Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

cacenka_d
17. zář 2013

@marececececka ja fakt sedela mela tu zadni operu do polosedu a mezi kontrakcema se oprela a odpocinula si pak znova takze pohoda sestry fakt bomba pomahali doktorka mila a hodna opravdu s nima jde domluvit rozumne

marececececka
17. zář 2013

@cacenka_d super.... hned se cejtím líp a o něco mít se bojím 🙂

belhana
18. zář 2013

Ahoj taky se chystám rodit v Mělníce.... byla jsem tam před měsícem na operaci a byla jsem se službama spokojená až na jednu sestru, ale taková se najde všude....
Ale ohledně doktorů, tak to musím říct, že jsem příjemnější a ochotnější doktory dlouho neviděla...Termín mám 29.11. tak snad to bude vše ok...

gufina
20. zář 2013

Ahoj, sice má ještě čas ale přemýšlím o registraci v Mělnické porodnici. Moje gynekoložka yžaduje, abych od 14tt měla registraci v porodnici. Mám to tam sice z Čestlic daleko ale v Praze rodit nechci. Nikdo z mého okolí nemá s Prahou dobré zkušenosti a hlavně to tam frčí jak ve fabrice u pásu ☹ Tak pište, ať mám představu co mě tam čeká 🙂 Děkuji 😀 😀

katerty
21. zář 2013

@gufina ahoj, myslím, že děláš správnou věc, já už jeden porod ve velkovýrobně v Praze mám za sebou a rozhodla jsem se, že jeden takový zážitek mi stačí 🙂 Na Mělník zatím slyším chválu ze všech stran, tak snad mě nezklame. Rodit budu v lednu.

gufina
22. zář 2013

@katerty Děkuju za podporu v mém rozhodnutí 😉 Budu ti v lednu držet palce, ať to dobře dopadne 🙂 🙂 doufám, že pak napíšeš jak to tam bylo...

k.savoy
23. zář 2013

@gufina Akorat v Melnice delaji registraci az ve 36tt. Ja se pro jistotu registrovala v Motole, ale rozhodla jsem se pro Mělník, kde jsem se registrovala právě ve 36.tt, ale třeba do průkazky mi nic nenapsali... tak třeba bude tvojí gyn stačit říct, že budeš prostě rodit tam. ;)

maximka33
23. zář 2013

@gufina dobře ses rozhodla. já byla maximálně spokojená (jen mi nevyšel porod, ale císař, ale to je prostě příroda). škoda že nebyl volný nadstandard 🙂 to se bohužel nedá rezervovat předem. ale jinak fakt super. Rodila jsem i v Neratovicích a taky spokojenost.

lenni777
26. zář 2013

Ahoj, pročítám si tady vaši diskuzi, taky plánuju rodit na Mělníku. Chci se zeptat, jestli jste náhodou některá neměla zaplacenou porodní asistentku Lenku Cimlerovou. Rozhodně chci rodit se svou PA a přišlo mi ako výhoda, pokud tam tahle PA taky normálně pracuje a zná prostředí. Na druhou stranu nevím, jak moc bude tzv. stát na mé straně a bojovat za můj porodní plán, anebo jak moc bude povolná k domácím doktorům a jejich rutině... partnera u porodu nechci, já radši ženskou a zkušenou podporu 🙂
Co myslíte, nebylo by lepší si nakonec sebou vzít jinou, nezávislou PA, co s danou porodnicí nemá žádný zaměstanecký vztah? děkuji za jakýkoli názor.

saaralota
26. zář 2013

@lenni777 Ahoj, chvíli jsem uvažovala, že bych měla "svojí" asistentku (ať už z porodnice nebo odjinud), ale pak jsem chodila na předporodní kurzy porodnice, nějak jsem se uklidnila a vykašlala se na to a vůbec nelituju, všechno bylo v pohodě. Jinak si myslím, že paní Cimlerová je výborná, nebála bych se toho , že je "domácí". Naopak si myslím, že na "cizí" PA by možná místní koukali trochu skrz prsty - tedy nedali by to najevo...ale přece jen jim tam tahat cizí element, který jim nedej bože něco radí 🙂. Je to s trochou nadsázky samozřejmě... je to na tobě, možné jsou různé varianty, rodí se i s dulou atd. V zásadě jsou opravdu milí a vstřícní, takže není třeba se bát přizpůsobit si to podle svého.

lenni777
27. zář 2013

@saaralota děkuji za odpověď. To je fakt, taky jsem na to myslela, jestli je tam cizí element nebude popuzovat 🙂 No pokud je to tak, že se tam opravdu snaží dodržovat porodní plány atd., a nejsou to jen plané řeči, tak snad nebude problém. Jde mi fakt o to, mít co nejvíc klid a vyhnout se zásahům v co největší míře.
Každopádne někoho na podporu tam potřebuju, obdivuju ženy, které rodí samy...

saaralota
27. zář 2013

@lenni777 už jsme to tu psaly o pár stránek dál - porodní plány dodržují, ale nejsou sami od sebe bůhví jak "alternativní", dodržují to stylem "no když to teda tak chcete..." ale mají na to spíš svůj názor 🙂. Chci tím jen říct, že mají své zaběhnuté postupy, které normálně aplikují, ale když to chceš jinak, udělají to dle tvého přání (pokud to neohrožuje zdraví...).

Jinak já jsem měla u porodu manžela a celkem tam chudák neměl nic moc na práci 🙂. Nenechala jsem ho ani mluvit, rušilo mě to... v zásadě jsem ho nepotřebovala, ale byla jsem ráda, že tam se mnou někdo byl, kdyby se něco dělo - třeba kdybych omdlela..., tak aby zavolal sestru. Většinu času jsme tam byli sami.

lenni777
27. zář 2013

@saaralota Tak to ze mně budou mít radost, já bych totiž teď nejradši co nejvíc "alternativně", což je blbé slovo, protože pro mě to spíš znamená přirozeně - hlavně me nechte na pokoji a nic do mě necpěte, nechte mě rodit v takový poloze jako já zrovna chci, nechte dotepat pupečník, miminko nemýt a hned šup šup na mě a podobně 🙂 Takhle si já představuju normální porod.
Klasický (ale ne normální) porod už mám za sebou (bulovka), to jsem se odvážila akorát odmítnout nástřih a přítomnost mediků. (Nástřih nebyl, medici ano - bylo jich tam prosím asi 8, sice se mi to nelíbilo ale nebyla jsem schopna u tlačení protestovat...).
Já teda pořád váhám nad manželem, ale je větší nervák než já, asi by mi nebyl moc velkou oporou :(

marececececka
27. zář 2013

@lenni777 já tam jdu příští středu na registraci a nesu sebou porodní plán zároveň jdem i na prohlídku porodnice, kde ten plán chci se sestrou probrat.... chci rodit taky v poloze kterou si sama zvolím jako "pohodlnou" a ne jak mi někdo řekne!

lenni777
27. zář 2013

@marececececka Možná nás tam bude takových víc 🙂 Já ještě porodní plán sepsaný pohromadě nemám, ale zato mám hafo otázek. Když oni i na Bulovce mi tehdy při prohlídce říkali, jak jsou ohromně vstřícní a jak maminky podporují atd...že jsem se tam i těšila (ničím netknutá prvorodička, ani jsem nevěděla co se jich ptát, říkala jsem si, oni vědí nejlíp jak já mám rodit, che che) Teď budu bombardovat dotazama a k porodu dotáhnu vlastní PA, holt důvěru v rutinu zdravotníků už nemám.
Ono pozitivní myšlení je určitě moc důležité, ale stejně důležité je vědět co chci a trvat na tom...třeba i s pomocí vlastní PA nebo duly.
Co mě utěšuje, že tohle je jedna z mála porodnic kolem Prahy, odkud je tolik příznivých ohlasů od přirozeně rodících matek.
Třeba se tam ve středu potkáme 🙂

marececececka
27. zář 2013

@lenni777 mám TP 5.11. ....no kamarádky mi to tam hodně chválili ale všecky rodili klasicky v "leže" s nástřihem.... to já nechci a rozhodně si natom budu trvat pokud ovšem nebudou komplikace ..... když ptáčka lapají pěkně mu zpívají 😀

rebelie
27. zář 2013

@lenni777 @marececececka Holky, nemám moc dočteno, jen pár posledních příspěvků, ale připravte se na to, že zejména mladé doktorky do průběhu porodu zasahují docela rády... nemají moc trpělivosti na to, aby tomu ponechaly volný průběh... podle mě se v Mělníce dá porodit přirozeně, ale připravila bych se na to, že jim budete muset pořád připomínat, že si opravdu žádné zásahy nepřejete... A vlastní PA, nebo aspoň dulu, ev. poučeného (!) manžela doporučuju.

lenni777
28. zář 2013

@rebelie Já si asi na sebe vezmu tričko s nápisem "Nechat na pokoji jinak kousnu!" 🙂

marececececka
28. zář 2013

@rebelie tojá se nedám.... a sem právě připravená se tam i pohádat.... prostě porod je podle mě hrozně intimní věc a nechci aby mio někdo řikal jak to bude, takže se maji nač těšit 😀

zelvik
28. zář 2013

@marececececka Ahoj, já rodila na Mělníku v červnu a co se týče poloh - PA jich se mnou vystřídala asi 5, včetně podřepu a polostoje, to bylo super, prostě tomu napomáhala aktivně, rozhodně mě nenechala rodit někde vleže a "do kopce" jak já říkám. A to jsem si o ty aktivity ani nestihla říct🙂 štelovala mě tam sama od sebe. Fakt jsem byla spokojená. Takže přeju pohodový porod bez komplikací, ať si ho můžeš taky tak užít!!

zelvik
28. zář 2013

@lenni777 Ahoj, přečti si můj příspěvek výše - PA, o které jsem psala, byla právě paní Cimlerová 🙂 Nemůžu ji vynachválit!!! A to jsem nevěděla, že je z nich nejlepší, prostě měla ten den službu. Kdybych rodila podruhé, už bych si ji zarezervovala předem🙂Věřím, že i ostatní jsou ale podobného ražení.

maximka33
28. zář 2013

@lenni777 Dobrá volba, Cimlerová je navíc i laktační poradkyně a výborná 🙂)

rebelie
29. zář 2013

@marececececka Průser je, že během porodu potřebuješ být naladěná na sebe sama, ponořená do porodního procesu a jakékoliv hádání se Tě z něj vytrhuje... potřebuješ se cítit bezpečně a věnovat se jen a jen sama sobě a rodícímu se miminku... proto doporučuju tu PA, dulu, nebo dobře poučeného manžela/partnera, kterému předem vysvětlíš, proč je to všechno tak důležité...

lenni777
29. zář 2013

@zelvik děkuji, budu doufat, že to vyjde 🙂

marececececka
2. říj 2013

@lenni777 tak dnes jsem byla na prohlídce porodnice a dost se mi ulevilo..... prováděla nás PA Cimlerová, která byla úžasná všecko krásně vysvětlila a ukázala nám co všecko se dá s porodním lůžcem dělat takže porod v "leže" fakt nehrozí 🙂 můžu rodit v leže nebo kleče a oni si mě natom lůžku zvednou takže Mudr. na mě dobře uvidí 😀 a já budu rodit v poloze která mi vyhovuje..... takže jsem se hned zaregistrovala a jsem spokojená a máím pocit úlevy, že to bude vše OK 😅

lenni777
2. říj 2013

@marececececka Ahoj, já tam byla nakonec taky 🙂 Ta jediná, co nepřišla v páru :D Musím říct, že vnější vzhled budovy a celého areálu mě trochu podlomil kolena, ale když jsem uviděla porodnické oddělení zevnitř, tak se mi moc ulevilo. Je to tam zařízeno velmi příjemně, až bych řekla útulně, oproti těm větším porodnicím. Porodní boxy jsou super a zatím i přístup jak k rodičkám, tak k miminkům mi připadal super. Tak uvidíme jak to dopadne v reálu v akci 🙂 Držím ti palce.

lenni777
2. říj 2013

Ještě jsem chtěla napsat, i pro ostatní uchazečky o přirozený porod na Mělníku, že bohužel nechtějí nechat dotepat pupečník, anebo alespoň nestříhat hned. Jakoby počkat alespoň 5-10 minut byl takový problém. Nevadí, zkusím příště zajít rovnou za p.primářkou, a možná ji přesvědčím, aby mi to poprvé v historii porodnice umožnili. Protože jinak mi je tahle porodnice velice sympatická.

mooncaa
2. říj 2013

@lenni777 Já se jdu registrovat ve středu za týden. K tomu pupečníku jsem četla, že když se nechá dotepat nebo se stříhá později, tak je pak velké riziko novorozenecké žloutenky, nebo je horší průběh. Mé děti mívají žloutenku hodně blbou, hlavně s dalším dítkem je to horší a horší. Ale na druhou stranu kdyby si zjistili riziko žloutenky a tam kde není, tak nechali dotepat. My máme s manželem nekompatibilní krevní skupinu a děti jí mají po něm.

marececececka
3. říj 2013

@lenni777 já byla ta vedle tebe 😀 hnědý triko velký tělo a malej manžel 😀.... manžel když viděl tu budovu tak taky koukal, proto jsme šli na prohlídku 🙂 hodně mě tam potěšili s tím polohovatelným lůžkem a možností změny polohy... a kdy máš termín? třeba se tam ještě potkáme 😀

lenni777
3. říj 2013

@mooncaa Monco, mně se zdálo, že prohlídlu dělají jen 1.středu v měsíci a pak nějaký soboty, každou druhou. Pro jistotu si to ověř. S tou žloutenkou, to je fakt, taky jsem to četla, ale můj první měl jen velmi malou, tak snad to bude tak i napodruhé. Pozitiva dotepání za mne tedy převyšují toto negativum. Ovšem vy pokud máte nekompatibilní Rh, to bych asi taky radši moc dlouho nenechávala..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru