumí i bolest - měla jsi tohle?nebo něco jiného????

nela214
7. črc 2012

Ahoj, nechci nikoho strašit, také jsem rodila dvě děti na Mělníku a péče nic moc, a ted v dubnu mi tam po porodu na přirostlou placentu a vykrvácení umřela kamarádka - 32 let, tak moc nedoporučuji. ☹ ☹ ☹ ☹

dana3262
7. črc 2012

@nela214 to bylo v melnice? Ta holka mela nejakou poruchu srazlivosti krve, ne?

dana3262
7. črc 2012

@fori ja rodila o půlnoci a epidural nemohli dat. Nebyl anesteziolog.

fori
7. črc 2012

@dana3262 no právě.. pokud bude anesteziolog nikde jinde .. tak se na každého vyprdnou... 🙂

fori
7. črc 2012

@klaire22 ten gel je prý k ničemu... ted tam bude rosit známá, tak se na ten gel tam ptala.. dok. Dorňákové a ta říkala , že je to k ničemu... že to dítě prý krásně vyklouzne i bez gelu... 🙂

nela214
7. črc 2012

Právě že ne, ale dělali ji při prvním porodu císaře a měli ho udělat i u druhého také, ale nestalo se tak a při odtržení placenty dostala otravu krve plodovou vodou a ještě masivní krvácení.

martuli
7. črc 2012

Zdravim z porodnice na Melniku, zatim musi rict, ze se vsichni staraji na 110% a nesetkala jsem se s zadnym problemem, proste zatim nemuzu rict zadne spatne slovo na tuto porodnici

ladybugie
7. črc 2012

já rodila na mělníku všechny tři své děti. O prvním porodu jsem tu snad i psala. Vyvolávaný klasický porod. jediný problém byl odhad váhy, kdy dle utz měla dcera mít 4,5kg a měla 3,1kg. Péče naprosto úžasná, nadstandart, nejlepší dovolená v životě.
Během druhého těhu dvakrát hospitalizace, jednou na nadstandart, podruhé klasický pokoj, péče stejná tam i tam. Naprosto úžasná podpora od všech lékařů i sester.
Druhý porod plánovaný císařský řez na 10/2, dvojčata v kolizní poloze. Nakonec akutní císař v lednu v ukončeném 35tt. S anestezilogem nebyl poblém, sehnali ho ihned, i když jsem rodila ve dvě ráno, nabídli všechny možné varianty narkozy. Péče o mě naprosto úžasná, den na JIPu a zbytek na nadstandartu. Nedonošeňátka na dětské JIPce, mají teď pro tyhle děti speciální oddělení. Jakmile to bylo možné, dali mi je na pokoj, cca asi druhý den po porodu. Okamžitě chodili fyzioterapeuti, laktační poradkyně, sestřičky a pomáhali se vším možným. Od vstávání z lůžka, koupání mé osoby, fakt super péče. Naprosto si na Mělník nemůžu stěžovat. Paní primářka je super ženská, stejně tak všichni doktoři a sestřičky. Nemám jedinou vítku 🙂 Jen díky personálu na mělníku byly oba moje porody ty nejlepší zážitky v životě.

hany1979
7. črc 2012

@klaire22 No, já neměla žádný utlumovák, ani jsem ho neplánovala. A kdyby jo, stejně bychom to nestihli 🙂 ten gel je pý fakt k ničemu, já můžu potvrdit, že malá měla cestu dost promazanou, i když vodu mi píchli asi půl hodiny před tím, než se narodila, tak toho všeho ostatního tam pořád bylo dost.

@nela214 Jde o to, jak by se s tímto problémem poprali v jiný nemocnici.......

hany1979
7. črc 2012

@ladybugie přesně mi mluvíš z duše, všichni jsou tam báječní

bl4nche
16. črc 2012

tak uz i melnicka porodnice zverejnila poplatky za nadstandadni sluzby - porodnik 9000(primarka)/5000, porodni asistentka 4000, epidural 1200, aj.

martuli
18. črc 2012

@bl4nche poplatky maji na strance uz od cervna myslim.Ja si zaplatila porodnika,mela jsem vybranou MUDru a moc si to chvalim.Jako pristup veskereho personalu,se kterym jsem se tam za ten tyden hospitalizace setkala.

klaire22
24. črc 2012

@martuli kdo tě rodil????

klaire22
24. črc 2012

Jinak také já přidávám svou zkušenost s porodnicí Mělník 😉 Byla jsem spokojená na 200%, naprosto úžasný přístup, na to, že se tam začíná rodit jak na běžícím páse, protože jsou opravdu skvělý, tak tam k Vám stále přistupují jako k člověku a ne jak k dalšímu kusu...........s manželem jsme byli nadšení.
Rodila mě paní doktorka Sergejeva - úžasná ženská, při porodu byla milá, správně hecovala, šití od ní jsem krom jednoho štípnutí vůbec necítila a druhý den po porodu jsem mohla pomalu vše........... Sestřičky byly skvělé - jak na dětském, tak na gyndě - opravdu, kdo váhá a nebo pochybuje, zda rodit na Mělníku, tak se vůbec nebojte - určitě budete spokojené tak jako já a manžel 🙂

martuli
24. črc 2012

Mne rodila MUDr.Tomolova-Kratka (snad se to tak pise) je to proste andel

klaire22
24. črc 2012

@martuli tak tu jsem tam ani nepotkala - já tam narazila na 5 doktorek, přičemž po porodu jsem vídala už jen dvě 🙂 ale všechny tam byli teda skvělé - už od poradny až po porod a oddělení šestinedělí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru