Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

favofrenki
4. črc 2013

@benjik No říkali to tak na prohlídce. Že po porodu platíš 700 a z toho 300je za tatínka a 400 za prohlídku.

bloky
4. črc 2013

@maximka33 jednou jsem tam tvrdla i skoro dvě a půl hodiny, nahoře měli akutní příjem na císař, takže veškeré doktorky byly tam...což je pochopitelný. Monitor natáčí třeba i dvěma najednou cca těch 20min nebo posílají nahoru na porodnici, když je místo....pokud je dostatečně rozpohybovaný mimčo, tak to podepíše doktorka a jdeš domů, když ne, natočí ho znovu...pak, 🙂 jestli jdeš i na poradnu, se čeká na vyšetření - jestli je tam doktorka, jde to rychle, tak jak se přijde🙂

mooncaa
4. črc 2013

@favofrenki A když nejdu na prohlídku, tak platím jen 300 Kč?

benjik
4. črc 2013

@favofrenki tak asi zas změna

favofrenki
4. črc 2013

@mooncaa Tady je ceník od 1.4. http://www.nemocnicemelnik.cz/porodnicke-oddeleni na 3str. úplně dole. Akorát koukám že za ty 400 je školení osoby blízké což jsme neměli+ prohlídka porodních sálů.

martuli
5. črc 2013

@favofrenki skoleni osoby blizke je skoleni tatinka, ktery bude u porodu, proskoli si ho kdyztak primo pred porodem
Jinak MUDr. Rezacove bych se nebala

maximka33
7. črc 2013

Holky, když jsem po císaři, můžou mě nechat přenášet? stalo se vám to? já doufám, že v Mělníku ne..

bl4nche
9. črc 2013

@maximka33 : nemeli by. Kamaradka byla po cisari a druhe dite ji asi dva dny pred terminem na Melniku vyvolavali. Deti sou od sebe 2 roky a 2 mesice.

markketax
10. črc 2013

Ahoj holky, registrujete se raději nebo to necháváte až na ten 36. týden? Děkuju

maximka33
10. črc 2013

@markketax já se registrovala asi 2 měsíce před porodem a rovnou mně objednali na monitory. dřív je to asi zbytečné. pokud tam třeba nebudeš chodit na velké utz.

favofrenki
10. črc 2013

@markketax registrace není nutná stačí v tom 36tt se objednat do poradny. Nevím jaký je tam nával takže plánuju tam ve 34 tt zavolat a objednat se.

jennyska
11. črc 2013

Ahoj maminky, pokud máte zkušenosti s mělnickou porodnicí, prosím, napište ji do naší společné Wiki knihovničky, kterou si tady na koníkovi s maminkami tvoříme a pomáhá dalším maminkám 🙂
Své zkušenosti můžete psát zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-melnik/ , do článku, který vytvořila jedna z maminek.

Děkuji Vám a přeji krásný den 🙂
Janča
Modrý koník - Asmira team

maximka33
11. črc 2013

holky, tak mám za sebou registraci a první poradnu v porodnici, PA i pan doktor Martin v pohodě. škoda že před utz není lavička, dost se tam čeká a samé těhotné. jinak bezvadný přístup, lidi jsou tam fakt úžasní. můj prcek má už 3 kg a to mi zbývají ještě 4 týdny do termínu, tak to byl šok 😲

fishtamin
11. črc 2013

@maximka33 odhadem váhy se nenech vůbec vyděsit! Rozdíl mezi měřeném a realitou může být bez problémů půl kila (i víc 😔 .. je to jen ODHAD na základě měření délky stehenní kosti, takže jestli čekáš holku, možná to bude modelka nohatá 😉 proto žádný stres 😎 ...a i kdyby.. porodila jsem bez problémů dva 4 kilové kluky "bez následků! (bez jediného poranění či stehu).. a odhad váhy mi (naštěstí) nikdo nikdy neřekl. Jak jsem pak na sebe byla pyšná, že jsem tak pěkně zvládla takové macky 😀 i když tedy trochu práce to dalo, to zase jooo.. 😉

maximka33
12. črc 2013

včera při registraci se mě PA zapomněla zeptat na odběr pupečníkové krve.. absolvovaly jste to některá? pro sebe bych to nechtěla, leda darovat, ale nevím, co to obnáší..

saaralota
14. črc 2013

@maximka33 Ahoj, já jsem rodila loni a s pupečníkovou krví to bylo tak - když chceš pro sebe, tak je to za peníze a lze to odebrat. Pokud chceš darovat, tak to u nás nejde. Důvod je ten, že se pro tu odebranou krev musí přijet, zpracovat jí atd... a v případě, že to platíš, tak to jde, ale u darování se jim pro to jezdit nevyplatí - darovat to lze jen v asi 5 porodnicích v ČR. Teda takhle to bylo loni...

maximka33
14. črc 2013

@saaralota díky za odpověď, tak já to ještě prověřím, jestli se to nezměnilo, a jestli ne, tak se na vykašlu.

maximka33
17. črc 2013

holky, ještě dotaz, je na nadstandardu aroma lampa na svíčky? a když budu na normálním pokoji, budu platit něco víc než 100 kč za den?

puckal
17. črc 2013

@maximka33 já jsem jí tam neměla..... a pokud budeš na normoš pokoji tak nic víc kromě poplatku neplatíš 😉

maximka33
21. črc 2013

holky, nechal si někdo odebrat pupečníkovou krev? buď pro sebe nebo darování? nevím, jestli to tam jde. já pro sebe nechci. u toho asi nejde dotepat pupečník ne?

hanulka510
28. črc 2013

@maximka33 tak čerstvé info ze soboty 27.7.13 - pupečníkovou krev lze odebrat, ale pouze pro osobní potřebu... mají tam kontakt na firmu a sotjí to cca 25 000,-, dárcovsky již nelze

maximka33
28. črc 2013

@hanulka510 díky, tak to ne, necháme tedy dotepat pupečník.. a co ty jsi tam dělala v sobotu, nějaké problémy nebo jen návštěva?

hanulka510
28. črc 2013

Tak mám souhrnné info od porodní asistentky z prohlídky...
-.registrace se doporučuje 36.týden osobně v poradně, kdy se sepíše dokumentace...bez registrace už moc rádi maminky nevidí, protože jich tam chodí rodit hodně nejen ze spádové oblasti
- doprovod ideálně do dvou osob s cenou 700,-/os (300 za školení, 400 za jednorázové oblečení...nebo naopak)
- u porodu je ideálně porodní asistentka, doktor je přítomen na začátku, pak na závěrečnou fázi, asi potom tam pak bývá pediatr a další?
- aromaterapie není problém, ale nemají erární aromalampičku, naopak CD přehrávač je snad na každém porodním sále (sami mají k dispozici jen relaxační hudbu, tak CD vlastní?)
- pokud vše probíhá v pořádku nepodává se automaticky oxytocin ani nedělají dirupci vaků, nástřih hráze také spíše ne, klyzma je také volitelné s poučením pro a proti
- při akutním císařském řezu není problém podpora bondingu na otce, ovšem přisátí zřejmě až později kvůli narkóze (ale to si teď nejsem úplně jistá)
- nemají problém s dotepáním pupečníku
- monitoring v první době probíhá cca po 2h, neleží se, naopak doporučujíi během něj sedět třeba na míči, celkově doporučují pohyb, aby mimi přirozeně gravitací sestupovalo do porodních cest
- za standartní pokoj se platí pouze regulační poplatek, nadstandart 950/den v případě ubytování blízké osoby na nadstandartu s vámi plus ještě 500kč
- celkově se platí na konci pobytu v hotovosti!
- přirozený porod koncem pánevním případ od případu, záleží na velikosti miminka (max 3,5kg), zda je máma prvorodička(spíše to zvládne NEprvorodička, protože porod musí být rychlý) a pro porod je nutná bezpodmínečná spolupráce

Tak to tak vše,na co jsem si tam vzpomněla a ptala se.....ale mám pocit,že jsem se ptala snad nejvíc 😀
Výsledek bude stejně individuální, protože u každé to bude probíhat jinak a natrefí na různé lidi...PA, co nás provázela (Stará?) mi připadala fajn se spoustou zkušeností a zároveń ke všemu měla zdravý přístup, že pokud je vše v pořádku, přirozený porod je nejlepší...

hanulka510
28. črc 2013

@maximka33 v sobotu jen prohlídka...více méně jsem byla na základě infa rozhodlá pro mělník, ale stejně jsem si to tam chtěla prohlídnout...viz předchozí "kratší" 😀 zpráva

saaralota
29. črc 2013

@hanulka510 Přidám jeden svůj osobní dojem z porodnice (rodila jsem loni). Na předporodním kurzu i na prohlídce vypadají velmi vstřícní všemu "přirozenému", vlastně není potřeba porodní plán, protože vše, co by si rodička mohla přát dělají automaticky... Nepřišlo mi, že by to v realitě bylo úplně tak. Jsou velmi ochotní, ale přijde mi, že automaticky dělají to, co mají ve zvyku a pokud to nechceš, tak to nevynucují...ale nepřišlo mi, že by aktivně nabízeli nějaké alternativy. Třeba klistýr - prostě mi řekli, že uděláme přípravu (klistýr, holení), žádný dotaz, jestli to chci, nebo vysvětlování, k čemu to je...kdybych se bránila, asi by mi to nenutili (nevím, nezkoušela jsem to, bylo mi to fuk), ale prostě s tím přišli, jakože je to normální a na nic se neptali. To samé nástřih. Nijak jsem to s nima dopředu neřešila a oni se taky nijak nezajímali, jestli bych ho chtěla, nechtěla...prostě mě během porodu nastřihli a bylo... Tím nechci říct, že to nebylo nutné, to nevím. Spíš jen, že z těch kurzů a tak mi přišlo, že vše diskutují, řeší s rodičkou a v podstatě jsou nakloněni všemu "alternativnímu". Ale v reálu se to moc neřeší, pokud ty to sama aktivně neřešíš. Takže jestli máš nějaké konkrétní představy o porodu, klidně bych si je sepsala a u příjmu to s nimi pak probrala a průběžně se ujišťovala, že to berou na vědomí. Toť můj dojem. Ale nechci, aby to vyznělo nějak negativně. Byla jsem tam moc spokojená.

maximka33
29. črc 2013

@saaralota díky za tvou zkušenosti. jsem zvědavá, jestli se to trochu změnilo. od června totiž mají titul baby friendly porodnice, tak uvidíme, na kolik se to přeneslo i na porody. nejvíc se to týká podpory kojení.

saaralota
29. črc 2013

@maximka33 Oni jsou opravdu vstřícní, ochotní, od lékařů až po uklízečky (doslova)...jen mi přijde, že prostě nezapřou ten klasický doktorský přístup - hlavně se snaží, aby bylo z medicínského hlediska vše v pořádku a to ostatní berou jako takový bonus, který pro rodičku tedy udělají....ale jsou to pro ně spíš malichernosti, taková móda, co zase brzy přejde... Což mě trochu překvapilo, protože na tom předporodním kurzu to vypadalo, že jsou opravdu sami od sebe, z přesvědčení velmi naklonění všemu, co obvykle bývá v porodních plánech. Jinak podporu kojení ze strany porodnice mohu potvrdit. Opravdu se snaží všemožně pomoci, je k dispozici laktační poradkyně (zdarma i dále po opuštění porodnice)... Celkově mělnickou porodnici doporučuji všemi deseti 🙂.

maximka33
29. črc 2013

@hanulka510 nebyla ta sestra, co vás provázela, Festová? ona je teda PA, taková starší, s kratšími vlasy a moc sympatická. je to i laktační poradkyně. jinak 2x v měsíci tam pořádají zdarma kurzy kojení, pokud nechodíš na předporodní kurz, tak doporučuji. já si to radši zopakovala 🙂

hanulka510
29. črc 2013

@saaralota díky za info...já právě nepočítám s tím, že budou dělat vše automaticky a snad i popostrkovat do komplet přirozeného porodu...jen mám právě to ujištění, že jim to nedělá vůbec problém (věřím, že ve spoustě nemocnic ano), pokud je tedy vše v pořádku...takže porodní plán je jasný a v něm uvedeny všemožné varianty plus dula, která na dodržování bude dohlížet, kdybych nebyla úplně plně schopná komunikace si to vydupat 😎

hanulka510
29. črc 2013

@maximka33 hele i to je možné, já moc pamatováka na jména a lidi nemám...tak 160cm spíše světlejší vlasy lehce pod uši, něco přes padesát? ....kurz kojení zní vtipně a pro miminka v bříšku zase podvědomí připravuje kurz dojení 😀 neee promiń, už mi dneska z toho horka šibe 😀
jinak jsem zvědavá na tvé zkušenosti, koukám, že to máš za chvilku, tak ať to dopadne dle tvých představ ku plnému zdraví obou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru