Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

christla
15. říj 2009

Ahoj holky!
Jdu se s vámi podělit o moje zkušenosti s porodnicí v Mělníce.
Rodila jsem tam letos v dubnu, ačkoliv termín jsem měla až v květnu. Porod jsem měla vyvolávaný, protože malá měla vysoké ozvy srdíčka, a tak se nedalo čekat až do května, takže se vyvolávalo. Porod vedla doktorka Zapletalová a musím říct, že byla opravdu skvělá!! U porodu jsem ale měla doktorů hodně, každou chvíli se na mě přišel podívat někdo jiný. Nakonec malou rodila Dr. Ščamberová (teď nevím, jeslti to píšu správně).... 😅
Od začátku produ se mnou byl manžel. Je pravda, že nevím, co bych dělala, kdyby tam nebyla, protože asistentka se na mě chodila dívat jednou za uherák. Asi bych tam padla. Co mě ale naštvalo, bylo to, že mě asistentka bezprostředně před porodem neposlala na záchod, abych se snažila vyčůrat, takže když jsem začala rodit, museli mě cévkovat, co mě dost bolelo. ☹ Tlačila jsem jak o život, ale asi ne dost, protože mi asistentka nakonec skákala po břiše, aby malá vyklouzla ven.
Co se týče gynekologického oddělení, neměla jsem prosblém, všechny sestřičky byly milé a ochotně, ale novorozenecké oddělení už tak prima nebylo. Při porodu jsem dost krvácela a přemýšleli, že mě dají na JIPku, ale nakonec jsem zůstala na porodnici. Tři dny jsem malou neměla u sebe, nosily mi jí přikládat po třech hodinách. co mi teda přišlo dost postavené na hlavu, bylo to, že oni malou nacpali glukozou a pak mi jí přinesly, abych si jí přiložila, což bylo dost nemožné, protože malá spala jako dřevo anebylo možné jí probudit, tak jí donesly, ale vzbudila se jim, tak jí opět daly glukozu.... No a stále dokola.... Když už jsem malou měla mít konečně u sebe, přinesly mi jí opět spící po glukoze. jenže malá se začala dusit, protože se jí ta glukoza začala vracet, tak mi jí sestra odnesla a nikdo se ani neobtěžoval mi přijít říct, jak na tom je. Šla jsem tedy za nimi sama, tam mi řekly, že teda naštěstí je malá v pořádku. Od té doby jsem jí glukozu dávat nechtěla, ale nutily mě, tak jsem poslechla, ale to jsem neměla dělat, protože se to opět opakovalo. malou tedy měly další den u sebe sestry a monitorovaly jí. Byla jsem z toho psychicky dost špatně. Mléko se mi nechtělo dělat a po tomhle stresu jsem o něj přišla úplně. Už jsem se nerozkojila a malá byla a stále je na UM.
Nevím, jestli bych chtěla ještě znovu rodit na Mělníku....

anitta
17. říj 2009

ahojky christla to jsme asi byly ve stejnou dobu v porodnici

mrzí mě to nerozkojení já to taky neměla snadné . dr zapletalovou a czamborovou jsem měla také a byly úžasné. na novorozeneckém jsem problém neměla. ale já byla po císaři a glukozu jsem mu dala asi třikrát jen když měl škytavku. jinak jsem celkem kojila ale mlíka ylo málo tak jsem pak trochu dokrmovala ale pak jsem to naštěstí roztahala odsávačkou a pytlikovala do 4.měsíce . ted už taky nic.

ja byla na pokoji 311 a rodila jsem 24.dubna termín byl taky květen 😉

christla
20. říj 2009

Ahoj Anitto!!

Já si tě pamatuji!!! 🙂 Ty jsi ležela v porodnici dýl, co? Pokud si tě nepletu s jinou maminkou, na císař jsi šla proto, že malý byl koncem pánevním, že? Myslím, že mě si taky možná vybavíš. Mě si tenkrát spletli s tebou, že jsem po IVF..... Potkávaly jsme se v jídleně.
Pokud si tě snad s někým pletu, předem se omlouvám!!!!!
Já v porodnici ležela poprvé na velikonoce, protože jsem měla kolapsové stavy, pak se z toho vyvrbily špatné průtoky pupečníkem, pak mi řekli, že mám jakoby dvě placenty, do toho ty špatné ozvy srdíčka miminka.... No a pak mě přijali 27.4. s tím, že rodit budu nejdřív za týden a malá byla už druhý den na světě. 🙂
Budu ráda, když odepíšeš!!!!

christla
20. říj 2009

Tak jsem ti prohlédla album a dočetla jsem se, že jsi vážně byla na IVF, takže jsi to určitě ty!!!! 😉

christla
20. říj 2009

Jo a já byla na pokoji 306, ale jak jsem tak koukala, ty jsi byla nejspíš na nadstandartu, co?

anitta
20. říj 2009

ahojky tak jsme se tady sešly vid??? 😉

měla jsem nadstandart hlavně protože mě čekal císař a udelala jsem dobře. bylo mi pak dost zle po spinalu tak jsem pořád zvracela atd tak tam se mnou byl pořád manžel což bylo super že mi pomohl s Davídkem 😉

martuli
22. říj 2009

Koukam, ja se tu schazime ze stejneho obdobi.

Christla - Karolinka je fesanda

anitta - Davidek pekne roste, co?

Holky, uz prikrmujete? My asi budeme zacimat pristi tyden a jsem z toho trosku mimo

anitta
22. říj 2009

ahojky

martulli my už přikrmujeme od ukončeného páteho měsíce v poledne začali jsem mrkvičkou, květák, atd po lžičkách a ted už papaá i masíčko a ode dneška mame povolenou i odpolední přesnídávku ovocnou 😉 tak jsem zvědavá jak mu bude chutnat . máme za sebou už třetí hexu a pneumokoka tak doufám že nebud žádná reakce 😉

bertík je sladkej jak spinká u papaní 😉 to Davídek taky občas vytuhne 😉

martuli
23. říj 2009

Ahojky, my jdeme zrovna dnes na treti hexu a pry nam pani doktorka rekne o prikrmovani, tak snad nic nezapomenu 🙂)

Pneumokoka jste davali dohromady s hexou nebo az po? Taky doufam, ze dneska to bude bez reakce jako druhe ockovani

Bertik je sladkej kdyz spi, kdyz je vzhuru, tak je to pekny raubir, vcera vyhazel vsechny hracky z postylky 🙂

Davidek je taky fesak, povedl se

anitta
23. říj 2009

ahojky dávala nám hexu a pneumo současně a ok naštěstí jsem ráda že to má

davídek je taky pěkněj dáblík když nespinká občas mám co dělat aby mě neranila tak odcházím třeba na minutu do vedlejší místnosti a pomůže to on přestane ječet a já se sklidním 😀

martuli
25. říj 2009

Koukam, ze u nas to je to same, taky obcas jecime "jen tak" a cekame na reakci 😉 Pekne s nami cvici, co? Tehle jsme jeli s manzelem pres SB a videli te s kocarkem.

Dnes zaciname prikrmy, dostene dve lzicky mrkve, jsem zvedava, co na to bude rikat

christla
25. říj 2009

Ahojky!
Tak já malou přikrmují o 4 1/2 měsíců a zatím v pohodě. Přesnídávku jí občas dám taky a ta jí teda jeden nejvíc. 🙂 Teď jí chci také do jídleníčku zařadit masozeleninové příkrmy.
My jdeme do poradny v úterý a měli bychom dostat druhou hexu. Bývala by měla malá už taky tu třetí, ale jednu jsem rušila, protože měla rýmu.

martuli
29. říj 2009

My dneska meli brambor a mrkev, jedl krasne, ale jen mu manzel ukazal flasku s mlekem, blyo po jidle ☹(
Hexu uz mame za sebou, za mesic dostaneme Prevenar, v patek jsme vazili 7700g
v utery bylo vitani obcanku, snad brzy pridam fotky, nejak nestiham, dodelavame domecek a je toho kolem tolik tolik

tapi
3. lis 2009

Ahoj, v srpnu jsem rodila v Mělníku, ještě před nástupem jsem využila výše uvedené příspěvky, což mi pomohlo, tudíž chci i já napsat svou zkušenost. V porodnici jsem nakonec strávila 12 dní, 4 dny před porodem a zbytek po. Celkem jsem si užila - vyvolávání porodu, pak samotný porod a nakonec akutní císař - pokud by měl někdo dotazy k tomu - klidně do IP.
Co se týče samotné nemocnice - pokoje jsou v standardu po dvou - což je super, např. v Praze či Neratovicích se za tyto pokoje už platí, sprcha a záchod jsou však již společné pro dva pokoje (tedy 4 maminy), to byl někdy problém hlavně po ránu, abychom se tam vystřídaly - každá se potřebovala vysprchovat. Nejdříve jsem chtěla nadstandard, ale na těch 12 dní - to bych se prohnula (700 Kč na den). Budova je stará čemuž odpovídají i okna - v létě je tam hrozné vedro a v zimě prý zase zima 🙂. Taky moc klidu nečekejte - vše je slyšet - pravidelně mě budila ranní výměna směn 🙂. Jídlo - nic moc, hold když nic jiného není, tak se nedá nic dělat. Co se týče návštěv tak je super, že jsou neomezené, nidko nikoho nevyhazuje a to i na sestJIPce - moc mi pomohlo, že tam za mnou mohl manžel přijít. Taky někdo řešil, zda nosí na JIP miminka - tak ano - je to sice o dvě patra níž (porodnice je až nahoře), ale miminko mi vždy sestry donesly - 2x denně, dopo a navečer.
Porodní sál: já byla spokojená - druhou možnost porodnice jsem měla v Praze Motole a raději jsem byla za ten prostor co v Mělníku je (dva sály, dva pokoje na přípravu - takže máte soukromí) určitě dle mého lepší než porodní boxy - kde je vše slyšet.
Personál - samozřejmě všude narazíte na blbce jak se říká. Pan primář - opravdu někdy jsem nevěřila jak umí být arogantní, ovšem po lékařské stránce určitě odborník, jen ta lidská mu moc nejde. Za sebe můžu říci, že super byli doktoři: Krch (moc mě pomohl na JIPce, že mě tam nenechal a šup mě hnal na normální pokoj, jinak tam jsem snad ještě teď 🙂), pak Martan, doktorky: Hrabálková, Dorňáková. Co se týče PA - tak ty jsou super, za tu dobu co jsem tam byla před porodem tak jsem je viděla snad všechny a všechny byly milé. U ostatních no - s paní doktorky Řezáčové - mi prostě nesedla, ani lidsky ani po lékařské stránce. Jiné lékaře jsem nezažila.
Novorozenecké - sestry OK - ano je tam taková starší co je trochu protivnější, ale i tak to šlo. Vždy ráno doplnily plínky - mě teda stačily. Oblečky taky dávají - no někdy to bylo malé velké. Jediné co mi chybělo, že mi nikdo moc neporadil s kojením, poprvé tam se mnou sestra byla, ale pak už ne, kdybych o kojení nescháněla informace ještě před porodem tak se snad nerozkojíme - to už pak spíš poradí PA. Jak někdo psal výše, super jsou ty rehabilitace, každý den přišel někdo aby si se mnou zacvičil - což bylo po tom císaři super. Primářka na dětském je opravdu taková svá, kdybych na ni nebyla připravená asi bych byla mírně v šoku, ale jde jen o první dojem.
Co bych já osobně doporučila - nikdy se nebát na nic ptát - jinak se nic nedozvíte, vizita 2x denně a kdybych se neptala tak nevím ani proč mi a co dávají. Pokud by se vám nezdálo, že lékař něco dobře vysvětlil, zeptejte se sestřiček - ty jsou super a vše vysvětlí, poradí. A pokud se vám něco nezdá, tak si nic nenechat vnutit - např. ta glukóza co byla již zmíněna - taky nám ji sestry dávaly a já ji fakt používala jen na škytavku (nechápu, když dítě kojím proč mu dávat glukózu) a když se ptaly tak jsem to řekla a nic. Takže opravdu doporučuji se zajímat co se kolem vás děje a pak myslím nebudete mít problém.

martuli
3. lis 2009

tapi - koukam, ze nazor na primare mame stejny 😉
MUDr. Krch men taky hnal nahoru z JIPky po akutnim cisari, ja na nej nedam dopustit, uzasny lidsky doktor, mne sedla i MUDr. Rezacova, ale nejsi prvni a posledni komu nesedla, aspon co ja vim.

Preji, aby vam vase holcicka delala jen radost

andrysek1
12. lis 2009

Ahoj všem,
takže já už se také můžu podělit o osobní zkušenost s mělnickou porodnicí. Shrnula bych to tak, že spokojenost více méně ano a pokud rodit příště, zřejmě také tady.
Ale pokud to mám rozebrat...měla jsem vyvolávaný porod, který trval od 23 hodin do 8 ráno, kdy se narodila přirozeně malá. pak mi ještě nešla odloučit placenta, takže mě uspali a brali mi ji ručně, takže jsem strávila přes 1 den i na JIP.
Takže porod sice delší, ale na prvorodičku to šlo a jsem ráda, že nebyla nutná na konci sekce.
Musím moc pochválit přístup lékařů, u porodu Dr. Janu Herlíkovou a PA Janu Festovou, opravdu mi moc pomohly i psychicky. Dále i Dr. Dorňákovou, která přišla ke konci porodu. Vůbec péči všech doktorů, sestřiček a PA byla velmi dobrá. Tedy až na sestru Čermákovou na novorozeneckém oddělení, z ní jsem měla vyloženě trauma a pobyt díky ní se mi velmi znepříjemnil, bohužel stačí jeden člověk a vše se vám tím dokáže pěkně otrávit.
Ubytování...no, je to stará budova poměrně, nejhorší jsou snad ty matrace na poselích, ale jinak to se dá přežít, jídlo se dá taky sníst, není to Hilton, ale prostě je to nemocnice, tak se to asi musí brát.

Dá se tedy říci, že jsem byla spokojená a personálu Gyn.por. oddělení v Měníku velmi děkuji za pomoc a odbornou péči při narozezení naší dcerky. 😉

martuli
16. led 2010

Mělnická porodnice právě teď prochází rekonstrukcí

http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/melnicka...

anitta
18. led 2010

ahojky no tak to je super bude tam ještě lepší péče tak šup do druhého mimine??? 😀

martuli
22. led 2010

Anitta - kdepak, jeste mame cas, teda jestli mimi vubec druhe bude. A jeste si pockam, az tam nekteri z personalu odejdou, pak to bdue super

ekeral
14. únor 2010

Ahojda, na Mělník se chystám porodit své třetí a poslední dítě. Jak si tak čtu příspěvky, tak si myslím, že je to tak, že všude člověk narazí na blbce a s někým si prostě nesedne. Rodila jsem pokaždé jinde a tuhle zkušenost mám z každé porodnice. Každopádně jsem ráda, že tu jsou kladné ohlasy a nebudu mít obavy jet na Mělník. Také bude po rekonstrukci,tak se těším, až někdo napíše, jak to tam vypadá.

anitta
16. únor 2010

ekeral ahojky příští týden jdu na ko . a stavím se i na novorozeneckém pozdravit sestričky a dr. tak písnu ale bude to určitě mooc pěkné láká mě to k dalšímu mimi 😉 hlavně se tam bude dělat dětská jip což je super že mužeš být klidná kdyby cokoliv nepovezou mimiaž někam do Prahy .

ekeral
17. únor 2010

Ahojda anitto, díky za zprávičku, budu moc ráda, když poreferuješ. Myslím, že je každý zvědavý, jak to tam udělají a určitě se to povede. Pak bude zájem o Mělník daleko větší, abych si ještě nemusela zamlouvat místo 😅. To s tou Jipkou je paráda, hned je člověk klidnější.
P.S. Moc Vám to s Davídkem sluší 😉

andrysek1
18. únor 2010

Ahoj všem,

taky by mě zajímalo jak se to na mělníku změní, včera jsme jeli okolo cestou z interny a ještě tam mají pořád, je příjem k porodům je zastaven.
Až pak bude otevřeno nově, tak prosím někdo napiště jak to vypadá, moc by mě to zajímalo, třeba někdy zaděláme na druhé mimi -🙂))

anitta
18. únor 2010

aha tak možná že se tam příští týden nedostanu protože to ještě nemají hotovo aha. hmm škoda. no uvidíme. ale já bych druhé moc chtěla a pokud bude ještě k tomu zrekonstruováno super. ale uvidíme zda mi to pan primář dovoí no. to první bylo jen tak tak ...

bl4nche
18. únor 2010

Co všechno se rekonstruuje? O Mělníku budem uvažovat při druhém prckovi, pokud se nám nepodaří dostat do Prahy ...

anitta
20. únor 2010

ahojky martulli tak to je mazec chci znovu rodit a zase tady to je fakt nááádhera. jeeeeee 🙂

ekeral
20. únor 2010

Ahojda, tak to je nádhera. Hned jak to půjde, půjdu na exkurzi a na všechno se přeptat. To je super, že bude rodička na jednom místě od začátku až do konce, protože jsem se bála toho, že jestli zase budu mít kontrakce jednu za druhou, ani bych nikomu neřekla, že už potřebuju na sál 😲 . Manžel bude doma s dětmi a takhle už jsem klidná 😵

anitta
24. únor 2010

tak mělník luxus fakt je to tam překrásné maximálně., porodní sál nádhera pokoje taky jipka dětská luxus fakt supeeeer 🙂

silvik
24. únor 2010

Anitto, tak že bychom do toho přece jenom ještě jednou praštili? Tomu se nedá odolat.... 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru