Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

lenka1302
26. únor 2009

alleycats :rodila jsem tam v listopadu,je pravda,že se tam za vše platí,ale za epi ne.Já jsem ho teda neměla.

kace1
27. únor 2009

silviku a můžu se zeptat z jakého důvodu?já mám malou KP a nerada bych rodila normálně,mám moc velké obavy z toho co se může stát...

silvik
1. bře 2009

Kace, při první se mi neodlučovala placenta, když jí chtěli pomoct manuálně, začala jsem šíleně krvácet, musela jsem hned pod narkozu, bylo tam hodně vnitřního šití ... hned po porodu mi mudr řekl, že druhé dítě by šlo císařem... měli strach, že by se to zase mohlo zkomplikovat, že děloha byla po prvním porodu dost poraněná, kvůli možnému krvácení... prý při císaře se takové krvácení zvládá líp.... no a ve finále i při tom císaři jsem krvácela, měla jsem prý v děloze dost varixů (křečáků).....

anitta
2. bře 2009

ahojky tak já bych chtěla rodit bez epi pokud to bude alespon trochu možné ale mám pocit že o něm PA mluvila když jsme se byli v porodnici podívat a anesteziologa určitě mají protože už mě dvakrát operovali a byl tam . bez toho snad nemocnice ani fungovat nemůže né?

já jsem zatím rozhodnutá pro Mělník . Připravuju se na kurzech kojení atd takže trochu vím co mě čeká a bude tam i manžel . a doktorům tam prostě věřím.pokud nebudu rodit předčasně nebo nebudou vážné komplikace budu tam. jinak Podolí ale tam jsem byla dvakrát na 3D a ten přístup dost chladný. nevim. je to tam fakt jak na běžíc ím pase.

gerbi
2. bře 2009

Ja jsem rodila v prosinci na mělniku cisarem pod epiduralem a vse ok, jen po kazdem cisari davaji na tri dny na JIP ale ja jsem je ukecela že me na normalni pokoj pustili za dva dny(byly Vanoce🙂). Presně za tyden mi vyndali stehy a hned jsme šly domu.

lili03
2. bře 2009

Teda docela mě překvapují ty negativní zkušenosti z Mělníka. Já jsem tam rodila císařem, na JIP jsem byla hrozně spokojená, prostě úžasné. Malého mi tam přinesly sestry z novorozeneckého každý den na chvíli, abych zkusila přiložit, hezky se přisál, mlíko se spustilo 3. den. Potom na novorozeneckém tedy bylo málo sester a hodně mamin, ale přesto se snažily se individuálně věnovat, pokud to šlo. Musely se zároveň starat o miminka maminek na JIPce a taky o ta, která musela být pod světlem kvůli žloutence. Pravda je, že koupání nám ukazovaly pod tou sprchou, ale děti jsme si namydlily a všechno, jen to spláchnutí by ve vaničce asi opravdu nestíhaly. O nervy to tam sice bylo, ale to je asi v každé porodnici, když nejste samy na pokoji a řvou vám tam kromě vašich i další mimina, jste nevyspalé a nervózní. Ale za našich maminek to rozhodně nebylo, aby ukazovaly kojení, koupání, přebalování. V Mělníku jsou pokoje jen po 2, u toho záchod a koupelna. V Praze se za tohle platí jako za nadstandard (původně jsem měla rodit tam). Taky návštěvy nesmí v Praze na pokoj a tady jo (ale to asi není úplně nejlepší zas kvůli nemocem, tak nevím). A jídlo? Já jsem si ho nemohla vynachválit. Sice obědy občas teda neslaný nemastný, ale jinak jogurty, tvarohy, rohlík se šunkou, lučina, mlíčka v krabičce, jogurtové nápoje, ještě i nějaká sladkost z pekárny. Takže oběd jsem ani nepotřebovala (nehledě na to, že když ho přinesli, stejně jsme neměli čas kvůli miminům a pak už to třeba vystydlo).

anitta
3. bře 2009

no já jsem na to zvědavá ale chci se jich zeptat jestli si můžu sebou vzít vaničku. nechci ho koupat pod sprchou vzala bych si svoji a hlavně nechci používat mýdlo ale mám od weledy tu emulzi do koupele je šetrná a nespouští alergie, tak to snad projde.
já si taky myslím že to tam bude ok.

jen lilikdo tě operoval tím císařem? a byla jsi při vědomí nebo uplně v anestezii? díky

lili03
3. bře 2009

Proti vaničce by možná nic neměly, ale oni obchází pokoje jeden po druhém, tak mají na každou maminu jen asi 10 minut, no ale kdybys už tam tu vaničku měla připravenou naplněnou, tak by ti malého asi nemusely sprchovat, ale šoupla bys ho tam. Asi bys teda musela mít i teploměr do vody, aby to bylo opravdu připravené. Ale nevím, přece jen nadstandardní pokoje to nejsou, tak jestli by tolerovali nějaké "vymoženosti" 😀 Ale na té sprše nic hrozného nebylo, my jsme si mimča namydlily (dětským mýdlem), potom je sestra spláchla pod tou sprchou (docela se jim to asi i líbilo) a pak je ještě namazala nějakou emulzí a znovu rychle spláchla, pak nám ho vrátila a my jsme sušily, čistily pupíček a pak mazaly olejem, oblíkly a šla na řadu další. Doma jsem ho pak ze začátku taky mydlila na přebalováku a pak spláchla ve vaničce, jak nás to učily, teď už ho mydlím v klidu ve vaničce.
Jinak mě operovala snad dr. Lavrinenko, ale určo k tomu volali i primáře, toho si pamatuji. Byli hrozně hodní, někomu jsem tam hrozně drtila ruku při kontrakcích, ani si nepamatuji komu 🙂

lili03
3. bře 2009

Jo a anestezii jsem měla úplnou, byl to akutní císař.

anitta
6. bře 2009

lili díky primář je super chodím k němu. dr jsou tam fakt dobří. takže myslíš že i to novorozenecké je ok? já jdu na kontrolu ve středu tak se na tu mojí vaničku zeptám mám svoje olejíčky i krémy a nechci používat to jejich tak to snad budou tolerovat

bylo ti potom dobře? a za jak dlouho tě asi pustili domů?

androna
6. bře 2009

tak ja uz som v porodnici zaregistrovana a uz tam chodim do poradny i na monitor.a nesklamalo ma to,zase same mile osoby a prijemny pristup a hlavne klud a pohodicka.

anitta
6. bře 2009

já jsem tam taky ve středu jdu na poslední screening a na poradnu.
androna myslím že ´jsme spolu pracovaly na letišti 😉

lili03
6. bře 2009

Ahoj, no, já nemám s čím srovnávat, ale já jsem se tam tedy cítila dobře. Sice jsem tam i brečela, to pracovaly asi hormony, byla jsem nevyspalá, bolela mě hrozně ta jizva, tak jsem malýho sotva udržela u prsa. Sestra mi ho přikládala, ale nemohla tam se mnou být půl hodiny, prostě mi to ukázala a pak zas musela běžet za jinýma maminama, pak se ke mně vrátila, jak mi to jde a tak. Nebo když malej řval hlady (a miminko potřebuje nakrmit prostě okamžitě, jak si řekne, nejde mu vysvětlit, že musí chvíli počkat), tak zrovna chodila vizita a navíc jsme pak zas museli čekat, že přijde dětská sestra a ukáže nám koupání, takže jsem ho zas nenakrmila a oba jsme tam brečeli a pak před koupáním ho navíc píchli do patičky,takže řev jak blázen a to už jsem se málem sesypala, ale co se dalo dělat, oni nemůžou koupat každý mimi individuálně, kdy má zrovna náladu, to snad ani v soukromý nemocnici. No ale na tu vaničku se rovnou zeptej. Jinak proti vlastní kosmetice mít nic nebudou, to je tvoje věc. Ale oni tam taky mají jen dětskou.
Byla jsem tam týden. Těch pár dní na JIPce jsem se cítila hrozně, strašně mě to břicho bolelo. Ale domů už jsem šla celkem v poho. Ale ta mamina, co tam byla se mnou a rodila normálně, tak byla taky celkem v poho, jen se jí docela blbě sedělo, ale brala to s humorem.

anitta
7. bře 2009

lili díky za info. na vše se pokusím zeptat ted ve středu pokud bude mít pa čas tak se s ní zkusím sejít a proberu s ní ten porodní plán co jsem sesmolila. a ohledně té vaničky . mě prostě přijde divný že vezmou mimčo a mejou ho ve sprše to je divný. fakt jsem ochotná tam tu vaničku sebou vzít .

silvik
7. bře 2009

anitto, už je to skoro dva roky, kdy jsem tam naposledy byla, ale vzpomínám si, že tam byl přebalovací pult a vedle toho takové veliké umývadlo ... to "sprchování" probíhá tak, že namydlené mimi sestřička vezme a pod proudem vody spláchne.. nic víc, žádná sprcha tam není.... popsala to už i lili, podle mého názoru brát vlastní vaničku by bylo zbytečné, ale záleží na Tobě... snad by se dalo napustit vodou i to umývadlo.... ale většinou to byl docela fičák, běželo to jako po másle, jedno mimi za druhým a spláchnutí pod vodou bylo rychlé a mimi nijak zvlášť neprotestovaly.... ještě tam nad pultem bylo vyhřívání ... nevím, zda by se ti tam vanička vlezla, kde by jsi to malé koupala tak, aby mu pak při tom koupání dost teplo..... 😕
No, však uvidíš, co Ti na to řeknou, případně se běž na ten pokoj i podívat.....

Lili, taky jsem po císaři byla dost vyděšená z toho, jak to bolí, vůbec jsem takovou bolest nečekala... nejhorší bylo, že jsem neměla Markétku u sebe, prostě bych to nezvládla... no a proto říkám, raději přirozený porod než císař 😉

anitta
7. bře 2009

ahojky silvík aha tak to jsem myslela že mimčo nesou jako uplně do sprchy. tak tohle je v pohodě. to je ok.

to vaničku tahat nebudu. jen svoje přípravky na mytí a mazání to už mam zapakované. já bych taky ráda rodila přirozeně ale uvidíme . hrozími císař kvůli tomu čípku jak už jsem psala a kvůli té arytmii ale ta je ted ok tak to možná klapne normálně pokud se brouček přetočí hlavičkou dolů zatím je dolů prdelkou no 😒
ve středu jdu na kontrolu k p.primáři tak uvidím co mi řekne . jsem moc ráda že chodím k němu. někdy mě vyšetří i jiný dr. sice taky dobře ale pan pr. Zmrhal je fakt nejlepší . nikdy to nebolí ani není nepříjemný. je to asi i tím že mu věřím 😉

silvik
7. bře 2009

jj, primář je fakt super, měla jsem ho u obou porodů.... a věděla jsem, že jsem v dobrých rukách 😵

anitta
7. bře 2009

byla bych štaštná kdybych ho tam měla taky snad budu mít štěstí 😉

androna
7. bře 2009

anit neboj co som sa dozvedela tak je tam teraz prevazne zensky kolektiv a vsetky su fakt zlate.a naposledy som rodila s doktorkou ale mal sluzbu i primar.

anitta
7. bře 2009

ahojky androno jinak ty chodíš ke komu v mělníce? musíš nam pak tady vylíčit jak to vše proběhlo i po druhé 😉
ted ve středu jdu na ko tak si popovídám ještě s PA 🙂

gerbi
11. bře 2009

Holky mě dělal cisare dr. Krch a taky super🙂 byl strasne milej...jinak s tim koupanim nevim, me tedy nenechali nic moc delat po mojim, a kdyz jsem nechtela koupat malou kazdy den tak mi to proslo jen u jedne hodne sestricky. No ale ten tyden po cisari se to tam dalo vydrzet ale po prichodu domu jsme si to delali po svem. Ale jinak celkovy dojem byl velmi dobry a jestli nekdy bude jeste nejake mimi tak zase tam...Meli jsme nadstandard a to tedy bylo taky perfektni, manza tam s nami byl porad...

anitta
12. bře 2009

gerbi ahojky no nakonec to mě vypadá taky na císaře dr. Krch je taky moc dobrý a vždy vtipkuje párkrát mě prohlížel je to pohodář a myslím velký profík. chtěla bych bud jeho nebo primáře tak se to snad vyplní. u císaře je dobré že si nadstandart můžeš zarezervovat dopredu vid? protože víš přesné datum a manža tam chce být taky stále se mnou.

jinak na kdy ti ho naplánovali? kolik předem? a měla jsi epi nebo spinal ?

silvik
17. bře 2009

Tak Andy dneska porodila, určitě sem pak písne čerstvé zprávičky z porodnice!!! 😉

petua
17. bře 2009

Holkyy, promiňte, že vám sem lezu, Mělničanky, ale jaká Andy vám porodila, naše dubnová Androna?? 😲
😀

silvik
17. bře 2009

Petua, ano, Androna!!! 😀

petua
17. bře 2009

Fááákt??? No tak to je něco, za dnešek máme v dubnovkách dvě miminka - první 😵 😵 😵
Tak kdybyste s ní některá mluvila, tak jí dubnovky zdraví a přejou hodně zdravíčka a štěstíčka pro ní i miminko a už se těšíme na fotečky 🙂 😵 😵

anitta
17. bře 2009

ahojky no tak to je skvělá zprávička tak vše nej nej a veliká gratulaci. doufám že sem pak za námi přijde a popíše jak vše probíhalo 😉

marketa27
23. bře 2009

Ahoj..Jsem z Neratovic,ale chtela bych rodit na Melniku jelikoz jsem neslysela nic pekneho o Neratovicke nemocnici 😒 ..Jsem v 33t a brzy bych se mela uz prihlasit do nemocnice,muzete my nekdo prosim rict jaka je porodnice na Melniku a jaky je tam personal?? Jsem prvorodicka a tim jak se porod blizi,tak mam z toho vetsi strach..premyslim o tom jak velke jsou bolesti a jak bude probihat ten muj porod,vim ze bych nato nemela tolik myslet,ale bohuzel my to nejde..Diky za odpoved 🙂

lili03
23. bře 2009

Ahoj Marketo, ony ty nazory na porodnice jsou hodne individualni, asi i na tu neratovickou. Stejne tak na Melnik, protoze kdyz si prectes prispevky pred tim, udidis negativni i pozitivni. Mne se v Melniku libilo, uz treba to, ze na pokoji jsme byly jen 2 maminy, socialni zarizeni bylo spolecne pro 2 pokoje. Jidlo pestre (jak uz jsem psala, varene jidlo nic moc, ale jinak spousta dobrot). Doktori super - a ze jsem si s nimi uzila dost, protoze jsem byla na cisari. Sestry byly taky ochotne. Nekdy se mi stalo, ze jsem byla nervozni a nejradeji bych mimino nechala sestre a aspon na hodinku se vyspala. Ale takovy nadstandard to zase neni 🙂 Ale maminkam po porodu davali miminka az dalsi den, aby se mohly vyspat po te namaze. Ja po cisari jsem si pockala dyl.

Jinak ja jsem byla taky pred porodem nervozni, nejhorsi byly posledni 2 tydny. Ale ted uz bych se nebala, neni to tak hrozne. Kontrakce jsem mela od 6 rano do 3 odpoledne a nejhorsi byla asi posledni pulhodina, protoze uz byly caste a nesihala jsem to prodychavat. Ale do te doby jsem si porad rikala, kdy uz prijde ta hruza, jak vzdycky ukazuji ve filmech 😀 Rychle jsem se otvirala, asi protoze jsem pila malinikovy caj. Nicmene, maleho jsem nakonec nemohla vytlacit, protoze tam byl nejaky zasekly pupecni snurou. Takze samotny porod ti nepopisu, ale myslim, ze uz by to bylo par minut. Takze porodu se neboj, treba ja jsem docela bolestin, a neni to tak hrozne. Hlavne ti preju, aby to bylo rychle! Protoze nejhorsi asi je, kdyz je to dlouhe a uz jsi dosti vycerpana tim dychanim a tak. 😉

androna
23. bře 2009

ahoj dievcata.
tak porodnica melnik bola tento tyzden pekne plna.toho 17.3 co som rodila sa narodilo 5deti.takze tam bol pekny frmol.nadstandarty boli obsadene,tak som si skusila klasicky pokoj co je po 2maminkach.a tak mozem porovnavat.v noci 19.3 sa stretli na porodnom sale dalsie 4maminky.takze fakt rusno.jak porodnici tak novorozenecke sestry mi prisli i tentokrat uplne v pohode.ja som bola spokojna a na pokoji so mnou lezala mamina ktora rodila i v neratovicich a teda tam by zas nesla.takze ja doporucujem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru