Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

nency
12. pro 2008

ferbis, tak to tam asi budeš dřive než já. Určitě pak dej vědět, ať se dozvíme co nás čeká. 🙂

nency
16. pro 2008

Tak dnes jsem byla podruhé v poradně. Dělali mi ultrazvuk a do zprávy mi napsali, že mám mírný oligohydramnion. Bohužel zprávu jsem si přečetla až venku, tak jsem se nestačila doktora zeptat co to je.
Na nic mi neupozorňoval a tvářil se, že je vše v pořádku. Na internetu jsem se dočetla, že to znamená malé množství plodové vody, které může být způsobenou vrozenou vadou. Tak jsem z toho docela vedle.
Nemáte nějaká s tímto zkušenost?

febris
16. pro 2008

nency a jak je mimi velky, to taky muze byt relativni- kdyz je mimi vetsi, je relativne min vody. neboj, hodnoceni je zaprve znacne subjektivni a kdyby neco blbyho, tak by to nenechali jen tak. urcite koukli i na ledviny a mocak a ty jsou v poradku, takze mimi je ok, bud v klidu 🙂

ja byla v poradne vcera, byl to masakr, prisla jsem v 8.15 a odchazela ve 12 😝 neb jedna holcina byla v ordinaci hodinu a pak prisla akutne zenska tlusta jak pr... otekla, s vysokym tlakem, takze tu vzali prednostne a ta tam taky byla strrrasne dlouho. No ja myslela ze me klepne. Pristi tyden musim jeste navic na UZ, pak monitor, poradna a mudr. takze abych si s sebou vzala jidlo na celej den 😝

nency
17. pro 2008

ferbis, tak trochu jsi mě uklidnila. Taky si říkám, že kdyby se mu něco nezdálo, tak by to řekl. Váhu miminka
napsal 3,5 kg, termín mám až začátkem ledna. Někde jsem četla, že mimi poslední měsíc přibývá na váze cca.28g denně,takže kdybych vydržela do termínu, tak by mělo mít kolem 4 kg. Tak uvidím. 🙂
Já jsem byla v poradně v úterý, čekala jsem cca.3 hodiny, takže o něco déle než minule. Byl tam ten samý doktor, upozornila jsem ho, že po té minulé prohlídce jsem měla dost..., tak tentokráte buď prohlížel něco
jiného, nebo už byl opatrnější a bylo to v pohodě. Na monitor jdu až příště.

febris
17. pro 2008

nency a kolikatyho mas termin? ja 4.1.
s tim vysetrenim- je fakt ze minule me to taky bolelo vic nez tentokrat, ono taky zalezi jak je clovek uvolnenej nebo ve stresu, hlavne prstem dosahnout az na ten cipek vyzaduje truchu pritlacit, ja jsem za dob studii na gyn stazich nekdy ani ten cipek necitila (resp. tu branku) a mudr musi zkusit jak je ta branka prostupna pro prst, coz je prave asi to nejhorsi co je neprijemny
a na UZ jsi byla z jakyho duvodu v tomto tydnu?

nency
17. pro 2008

Termín jsem měla původně napsaný na 3.1. pak mi to přepočítali na 5.1. Tak se nechám překvapit. Ten ultrazvuk mi dělal kvůli tomu, protože můj gynekolog mi dělal za celé těhotenstí ultrazvuk jenom 3x a dělal
mi ho sám, nikam mě neposílal. Takže mě chyběl tzv. "velký ultrazvuk", na který prý posílají na specializovaný
pracoviště. No a on mě nikam neposlal, říkal že stačí ty ultrazvuky od něj. A v Motole jsem se dozvěděla, že
samozřejmě nestačí a že jim chybí spousta údajů, které jsem od něj vypsané neměla. Ale říkal, že stejně je
na ten velký ultrazvuk pozdě, že se dělá kolem 30 tt kvůli vrozeným vadám, teď mi ho sice v 38tt dělal,
ale to už je pozdě, aby něco poznali.

martynna
18. pro 2008

Ahoj Nency,

já jsem taky měla málo plodový vody, ale doktoři mi řekli, že se tím nemám nijak trápit, že ve vysokým stupni těhotenství se to stává a mám zdravýho kluka, takže se ničeho neboj a hodně pij. 🙂
Přeji Vám oboum rychlý a pohodový porod!

lukajda
18. pro 2008

Ahojky,
Nency, taky jsem měla na konci těhu málo plodovky a už na UTZ, kdy to Dr. zjistila mi říkala, že je to ke konci docela běžné a všechno bylo OK 🙂

febris
22. pro 2008

tak jsem dnes zas byla na UZ kvuli velikosti hlavicky a pak v poradne, vsichni vsude byli moc mily, takze si nestezuju.. 🙂

nency
22. pro 2008

ferbis, už jsem si myslela, že jsi v Motole, jak jsi dlouho nepsala. Jak dlouho jsi čekala? Já když jsem byla minule
na UZ, tak mi velikost hlavičky neřekl, jenom váhu miminka odhadl na 3,5 kg. 🙂

martynno a lukajdo díky za uklidnění ohledně té plodovky. Já už na to nemyslím, stejně s tím nic nenadělám.
🙂

febris
22. pro 2008

nency na UZ jsem sla nak pred pul 10 a ve 12 jsme byli hotovy se vsimvsudy, coz je dobry skore na to ze se ceka vlastne 4x- na UZ, na monitor -ten trva tech 20min coz je taky doba, pak na poradnu a na mudra 🙂 navic tam byl se mnou manzel a stavily se za nama kamaradky takze to uteklo rychle ;)

jinak porodit pry muzu zitra stejne tak jako za 3 tydny, takze uvidime ;)

na ten UZ jsme sli kvuli hlavicce... no ale stejne to musis mit napsany ve zprave ne ac ti to nerekl, urco to zmeril 🙂

nency
23. pro 2008

ferbis, tak to jsi to včera stihla dobře. Já jsem tam dnes byla od 7.30 do 11.00 hod. Byl tam docela nával.
To mi dělali poradnu, monitor a doktorku. Byla tam taková mladá, sympatická doktorka, tak jsem byla ráda.
Bohužel se jí nelíbil výsledek monitoru, takže za 2 dny na něj musím znovu, tak mám "radost". To budou mít
poradnu zavřenou, tak budu na něj muset někam na uzel D.
Na monitoru se jí zdáli malé "kopečky", mimi téměř spalo a pohnulo se jenom 2x, taky prý srdíčko mu bije
o něco rychleji, ale to někdy prý u miminek bývá. Mě to zaznamenalo 2 kontrakce, které zatím nic neznamenají.
Chtěla jsem se tě zeptat nebo i jiných těhulek jak na tom býváte s monitorem ?
Já jsem z toho zase nervózní, že tam musím za 2 dny znovu.

febris
23. pro 2008

nency neboj, jen to hlidaj... nevis kolik ta frekvence byla? Minule me mimi spalo tak me sestricka klepala s brichem jak o zivot, ale milostivej mel zrovna hlubokou noc a hejbnul se taky jen 2x zato v cekarne pak predvadel gymnasticky ukony 😀
kolik ses tt? nemas to v profilu ;)

nency
23. pro 2008

ferbis, mám 38+4tt. Ve zprávě mám napsáno od mudr: CTG: BF 155, akcel. 1x za záznam, decel. 0, zúžené oscilační pásmo - v.s. spánek plodu. Dráždivá děloha. Těm výrazům stejně moc nerozumím.

febris
23. pro 2008

CTG je nazev toho monitoru (kardiotokogram), 155 je srdecni frekvence plodu tedy 155/min, norma je tusim do 160, akcelerace znamena zrychleni frekvence plodu, mela by se objevit behem cinnosti delohy ci pohybu plodu, decelerace naopak je nahle snizeni frekvence srdce plodu aspon nak o 15 tepu/min- sem tam se naka vyskytnout muze tzv sporadicka, kdyby jich bylo moc znaci to ze se prckovi dari spatne, zuzene oscilacni pasmo znamena ze je maly rozdil mezi kolisanim srdecni frekvence (napr. nejnizsi 150, max. 160), v.s. je "velmi suspektne" spanek. Drazdiva deloha- ze deloha je pomerne aktivni a na krivce je videt jeji cinnost. Z toho co jsi napsala myslim ze se nic nedeje, prcek proste spal a proto je nalez takovy jaky je. jen ta srdecni fr je trochu na hrane, tak to chtej proste radeji zopakovat, jsou opatrny... tak se neboj, bude to dobry

nency
23. pro 2008

teda ferbis, já se nestačím divit jak to všechno víš. Skoro bych řekla, že jsi taky mudr. nebo zdravotní sestra.
Tak jsem ráda, že jsi mi ty výrazy vysvětlila. Já to vždycky vyhledávám na internetu, ale kolikrát všechno stejně
nenajdu. Na tebe si doktoři nepřijdou, je vidět, že máš dokonalý znalosti, což má asi málokdo. 🙂

febris
23. pro 2008

nency bingo 😀 jsem mudr., letos v cervnu jsem dostudovala...
a myslim ze lepsi je nic nevedet, ja se akorat ze vseho prilis stresuju 😝 zvlast v oboru gynekologie-porodnictvi 😅

nency
23. pro 2008

tak to je super, že jsi mudr. To až zjistí ostatní těhulky, tak nebudeš stíhat odpovídat. 😀
Tak já toho hned využiju a ještě se tě zeptám na těhotenskou cukrovku. Jak se dává pít
ten lahodný nápoj myslím, že kolem 20tt, tak na tom jsem nebyla, protože můj mudr. říkal, že
když to nemá nikdo v rodině, že se nemusí. V moči mi nikdy nic nenašli, ale taky jsem někde četla,
že v moči nic najít nemusí a přesto může těhotenskou cukrovku mít. Začínám už nad tím přemýšlet,
protože neustále přibírám na váze, už jsem přibrala 20 kg. I když u prvního dítěte jsem taky přibrala
20 kg a pak jsem to naštěstí do roka zhubla.

febris
23. pro 2008

nency ty testy na cukrovku jsou trochu hysterie, rikali jsme si ve skole, ze by se celopposne opravdu delat nemusely, jen u rizikovych skupin...tj. u zen co maj cukrovku v rodine, predchozi porod obr ditete, predchozi tehotenskou cukrovku, starsi vek, obezita... jinak je pravdepodobnost vzniku diabetu v tehu mala. Me test mudr delal neb ma mamka cukrovku 1. typu a picha si inzulin...takze jsem rizikovy skupine.. nastesti to bylo ok, mela jsem docela strach...

nency
25. pro 2008

Tak jsem dnes absolvovala druhý monitor. Čekala jsem jenom 1/2 hodinky, tak to šlo. Mimi bylo zpočátku
vzhůru, pak usnulo. Naštěstí mudr. byla s výsledkem spokojená, do zprávy mi napsali pouze CTG:fyziol. To
bylo všechno. Mě to zase zaznamenávalo jednu kontrakci za druhou, ale ani bych to nepoznala kdyby mi to
neřekli. Sestra se usmívala, říkala něco v tom smyslu, že už asi brzo přijedu...

febris
29. pro 2008

hlasim ze v motole je v poradne naprosta tehotenska kalamita, dnes jsem tam zkejsla od 10.30 do 15.30... 🙄

nency
5. led 2009

Holky, tak to mám za sebou. Malá se narodila o týden dříve, takže 30.12.2008 v 7.55 hod. ráno. Jmenuje
se Danielka má 52 cm, váží 3590 g. Jsem šťastná jak blecha, že už to mám za sebou a jsme doma. Vše bylo
v pořádku a malá je zdravá. 🙂 🙂 🙂
Ten den se narodilo strašně moc miminek, takže nebyly volná místa na šestinedělí. Já jsem měla ještě štěstí,
že jsem stihla poslední postel na šestinedělí, ale bohužel ne rooming in. Byl to pokoj, kde dávají po císařských
řezech a miminka po 3 hodinách. nosí. Pokoj s miminkem jsem dostala až třetí den.
Ale pro ty co tam teprve půjdou, tak nemějte strach. Jsou tam moc hodný. Samozřejmě, že nějaká ta černá
ovce se tam taky najde, ale dá se říct, že i přes ten obrovský nával, který tam měli zrovna toho 30.12.,
tak to zvládali vcelku dobře. 🙂 🙂 🙂

febris
5. led 2009

nency to si delas pr... 😀 ja rodila 30.12. ve 13.35 🙂 kde jsi lezela??? ja na sestinedeli 2, nas Daniel mel 3520g a 50cm. Mela jsem stesti, zrovna kdyz me prijimali misto na rooming in byl

febris
5. led 2009

je pravda ze ten den se narodilo desne deti, my v tech pul 2 jsme byli 21. porod toho dne masakrrrr

nency
5. led 2009

ferbis, tak to je síla, ve stejný den. Taky mě napadlo jestli tam náhodou nebudeš, ale podle fotky, kterou
tu máš jsem tě tam neviděla. Přitom jsem se chodila, tak pečlivě stravovat na to jejich zavolání.
Já jsem ležela taky na šestinedělí v pokoji 8, kde dávají po císařských řezech, ale ráno jinde místo nebylo,
takže jsem měla smůlu. A vzhledem k tomu, že jsem protestovala, že chci miminko mít u sebe, tak mi
slíbili, že druhý den až někoho pustí domů. Tak jsem se těšila a pak přišlo zklamání, že domů pouští jenom
dvě a že se tam nedostanu, protože předemnou byly ještě nějaké maminky dříve. Tak jsem to obrečela, ☹
a teprve poslední den mě dali na pokoj č. 2 s miminkem. 🙂
Domů mě pustili v pátek 2.1. 🙂

janakla
6. led 2009

Holky kdy se objednat do Motola do poradny? Který tt? A nemáte některá telefon na který se volá? Nenapsala jsem si ho při registraci a na stránkách motola je to takové zamotané. Jo a ještě kam jít do poradny - patro, uzel? díky

mobina
6. led 2009

Jani ono je to celkem jedno, na které číslo zavoláš, když tak ti dají jiné 😉
Tady je to celkem přehledné 😉
http://www.fnmotol.cz/cz/porodnicka-cast-klinik...
A volala bych kolem 36 tt 🙂

kaca007
8. led 2009

holky díky za čerstvé a vcelku pozitivní zážitky z Motola!!! a moc gratuluju k mimískům!

marcela72
19. led 2009

Ahoj zdravím všechny. Měla bych dotaz ohledně předporodních kurzů. Jsem registrovaná k porodu v Motole a ta firma, co tam mají vylepený letáček ohledně kruzů je hrozně drahá. Těhotenský kurz s účastí partnera 1350,-- a mateřský kurz dalších 1500,-- což mi přijde dost přehnané, tak bych se chtěla zeptat, jestli byste mi nemohly doporučit jiné kurzy někde v okolí (Praha 5, 6) Díky za případné typy.

lenoura
22. led 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nektera z vas nemate zkusenosti s tehotenstvim s hypertenzi. Uz rok se na ni leci, mivala jsem tlak 210/11o, coz byl docela zahul. Ted beru prasky a zda se to ok. Jsem ve 14 tydnu a chci se registrovat do motola. Doktor, co me leci na hypertenzi mi doporucuje rodit u apolinare, protoze tam dochazi a je to pro nej jednodussi, nez psat zpravy do motola...jak mi sdelil. Tak nevim, co mam delat. Kamaradka v motole rodila a byla spokojena, pry jen pokulhava sestinedeli s kojenim.... Dik za odpoved 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru