Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

ella_k
14. kvě 2013

@reill porodní asistentku tam můžeš mít soukromou, pokud si vybereš z jejich porodních asistentek a platí se za to 4 tisíce. Já jí mám domluvenou. A porodní plán respektují a dokonce se na něj ptají a jsou rádi, když ho máš, takže by tam s tím neměl být problém. Na mě to tam zatím působí moc dobře, až na dlouhé čekání při kontrolách, ale mají prostě málo doktorů na poradnu.

@maximka33 malování bohužel netuším :/

maximka33
14. kvě 2013

@ella_k tak jsem tam volala, malují většinou tak září a říjen, ale provoz se kvůli tomu neomezuje, tak jsem ráda.

holky, jsou tam fakt jen dvoulůžkové pokoje? pokud na pokoji není víc postelí, tak bych ani neprahla po nadstandardu. včera jsem byla v Neratovicích, a ty čtyřlůžkáče mě fakt děsí.. ležela jsem na třílůžkové, bývaly jsme tam dvě, ale nikdo nikdy neví..

ella_k
14. kvě 2013

Jsou tam i pokoje, kde je více postelí, ale prý je obsazují vždy jako dvoulůžkové. Ale co by se stalo kdyby bylo úplně plno a neměli tě kam dát, to nevím. Buď asi jako třetí na pokoj a nebo na gynekologické oddělení a to pak nevím, co je horší 🙂

favofrenki
14. kvě 2013

Ahoj holky nevíte jestli v Mělníce dávájí porodnické vložky nebo musím mít své? A jak to chodí když tam není třeba registrace, je lepší zavolat si tam jestli nemají plno? Já jsem poprvé rodila na Bulovce a nenapadlo mě tam volat když jsem byla registrovaná i když jsem rodila dřív.
Děkuju

ella_k
14. kvě 2013

@favofrenki vložky musíš mít svoje. Registrovat se sice nemusíš, ale měla by sis zavolat cca ve 33tt a objednat se na 36tt na sepsání předporodní dokumentace. Trvá to tak 3 týdny, než tě objednají. Pokud bys tam jela rovnou bez předchozí registrace, tak je to asi taky možné, pak bych si ale radši zavolala, jestli mají plno.

maximka33
14. kvě 2013

@ella_k Prosím tě, a co tam dávají zdarma? pokud vím, tak plenky pro mimi, oblečeníčko asi půjčí. co vlhčené ubrousky, mám si vzít svoje?

saaralota
15. kvě 2013

@favofrenki @maximka33 pár vložek je k dispozici, jinak svoje. Pro miminko je oblečení, látkové plenky pod hlavičku, zavinovačka, krém na zadeček, ubrousky...v podstatě všechno. K dispozici je omezené množství papírových plen na den, takže je dobré mít i svoje. Já jsem ale těch svých ani moc nepoužila, skoro stačilo, co jsme dostávali.

saaralota
15. kvě 2013

@favofrenki já jsem rodila a bylo plno 🙂 ani mě nenapadlo tam zavolat...prostě jsem přišla, tak mi řekli, že nevědí, kam mě dají...že pokoje jsou plné...sál zrovna jeden volný...a pak že se uvidí. Tak jsem porodila a mezitím se místo na pokoji uvolnilo. Jinak pak ležely holky i na gynekologii a rodilo se snad i jinde než na sále (na příjmu???), ale to nevím přesně. Nevím o nikom, koho by poslali do jiné porodnice.

dendaz
15. kvě 2013

@favofrenki Já byla registrovaná, respektive jsem tam docházela na kontroly od 30tt. Vložky jsem dostala po porodu jejich, ale pak už musíš mít své. 😉
@maximka33 A na miminko bylo vše k dispozici, nemají rádi vlhčené ubrousky, takže se omývá zadeček "gázou" namočenou ve vlažné vodě. Jinak erární oblečky a papírové plenky, šampón, olejíček do koupele, Leniens mast, mast na zadeček...prostě vše. 😉 Snad jen svůj hřebínek. 😉

maylis
21. kvě 2013

@maximka33
@reill
Ahoj holky, mám čerstvé informace, rodila jsem v Mělníku 10. května 🙂 A můžu říct, že na pár detailů jsem si vybrala dobře. Sice bylo plno, takže do košile jsem se převlíkala na chodbě, ale pak jsem skoro celou dou měla dvoulůžák sama pro sebe, takža v podstatě nadstandard za 90 Kč na den 🙂 Rodila jsem neplánovaně císařem, nejdřív byla na JIPce - tam se o mě super starali, vozili mi malou 3x denně na kojení. Domů jsem šla až 6. den - o den později než bývá zvykem, protože moje malá skoro čtyřkilová holčička měla o trošičku větší úbytek váhy. Co se týče porodního plánu, tak ten se mnou nikdo nekonzultoval, až když jsem se ohradila, že otevřená jen na tři prsty nechci píchnout vodu, si ho asi přečetli. To mě zklamalo. (Dětský lékař (mimochodem velkej sympaťák 😉 už plán dodržoval a sám mi přišel říct, co s miminkem dělal a co ne.) Dirupce blan je tam rutinní zákrok. Já i díky dule jsem se ubránila a zachránila tak malou před přiškrcením na dvojitě omotané šňůře. Jinak operace pak proběhla profesionálně, vedl ji snad ten jediný lékař-muž na oddělení, a všichni byli skvělí. Skvělá byla i poporodní péče - sestřičky pomáhaly rozkojit, pomáhaly maximálně s miminky, fakt jsem byla spokojená. Co je mínus - je jídlo, doporučuju mít zásoby anebo hodně návštěv s jídlem, já jsem tam měla hlad. Další mínus jsou vložky - nepočítala jsem, že budu v nemocnici tak dlouho, takže mi došly a musela jsem si půjčit od jiné maminky. A co doporučuju, je registrace v 36. týdnu - ušetřila jsem si zdlouhavé vyplňování lejster mezi kontrakcemi. Takže já bych v Mělníku asi klidně rodila znova. 🙂 A to i přesto, že v propouštěcí zprávě jsem kvůli odmítnutí nechat si píchnout vodu byla označená za alternativní rodičku, která odmítá lékařské vedení porodu ... 🙂

maximka33
21. kvě 2013

@maylis gratuluji k holčičce, ať je zdravá 🙂 určitě napíšeš, jak se taky jmenuje. jinak super popis. kvůli čemu přesně jsi musela na císaře? a v jakém okamžiku jsi odevzdávala porodní plán? s těma vložkama je teda lepší mít jich asi víc s sebou, ono pak se když tak použijí doma, že.. takže jsi rozkojená? a císaře jsi měla ve spinálu? mohl být u toho přitel či dula? plenky ti vystačily?

maylis
21. kvě 2013

@maximka33 Máme Johanku 🙂 k císaři jsem svolila po asi 10 hodinách kontrakcí po zhruba pěti minutách, které vedly jen k otevření na 6 prstů, ale holčička stejně nesestoupila dolů, pak se vyměnila směna, přišel pan doktor Krch, pořádně mě vyšetřil a přesně mi řekl, jak to vidí, že malá prostě z nějakýho důvodu nemůže dál a že je i blbě natočená, takže by stejně neprošla pánví, (to mě taky od začátku tvrdili, že nejsem shopná porodit tak velký dítě - 3,9kg, ale já si věřila, že to dám ... ) Doktor byl profík, nedělal ze mě blbce, v podstatě i uznal, že dirupce by nic nevyřešila, spíš naopak. Císař byl jen s epidurálem, přítel ani dula na sále nebyli, myslím, že tam ani nemohli, ale mohli za mnou na Jipku. Porodní plán jsem měla dvakrát - pro porodíka a pro pediatra, myslím, že jsem ho odevzdávala už dole na příjmu, vložek porodních jsem měla balík + asi 5 obyčejných, plenky byly jen tři na den, těch jsem měla dost svých. Jinak rozkojit se jim mě povedlo, hodně mě toho sestry naučily, ale stejně dokrmuju Nutrilonem, máme v rodině dědičně málo mlíka, ale kojení nevzdávám 🙂

maylis
21. kvě 2013

@maximka33
jo a taky doporučuju, ať návštěvy vozí pití, dostanete konvici čaje na den a máte pít kvůli kojení 4 litry denně - bez dodávek od přítele nevím, co bych pila, voda z vodovodu nic moc, taky se mi hodně osvědčily jogurtové nápoje, zvlášť po tom císaři, kdy člověk ještě asi dva dny po zákroku nemůže tuhou stravu.

maximka33
21. kvě 2013

@maylis díky moc, píšu si!!! a jak to bylo se stravou po císaři? pamatuju si, že hned první oběd nebo možná druhý knedlíky, to byla síla... ale zas normálně jsem měla celkem hlad a jídlo nedochucené, to bylo v Neratovicích.

maylis
22. kvě 2013

@maximka33 tak na jipce jsem měla kapačku a jen dva čirý vývary, pak mě ráno třetí den přesunuli na pokoj a pokračovala tekutá strava, takže k večeři jsem dostala třeba jen dva jogurty ☹ další den oběd - polívka a samotná bramborová kaše, no a další den už byly ty knedlíky a uho🙂 jinak ještě k vlhčeným ubrouskům - já svoje vůbec nepoužila, mě vvyhovoval ten jejich Perlit, či jsk tomu říkali, takovej jakoby celulózovej tenkej papír 30x30cm, kterej po namoční změkne a je jako hadřík, přemejšlím i teď, že si to někde seženu, vlhčených ubrousků máme velkou spotřebu ...

sambuca
23. kvě 2013

Ahojky všem, snad nevadí, že Vám sem lezu, pročetla jsem celou diskuzi a jedna věc mi není jistá, jak dlouhý je tedy pobyt na JIP po císaři v Mělníce? Chystám se tam rodit během 2-4 týdnů, podle toho jak dlouho moje ledviny vydrží. Navštěvuju u nich rizikovku, ale zatím sem se nesetkala s maminou, která tam rodila sekcí.. Zatím to vypadá, že mě sekce nemine, malej se točí neustále KP a nebo příčně.. tak pokud nepřijde k rozumu, chci vědět do čeho jdu. A ještě jeden dotaz na MAYLIS, prosím Tě jak probíhal ten spinál, všechno v pohodě, neměla jsi potom nějaké komplikace jako bolesti hlavy atd? Mám z toho strach a raději bych asi celkovou narkózu.. Mockrát děkuju za jakékoliv odpovědi.

benjik
24. kvě 2013

@sambuca kamarádka měla císaře - jeden den jí ho udělaly,druhý den šla na normál pokoj. Ono po všech operativních zákrocích doporučují 24 hodin na jip. Ale pokud tam bude hodně mamin po císaři nebo ak. gyn operaci,tak tě přeloží na normál pokoj i dřív,pokud ti bude dobře.Stejně jako když se vyskytne sebemenší problém,tak tě tam nechají zas dýl.

benjik
24. kvě 2013

@maylis gratuluji k princezně! hodně zdravíčka oběma!

maylis
24. kvě 2013

@sambuca Ahoj Sambuco, já jsem rodila odpoledne před pátou, takže na Jipce jsem byla následující dva dny a pak třetí den ráno jsem šla na oddělení šestinedělí, problémy po epidurálu jsem neměla problémy žádný, ale fakt jsem poctivě ležela, nehejbala hlavou atd. Operace byla strašně rychlá, tým profi, já bejt tebou radši epidurál, je šetrnější. Nic jsem neviděla, necítila, miminko mi hned ukázali, takž víš, co se ti narodilo, je to, myslím, lepší.

reill
24. kvě 2013

@maylis Ahoj Maylis, gratuluju k holčičce a díky za info! Mě teda ta Tvoje zpráva celkem odradila. Nemám moc ráda, když někdo někoho nálepkuje, ale označit tě za alternativní rodičku, když si nechceš nechat píchnout vodu (což WHO označuje jako škodlivý zákrok), mi přijde trochu silné kafe... Navíc by to u Tebe fakt uškodilo, podle toho, co jsem četla... Nevěděla bys, jestli tam mají nějaké soukromé asistentky, aby člověk nemusel rodit s doktorama bránit si plodovou vodu?

puckal
24. kvě 2013

@sambuca Já měla akutní císař ráno v půl 9té a druhý den ráno v 6 vstávačka a v 7 jsem byla na pokoji a měla malého u sebe 🙂 Ale druhá paní po spinálu šla až k večeru protože neměli na odd. místo, já měla nadstandart, takže tam na mě čekal a mohla jsem jít 🙂
@maximka33 Na JIPce jsem neměla nic, jen kapačky a ATB a až na pokoji vývary...jogurty...kaše až 3 den normál strava, ale dalo se to, mamnža stejně nosil a tašku jsme ještě vezly domů 😅

maylis
24. kvě 2013

@benjik díky 🙂

sambuca
24. kvě 2013

@maylis děkuju za info holky!! Jen nechápu proč Tebe Maylis tam drželi 3 dny? Pokud si byla bez obtíží.. To by mě asi šlehlo, ležet 3 dny s cévkou a nehnutě. Klobouk dolu před Tebou, já sem takovej nezmar, neposedim nepoležim, takže pro mě je to děsná představa! Jinak jsem silná migrenička, proto se bojím toho spinálu..

sambuca
24. kvě 2013

@puckal paráda, tak bych si to taky představovala 🙂 nadstandart bych strašně ráda, ale prej je plno pořád.. takže bude asi zázrak, zbyde-li na mě místo. A prosám Tě co to první vstávání? Dá se to?

maylis
24. kvě 2013

@reill já jsem to naštěstí zjistila až doma, když jsem si tu zprávu přečetla 🙂 ale nálepka mi ani tak nevadí, hlavně, že mě nechali si ten porod v podstatě organizovat mě samotnou, až na ty monitory atd. ale bylo to i díky dule, že jsme na ně byly dvě. já myslím, že třeba v Kladně bych to neuhájila. o soukr. PA nevím, většinou ale byly moc hodný, až na jednu řeznici🙂 ty soukr. fungují pokud vím v Neratovicích

maylis
24. kvě 2013

@sambuca já teď přemejšlím, jestli to byly dva nebo tři dny, přišlo mi to hrozně dlouhý, asi to teda bylo - den porodu- jeden celý den a další den ráno jsem šla nahoru. omlouvám se za zmatky, mi to všechno splývá a na to nepříjemný nějak rychle zapomínám ...

sambuca
24. kvě 2013

@maylis v pohodě, to se neomlouvej.. taky mě to napadlo, jestli si nešla navečer po kudlu a pak celý den na jip a další ráno na pokoj.. ale i tak je to dlouhý, jenže co bychom my ženský pro ta naše mrňata nevydržely, že? 🙂

maylis
24. kvě 2013

@sambuca Já když jsem tam byla, tak bylo taky narváno, takže se mnou asi nespěchali, každopádně první sprchování se sestřičkama bylo teda horší než celej porod, ale nahoru jsem šla už po svých, narozdíl od jiných maminek, který se nechaly převézt vozíkem

sambuca
24. kvě 2013

@maylis to říká spousta mamin, že to první vstávání a následná sprcha je nejhorší, pak že už je líp a líp.. takže Tě sestra zvedne, vyndá cévku a jde do sprchy, jo? Voda na tu ránu nevadí?

maximka33
24. kvě 2013

@sambuca mně se to taky stalo po císaři, ten byl v půl deváté ráno, v sedm se šla se mnou sestřička sprchovat a já tam omdlela. ale pak už se to fakt lepšilo a měla jsem od rána mimi hned u sebe (v Neratovicích).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru