Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

saaralota
31. kvě 2013

@maylis @maximka33 s tím porodním plánem... na mě to dělá dojem, že ho respektují (protože co jim taky zbývá...když chtějí vyhovět pacientkám...), ale spíš jim to osobně přijde jako zbytečný výmysl a nijak zvlášť po něm dopředu nepátrají. Spíš čekají, kdo se ozve. Takže postupují, jak mají ve zvyku a teprve když narazí na nesouhlas, tak se podle toho chovají. Teda takový je aspoň můj dojem. Nám i na předporodním kurzu říkali, že plán mít klidně můžem, ale že stejně to, co tam obvykle je oni dělají i tak a když jde do tuhého, tak se nemůžou kolikrát držet ani plánu (ze zdravotních důvodů). Jakože třeba si tam někdo napíše, že nechce nástřih preventivně, že jen když to jinak nepůjde...no, ale že oni ho samozřejmě preventivně nedělají, jen když je to nutné...atd... takže tak 🙂.

mvkoty
31. kvě 2013

Ahoj jdu se optat na zkušenosti s Mělnickou porodnicí....přemýšlím jestli rodit tam nebo jinde. Budu rodit opět císařem plánovaným. A tak bych ráda nějakou recenzi. Psala jsem si s primářkou porodnice a podle všeho je to super porodnice, ale přeci jen bych ráda nějakou zkušenost od rodiček.

zelvik
4. čer 2013

@maylis @maximka33 Ahoj, tak po včerejší kontrole - plodovka zase ubyla a zítra nastupuju na příjem a na vyvolání porodu ☹ Z vyvolání radost nemám, malá se ven nechystá, jsem zavřená, tak to asi nebude o co stát. Ale aspoň že se něco bude dít a nenechají to jen tak. Někde jsem slyšela, že snad tady dlouho neotálejí, když je nějaký problém a radši přistoupí k sekci - nevíte o tom někdo něco? Byla bych za to ráda, než něco protahovat a podcenit.

maylis
4. čer 2013

@mvkoty o pár stránek zpátky jsem svoji zkušenost popsala ...

mvkoty
4. čer 2013

@maylis zlatá děkuji, já právě stále řeším jestli rodit u Apolináře v Praze a nebo na Mělníku....s Apolinářem mám zkušenost dva roky zpátky, ale do Mělníka to mám te´d díky stěhování blíž

maylis
4. čer 2013

@mvkoty já myslím, že v Mělníce je jedna z těch lepších porodnic, hlavně péče po porodu a vybavení je moc fajn, na Apolináře jsem kromě celebrit 🙂 žádnou extra chválu neslyšela ...

maylis
4. čer 2013

@zelvik ze svý zkušenosti mám pocit, že se to snaží někdy až moc uspěchat, zjistila bych si víc informací, já bych se teda snažila pokud možno sekci vyhnout

mvkoty
4. čer 2013

@maylis Já jsem u Apolináře rodila březen 2011 a byla jsem max spokojená, péče super jak sestry tak doktoři, jen jedna sestra u příjmu byla na facku.Ale jinak péče opravdu luxusní a jídlo bylo také v pohodě 5krát děnně a pití dle potřeby donesly sestry nebo jsme si došly na chodbu natočit samy

maximka33
6. čer 2013

holky, jak je to s tou analgezí při porodu, mělo by tam být k dispozici něco na dýchání, měly jste to? a v jakých polohách se dá rodit? koukám se na videa k porodu a úplně mě děsí ta poloha na porodním křesle, jak jsou ty nohy přivázané ☹

wosk
7. čer 2013

@maximka33 před rokem a půl se snažili o standardní polohu v leže, ale to mě nerozházelo a rodila jsem na chvíli ve stoje, pak na kolenou/na všech čtyřech. Jde o to, co si "vybojuješ" a co jim dovolíš 😉 Ať vše dobře dopadne!

lassice
7. čer 2013

Ahoj holky, rodila jsem na Mělníku v prosinci 2012. Teprve teď mi docvaklo, že vám sem můžu napsat zkušenosti: za mě Mělník OK 🙂 Měla jsem hodně rychlý porod, přijela jsem doopravdy na poslední chvíli a mimino bylo na dvě kontrakce venku. Rodila mě MUDr. Šenkýřová, PA Cimlerová a Majzlerová - všechny moc milé a profesionální 🙂 Byla jsem registrovaná k porodu v Praze v Motole, mimino mělo nějaké zdravotní problémy, ale tam bych nestihla dojet. Kvůli těm problémům se u porodu motala ještě nějaká prý zkušená Dr. Řezáčová, ta teda moc příjemná nebyla 😖 A velký problém jsem měla s primářkou neonatologie MUDr. Doležalovou, ale to bylo jen kvůli tomu, že to moje mimi se narodilo nemocné a ona neměla na to to řešit, jinak má prý být dobrá. Nadávala mi, že jsem tam neměla jezdit, že jsem měla jet do Motola 😢 . Kromě ní a té Řezáčové všichni moc milí, pokoje ok, nové koupelny - komfort a porodní boxy paráda. Kuchyně jako všude v nemocnicích, není to zrovna restaurace, ale dá se to 😀 . At vám u porodu vše dobře dopane!!

nelina_
9. čer 2013

@maximka33 tak nohy ti tamna\Mělníku určo nikdo přivazovat nebude, jinak já si za celou dobu lehla na konec, jinak mi vyhovovalo stát i na začátek tlačení a nikdo to neřešil a nechaly být a celkem mi i PA dobře radila

benjik
10. čer 2013

@maximka33 ježiš,oni se ještě někde přivazují nohy? To bylo hodně staré video ne? neznám nikoho,kdo by to zažil. Jo vlastně jo - moje babička. Já při obou porodech skoro seděla- chtěli využít sílu gravitace a i pro mě to bylo lepší.

maximka33
10. čer 2013

@benjik no viděla jsem to na videu, které bylo staré jen pár let a dokonce u nás.. proto se ptám....

benjik
10. čer 2013

@maximka33 aha - neboj na Mělníku nic takového nehrozí

maximka33
13. čer 2013

Holky, jaké nezbytnosti si vzít do porodnice, co není na jejich seznamu? je třeba brát jednorázové podložky do postele? v Nerat. mi je dávali sami. jaké jídlo? ledničky jsou na pokoji? jsou tam automaty na nápoje, třeba na kafe? a co jste měly na sobě přímo u porodu? asi nechci být nahá, na druhou stranu když mi mimčo přiloží, tak to stejně budu mít vyhrnuté.

saaralota
14. čer 2013

@maximka33 ahoj, v posteli je na prostěradle ještě jedno, v místě, které se nejvíc špiní...myslím, že je tam ještě i nepromokavá podložka. A mění to každý den dle potřeby... Ledničky jsou přímo na pokoji, já jsem k jídlu s sebou měla třeba jogurty, džus, nosili mi koláčky a tak 🙂. A pití, pokud nechceš vodu z kohoutku nebo nemocniční čaj. Strava je klasická nemocniční, žádná velká hrůza...ale průměr. K snídani pečivo, máslo... obědy teplé včetně polévky, večeře většinou studená - pečivo, sýry, salám, salát (s majonézou...). Já jsem celkem vybíravá, ale hlad jsem tam neměla. Kafe nepiju, takže o to jsem se tam nezajímala... U porodu jsem měla jejich košili, abych si nezašpinila svoje...ale pak mi bylo takové vedro, že jsem tam byla úplně nahá (a bylo mi to dost jedno... 🙂). Jinak k porodu jsem měla na pití i džus, ať mám víc energie 🙂, jinak jsem využila u porodu ještě ručník do sprchy a mokrou žínku na osvěžení.

maximka33
14. čer 2013

@saaralota Díky moc!!! a co poporodní vložky, dávají tam? a pokud ne, kolik kusů je tak potřeba? v Neratovicích byly volně k dispozici, tak vůbec nevím, kolik jich je třeba.

mooncaa
14. čer 2013

Holky, mám dotaz, řešíme jinde, že tam nemohou být tatínci v 1. době porodní, ale až na 2. Takže hekají celý porod na chodbě, kde jsou i ambulance, takže třeba dnes tam byla holčina a na chodbě asi 50 lidí, z toho část rodila.
Jak je to na Mělníce, může být tatínek na 1. dobu porodní, nebo také jen na chodbě?

@saaralota Píšeš o vodě z kohoutku, je tam dobrá voda, nebo hnus? Já piju běžně kohoutkovou, ale musí být dobrá.

maximka33
14. čer 2013

@mooncaa Mončo, nerodila jsem tam zatím, ale při prohlídce mi toto nikdo neříkal. kdy to čekáš? jsou tam pěkné pokoje i sály právě dost intimní, že je to pro pár ideální.

mooncaa
14. čer 2013

@maximka33 V listopadu, takže si počkám na Tvoje reference. 😉

benjik
14. čer 2013

@maximka33
@mooncaa holky,tatínek může být už od 1.doby porodní s vámi, ale třeba ho sestra pošle na chvíli na kafe,aby vám udělala přípravu,pokud budete chtít krystýr a tak
.-mooncaa Voda z kohoutku je víc chlorovaná než v běžné domácnosti,takže nic moc na chut.
-Maximko, -jídlo je nemocniční klasika,já druhý den po porodu dostala uzený s hrach.kaší a pomeranč 😝 Ale na poliklinice jsou dva bufety,kde mají i hotové jídlo,takže ti tam může někdo skočit nebo si tam dojdeš. A v porodnici máš dole autopmat na bagety a sušenky. A automat na kafe. Podložky mít nemusíš,na posteli je nad prostěradlen gum.podložka a na tom další prostěradlo,vymění ti to kdykoliv si řekneš. Vložky si radši vem,balík stačí kdyžtak si tak můžeš skočit do lékárny,je kousek) dávají je jen první den,max.druhý. Já při prvním porodu měla noční košili, při druhém tričko.Ale klidně ti dají jejich andělíčka,aby sis nešpinila své oblečení.

mooncaa
14. čer 2013

@benjik Dík, super, čím víc se o Mělníku dovídám, tím víc chci rodit jen tam.

saaralota
15. čer 2013

@maximka33 Poporodní vložky dávají prvních pár kusů, brala jsem si s sebou asi dva balíky...

saaralota
15. čer 2013

@mooncaa S vodou moc nevím, měla jsem svoje pití. Na chodbě se neheká. V ideálním případě jdeš rovnou na sál, pokud třeba praskne voda, ale porod se ještě nerozbíhá, dali by tě asi ještě chvíli na normální pokoj...

maximka33
15. čer 2013

@benjik
@saaralota
holky, díky moc.

werocka000
15. čer 2013

Já rodila na Mělníku v dubnu 2011 a mohu jen a jen doporučit 😉

benjik
15. čer 2013

@mooncaa budeš spokojená

zelvik
17. čer 2013

AHoj, tak jsem slíbila, že sem podám raport o porodu na Mělníku. Naše štěstí se narodilo 6.6. po vyvolávaném porodu. Nástup jsem měla 5. ráno, ležela jsem v 1.patře na gynekologii, dali mi nějakou injekci na uvolnění, každou chvíli dělali monitor. Odpoledne už jsem začínala mít kontrakce, které jsme musela prodýchávat, ale pořád se to dalo vydržet. I jsem se s manželem prošla po areálu venku. Večer mi zavedli tabletu, po které se to buď rozjede nebo se uvidí, když ne, dostanu něco dalšího ráno.
Noc byla nepředstavitelná. Kontrakce snad nonstop, dole v podbřišku, křeče, které až zkroutily palce u nohou. Ležet se nedalo, tak jsem courala sem a tam po chodbě. Byla jsem na to sama, ale fakt mi to nevadilo. Protože nemám ráda, když mi je ouvej a nedá se nijak odpomoci, aby mě někdo hladil a ptal se, co má dělat. Zase jsem chodila na monitor a každou chvíli na vaginální vyšetření - pořád bez výsledku. Kontrakce šílený, ale neotvírala jsem se. Tím už jsem propadala depkám, že to nikam nevede. Hlavně že mimi mělo dobré ozvy, jinak bych šílela. Během noci jsem si řekla sestřičkám o balón, přinesly mi ho z porodnice, ani to nepomohlo, sprcha mi taky byla na nic.Ráno v 9 se to najednou otočilo, strašně mě to nutilo tlačit, už mi dali kapačky antibiotik kvůli streptokokovi a volala jsem manželovi ať přijde (bydlíme 5 minut pěšky od porodnice). Byl tam hned a jelo se na sál. Tam mě čekala teda ještě skoro jedna nekonečná hodina kontrakcí, ale už jsem se aspoň otvírala a tak nějak od 10 se šlo na samotný porod. To řekl manžel, že jsem najednou pookřála a úplně ožila. Nějak jsem konečně cítila, že to někam povede! Malá vyklouzla na svět v 10:55
Úžasná byla PA Lenka Cimlerová a pak to dokončila MUDr. Sergejeva, taky bezvadná. Jsem za ni moc ráda, protože ráno nastupovala službu Řezáčová a to bych nepřežila - ta by mi snad vyrvala i vnitřnosti. Je profík, ale člověk ani náhodou! Naštěstí se v tu dobu rodily předčasně dvojčata (no je to blbý napsat naštěstí, ale pro mě ano - a navíc - dvojčata jsou v pohodě a zdravá 😉 ) a na to si vzali Řezáčovou. Co mě strašně pomohlo a bylo mi sympatické - PA se mnou střídala asi 5 pozic. Vždycky řekla, že tak 5 kontrakcí a změnit polohu, že pak to přestává být efektivní, tlačit pořád v jedné. Takže ta polohovací židle - resp. křeslo, je parádní. Moc mi pomáhal i manžel, v mnohém PA suploval, protože ta odbíhala na vedlejší sál - byl tam šílený fofr. Ten den se narodilo 12 dětí. ALe i tak ve mně PA vyvolávala dojem, že je tam jen pro mě.
Takže za mě porodnice Mělník ANO, jen bacha na Dr. Řezáčovou, pokud nejste obrněné proti boleti a hrubšímu zacházení.
Novorozenecké oddělení musím taky pochválit - bojovali jsme se ztrátou váhy a neschopností sát, narodila se hodně malinkatá a hned ji to vyčerpalo. Celé noci jsem trávila na sesterně, zkoušela malou přisát a odsávala mléko a krmila ji stříkačkou. Celou noc tam se mnou trávila úžasná mladinká Jana Kácovská, pak byla taky super Jana Báčová, prostě ty mladší.Hodně se věnovaly a zajímaly a pomáhaly s kojením. Rozkojili jsme se a odcházeli domů po týdnu a s přírůstkem váhy.
Trochu stresoval Dr. Pícha a primářka Doležalová taky není kdovíco.Jak je problém, nějak se jí do toho nechce, chce mít asi ideální oddělení...

favofrenki
17. čer 2013

Začínám se té dr. Řezáčové bát☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru