Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

nelina_
18. srp 2011

@anicka164 tobě už se taky blíží porod? Mě se líbil Mělník z toho důvodu, že je to trochu menší porodnice a působí to, teda aspoň na mě, že má člověk víc soukromí, víc intimně 😉

nelina_
18. srp 2011

@hlasil gratuluju k Dominikovi 😀

hanyzka_zel
18. srp 2011

@anicka164 ahoj, napíšu Ti ještě dneska IP...teď jsem se vrátila s dámou od dr a má píchnutý uši, tak to musíme obě rozdýchat 😅

@nelina_ jj, měla jsem tu jejich košili...má to i svý výhody oproti tričku...nemusíš pak prát krev nebo vyhazovat...oni se o to postarají 😀 A dali mi jí rovnou na příjmu, když jsem přišla a než jsem šla do ordinace 😀 Ale jestli chceš svoje tričko, tak v tom by neměl být problém 😉

@hlasil jé, tak už máš po porodu 😎 Gratulace k Dominičkovi 😉

anicka164
19. srp 2011

@nelina_ Nene, ještě si chvíli počkáme. Termín mám až na přelomu roku. Ale je fakt, že to teď snáším chlup hůř než když jsme čekali Mikuláše, hlavně v noci se mi nějak blbě spí. Zas to břicho je ale super, zvlášť ty kopance, ještě sehnat něco na sebe 🙂
Mám na Mělník jednu blbou referenci. Ale jak je to teď nejbližší porodnice, tak sonduju dál, kdybychom pak třeba spěchali 🙂 A taky kvůli poradnám, nechci okolo Vánoc vždycky na celý den zmizet jenom kvůli prohlídce v Podolí...
@hanyzka_zel Tak to držím palce pro krásná ouška 🙂 Nechodíte někdy taky do Kašpárka do herny?

hanyzka_zel
19. srp 2011

@anicka164 díky, máš IP 😉 Do Kašpárka jsem zatím nezavítala, ale přemýšlím o tom...jen je problém v tom, že nejsem přímo z Mělníka a vlakem s kočárkem neumím cestovat...a moc nespoléhám na "ochotu" lidí mi pomoct rvát kočár do vlaku...ale už mám klokanku, tak to musím nějak domyslet a asi bych tam občas zajít chtěla 🙂 Přecijen mezi maminama může být veselo 🙂 Ale chodila jsem tam na předporodní kurz k Radce Pavlový (i jsem jí měla u porodu).

nelina_
19. srp 2011

@anicka164 jedna blbá reference, z toho si nic nedělej .... každej má jinej pohled na svět a není žádná porodnice se kterou by byli všichni na 100% spokojený 😉

mercedesse
19. srp 2011

Ahoj holky, jestli můžu, ráda bych přispěla svoji zkušeností s Mělníkem. Rodila jsem tam loni 29.listopadu. Musím říct, že až na jednu protivnou sestřičku, která měla zrovna službu, když jsem přijela, tak to bylo naprosto v pohodě. Je fakt, že já byla děsně vyjukaná (no prostě prvorodička) a hlavně to hrozně dlouho vypadalo, že rodit ten den nebudu. Jela jsme do porodnic se slabýma ale pravidlenejma a celkem častejma kontrakcema. Na noc hlásili sněhovou vánici, tak jsme radši vyrazili, bylo mi řečeno, že to na porod nevypadá, ale ráno jsme měla nastupovat na vyvolávání, tak si mě tam nechali. To bylo v sedm večer. Do půlnoci to bylo pořád stejný, ale pak to začalo naplno. Já se děsně bála otravovat sestru, když mi pořád tvrdili, že nic nebude, že jsem zavřená, ale když holky na pokoji viděly, jak tluču hlavou o postel, tak na ni zazvonily. Ta mě tak trochu spucovala, že namám říkat, že je otravuju, že je to jejich práce, což by mohlo bejt i milý, kdyby zvolila jinej tón. No dneska už to taky beru jinak, ale mně bylo fakt zle. Nakonec řekla, že půjdem pomalu na přípravu a pak zavoláme tatínkovi. Tak jsem dala sprchu, dostala klystýr a pak přišla doktorka. No a ta jen řekla, že tatínek už to stejně nestihne, že už je mimi na cestě. Blbě jsem dejchala a nešlo mi se stočit do klubíčka. Strašně jsem řvala, no pacientka na zabití. Nakonec přiletěla ta sestra z oddělení, proč ji nezavolali, aby jim šla pomoct, že mě slyší až tam. Tam mi pomohla se stočit a pak to docela šlo. A v 4:37 byl malej venku. Bylo to celkem rychlý. Když o tom přemýšlím, bylo mi jedno kde rodím, halvně, že to bylo za mnou. Ale musím říct že i přes menší problémky, který jsou asi všude je to na Mělníku super. Pokoje po dvou. Dva pokoje maj dohromady sprchu. Takže se v pohodě vystřídáte, péče dobrá. Miminko pořád u mně. Jen na začátku ho dali ohřát, protože byla opravdu zima. Pak sem tam nějaký vyšetření, ale všichni milí a ochotní. Jídlo nekomentuju, to asi nikdo dobrý nečeká a stejně budete tak zblblý z mimika, že je vám to jedno. Hlavně si berte sebou nafukovací kruh, po porodu se na sezení fakt hodí. Mě první den docela scházel, pak mi ho dovezli. 😉 Na miminko dostanete oblečení i krémy, plínky a vše co potřebujete.

hlasil
21. srp 2011

@nelina_
@hanyzka_zel Holky, moc děkuju, to je milé, že jste si tu všimly 🙂 My jsme nakonec rodily podle původních plánů v Neratovicích, takže bohužel referenci na Mělník nepodám. Ale jak jste řešily ty trička, tak já strávila nějakou dobu v tričku, ve kterém jsem přijela, a pak úplně nahá, takže jsem připravenou košili vůbec nepotřebovala ani erár. Musím říct, že mi to bylo velmi pohodlné. Ale nevím, zda by to jinde respektovali, tady to prostě vyplynulo ze situace. Taťka byl celou dobu s námi a taky v civilu, převlíkal se až docela pozdě a taky v pohodě, i přesto, že jsme často měnili polohy a pořád mě držel, zveda, odklízel znečištěné jednorázové podložky atd. Takže v našem podání byl porod s výjimkou úplného závěru relativně "čistá" záležitost 😀

nelina_
21. srp 2011

@mercedesse díky za zkušenost, jsem taky prvorodička a přesně takhle si představuju, že budu vyjukaná 😀

nelina_
21. srp 2011

@hlasil gratuluju ke krásnýmu porodu 🙂

hanyzka_zel
23. srp 2011

@hlasil tak to byl hezký porod 😉 Je fakt, že já ke konci byla taky už nahá, že to bylo jedno 🙂 Ale až tak od poloviny...ze začátku mi bylo divný, tam být jediná nahá...sice manža i dula v pohodě, ale nějak mi to bylo blbý 😀 A hlavně, já jsem zimomřivka a nesnáším, když mám studený záda 😀 😅

nelina_
24. srp 2011

@hanyzka_zel já jsem taky zimořivka 😀 zase hlavně na nohy, docela ráda bych si nechala ponožky, kdyby to šlo 😀 😀

jarunkaxyz1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nelina_
24. srp 2011

@jarunkaxyz1 to bych chtělo nějakou konkrétnější informaci 🙂 Je to tvoje vlastní zkušenost z porodu nebo odkud tuhle zkušenost máš? Co bylo za problém? Díky moc

benjik
24. srp 2011

@jarunkaxyz1 vidíš a já na něj nedám dopustit

martuli
24. srp 2011

Mams tejny nazor jako @benjik, MUDr. Krch je uzasnej a kdyz jsem lezela v porodnici ja, hodne mi pomohl

jarunkaxyz1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
benjik
25. srp 2011

@jarunkaxyz1 asi je to o náhodě,já mám zas špatnou zkušenost s bývalým primářem a pro všechny ostatní byl zlatej,jenom pro mě byl kre....n,kterej chtěl jen kuchat a kuchat i když nebylo třeba

jarunkaxyz1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
benjik
25. srp 2011

@jarunkaxyz1 mě tam zas hrozně vadila před dvěma lety ta ukrajinská doktorka,kámošku hnala na potrat jen kvůli tomu,že se jí první mimčo mělo narodit ve 22.letech! že prý je mladá,tak at si užívá a nechá si to vzít. Bych ji zabila. jsem se ji celé těhu vyhýbala jak se dalo i na mě byla hnusná. naštětsí moje dcerka byla v bříšku už natolik chytrá,že si počkala až tahle doktorka nebude mít službu a narodila se až druhý den 🙂
Jinak budova už na rozpad není,prošla rekostrukcí. což se odrazilo na cenách nadstandartů a přítomnost tatínka u porodu šla taky nahoru z 300,- na 1000,-

jarunkaxyz1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanyzka_zel
25. srp 2011

@jarunkaxyz1 řekla bych, že v každý porodnici najdeš doktora, který je divný, třeba i arogantní a necitlivý...podle mě je Krch podivín...setkala jsem se s ním jen jednou na první poradně...ale nic špatnýho mi nedělal, tak na něj nemůžu nic říct, než že je divný.
A můžu vědět, co to přesně máš na mysli, tím manévrem? Co je nebezpečný pro mimčo? A kdy se Ti tohle stalo...těsně před porodem?

jarunkaxyz1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanyzka_zel
26. srp 2011

@jarunkaxyz1 tak to je teda kretén, že tohle dělal...na to, že je starší doktor, by už měl vědět, co ano a co ne 😲 Hlavně, že je miminko v pořádku a že to neskončilo špatně 😉 Je fakt, že mi přišel dost divnej...já se s ním naštěstí setkala jen jednou... já jsem takhle chtěla nadávat na Řezáčovou...protože mi v den TP udělala Hamiltona bez mého vědomí a mě z toho bylo dva dny blbě, nemohla jsem skoro bolestí chodit...ale pak mi děsně pomohla, když mi udělala císaře, tak jsem to tak nějak překousla. Jen mi vadilo, že mi o tom neřekla...ale jinak já s dr. na Mělníku nemám jediný špatný okamžik...a rodilo tu i dost známých a taky všechno v pohodě...

nelina_
4. zář 2011

Tak pana doktora Krcha jsem zatím v porodnici nepotkala, tak uvidíme 😒 Ale ostatní doktoři a sestry se kterými jsem měla tu čest, tak byly fakt super 😉

skajana
7. říj 2011

Ahoj, má tu někdo zkušenost jak to chodí v mělníku při/po císaři? Jestli může být např. otec u porodu, dítě nosí na kojení, nebo podle možností nechávají u matky? popřípadě nějaké další postřehy a zkušenosti, budu moc vděčná za jakékoli info.

hanyzka_zel
7. říj 2011

@skajana já měla CS akutní, takže tam tatínek být nemohl. Malou mi nosily podle možností na JIP na kojení (malá byla no novorozenckým a byla neděle, ale aj tak byla u mě celkem často), teda v noci těsně po CS ne, to mě nechaly spát. A druhý den jsem šla večer z JIP na pokoj a malou jsem měla už u sebe pořád...záleží, jak to zvládáš a zda se na to cítíš, já měla první noc na pokoji aj manžela u sebe, abych nemusela dát malou sestrám. Ale známá měla myslím tatínka u porodu plánovanou sekcí...to se asi bude lepší přímo zeptat tam... Ty už teď víš, že budeš rodit sekcí? 😕

skajana
7. říj 2011

@hanyzka_zel Tak to mám samozřejmě v plánu se zeptat přímo tam, ale zatím sonduju dopředu 🙂 A s tou sekcí to je u mě asi docela nahnutý, první porod skončil akutním císařem pro nepostupující porod, dcera navíc byla docela velká - 4kila a 55cm a co jsem se tak ptala, tak nemám úplně ideální vyhlídky na přirozený porod - byť bych teda moc ráda. Takže situace je u mě taková, že porodnici vybírám podle toho, kde by se mi "líbilo" rodit normálně, ale zároveň řeším co kdyby zase císař...o tom jsem právě moc info nenašla

hanyzka_zel
7. říj 2011

@skajana jej, no mě teda porod postupoval...až na 9.5cm, leč malá se sekla a teda taky byla veliká...4460g a 52cm 😅 Je fakt, že budeš rodit do dvou let po CS...a to je prý bráno jako indikace na císaře 😒 Já za sebe můžu Mělník jedině doporučit...jedna holka z kurzu tam rodila po císaři přirozeně (ne teda bez medikace)...ale bylo to 6 let po tom prvním císaři, takže to nebyl až takový problém. Oni asi nikde moc info o císařích mít nebudou...každá porodnice chce být ta, kde je málo CS, ačkoliv tam třeba tak rodí hodně žen 🙄 A taky je fakt, že odhad váhy ke 4 kg je taky brán jako indikace na CS...my měly odhad 4.5-5kg a nikdo o císaři nemluvil, což bylo pro mě dobře, já byla přesvědčená, že i tak velká dítě lze porodit přirozeně...průměr hlavičky byl v pohodě, což je důležitější.
Vím, že plánovaný císař na Mělníku dělají jedině v epiduralu...celkovou narkozu jen při akutním. Vrchní sestra, co provádí prohlídky při otevřených dveřích, tak je děsně milá ženská a určitě Ti odpoví na všechny otázky i kolem císaře...se mnou probírala v pohodě i můj porodní plán a říkala, co je běžný a co tam psát ani nemusím a co by třeba mohl být problém a co ne.

skajana
7. říj 2011

@hanyzka_zel Tak to jsi měla taky pěkného "drobečka" 🙂 S tím, co je indikace k další sekci to je taky další věc, co se dost liší 🙂 někde píšou, že minimální rozdíl mezi porody berou 1 a půl roku, někde 2, někde ani odhad nad 4 kila neberou jako důvod....to je právě dost individuální a to musím zjistit nejspíš osobně, protože to prostě na stránkách porodnic, co mám v "užším výběru" nepíšou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru