Porodnice Mělník. Máte zkušenost?

monkatonka
4. srp 2007

Ahoj,moc bych chtěla poprosit maminky,které mají zkušenosti s mělnickou porodnicí o jejich názory.Mám tam rodit a je to poprvé.Tak trochu panikařím 😅

luky82
6. dub 2012

Ahoj holky, nerodila jste některá v poslední době na Mělníku SC? Mám do termínu cca 3 týdny, syn se narodil v roce 2009 císařským řezem, protože mi 5 dní vyvolávali porod a nic (a taky měl odhadovanou váhu 4000g, což skutečně měl). Teď čekáme holčičku, mysleli jsme, že budeme rodit normálně a že bude menší 😀 , ale pravdou je, že spíš bude větší 🙂 . Teď po rekonstrukci jsem si porodnici prošla rok 2009 se s tím nedá srovnat, je to tam opravdu moc hezké a myslím, že i příjemnější personál. Vím, že mi vše řeknou v poradně, ale chtěla jsem od někoho osobní zkušenost 🙂 . V roce 2009 jsem malého viděla až po 20 hodinách (byla jsem sice celkově uspaná, ale po 5 hodinách už fungovala a syna mi stejně nepřinesli) Četla jsem, že teď dětičky nosí i na JIP, aby se rozběhla laktace, jak to tedy je? Domísek byl totiž plně na umělém mléce, protože já pro něj mlíčko neměla a teď se bojím toho samého ☹ A taky jsem se chtěla zeptat zda se pořád ještě vozí na JIP na chirurgii nebo má porodnice už vlastní? (na JIP jsem ležela víc jak 2 dny a malého jsem viděla denně 20 minut) ☹ ☹ ☹

martuli
6. dub 2012

Ja v roce 2009 lezela na JIP na gynekologii

luky82
6. dub 2012

@martuli Děkuji za info, třeba to opravdu byla JIP gynekologie, ale bylo mi divné, že jsem na jiném patře a na pokoji se mnou ležela paní po operaci žlučníku

bl4nche
6. dub 2012

Moje mamka tam ted byla hospitalizovana a JIP je primo u porodnice. Teda v ramci gyn.-por. oddeleni. Dokonce pry maminky po cisari jsou na jinem JIP pokoji nez zeny po gyn. operacich. Jestli ale nosi miminka prikladat na JIP, netusim. Mohla by vedet hanyzka, nebo nekdo jiny po cisari. ..

bl4nche
6. dub 2012

@luky82: tak je to na strane 9 diskuse, prispevek od hanyzka_zel

luky82
6. dub 2012

@bl4nche Mockrát děkuji za informaci 🙂

luky82
8. dub 2012

@hanyzka_zel Dobrý den nebo jestli to nevadí ahoj 🙂 Dostala jsem na tebe odkaz na diskuzi o Mělnické porodnici. Rodila jsi tam císařským řezem a já bych se chtěla zeptat na pár věcí. Mě se tam v červnu 2009 narodil syn (císařem) od té doby, ale prošla nemocnice změnami a já jsem se chtěla vědět jak se to změnilo, kromě rekonstrukce 🙂. Byla jsem v celkové narkóze, plně fungovat jsem začala po 4 hodinách na JIP v 1 patře a syna jsem viděla až 20 hodin po porodu. Proto dovol otázku jestli je JIP pořád na jiném patře než jsou miminka? Jak dlouho si na JIP byla? (já necelé 3 dny a malého viděla 20 minut denně) A jestli ti malou nosili na přikládání (kojení)? Píšou to sice na stránkách, ale vím, že v roce 2009 to tak nebylo.
Jinak ptám se proto, že za 3 týdny se nám má narodit holčička a drobeček to stejně jako bráška nebude, takže císařský řez mě nejspíš nemine 🙂

hanyzka_zel
8. dub 2012

@luky82 Ahoj 🙂 Je to teda už rok, co jsme rodila, ale snad budou moje postřehy k něčemu 🙂 Napsala jsme Ti detaily do IP 🙂

vendyca
9. dub 2012

Ahoj, tak bych tady chtěla pět chválu na mělnickou porodnici. Porod dopadl podle mých představ, což samozřejmě je částečně dílem přírody, ale i velký podíl na něm mají zdravotníci, kteří mě při porodu doprovázeli. Byla jsem maximálně spokojená s péčí během porodu i na oddělení šestinedělí. Jakýkoliv problém se mnou řešili, pěčlivě se věnovali kojení, prostředí bylo moc příjemné, strava mi chutnala ... hlavně jsme měla pocit profesionality. Příště půjdu rodit zase tam 🙂 Pokud chcete nějaké bližší info, piště do IP.

wosk
9. dub 2012

@baterka ahoj, zajímalo by mě, jestli dopadl tvůj ambulantní porod?

K tomu primáři na novorozeneckém, tak nám dělal problémy ten mladý, hodně sympatický a taky to byl on, kdo na nás volal policii.
Každopádně, jak píšete, prostředí i personál je super (obzvlášť když se nesnažíte jim v čemkoliv protivit) a jsem ráda, že jsem rodila právě tam 🙂

vendyca
9. dub 2012

@wosk Náhodou já jsem neměla zrovna standartní požadavky, ale víceméně mi vyhověli. Ale zase to nebyly nějaké vyloženě rebelie 🙂 Ale třeba epiziotmii na mé přání neprováděli, léky do mě necpali, když jsem je nechtěla...

wosk
10. dub 2012

@vendyca tohle jo, s tím jsem taky neměla problém, oni se snaží. Koukám, že jsem to špatně napsala. Ale snaží se jen v rámci nějakých mezí... co znamená, že neumožňují ambulantní porod? Je to přece každého svobodné rozhodnutí a pokud je rodička i mimi v pořádku, mají jen upozornit na rizika a bez dalších emocí pustit domů. Nikde není řečeno, že tam MUSÍŠ být 3 dny, je to jen DOPORUČENÍ. Myslím si, že kdo chce jít po porodu domů, ví do čeho jde a zvážil možná rizika. Nemělo by to být o tom, že mě bude někdo shazovat a nevybíraně strašit, na zprávu budeme čekat bezmála 4 hodiny apod....

vendyca
10. dub 2012

@wosk Myslím si, že v momentě, kdy nejde jenom o tebe, ale i o dítě, tak se chovají takhle. Pokud budeš kdekoliv v nemocnici a budeš přát jít domů na reverz, tak tě bez keců pustí a upozorní tě na možné komplikace. V momentě, kdy jde o někoho, kdo se nemůže rozhodnout sám za sebe, sice jsi jeho zákonný zástupce, tak se oni musí zasáhnout. Kdyby se cokoliv stalo, tak chtějí být prostě z obliga. Co si budem povídat, ale chci vidět rodiče, kteří půjdou domů, tam se dítěti něco stane a u soudu pak budou tvrdit, že je to v pohodě, že oni to tak chtěli, jelikož by pak na nich byla zodpovědnost...Pokud by ambulantní porody byly bez problémů, tak nevidím důvod, proč by je nezavedli, pojišťovny by ušetřili. Nehledě na to, že to není problém mělnické porodnice, ale všech. Myslím si, že tak by se zachovali ve všech porodnicích. Rodit doma je sice hezké, stejně tak ambulantní porody zní pro někoho lákavě, ale já si opravdu myslím, že za nízkou novorozeneckou a mateřskou úmrtnost, kterou se pyšní náš stát, může právě taková péče, která nepřipouští benevolenci.

wosk
10. dub 2012

@vendyca pokud se nepletu, tak jsou státy, kde jsou porody doma zcela normální a novorozenecká ani mateřská úmrtnost není nesrovnatelná s naší, stejně jako státy, kde běžně pouštějí matku a dítě po porodu domů (jsou-li oba v pořádku). Ambulantní porody de facto povoleny jsou, protože nikde není řečeno, že musíš v porodnici zůstávat a že amulantní porod je nezákonný. Každý má na danou problematiku svůj názor a pohled na věc a tím bych to za sebe uzavřela. Nechci propagovat porody doma nebo ambulantní porody, kdybych nebyla já i mimi v pořádku, byla bych v nemocnici jako dlouho by bylo potřeba. Jen jsem prostě napsala jak jsme porod v Mělníku prožili my. A vím, že pokud budu těhotná znova a situace v porodnicích bude stejná jako nyní, pojedu na Mělník znova 🙂

bl4nche
10. dub 2012

Koncem minuleho tydne byla na CT reportaz, ze Heger by rad zavedl porodni domy. Otazkou je, jak dlouho, kolik let to jeste bude trvat. V Praze Kunraticich uz existuje Porodni dum u capa, ale nerodi tam :(

saaralota
10. dub 2012

rozhovor s primářkou mělnické porodnice http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2600035

klaire22
11. dub 2012

@saaralota paní primářka má hodně příjemný hlas 🙂 kéž bych měla to štěstí a vychytala ji u svého porodu 🙂 rodila kamarádku ještě, když byla u nás v Roudnici a ta na ní nedá dopustit...... 🙂 🙂 🙂 🙂

baterka
11. dub 2012

@wosk a ostatní, tak u nás bylo nakonec vše trochu jinak než v porodním plánu... Vyvolala jsem si totiž porod o dva týdny dřív než měl být rytím záhonů... 😅 🙄 a den a půl měla nepravidelné a dost bolestivé kontrakce. Nakonec jsme na Mělník vyrazili..., kontrakce po 5-8 minutách, tak to bylo celý den, já se otvírala, ale malý vůbec nesestupoval domů, až PA společně se mnou a doktorem rozhodla o císaři... ☹ Nic moc teda, ale "rodila" jsem v neděli večer a ve čtvrtek ráno mě pustili na vlastní žádost domů. Tady bych chtěla napsat, že jedna doktorka mi ráno řekla, že ani náhodou a že jsem blázen, když chci jít na revers... a za půl hodiny mě paní primářka pustila normálně (bez reversu) domů! Je fakt v pohodě. Takže jsem měla takový poloambulantní císař, protože standardně pouští 5-6 den a já šla 3,5 dne po.
Takže: PA L.C. byla u porodu fajn a celou dobu jsme se obě opravdu snažily, aby porod skončil přirozeně..., bohužel to nešlo. Takže bych ráda napsala, že s touhle PA bych se nebála rodit klidně i doma, protože kdyby zas nebylo něco v pořádku, poznala by to a zavelela odjezd do nemocnice. Takhle jsem si tam chvíli poležela, ale dobře mi tak, ty zryté záhony a zasazená mrkev a cibule klidně mohly chvíli počkat... 😅

klaire22
12. dub 2012

tak Eliška (eliska_v) nám dneska porodila krásnou holčičku Elišku , jsem zvědavá až nám sdělí svoje dojmy z Mělnické porodnice 🙂 😀 hlavně ať jsou obě holky v pořádku a spokojené 🙂

eliska_v
14. dub 2012

Ahojky holky.
Tak malá se narodila 12.4. ve 2.14 hod....
Jinak Mělnická porodnice je fakt úžasná a všichni jsou tady moc fajn. Víc napíšu až budeme doma... 🙂

saaralota
14. dub 2012

@eliska_v blahopřeju 🙂 Tak až se vrátíte domů a trochu se rozkoukáte, tak pošli nějaké podrobnější info, na co se máme připravit 🙂.

mamkamagda
15. dub 2012

Ja jsem na Melniku rodila minuly tyden. Bylo to naprosto uzasne. Uz navstevy v poradne byly fajn, vsichni mili, prijemni, sestricky mi hlidali behem vysetreni dvouletacku, zadne velke cekani do poradny.
Behem porodu respektovali temer vsechna moje porodni prani, PA Vasova a Mudr Sergejeva-obe velice prijemne a profesionalni. Povedlo se mi porodit prirozene po predchozi sekci, (VBAC), temer bez siti diky priprave balonkem Epi-no. Diky tomu byl cely nasledny pobyt jedna velka pohoda, mela jsem nadstadardni pokoj, jidlo dobre, sestricky gynekologicke i detske mile. Jako druhorodicku me o nicem zbytecne nepoucovali, jen se zeptali, jestli neco chci nebo potrebuju...
Byla jsem nadsena uplne ze vseho, moc doporucuju.

eliska_v
3. kvě 2012

Doopravdy porodnice mělník je super. Jak píše @mamkamagda už poradny jsou tam super... Všichni jsou moc milý a příjemný! Nikdy se mi nestalo, že by měl někdo špatnou náladu nebo že by byl s něčím problém. Doopravdy úžasné...
No a samotný porod -porodní box jak je po rekonstrukci je moc příjemný a útulný! S manželem jsme byli moc překvapeni, jak to tam na člověka příjemně působí...
Po porodu úžasný přístup a laktační poradkyně jsou úžasné, se vším mi moc pomohly a za to moc děkuju!!
Takže doopravdy jestli můžu doporučit, tak Mělník je super.... 🙂

saaralota
3. kvě 2012

@eliska_v jsem ráda, že slyším pozitivní ohlasy 🙂. Zrovna dneska jsme byli na prohlídce porodnice a ty porodní boxy jsou opravdu příjemný, malý, útulný... Jen tam bylo hrozný horko, ale všimla jsem si, že je tam klimatizace, tak snad to nebude u porodu tak zlý... v červenci 🙂. Celkově z toho máme moc dobrý dojem.

vendyca
4. kvě 2012

@saaralota No, při porodu jsem tam běhala skoro nahatá a pro mimčo je to taky dobrý, jediný, kdo se potil byl tatínek 🙂

hanka208
15. čer 2012

Ahojky, jsem ráda, že tu čtu pozitivní zkušenosti. Pač jsem z Roudnice a tak se právě rozhoduju, kde rodit. Nejdřív jsem uvažovala o Podolí, ale jelikož je Mělník blíž tak budu ráda, když budu tam. Tak se to snad do méto termínu nezmění a budou všichni příjemný 🙂

saaralota
15. čer 2012

@hanka208 Ahoj, mě už se to blíží, tak dám potom info, jak to vypadalo 🙂.

hanka208
15. čer 2012

@saaralota Ok to budeš hodná. Já mám termín až v lednu. Tak ti přeji co nelepší porod a ať je vše ok 🙂

martuli
15. čer 2012

@saaralota Tak preju at je vse OK a treba se tam potkame 🙂

saaralota
15. čer 2012

@hanka208 díky 🙂.

@martuli děkuju, taky přeju, ať je všechno, jak má.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru