Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

saaralota
3. říj 2013

@lenni777 to s tím pupečníkem je zajímavý... nám loni na předporodním kurzu vyloženě říkali "nechá se dotepat pupečník" ...mám to takhle přímo zapsaný. Ale v reálu jsem se s tím nesetkala. Malý se trochu nalokal plodovky, takže ho hned vzali na vyšetření a tak.

Jinak ještě jedna věc, co člověka asi jen tak nenapadne a co mě překvapila - boxy super, ale když přijdete trochu dřív, než vás uznají k porodu, tak vás dají na normální pokoj, kde si prožijete první dobu porodní a na sál jdete až tlačit...což je trochu nevýhoda...jako nevím, jaká pro tohle mají kritéria, jestli když je box volný, tak vás tam dají hned...to nevím. Ale zrovna známá to takhle měla, v podstatě na sále byla jen chviličku... Já jsem naopak měla štěstí - přišla jsem s prasklou vodou, porod se teprve rozbíhal, ale neměli žádný volný pokoj, tak mě dali na jediný volný box...s tím, že kdyžtak uvolním místo pro akutnější porod...ale nakonec se porod celkem rychle rozběhl, tak jsem tam zůstala... ale bohužel na mě zbyl ten prostřední box bez záchoda a sprchy...

lenni777
3. říj 2013

@marececececka jasně 🙂 já až kolem Silvestra... Hlavně žádný strach, ono to tělo ví co dělat 🙂

lenni777
3. říj 2013

@saaralota ano, tím tam mají jenom ty tři boxy, je docela velká šance, že bude člověk muset hekat na pokoji, kde už to tak útulný není :( tohle mě taky celkem trápí, protože bych právě moc moc chtěla být jen v jednom prostoru od začátku do konce, nikam se nemuset přesouvat... ach jo, je to o štěstí, no. Ale kam jít rodit jinam, když tohle riziko je všude. Já bych třeba moc ráda do Vrchlabí, ale 2,5hod cesty v mrazu a sněhu, a fakt, že jde o můj druhý porod, který může být rychlejší...to mě odradilo. Ale opravdu bych tam moc chtěla, no...

mooncaa
3. říj 2013

@lenni777 Já se jdu registrovat, volala jsem tam před pár týdny a jsem objednaná. O prohlídce jsem zatím neuvažovala, nevím zda mohou na prohlídku i malé děti, navíc mě ty porodní sály/boxy přijdou všechny podobné. Mě stačí reference jiných.

r.o.s.s.i.b
3. říj 2013

Ahoj,já už docházím na Mělník do poradny a zatím jsem max.spokojená.Všichni jsou moc příjemný a pečlivý a za co jsem hrozně ráda,že se dlouho nečeká jako ve velkých porodnicích kde strávíte půl dne v čekárně 🙂

mooncaa
7. říj 2013

Holky, mám dotaz, jdu prvně ve středu na UZ a na registraci do Mělníka. Přijedu autem. Kde se dá zadarmo zaparkovat? Lze i v areálu nemocnice, nebo se musí auto nechat jinde? Díky.

r.o.s.s.i.b
8. říj 2013

@mooncaa v areálu nemocnice je to placené,ale určitě zaparkuješ mimo areál.Já teda parkuji přímo v areálu,ale je tam po ránu už dost plno.

maximka33
12. říj 2013

@mooncaa Nejlepší je nechat auto na parkovišti u toho obchodního střediska, jak je hřiště a čínská rest. místo tam bývá, je to zdarma a do nemocničniho areálu se dostaneš vrátky, nic se nemusí obcházet. poprvé cestu tam asi budeš trochu lhledat, ale pak už to bude fajn, bez placení.

mooncaa
12. říj 2013

@maximka33 Já jsem auto nakonec nechala u Lidlu a šli jsme pěšky, v areálu nebylo stejně místo. Máš na mysli parkoviště nad nemocnicí?

fori
15. říj 2013

Já ležela na Mělníku 14 dní před porodem a 13 dní po porodu...bylo to náročný ale všichni jak na gyndě tak na porodnici jsou naprosto úžasní... 😉 😉

mooncaa
16. říj 2013

Připravuji si tašku do porodnice a přemýšlím, co nabalit. Překvapilo mě, že píší, že si vzít 3 noční košile, to tam nemají erární? Já co jsem zatím všude rodila, tak jsme používali erární, protože spotřeba byla někdy i 2-3 košile za den a tolik jich doma opravdu nemám a rozhodně ne tolik kojících.
Případně pokud máte něco, co opravdu vzít sebou a není to na jejich seznamu, tak rady uvítám. Jsem totálně mimo, taška prázdná a já netuším, co tam zabalit. Vůbec mi to nemyslí.

benjik
16. říj 2013

@mooncaa erár mají,ale většina mamin dává přednost svému a stejně ti dají na den jen jednu.Já si kupovala u čongů normál košile,co měli vystřih na knoflíky a nevadilo mi je pak vyhodit

hanulka510
17. říj 2013

ahojky, jak moc dopředu jste se objednávaly na registrační prohlídku? jsem teď ve 32.t, tak jestli už je nejvyšší čas tam volat 🙂

cacenka_d
17. říj 2013

@hanulka510 36. tt je registrace, ale klidne tam zavolej ted nebo se zeptej az pujdes na kontrolu je to hned za dverma, respektive prejdes tu chodbicku s automatama, projdes ty skleneny dvere a ahned do leva a je tam registracka, vpravo je ta cekarna na UTZ a prijem

cacenka_d
17. říj 2013

@fori To jste byli celkem dlouho, kdyt mala mela celkem peknou vahu 🙂

cacenka_d
17. říj 2013

@mooncaa Maji, urcite jsem mela tusim 2-3 jinak asi na vyzadani, dost lidi tam v tom chodilo, ja ty jejich moc nemusim 🙂

cacenka_d
17. říj 2013

@mooncaa Prvni pul hodina je tusim zdarma, apk asi 10 korun za hodin

mooncaa
17. říj 2013

Dík za radu k nočním košilím, šlo mi hlavně o ten čas po porodu, kdy tu košili člověk hned zakrvácí. Když to zkombinuji se svýma tak to bude stačit.
Parkovat budu mimo, minule vevnitř stejně nebylo místo.
Spíš mě štve, jak najednou musí všichni spravovat silnice, takže jsou všude uzavírky a objížďky a vypadá to, že i na objízdných trasách budou zavírky, takže až dostanu kontrakce sbalím batoh a vezmu to 25 km přes pole pěšky. Ani letadlem to nejde, když zorali letiště. Teď mě napadá, že lodí by to šlo, teda jestli už zprůjezdnili plavební kanál.

fori
17. říj 2013

@cacenka_d byla 3 dny v inkubátoru, 2 dny na vyhřívaném lůžku, já stále moc vysoký tlak, a hlavně jí hlídal kardiolog kvuli srdíčku....

marececececka
19. říj 2013

ahoj holky, byla jsem teď pár dní na pozorování v porodnici a musím pochválit všechny sestřičky, PA i Mudr. ..... všichni byli moc milí a cítila jsem se tam celkem příjemně..... musím říct že už se ani tak nebojím porodu 🙂 a hrozně moc se těším až to bude zamnou a budu mít drobka u sebe... všem maminám jsem tam záviděla 😀

benjik
19. říj 2013

@mooncaa dej pokoj s polem,já u syna kus pole přešla 😀

hanulka510
23. říj 2013

holky, kolik balení porodních vložek jste potřebovaly? Mám nakoupeny 4 balení, tak přemýšlím, kolik si toho brát do Mělníku s sebou. Jinak poskytovali vašemu doprovodu nějaké školení a jednorázové oblečení nebo tak?

katerty
23. říj 2013

@hanulka510 ahoj, počítej s tím, že si budeš vložku měnit při každém kojení, tzn. cca po 3 hodinách. Já mám v plánu si koupit více balení, abych měla i na období, až budu doma. Minule jsem krvácela snad celé šestinedělí a nechce se mi se dvěmi dětmi lítat každé 3 dny do lékárny pro vložky 🙂

maximka33
26. říj 2013

@mooncaa ne je to parkoviště Centrum Mělník, je jakoby napravo od nemocnice. tam nahoře u polikniniky bývá taky dost plno. a košile jsem měla dvě, na 3-4 dny to stačí. k porodu třeba staré tričko.
@hanulka510 záleží, jak moc budeš krvácet, první 3 dny jsme dostávali asi 5 ks od porodnice. využila jsem asi 1 balík svých. moc jsem nekrvácela, nevím, jestli je to tím, že jsem byla po císaři..

kikinkalove
31. říj 2013

@favofrenki Já k Dr.Řezáčové chodila jako malá,měla sem problémy s močovým měchýřem a můžu říct,že žádná sláva.Fakt sem se ji jako malá docela bála,byla hrubá a neměla žádný lidský přístup a ještě to jméno ve mě tenkrát vyvolávalo samé obavy,taklže koukám že se moc nezměnila 🙂 Ale zase na druhou stranu profesionál to asi je no.. 😖

hanulinkac
12. pro 2013

@favofrenki Ahoj, je to tak mě porod vyvolávali, po tabletě okamžitý bolesti a několik hodin se na mě spolubydlící dívala a porod ji teprve čekal. Bylo to dost nepříjemný.

fredericka
12. pro 2013

ahoj, tak já mám zkušenost ze srpna, ale naprosta spokojenost...rodila mě PA Festová, doktorka nestačila doběhnout, ale následná péče na šestinedělí super 😉

fori
12. pro 2013

@hanulinkac no tahle na pokoji rodily asi 3 holčiny...byla jsem z toho vykulená jak poledne 🙂

hanulinkac
12. pro 2013

@fori To se ti ani nedivím, ještě že jsem měla vše v mlze. Přístup sester nic moc, ještě že u mě byl manžel a trochu sestru usměrnil. Rodila jsem v lednu...

fori
12. pro 2013

@hanulinkac já tam ležela 14 dní na gyndě a 13 dní na porodnici, sestry vcelku v pohodě...no taky jak která.... ale jinak jsem tam byla spokojená..... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru