Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

idi
25. lis 2007

Ahojky holky. Tak jsme zpatky doma z porodnice(uz pres tyden)- 9.11. se nam narodila zdrava holcicka 🙂 . A musim tedy porod v Motole chvalit. Sla jsem na planovany cisarsky rez,takze epidural ci celkova anestezie u me byla jasna.Nakonec mi dali epidural.Anesteziolog byl strasne moc hodny,uklidnoval me,neb jsem byla trochu vystrasena,ale vse probehlo v poradku.Doktorky,doktori i sestricky na sestinedeli byli taky prijemni a vse se mnou probrali a vysvetlili.Proste zadnou negativni zkusenost jsem tam nemela.

webi
26. lis 2007

Jee Idi, tak to jsem se tam mozna potkaly. Ja byla v Motole od 9 do 13.11 na sestinedeli II.

idi
27. lis 2007

webi: ja jsem taky byla na sestinedeli II.,tak jestli jsi tam zahledla maminku na voziku,tak to jsem byla ja 😉

webi
27. lis 2007

Idi: hmmm tak to jsem nezahledla 😒

idi
28. lis 2007

webi:nojo,ja jsem taky moc po chodbe nepobihala 🙂

holidayinn
28. lis 2007

Info pro budouci rodicky Kveten 2008: tak nejenze se nedostane na unor 08, ale uz i kveten a cerven neregistruji, i kdyz maji na netu napsano registraci do 1/12 a byla jsem tam osobne. Byla jsem teda opravdu znechucena uz jenom pristupem pani na UTZ a jedne sestry, ktera kricela, ze nam to patri, ze se mame registrovat drive. Jasne, kdyz nevime, jakto dopadne. 😝 😀

webi
29. lis 2007

Holky, hlavnu vzhuru 😉 Ted jsou plne porodnice, tak se nedivim, ze zavadeji takova opatreni. Ja kdyz jsem lezela na sestinedeli, tak v den kdy me meli propustit pozde odpoledne z porodnice, me poprosili, jestli bych nemohla uvolnit misto uz drive dopoledne. Meli 6 maminek, ktere nemeli kam dat a lezely ruzne na JIP a jinde, nemohly mit miminka u sebe. Lepsi asi kdyz Vas odmitnou uz ted a budete si moct zabezpecit dobrou peci nekde jinde... Myslim, ze nas krome tohoto za par let ceka nedostatek mist pro nase deti ve skolkach a skolach a na VS 😕

holidayinn
30. lis 2007

jo to my taky tak nejak doslo, lepsi jit jinam a registrovat se v 36 tt nez se nervovat, ze me stejne nemusi prijmout a mohou me odvelet jinam. Jen mi to prislo lita, kdyz jsem si tam volala a tahla se tam hodinu 😝 maji mit presne udaje aspon i na netu. Taky jsem slysela, ze matky i v Podoli lezi obcas na JIP.

mobina
30. lis 2007

No já jsem z toho docela v šoku. Myslela jsem, že tohle probíhá jen v těch vyhlášených porodnicích typu Podolí nebo Apolinář.
Blbý taky je, že ti zaregistrování nezaručuje, že tě tam nechají porodit. Můžou vyhlásit stop stav a odvelet tě někam jinam ať jsi registrovaná nebo ne 😒

maart
30. lis 2007

Ahoj holky, s tou registraci je to fakt sila...vsude je nechutne narvano a je to presne tak, registrace neregistrace, kdyz nemaji misto, tak muzou rodicku poslat proste jinam 😠 . No a to, ze matky lezi na JIP neni jenom v Podoli, ale stava se to i v Motole.

Ja bych vam, pro ktere je to jeste aktualni zase chtela napsat pozitivnejsi zpravu, dneska jsem tam byla po prve na kontrole - vsechen personal byl moc mily a docela to tam slo i rychle. Sice jsem tam stravila 2 a pul hodiny, ale to bylo zpusobene tim, ze mne delali 2x utz (maly a pak jeste velky s merenim), protoze moje ditko bylo chvili opet v poloze pricne, takze mne hrozila hospitalizace, ale pak behem 15 minut, kdy jsem sla jeste na velky utz uz se zase vratilo hlavickou dolu, takze zatim jsem doma 🙂 . Toci se tam proste podle libosti! Kdybych ale nemela ty utz, tak byl byla behem hodiny a pul hotova...coz docela jde, ne?

Chtela jsem ale hlavne napsat, ze jsem byla u Dr. Kachynske, ktera byla fakt velmi prijemna.

mobina
5. pro 2007

Tak s těmi informačními kurzy to nebude tak zlé. Volala jsem tam s tím, že mě vezmou někdy v lednu a paní mi nabídla termín už zítra 😀 Trochu mě zaskočila. Nakonec jdeme příští týden 😉

elzinka
7. pro 2007

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, nemáte některá zkušenost s UTZ v Motole, jdu na utz ve 20 tt. Četla jsem, že někde nabízí nahrání UTZ na kazetu nebo DVD a fotky, nabízí to i v Motole a případně za kolik?

maree
10. pro 2007

Tak my jsme z Motola tyden doma. Lekarsky to tam bylo spickove, ale jinak dost zmatecni, ale to bylo mozna zpusobeno tim, ze jsem tam byla v dobe uzavery porodniho salu. Stehovala jsem se 2x. Taky mi strasne vadila spatna koordinace mezi detskymi a zenskymi lekari a sestrami, ty oddelene vizity, zkratka ze tam clovek vubec nemel klid a davali mu nekdy i protichudne informace. S kojenim mi kupodivu detske sestry dost poradily. Vylozene protivna byla jenom jedna, ta blondyna, kterou tady uz nekdo zminoval. A pak je tam dobra detska lekarka, dr. Fisarkova, ta se mnou hezky promluvila, kdyz jsem byla na dne. Coz tam bylo vickrat. Pokud bude priste, asi budu pro nejakou mensi nemocnici, kde by to cele bylo nejak lidstejsi. Zde napriklad vizita klidne prerusi kojeni a jde vazit dite, pak se divi, ze uz se mi neprisaje.. No jak rikam, pobrecela jsem si tam vicx.
Jinak, na UTZ jsem tam byla vickrat, ale fotky jsem nechtela. Myslim, ze je tam ale nabizeli. Je tam dobry doktor, dr. Vlk.

mobina
10. pro 2007

Maree gratuluju k holčičce 😉
Já už na tom odd. šestinedělí asi budu počítat úplně se vším 😅

romcatko
10. pro 2007

Ahoj holky, tak jsem se dnes byla v motole registrovat. tedy, ráda bych rodila v nějaké menší nemocnici - Hořovice, Neratovice... ale jsem pražák, tak to nemůžu moc riskovat. Na červen tam prý mají "ještě pár míst".

maart
11. pro 2007

Maree ahojky, taky se pridavam ke gratulaci...a presne jako Mobina, snazim se pripravit na cokoli 😉 . Ja tam zatim chodim kazdy patek na kontrolu, s personalem jsem moc spokojena, ale je to proste velka porodnice a verim tomu, ze tam mohou nastat neprijemne zmatecne situace. No uz abych to mela za sebou.
Romcatko, fajn, ze jeste meli misto....a jeste k tem mensim porodnicim, od kamaradek vim, ze i Neratovice a Horovice jsou NARVANE, take jsem o nich premyslela, ale po tom, co meli stop stav i v Neratovicich jsem si rekla, ze je to vlastne uplne jedno...V Motole maji zase spickovou techniku a doktory, kdyby neco bylo s miminkem, tak se postaraji nejlepe a nejodborneji!

shmudlinka73
11. pro 2007

Tak já mám s porodem v Motole zkušenost velmi špatnou!
Chtěla jsem epidurál-nedali mi ho.Rodila jsem pouze s porodní asistentkou,která s vl.porodem určitě žádné zkušenosti neměla.
Porodila jsem čtyřkilového chlapečka bez nástřihu,samozřejmě došlo
k ruptuře třemi směry.Po porodu v Motole a jejich péči jsem si jistá,
že bych zvládla rodit sama v lese na větvi a bylo by mi líp!!!!!

maart
11. pro 2007

...je Shmudlinka, tak to je mi moc lito a nam "cekatelkam" Tvuj zazitek tedy na duvere v Motole moc neprida. Je to ale zvlastni, protoze prave na peci na porodnim sale si tady opravdu moc maminek nestezovalo, to uz spis na pristum sester na sestinedeli....Snad se das brzo dohromady...

mobina
11. pro 2007

Shmudlinka to mi taky kamarádka, která tam rodila vyprávěla, že se paní natrhla až k pr... Než sáhli pro nůžky, bylo mimi venku. Nedá se nic dělat. Prostě fakt počítat s čímkoliv, ale to že jsi rodila bez doktora se mi nechce nějak věřit. To je hloupost 😒

maree
11. pro 2007

Diky za gratulace, holky! Jsem si jista, ze to tam zvladnete. Je to hlavne o psychice a ja jsem nebyla uplne O.K., protoze uz predtim jsem byla hospitalizovana na rizikaci, coz mi nepridalo. Tam mimochodem byl pristup, lekari i prostredi mnohem lepsi, uzasne pokoje, ale kdo by o pobyt tam stal, ze?! Nastesti vse dobre dopadlo.

shmudlinka73
12. pro 2007

mobina,je to opravdu tak,budu vyprávět.Řikam:sestři,už se mi chce tlačit.A ona:tak budeme rodit.Já:na kolik jsem otevřená? A ta "tamara":no asi na deset když se vám chce tlačit. Tak tlačim,moc to nejde,tamara je nepříjemná,že to dělam blbě a tak odchází,ale ne daleko.Tak to zkouším dál a najednou to jde tak volám: sestři,už to jde. A ona:netlačtéé,netlečtéé!! A já:nejde tóó,nejde tóó!! Poté přiběhly nějaký dvě ženský a již zpackný porod,protože sem cejtila jak se trhám,dokončily. Při mý figuře,52/160,to byl docela záhul.Je to na jednu velkou stížnost,ale nemam na to čas ani povahu.

iza
12. pro 2007

hm taky se mi to nezdá..takhle amatérsky rodit v Motole... 😒

iza
12. pro 2007

hlavně pokud se začne tlačit tak od tebe přece neodcházejí

shmudlinka73
12. pro 2007

Byl to muj druhej porod a s tím prvním u Apolináře se to nedá srovnat.Kdybych neměla Motol nejblíž a přespříliš zaměstnanýho partnera,nikdy do Motola nevlezu.Zažila sem horší věci,ale to by bylo jiné téma.Kdo nevěří ať tam běží,třeba z vás to mímo vytahnou jak vánočku z trouby a bude vam hej.V každym přípďě nechci nikoho odradit,vše záleží na lidech.

mobina
12. pro 2007

Shmudlinka jako stát se může fakt asi cokoliv a hlavně asi kdekoliv. Opravdu šlo asi jen o nešťastnou náhodu 😒

jezevec
12. pro 2007

hale tehulky, napiste jsem nejake pekne zazitky z Motola radsi 😀 😀 😀 at nemame strach... Kazda mame jiny ocekavani, tak hlavy vzhuru, nejak to zvladneme my "motolacky" ne?

mobina
13. pro 2007

Tak jsem včera absolvovala info kurz a pohoda. Manžel sice trochu panikaří, že si nebude pamatovat kam mě má dovézt a kde co vyzvednout, ale nějak to zmákneme 😀
Jinak sem písnu jen info, které tady myslím, ještě nezaznělo. Otec může být s vámi po celou dobu porodu. Zádrhel může nastat jen tehdy, pokud budou na přípravě dvě maminky. To si pak počká asi hodinu na chodbě. Po přípravě se přesouváte na porodní box, kde jste už až do porodu, což je taky příjemné. Boxů je tam šest. Nejsou odhlučněné,ale ostatní nevidíte.
Pokud máte někdo zájem o nadstandard pokoj, tak pro matku a dítě za 1000 Kč, pro oba rodiče 2500 Kč za den. Informovat se na něj můžete až když přijedete rodit. Logicky se nedá rezervovat dopředu.
To že se za tatíka platí 700 Kč už tu padlo, ale myslím, že nepadlo, že VZP vám přispívá 500 Kč. Takže až to tam půjdete platit, poproste paní, aby vám udělala ještě jednu kopii a orazítkovala jí originál razítkem. To po porodu a potvrzení, že tam otec skutečně byl, můžete uplatnit na pojišťovně.
Jo co mi ještě nedocvaklo je, že si máme sbalit dvě tašky. Jednu na šestinedělí a jednu na porodní box. Stačí igelitky, fakt tam nic nepotřebujete. Do boxu sebou gumové boty, toalet. potřeby, ručník no a pak podle vás, jak už tu někdo psal, třeba teplé fusky atd.
To je asi tak všechno, co jsem nevěděla.
Jo chtěla jsem se zeptat. Na dveřích tam měli, že pořádají i kojící kurzy. Neabsolvovala některá z vás?

iza
13. pro 2007

Ahoj..kojící kuryz? Tak to je možná novinka,ale doporučuju absolvovat...alespoň pak budete trochu v obraze..já teda nebyla a musím říct, že to není automatická věc(jak někde píšou..že to má žena vrozaný a že jí to jde hned), ale pěkná dřina se to naučit 😅

mobina
13. pro 2007

Jo a PA říkala, že už teď sledují zlepšení po zavedení registrací, tak to snad pomůže a vydrží. Jinak je prý lepší i situace v poradně. Nevyšetří 100 maminek, ale "jen" 60 😉

mobina
13. pro 2007

No nevím, jestli to nespadá do těch dýchacích, ale fakt tam bylo kojící 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru