Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

martuli
25. črc 2012

Byva tam jen v utery.A pri cisari byla jeste I.Prazova,ta je taky uzasna.

zoozkha
30. črc 2012

Tiež pridávam svoju pozitívnu skúsenosť s Mělníckou pôrodnicou. Rodila som tam pred dvoma mesiacmi a v porovnaní s prvým pôrodom na Bulovce to bol najúžasnejší zážitok! Všetko prebehlo podľa našich predstáv, spísaných v pôrodnom pláne. Účasť duly nikomu neprekážala, neštandardnú polohu pri tlačení taktiež rešpektovali, 2h bonding, až potom meranie a váženie. Personál na 1*, od upratovačiek po doktorov. Pôrodné boxy poskytujú dokonalé súkromie, štandardné izby = nadštandard na Bulovce. Takže, z mojej strany, veľká spokojnosť. Pôvodne som zvažovala pôrod v Neratovicích, ale som hrozne šťaštná, že sme sa na poslednú chvíľu (na odporúčanie duly) rozhodli pre Mělník.
Rodila som u pani doktorky Šenkýřovej, bola skvelá, ale aj ostatný personál, s ktorým som sa počas môjho pobytu stretla, bol úžasný.
Prajem všetkým rovnako krásny zážitok, aký máme my 🙂

klaire22
30. črc 2012

@zoozkha jj, paní doktorka Šenkýřová je skvělá, s tou jsem taky přišla několikrát do styku a je skvělá, sympaťanda 🙂
přesně jak říkáš - porodní boxy jsou luxusní, člověk tam má klid, soukromí, my jsme byli opravdu nadšení a strašně moc spokojení!!!!
Díky téhle porodnici mám na porod jen a jen hezké vzpomínky - takže až budu jednou rodit svoje druhé dítko, tak jdu zase jedině na Mělník 🙂

fori
16. zář 2012

no to se čte tak hezky ..... jak tu píšete samé pozitivum. že se ještě nakonec začnu na porod těšit 😀 😀

klaire22
24. zář 2012

@fori svým způsobem je na co 🙂

anitram00
19. lis 2012

Ahoj, ráda bych rodila v mělnické porodnici, a zajímalo by mě několik věcí🙂
Jak to chodí v poradně? Jak často se chodí, jak dlouho se čeká, jak návštěva probíhá?
Jak hodně tam zasahují do porodu, a jak přijímají porodní plány? 🙂
Díky M.

klaire22
21. lis 2012

@anitram00 ahoj,
do poradny se chodí tuším každý týden, v poradně ti změří tlak, napojí tě na monitor a zváží. Jelikož tě objednávají na určitou hodinu, tak zbytečně nečekáš, výjimečně pár minut 🙂
Porodní plán uvítají, mě se na něj ptali, když už mě přijímali na porodní box, ale upřímně..........jediné, co jsem chtěla, je aby to bylo už za mnou 🙂
Do porodu nezasahují, dopřávají soukromí...........ale já neměla žádné speciální přání, nebyla jsem náročná. Rodila mě strašně milá paní doktorka, i PA byla skvělá.......nemohu si stěžovat!!!! Porod jsem měla skvělej 🙂

maximka33
4. bře 2013

ahoj, je tady nějaká čerstvá maminka? zajímalo by mě, jestli by mě v Mělníku nechali rodit normálně, když jsem po císaři?

saaralota
4. bře 2013

@maximka33 ahoj, na Mělníku jsou hodně vstřícní a uplatňují individuální přístup. Třeba koncem pánevním se na Mělníku nechává rodit i přirozeně, pokud je to v konkrétním případě možné. Vím, že se ptáš trochu na něco jiného, ale uvádím to jako příklad, že se opravdu snaží o normální porody a neženou hned každého na císaře. Nejlíp uděláš, když si do porodnice zavoláš, nebo se tam půjdeš podívat a probereš s nimi svou konkrétní situaci. Za sebe mohu Mělník jen doporučit.

maximka33
4. bře 2013

@saaralota díky, první dítě zrovna bylo koncem pánevním, podruhé bych ten porod snad dala. zkusím si tam zavolat.

mamkamagda
22. bře 2013

@maximka33 Mela jsem to stejne, prvni dite KP, u Apolinare planovany cisar. Druhe dite na Melniku prirozene,ale tedy hlavou, kamaradka taky tak. A to ji to druhe i vyvolavali. Jsou tam k vag. porodum po cisari dost vstricni, snazi se snizovat procentu cisaru, zalezi nejvic na tvem prani (to zkusit🙂 a stavu jizvy, velikosti plodu, nenechali by me prenaset atd. Taky jsem mela dojem, ze mladsi doktorky v ordinaci by se toho vic baly, ale primarka rozhodla, ze neni problem. Mas-li termin v srpnu, tak ti ted k tomu stejne moc asi nereknou. Drzim palce.

maximka33
27. bře 2013

ahoj holky, zajela jsem se podívat na porodnici v Mělníku, je to tam moc hezké. provázela mě příjemná PA mimo dobu, kdy dělají prohlídky. zrovna nikdo nerodil, prý teď mají mrtvé období. ale za celý březen 100 porodů, takže nadlimit 🙂 dobré je, že rodičku neodmítnou z nedostatku místa, když tak ji na chvíli umístí na gyn. oddělení. Nadstandard i sály moc pěkné. Pokoje jen po dvou, tak to by se asi taky dalo snést. dokonce krásná návštěvní místnost se sedačkou 🙂 a koukala jsem, že vedle zaparkovaných vozíčků pro miminko byly i tři kočárky Patron 🙂

maximka33
29. bře 2013

ahoj holky, nevíte, jestli je v Mělníku možné nechat dotepat pupečník? slyšela jsem, že děťátko tak dostává hodně živin a daleko míň pak později ubývá na váze, díky.

mrnakova333
1. dub 2013

Ahoj, najde se tu někdo, kdo rodil v Mělnické porodnici dvojčátka? Nejlépě někdy v posledních pár letech. Hodně nad touto porodnicí přemýšlím. Tak nějak jsem už spíš rozhodnutá, jen bych se ráda ujistila. Ještě se tam tedy pojedeme podívat, tak to asi úplně rozštípnem až pak. Nevíte někdo, jak se chodí pak do poradny s dvojčaty? A od kolikátého týdne? Mám termín až 2.8. ale raději bych to pořešila co nejdříve 🙂 děkuju za reakce

mrsblack
1. dub 2013

@maximka33 kočárky používají pro mimča, co vozí maminkám na JIPku o patru níž 😉

zelvik
3. dub 2013

Ahoj holky, taky chci rodit v mělnické porodnici. Jen doufám, že tam bude trochu volněji a ne takový šrumec - ležela jsem týden na gynekologii, ve 24.týdnu a na porodnici to byl mazec, jeden porod za druhým...
Teď řeším oříšek jménem pediatr na Mělníku a nevím....

martuli
6. dub 2013

@zelvik Chodim s detma k MUDr.Kobrlove a jsme moc spokojeni.kdyz jsme se rozhodovali,udelala jsem si pruzkum u kolegyn v praci a pak se rozhodla

zelvik
7. dub 2013

@martuli Děkuju za info. Já uvažuju o MUDr. Přidalové, ale nemám na ni jiné názory, tak nevím.
A můžu se zeptat, jak se staví MUDr. Kobrlová k odložení očkování? Chci trvat na odkladu hexavakcíny - rozhodně nenechám prcka píchnout ve 2 měsících.
Díky

martuli
7. dub 2013

Vim ze jsme odkladali ockovani kvuli ryme, ale myslim si, ze by to nebyl problem, zkus tam zavolat

nelina_
10. dub 2013

@maximka33 @mrsblack kočárek si můžete normálně půjčit, já tam s ním jezdila večer po chodbách, když prcek nemohl večer usnout a to pohupování v kočárku se mu líbilo a mě zase ta trocha pohybu 😀

maximka33
10. dub 2013

@nelina_ to je parádní děkuji!! ta mělnická porodnice se mi líbí čím dál víc.
nevíte někdo, jak je to s tím pupečníkem, jestli ho na přání nechají dotepat a pak až ustřihnou?

puckal
10. dub 2013

Ahoj holčiny, já můžu mělnickou porodnici jen doporučit 😉 V říjnu jsem tam na svět přivedla syna, sice akutní sekcí ale i tak, hlavně že je zdravý, personál i sestry super 😉 Přenášela jsem a byla jsem tam na vyvolání porodu a když se konečně začalo něco dít, tak se to miláčkovi nelíbilo a musel do pár minut ven, když jsem šla na box, tak všichni byly pořád v klidu i když už věděli, že jdu na císaře, paní, která byla v částečné anestezii odvezli se sálu a mě jen tam přivedli, řekli, co bylo potřeba a už jsem spala, pak na Jipce, vše super, půjčovali odsávačku abych najela laktaci a vozili malého v kočárku, jak to šlo, ale měla jsem kapačky, tak tam byli asi jen 3x, ale ráno v 5 jsem vstala, dala sprchu a pádila na nadstandart, kde mi hned malého přivezli a už nechali 😉 Se vším jsem byla maximálně spokojená, sice prá problémůl jsem tam měla, ale to bylo tím, že prvorodička a nechtěla jsem se pořád na něco ptát, ale nakonec jsem se vždy poradila a pomohli mi, takže hlavně se nebát a na vše se ptát 😉 Manžel tam se mnou i první noc spal, a ani to nakonec nechtěli zaplatit, protože stejně musel pořád vstávat, když mi nosily kapačky a atb, byla tam blbě rozkládací postel, že se potom nedalo dostat ke mě jinak, než ji přeskáknout 😅 Můžu doporučit a doufám, že i druhátko někdy přijde na svět tady a bude tam pořád super kolektiv a lékařky 😉
@maximka33 Bohuželk to nevím,ale jdi tam na prohlídku a poptej se, na vše ti odpoví 😉

maximka33
10. dub 2013

@puckal byla jsem na prohlídce, ale na tohle jsem zapomněla. hezky jsi to popsala 🙂

maylis
17. dub 2013

@maximka33 Ahoj Maximko, dneska jsem v Mělníce byla na prohlídce a bohužel pupečník dotepat nenechají, prý je to kvůli bondingu, že dítě leží na matce a je tím pádem výš než placenta hrozí, že se krev do ní bude vracet. Na předporodním kurzu u renomované PA mi ale říkali, že je to blbost, že tahle komplikace nehrozí. Nicméně těch plusů je v Mělníku víc než mínusů, takže já, pokud tam stihnu dojet, tak tam chci rodit. Ten bonding je pro mě důležitější než pupečník, holt člověk nemůže mít všechno a vlastně - bůhví jak to nakonec všechno bude ...

maximka33
17. dub 2013

@maylis díky moc za informaci, pro mě taky důležitější bonding, pokud možno i po císaři, to taky někde jde. a kdy máš termín? bydlíš přímo v Mělníku?

maylis
17. dub 2013

Termín mám už za tři týdny a bydlím právě 50 km od Mělníka - nic moc vzdálenost, ale myslím, že mi to stojí mi za to, nejblíž mám teda Kladno - sice moderně vybavená porodnice, ale personál děs - vlastní špatná zkušenost, pak jsem uvažovala o Slaném, ale tam mě odradili při prohlídce, možná za to může nešťastně vedená přednáška PA, protože jinak si porodnici i přes starší vybavení hodně maminek chválí ... Zatím nejvstřícnější mi fakt připadá Mělník a líbilo se tam i partnerovi 🙂 Navíc tam pracují až na jednoho doktora samé ženy a já mám těch chlapů na gynekologii už dost ...

petra273
17. dub 2013

Já můžu Mělník jen doporučit! Skvěle vybavené porodní pokoje a moc příjemný personál. Jestli se odhodlám ke třetímu, tak zas zamířím na Mělník🙂

saaralota
21. dub 2013

@zelvik Ahoj, k Mudr. Přidalové chodíme. Ohledně očkování není moc nakloněná alternativám a vůbec diskusím o tom...ale nějak jsme se nakonec domluvily. Jestli chceš víc informací, napiš mi do IP, ať tu nespamujem. Nebo můžem založit novou diskusi - pediatři na Mělníku 🙂.

berev
22. dub 2013

Ahoj holky chci se zeptat, vy které jste rodily v Mělníku, podle kterého data se tam řídí??? Podle screeningu nebo podle PM???? Díky Eva

maximka33
24. dub 2013

@berev tak já nerodila v Mělníku, ale měla jsem také rozdílná data a to o 14 dní, tak jsem se řídila ultrazvukem. teď to mám nastejno o jeden den,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru