Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

sambuca
24. kvě 2013

ještě mě napadlo, byla si schopná se o prcka hned postarat sama, nebo Ti jí např na noc sestry braly k sobě? A co kojení, zvládáte? Děkuju že tak trpělivě odpovídáš 😵

maylis
24. kvě 2013

@sambuca Ta cévka byla pro mě osobně nejhorší, bolest šílená jak při zavádění, tak po vyndání to dost pálilo - vyndávali mi ji ve sprše, na tý Jipce je ještě ke všemu vanička ve sprše dost vysoko, takže člověk musí udělat dost velkej krok nahoru, aby se tam dostal - pomáhaly mi dvě sestry - a voda naopak - je potřeba jizvu omýt a pak ji i masírovat sprchou, já s jizvou neměla naštěstí problémy, všem doktorům se moc líbila, mě už tolik ne 🙂

maylis
24. kvě 2013

@sambuca Na jipku mi ji vozili, tam jsme se pokoušeli kojit, jen tak cvičně, ale bylo to fajn, třeba mi jen usla na břiše a nechali nás tak hoďku třeba, potom nahoře na šestinedělí už jsem ji měla u sebe, zvedání miminka teda bylo náročný, ale dalo se to, sestřičky nabízeli, že si ji vezmou na noc, ale já už ji nechtěa šidit a zvládla jsem to, je fakt, že sestřičky mi hodně pomáhaly, když třebalouho brečela, byly fakt úžasný

puckal
24. kvě 2013

@sambuca nemám s čím porovnávat, ale co jsem slyšela, tak jsem měla obavy a byly zbytečné 😉 Už večer jsem nohy rozhýbávala, a ráno to šlo, sice je to prvních pár minut nepříjemné ale šlo to 😉 Jo jo, jsou dost často plné, uvidíš, snad se na tebe štěstí usměje, já nastupovala v pondělí, a to po víkendu pouští domů tak byl volný 🙂 Jen jsem celou dobu až do odchodu domů měla kanylu, což bylo dost nepříjemné a blbě se mi s ní manipulovalo i s malým, ale měla jsem ATB co 4 hodky do žíly. Jen co mě překvaplo, že když nás pustily, ráno při vizitě mezi 7-8h, tak než připravily všechny zprávy, byla 13 hodina a už jídlo jsme nedostaly 😅 Jedna paní si tam i ztěžovala, že je z prahy a než dojedou domů........nic nezmohla.......jinak já měla císaře v úterý ráno, středa ráno nahoru na pokoj a v sobotu domů 😵

berev
24. kvě 2013

@maylis Ahoj, gratuluju k Johance 🙂 krásný jméno 🙂 Já se nakonec rozhodla rodit ve Slaným tak doufám že jsem se rozhodla dobře 🙂 V Mělníce ve středu porodila kamarádka taky císařem, 3dny jí ho vyvolávali nakonec šla stejně pod kudlu...co vím tak měla celkovou anestezii a ještě dneska je jí z toho špatně, a po kapačce jí hrozně otekla ruka...
Ještě můj dotaz k tobě....proč se nemá píchat voda???

maylis
24. kvě 2013

@sambuca jo a kojení - snažily se mě maximálně rozkojit, laktace přišla až po první noci na normálním pokoji, ale musím dokrmovat, mám asi po mámě málo mlíka

maylis
24. kvě 2013

@berev díky za gratulaci 🙂 já myslím, že Slaný furt lepší než Kladno 🙂 se mnou na pokoji byla holka z Brandýsku, taky nechtěla do Kladna, i když to měla blíž .... voda se píchnout samozřejmě někdy může, ale ne, když jsi otevřená jen na tři prsty, urychlí to postup dítěte natolik, že může propadnout do porodních cest špatně natočené a pak ho zachrání jedině císař, je to zbytečné urychlování porodu, které navíc kolikrát nepomůže ani tobě (větší bolest) ani miminku (nejde dolů svým vlastním tempem a zašprajcuje se) a když je problém jako u mě - 2x šňůra kolem krku, tak se navíc přiškrtí

berev
24. kvě 2013

@maylis aha díky za odpověď, a jak by takový porodní plán měl vypadat??? Mě je vcelku jedno co se mnou budou dělat, věřím tomu že doktoři ví co dělají a nezbývá mi než se na ně spolehnout... 🙂 Co bych ale nechtěla je preventivní nástřih a pak aby mi mimčo krmili umělým mlíkem pokud to nebude nezbytně nutný...no a i jsem četla že dudlíky kazí techniku kojení...

sambuca
24. kvě 2013

holky super, jste zlaté.. jen pořád bojuju sama se sebou a nemůžu se rozhodnout pro tu narkózu, jakou teda zvolit! Ještě to proberu s primářkou a uvidím..

maylis
24. kvě 2013

@berev Porodní plán je dobrý mít i třeba kvůli tomu nástřihu a péči o mimčo - možná budeš na tom tak, že už si o to, co chceš a nechceš nebudeš schopná říct - hodně informací najdeš třeba tady http://www.porodniplan.cz/, já teda po svejch zkušenostech s doktorama můžu říct, že dost často nevědí, co dělaj, myslím si, že třeba mě chtěli urychlit porod, protože bylo plno a chtěli co nejrychleji mít volný porodní sál, asi proto mi primářka nebyla schopná vysvětlit, proč je nutný tu plodovou vodu v časné fázi porodu uměle protrhnout. Podle mě - čím víc informací budeš mít, tím míň budeš po porodu naštvaná, co s tebou všechno dělali a že se ti to nelíbilo. Ale je to na tobě 🙂

maylis
24. kvě 2013

@sambuca narkóza je větší riziko a zátěž - jestli budeš mít u císaře anestezioložku jako já, nemáš se čeho bát 🙂, byla mladá, ale šikovná a profík, bohužel nevím jméno

mooncaa
24. kvě 2013

@maylis Zmiňuješ tu nástřih, proč je špatný? Nebo je špatný, jen když někdo stříhá automaticky všechny. Ale pokud je vidět, že bude potřeba ho udělat, tak je dobré ho udělat? Já ho zatím měla vždy, ale vždy stříhali až na poslední chvíli. Kamarádka ho neměla a pak byla strašně ošklivě natržená až ke konečníku a děsně blbě se jí to hojilo.
Já poprvé měla dítko před 4 kg s děsně velkou hlavou a i syn měl po porodu obličej samou modřinu, tam myslím, že nástřih byl na místě, i když myslím, že možná jsem se i přes to trochu víc natrhla, každopádně se to déle hojilo než pak. A i tam kde jsem rodila jindy, tak jsem měla holky na pokoji bez nástřihu. Naposledy jsem to diskutovala a říkal mi Dr., že po 2 nástřizích je dobré ho udělat, že ta kůže není moc pružná a to riziko natržení je mnohem větší. Ale nevím jestli nekecal. Prostě mám o tom málo načteno.

maylis
24. kvě 2013

@mooncaa Neříkám, že nástřih jako takový je komplet špatný, špatné je to, že se u nás většinou provádí rutinně a nikdo se tě neptá, jestli ho chceš nebo ne. A dost často ti ho provedou i když nechceš. Já s ním zkušenost nemám a porod jsem měla císařem, takže nemůžu sama za sebe sloužit. Ale protože jsem se mu chtěla vyhnout, cvičila jsem od 36. týdne s balónkem Epi-no (zdravotnická pomůcka usnadňující porod) a když si přečteš tady na Koníku zkušenosti těch, které cvičily, tak i čtyřkilové dítě díky této pomůcce porodila prvorodička bez nástřihu a bez natržení. Doktoři z toho byli paf. Tohle je třeba cesta jak se mu vyhnout. Na předporodním kurzu nám PA uváděla příklad - když budete mít i jen trošku natrženou látku a budete jí napínat, tak se roztrhne ještě víc, ale když látka natržená nebude, tak je velká šance, že se při napnutí neroztrhne vůbec - takhle nějak to teoreticky vidím já, když je nástřih, tak se v tom místě můžeš roztrhnout ještě víc, přitom by ses třeba neroztrhla vůbec. Navíc nástřih se provádí přes několik vrstev i sval a přitom natržení bývá dost často jen v jedné vrstvě, ale bývá nepravidelné, takže se doktorům hůř šije. Je to samozřejmě individuální, lékaři ale rádi straší těmi nejhoršími případy - úniyk moči i stolica po porodu atd., přitom to bývá vyjímečné. A abych byla úplná - podle názoru světové zdravotnické organizace WHO: "Neexistují žádné spolehlivé důkazy o tom, že nástřih má příznivé účinky, existují však jasné důkazy o tom, že může způsobit škodu." To jsem se ale z Mělníka dostala daleko 🙂

maylis
24. kvě 2013

@mooncaa A ještě dodatek - natržení vzniká často také kvůli tomu, že lékaři porody urychlují, jak jde dítě rychle, nestihne se tělo pořádně připravit a taky proto, že si nemůžeš vybrat polohu, ve které chceš rodit, vleže na zádech s nohama nahoře a proti gravitaci - to je snad i proti přírodě 🙂 Ale doktoři do tebe dobře viděj a nemusejí se ohýbat. 😎

mooncaa
24. kvě 2013

@maylis Díky za vysvětlení, je to logické s tím natržením a to Epino pohledám. S tím urychlováním máš pravdu, první 2 porody byly urychlované (jeden i vyvolávaný) a měla jsem velká vnitřní zranění, potrhání, vyhřeznutí dělohy a poslední porod jsem se bála jet do porodnice, tak jsem si to užila doma, byl nejdelší (36 hodin), ale ve výsledku to bylo asi to nejlepší, do porodnice jsem přijela opravdu jen porodit. Mám pocit, že mám z porodnice psychický blok, u druhého porodu se mi po příjezdu do porodnice zastavily kontrakce, které už byly po 2 minutách.

maylis
24. kvě 2013

@mooncaa To je mi tě líto, takový problémy, to já bych asi zůstala u jednoho dítěte ... Jinak blok z nemocnice chápu, já právě ležela nejdřív po revizi na Kladně a po týhle zkušenosti (děsný) jsem si vyhledala k porodu všechny možný informace, aby na mě nedělali pokusy. A vyplatilo se mi to, i když informované rodičky zdravotníci nemají rádi, já jsem si uhájila, co se dalo a ani jsem se nemusela hádat. Prostě trvat na svým, ale musíš vědět co chceš a jaký jsou možnosti. A taky jsem měla oporu - dulu u porodu, ta byla k nezaplacení.

maylis
24. kvě 2013

@mooncaa tady je kdyžtak odkaz na diskusi o Epi-no https://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tehotenstvi...

zelvik
24. kvě 2013

Ahoj všem, a že vám sem lezu - ale taky mě co nevidět čeká porod na Mělníku. A dost mě děsí, že jsou opět plní až po střechu. 😠 Už jsem tu byla v poradně a ještě mě vyplašili, že mám míň plodové vody a malá odpovídá podle jejich UZ měření tak o 3 týdny zpátky (jsem 37.týden-konec), ale nijak to neřešili - monitor i průtoky jsou OK. Takže nevím, co můžu čekat.
Naivka jsem si myslela, jak si neužiju nadstandard a zatím to vypadá, že budu ráda, když nebudu ležet třeba na ušním 😉
Moje noční můra je právě omotané dítě pupečníkem. Pak mám pozitivního streptokoka a ještě negativní Rh faktor. Navíc jsme po dvou laparoskopiích, takže srůsty, přešívané vazy dělohy...No mám z toho všeho strach a jestli tam mají fofry a něco jim unikne....
Je něco, na co bych se měla extra připravit?
Moc díky

mooncaa
26. kvě 2013

@maylis Dík za odkaz na to Epino.
S tím mým blokem to ani nebude tím, že bych měla strach, co se mnou budou dělat, ale prostě jen z toho, že nejsem doma ve svém. Takže jak se znám, tak pojedu nejspíš zase na poslední chvíli.

maylis
27. kvě 2013

@zelvik Ahoj Zelviku, neboj se dopředu, stejně všechno bude jinak, než jak si představuješ, zbytečně se jen stresuješ, věř sobě i miminku, že to zvládnete 😉 A nepřivolávej si komplikace - u mě taky všechno dopadlo jinak - neplánovaná sekce, ale postarali se o mě dobře, takže bych se fakt nebála. A co se týče tý plnosti - já bych to neviděla tak tragicky - já jsem byla na normálním pokoji 4 dny sama, takže i po návalu při porodu (bylo novoluní), to pak opadlo. Připravila bych si porodní plán, aby minimálně věděli, že se tě mají dopředu zeptat, než s tebou něco provedou. Držím palce!

maylis
27. kvě 2013

@mooncaa to je podle mě nejlepší strategie - jet na oslední chvíli - jak říká moje PA - žena by měla jet do porodnice, až když se doma přestane cítit bezpečně ...

zelvik
27. kvě 2013

@maylis AHoj, plán mám, zatím se na to nikdo neptal, jestli něco takového mám, ale to asi v poradně nemá smysl, že? Ten vytasím až u příjmu 😉 .
Moc děkuju za info a podporu!!!!

favofrenki
29. kvě 2013

Holky kdo byl na prohlídce porodnice kde se na prohlídku čeká? A jak dlouho asi prohlídka trvá? Díky

rnika
30. kvě 2013

@zelvik Ahoj - můžu pak poprosit o dojmy z nemocnice ..... 😉 zvažuju Mělník - tak se mi bude hodit čerstvá zkušenost . jinak přeji hodně štěstí 🙂 a co nejklidnější porod...

zelvik
30. kvě 2013

@rnika AHoj, určitě to sem pak písnu. A děkuju za podporu.

maximka33
30. kvě 2013

@zelvik plán jsem dávala fakt až před porodem - císařem. a jak to u tebe vypadá, chystá se to?
@favofrenki možná mají nějaké pevné termíny na prohlídku, ale já si tam zavolala, že během poledne nemůžu, nemám vycházky, tak mi vyšli vstříc a nabídli jiný termín a byla jsem tam jediná "pacoška". Domluvily jsme se pár dní předem, zrovna se nerodilo, tak jsem viděla všechny porodní sály (jsou krásné, po rekonstrukci). trvá to přes půl hodiny, záleží, kolik máš taky dotazů.

maylis
30. kvě 2013

@favofrenki Na prohlídku jsme čekali ve 3. patře, přímo v porodnici u výtahů. Nejdřív jsme šli do místnosti pro návštěvy, kde nás PA Cimlerová (moc sympatická) poinformovala jak to u nich chodí a pak byla krátká prohlídka sálů a pokojů. Celé to trvalo asi hodinu.

maylis
30. kvě 2013

@zelvik Mě se na porodní plán nikdo neptal ani na příjmu, tam jsem jim ho vnutila a pak ho přítel běžel ještě ofotit, aby byl i pro pediatra. A když jsem přišla na porodní sál a slyšela jsem : "tadyta paní jde na dirupci", tak jse se ozvala, jestli můj porodní plán četli, že v něm dirupci odmítám (navíc k ní nebyl důvod, byla jsem otevřená jen na tři prsty) - takže asi tak - nespoléhat na to, že se jím budou extra zabývat, ale když se člověk ozve, tak pak se mě na všechno ptali - "klystýr můžeme?" atd. Nevím, proč ho se mnou neprobrali předem, nebyl žádný spěch, i když porodnice byla teda plná, ale tohle mě v Mělníku zklamalo.

maximka33
30. kvě 2013

@maylis jj taky bych nečekala, že si porodní plán někdo vyžádá 🙂))

zelvik
30. kvě 2013

@maximka33 No zatím se nechystá nic, podle poslední kontroly v pondělí je čípek zavřený a zbytek hrdla pro dva prsty.Ale už cca třetí den mám asi poslíky, protože se mi břicho dost často stahuje.

@maylis Aha, no tak to abych ho měla ve 4 kopiích a každému koho potkám, s ním mávala před nosem, co?Hlavně jeden bude mít u sebe manžel, kdybych já nebyla při smyslech, aby to podle toho vydržkoval on 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru