Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

gerbi
4. kvě 2009

Anitto tak moooc gratulujeme k davidkovi🙂 a super ze jsi byla spokojena🙂

Gumidku drzim pesti🙂

anitta
4. kvě 2009

ahojky moooc děkuji Davídek zabere hodně času tak moc nestíhám
gumídku pak napiš co nového 🙂 držím palce 😉

pavka75
5. kvě 2009

Ahojky, já rodila na Mělníku dne 12.4.2009, máme krásnou zdravou Karolínku, míry po porodu 3600g, 50cm.Velké díky patří zejména Dr.Ščamborové a Dr.Zapletalové a porodní asistentce pí Čížkové.Všichni byli skvělý a nebýt jich, nakonec by se malá narodila císařským řezem.Což po vytrpěných bolestech jsem nechtěla, ten pocit, když vypadla ven a začala brečet je nepopsatelný.
Měli jsme komplikace, omotaná šňůra kolem nožičky, málo kyslíku, špatná poloha.Také velké díky patří manželovi, který byl celou dobu porodu se mnou.Porod trval od 9,30 do 14,40hod.Šla jsem na sál otevřená na 5cm bez bolestí, píchli mi vodu až na sále,bolesti do 13hod se dali vyloženě ustát (jinou polohu jsem nesnesla), pak mě museli píchnout do žíly Oxytocin kvůli kontrakcím a to bylo bolestivé, ale přežila jsem....Uf...Potrhaná jsem byla dost,jelikož se malá rvala rukou a ramínkem, stehy dr. ani nepočítala.Skončila jsen na JIPce, dostala jsem dvě transfuze krve a jednu plazmu + antibiotika, železo aj léky, měla jsem plný stojan kapaček.Druhý den jsem šla na pokoj a měla malou na krmení.Až od úterý jsme byli spolu, bohužel ve středu se nám rozjela vysoká žloutenka, tak až do soboty jsem Káju měla na kojení.Pustily nás domů 21.4., po mém měsíčním pobytu v nemocnici, kde jsem byla naprosto spokojená ( i bez nadstandartu ), pokoje jsou vždy po 2 postelích, sestřičky i doktoři jsou ochotní a skvělý. Nezaznamenala jsem žádný problém. Když rodit znova, tak opět na Mělníku !!!!! Všem doporučuji!!!!! 🙂

anitta
5. kvě 2009

AHOJKY Pavlínko pozdravuj moc Karolínku 😉 my už se taky dáváme dohromady a začíná se to docela usazovat. doufám že si někdy dáme srazík. jsem ráda že jsme se v Mělníce setkaly. vše nej a mějte se krásně papa Andrea 🙂

androna
5. kvě 2009

Anit ahoj velka gratulacia k malemu. 😎

anitta
5. kvě 2009

androna děkuju moc 🙂 jsem ráda že je to za náma . malej je zatím zlatíčko. doufám že i vám se vede dobře 🙂
ale jak říkam Mělník je fakt super. rodila bych tam znova nikdy nikde jinde . je to fakt příjemné domácí prostředí kde nejste číslo ale člověk a i tak se k vám všichni chovají 🙂

gumidek
18. kvě 2009

Ahojky🙂
tak už mám za sebou taky porod na Mělníku a naprosto super. Paní doktorka Dorňáková byla super, sestřičky taky. Junior se narodil 9. května po vyvolávaném porodu, který od zavedení tablety trval čtyři a půl hodiny, přímo na porodním sále necelých dvě a půl hodiny.
Teď už se sžíváme doma a jde to den ode dne líp 🙂
Mělník můžu jedině doporučit. A to jsem tam ležela v době, kdy bylo fakt plno, dokonce mě jako prvorodičku pustili domů o den dřív.
Jen snad sestry na novorozeneckým by mohly být příjemnější a víc vysvětlovat. Ale dalo se to zvládnout i tak. Prostě měly plno práce, ale některé byly vážně fajn. A na protivnou sestru člověk narazí všude.

anitta
18. kvě 2009

ahojky gumídek tak to jsme se minuly jen o pár dní to je škoda. ale jsem ráda že jste ok a že vše dobře dopadlo 🙂 moc gratuluji a přeji vše nej nej

gumidek
18. kvě 2009

Anitto, díky moc🙂 Nadstandard jako ty jsem bohužel neměla, prostě bylo nehorázně plno 😅 Ale nakonec to ani nevadilo, hrozně rychle to uteklo a zítra oslaví prcek deset dní 😅
Koukla jsem ti do alba, Davídek je hezoučkej 🙂

anitta
18. kvě 2009

štěpánek je taky supr chlap 🙂 já jsem měla císaře a bylo mi dost zle po tom spinalu tka jsem byla štastná že tam byl manža se mnou a staral se o malého když jsem třeba zrovna zvracela 😀
měj se krásně a hezky si užívej zlatíčko. jinak jste se rozkojili? my pořád válčíme ale už je to lepší a malej přibral od minule 250g 😉 tak mám radost že za týden tak pěkně pribral

gumidek
18. kvě 2009

Na první kontrole dva dny po propuštění z porodnice měl junior o 130 gramů víc, další vážení nás čeká v pátek, tak jsem zvědavá. V porodnici jsme s kojením válčili a odcházeli jsme s příkrmem, neměla jsem mlíko. Ale jak nás propustili, tak během odpoledne se spustilo, a to fakt hodně. Nalily se mi prsa tak, že jsem vypadala, jak když mám silikony 😀 Teď už jen kojím, tak uvidíme.
A teda čtvrt kila za týden, to je víc než slušný🙂 Je vidět, že má prcek chuť k jídlu. To přibrání má jen z mateřskýho mlíka nebo dokrmujete nutrilonem?

alcag
20. kvě 2009

Ahoj hokly,nebudete nahodou nekdo rodit okolo 21 zari?? 🙂

martuli
2. čer 2009

Ahojky, chci vam popsat spokojenost s porodnici na Melniku.

Pred porodem jsem tam skoro mesic lezela kvuli tlaku a kyseline v krvi.

Porod byl akutnim cisarem, pani doktorka Kratka a Herlikova, porodni asistentka E. Vasova. Chtela jsem epidural, nezabral, tka jsem mela celkovou narkozu.

Na porodnici si nemuzu stezovat, vsechny porodni asistentky byly naprosto skvele, i doktorky a doktori, jen pan primar mi obcas delal vrasky.

Po porodu JIPka, take naprosta spokojenost a pote navrat na porodnici a sestry z novorozencu - potom, co jsme zde cetla jsem mela trosku obavy, ale nebyl sebemensi problem.

A skvele byly sestricky na cviceni, myslim si, ze mi hodne pomohlo abych byla po narkoze tak rychle fit.

Opravdu jsem byla se vsim spokojena a verim, ze vy ostatni taky budete.

anitta
3. čer 2009

martuli gratuluji Bertíkovi je nádherný. taky jsem byla moc spokojená . nerodila bych příště jinde.
a rozkojila jsi se po porodu?

martuli
4. čer 2009

Dekujeme za gratulaci, urcite bych nerodila jinde, po porodu jsem rikala ze nikdy priste, ale ted si myslim, ze asi jeste jedno miminko, pokud se povede si poridime, ale tak za 5 let 😉
Bohuzel nerozkojila, mam hrozne velka prsa a bradavky a nas prcek ma prsa jen na hrani, a taky je asi liny, tak jsme na umele vyzive

martuli
4. čer 2009

My jsme se urcite museli videt v porodnici 😉

milisska
6. čer 2009

Ahojky holky...já rodila na Mělníku 24.10.2007...sice už je to delší dobu,ale pořád chodím na běžné kontroly k paní dr.Dorňákové (měla jsem to štěstí a i mě rodila) a bylo to super...moc ráda na to vzpomínám,všichni byli naprosto úžasní a cítila jsem se tam jako doma...sice porod byl porod,ale na všechno se mě ptali,všechno vysvětlovali...ptali se mě na souhlas s oholením,klistýrem,nástřihem...prostě na všechno...porod byl dlouhý,těžký,ale bylo to nejrkásnější co jsem kdy zažila...měla jsem během porodu naprostou volnost...přítel byl celých 14 do porodu se mnou (jiné porodnice to nedovolí)...na sestřičky na novorozencích si vůbec nemůžu stěžovat...jen na paní primářku,nemyslela to zle,ale poporodní depka dělala svý...večer nám řekli,že malá má žloutenku už dobrou a že ráno hurá domů,tak jsem byla celá natěšená a ráno paní primářka řekla že ne...a ani nebyl důvod nás držet,všechno bylo v normě...tak to bylo tak jediný...nejvíc nám vyhovovaly ty návštěvy,že jsou neomezeně...protože si přítel nemusel brát dovolenou a mohl za námi až večer po práci a být s námi jak dlouho chtěl...až půjdu rodit znovu,tak jedině na Mělník...

anitta
7. čer 2009

martulli taky jsem po porodu říkala nikdy víc a ted bych ráda ještě holčičku. 😀

martuli
7. čer 2009

To ja taky, dneska jsem to s manzelem probirali a on mel radost, vzdycky rikal, ze chce dve deti, jen se mu nelibi, ze bych si dala tak 5 let pauzu

benjik
10. čer 2009

ahojky,nemáte některá termín kolem 16.7? at vím na koho se můžu případně těšit? 😀

martuli
16. črc 2009

benjik - gratuluju ke krasne princezne, jak jsi byla spokojena na Melniku?

andrysek1
11. srp 2009

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu, jsem z Mělníka a začátkem listopadu nebo spíš v první půlce, bych měla rodit (poprvé) a pravděpodobně to bude mělnická nemocnice, protože to mám blízko a navíc jsem na ni slyšela poměrně chválu, takže nic jiného nehledám.
Mám otázečky prosím...

Doktor říkal, že tam stačí přijít v 36 tt se jim zaregistrovat, je to pravda?
Do porodnice musím nebo měla bych mít svoje noční košile nebo dávají erár a oblečení pro mimčo pro pobyt v nemocnici svoje nebo erár, nechci tam pak tahat zbytečně plno věcí a fakt nevím, z různých diskuzí jsem pochopila, že v každé porodnici je to pomalu jinak 😲 😕

Díky předem za odpovědi 🙂

anitta
11. srp 2009

andrýsek ahojky

zaregistrovat se nemusís snad drív ale radsi tam zavolej za me tam byl nátresk 😉

noční košile si vezmi ,po porodu budes mít jejich ale já si brala svoje

já tam byla moc spokojená každopádne tam můžes cinknou a oni ti vše rádi vysvětlí a zodpoví neboj se 😉

andrysek1
12. srp 2009

Anitto, díky 😉 Já si svoje košile vezmu, jen jsem nevděla jak to chodí přímo v Mělníku. I když máma ležela v NSP Mělník nedávno na chíře po úrazu a taky vyfasovala jejich prádlo a bylo to v pohodě. Jen ještě prosím Tě na mimčo se dává jejich nebo moje príádlo, já jen kolik toho mám pak zabalit s sebou, hadříků mám dost, ale abych to tam netahala zbytečně. 🙂

anitta
12. srp 2009

ahojky na mimčo ti budou dávat jejich 😉 ale občas se stane nehoda a potřebuješ další tak si pro jistotu vezmi třeba dvě bodíčka s dlouhým rukávem , já tam právě měla radši pár kousků svých protože občas jsem dostala oblečení které mu moc nesedělo 😉 jen pro jistotu si pár kousků vezmi at nemusíš po každém počůrání za sestrou.

jinak krémy na mimčo atd tam je 😉 kdyby jsi cokoliv potřebovala ptej se i do ip

andrysek1
12. srp 2009

Anitto, hrozně moc díky, já jen abych věděla na co se mám připravit 😉 Jinak jsem tam byla jednou na pohotovosti kvůli tvrdnutí břicha a vím, že tam na mě byli všichni moc příjemní a ochotní, jak Dr. Krch, tak sestřičky. Uritě ještě nějaké otázečky mít bude, ale zatím ď. ahoj 🙂

anitta
12. srp 2009

ráda ti poradím drž se 😉

benjik
12. srp 2009

martuli: díky za gratulaci.spokojená jsem byla,i když pár věcí jsem si představovala jinak a něco se mi nelíbilo.hlavně co se týče porodu a pak jedný hrozný sestry z novorozeneckýho.až na tu jednu sestru jsou tam všichni hrozně milí a ochotný.

andrýsek:vem si i plínky pro mimčo,dávají totiž 4 na 12 hodin.a taky vložky dají jen první den.a třeba košili na porod ti dají jejich.a dám ti radu:pokud chceš mimčo přiložit k prsu po porodu,tak si o to řekni,jinak ti ho dají jen na chvíli pochovat,já malou mohla mít díky tomu asi půl hodiny.

anitta
12. srp 2009

benjik kterou sestru mysliš?

nám dalyteda hodne plen 😕 já používala už tam svoje tak sem je tahla domů jako rezervní 🙂

benjik
12. srp 2009

nevím jak se jmenovala,taková menší starší.nebyla jsem sama kdo sní měl problémy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru