Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

sicinka
23. led 2009

Ahoj, me ted s vysokým tlakem v motole léčí. Zatím jsem tam byla dvakrát ale prevzdali si me do péče takze jsem se musela se svou pani doktorkou rozloucit. Jen se bojim ze uz je pozde me registrovali v 12 tt jako rizikovou (srdeční vada) a i tak mi tvrdili ze uz jdu pozde. Tak drzim palce

kaca007
2. únor 2009

tak co nového v motole? to snad vypadá že se tam nerodí, když tady nejsou žádné nové poznatky 😉 nestraště holky, fakt je to podezřelý...

nency
6. únor 2009

kaca
neboj, v Motole se to dá vydržet. Je výhoda, že tam mají hodně"postelí", takže nějaký stop stav je tam
málo pravděpodobný a taky všechny doktory pod jednou střechou. Mě trochu vadilo, že jsem se nemohla
zbavit pocitu"továrny" a taky když je plno, tak miminko nemáš u sebe, ale nosí ti ho na kojení. To mi vadilo
ze všeho nejvíc. Když to srovnám s Podolím, kde jsem rodila, ale to už je 14 let, tak tam se mi líbilo více,
bylo to tam takové menší a měli jsme k dispozici porodní sál jenom pro sebe. Takže to bylo větší soukromí.
Ale to bylo tenkrát. Teď jsem se bála zvolit Podolí právě z důvodu stop stavů.
Jinak v Motole je personál vcelku dobrý. Na šestinedělí je to takové namíchané, některé sestry jsou milé,
ale jsou tam i takové, které mě dost štvaly. Ale to je asi všude. 🙂

kaca007
9. únor 2009

nency díky 😉
holky co je nutné vzít si do motola svého a co je tam volně a neomezeně k dispozici? plenky pro mimi, poporodní vložky, kosmetiku pro mimi apod.? abych toho netáhla zbytečně moc.
díky za rady

nency
9. únor 2009

kaca
k dispozici jsou vložky, které s sebou brát nemusíš. Můžeš si je brát v neomezeném množství a jsou k dispozici
přímo v koupelně ve skřínce. Také není třeba brát noční košili, též jsou připravené v koupelně. Sice nejsou moc
hezké, ale na nošení příjemné. Já jsem s sebou měla noční košili vlastní, ale vzhledem k tomu, že jsem měla
potřebu být stále v čisté, tak nakonec došlo i na ty jejich, které byly vcelku praktické. Vem si s sebou župan,
kojeneckou podprsenku, gumové pantofle - v koupelně bývá nacákáno, také mobil a nabíječku - tu jsem já
mimochodem zapoměla doma. Zbytek ti přinese manžel.
Pro mimi jsou plenky také k dispozici, ale s tím oblečením pro mimi to je horší. Oblečků mají málo a nejsou nic
moc, pokud je mimi menší, tak v nich plave. V pokoji jsou k dispozici pouze po 2 kusech, takže pokud se
ti mimi večer poblinká nebo pokaká, tak nemáš do čeho převléknout. Mě se to stalo, poslední den kdy jsem
měla konečně rooming. Večer jsem potřebovala pro mimi čisté oblečky, tak jsem šla požádat sestru, ale ta
se na mě dívala, jako bych po ní chtěla bůh ví co - dovolila jsem si ji říct o dva kusy dupaček a kabátků - moje
spoluležící potřebovala pro mimi také a sestra byla velice neochotná co otravuju. Kabátky mi nechtěla dát
vůbec, ale nakonec dala. Takže oblečky pro mimi si určitě nějaké vezmi. Také doporučuji mokré kapesníčky
pro mimi, ty tam nemají. Z kosmetiky tam je pouze olejíček, a dva vzorky krémíčků, které na tu chvilku
stačí.

mobina
9. únor 2009

S oblečkami je to problém, ale jen v tom, že jsou sestry neochotné. Dítě ti samozřejmě v počůranem nenechají, ale prostě blbě čučí. Nenech se odbýt. Ubrousky dle mého nejsou moc potřeba. Máš k dispozici perlan. Spíš doporučuju koupit nějaký krém na zadeček. Dostaneš jen pidi tubu bepantenu. Takže vzít sebou bepanten na zadeček i bradavky 😉 Určitě si vezmi taky vložky do podprsenky až se spustí MM. Čisté ručníky ať ti vozí manžel nebo návštěvy. Já střídala každý den dva kvůli hygieně (na vršek jeden a na spodek jeden). Pak mi chyběla tužka na zapisování do tabulek. Taky se asi bude hodit něco ke čtení, když bude prcek chrnět. V porodce většinou ještě děti docela spinkají 😀 😎 A určitě jednorázový kalhotky. KOupíš je v lékárně.
Jo a určitě vlastní dudlík. Sice mají erár, ale ušetříš si keců, že dudlík ne, i když jim ho sami cpou 🙄
Nic jiného už mě nějak nenapadá. Na dítě jsem si tam vezla opravdu jen ten dudlík a bepanten. Pro sebe pak základní kosmetiku, ty kalhotky, župan (ale nosila jsem ho minimálně, je tam dost vedro), boty do sprchy, bačkory, vložky do podprdy, kojící podprdu.
Co zapomeneš nebo bude chybět, přiveze manžel 😉

kaca007
9. únor 2009

holky jste moc hodný! díky za velmi užitečný rady 😵

sobilka
9. únor 2009

Ahoj hoky, taky děkuju za info co s sebou do Motola, mám termín cca 12. května - je to sice ještě daleko, ale letí to jako voda🙂) Kamarádka tam rodila v říjnu 2008 a moc si chválila tým doktorů - měla teda dlouhý a hodně bolestivý porod. Malej nešel ven, tak ho nakonec tahali zvonem...ale zvládla to. Na co si nejvíc stěžovala byly sestry na kojeneckém odd. prý vůbec nic nevysvětlily, odsekávaly a byly teda pěkně nepříjemný. Byla z toho chudák ve stresu, takže se jí spustilo mlíko až doma. Je to prostě o lidech jako všude....ale co se týká odborníků z řad doktorů - to je snad na dobrý úrovni. Tak jsem zvědavá na sebe - čeká mě první porod, až to budu mít za sebou, vložím sem moje zkušenosti.

kaca007
10. únor 2009

taky to bude můj první porod a dám vědět, jak jsem dopadla. doufám, že budu spokojená. na nepříjemný sestry nejsem vážně vůbec zvědavá, snad si s nima sednu a budou milé

lucijda
10. únor 2009

Ahoj holky jen nakukuju, dnes se právě rozhodlo že budu rodit zde, tak pochytávám moudra co a jak, jen doufám že doktoři jou odborníci proto jsem jim kývla na porod právě tady 😅

janakla
10. únor 2009

Ahoj, já také děkuju za rady co s sebou a mám ještě dotaz. Jak velké jsou ty košile? Nejsem zrovna drobeček, tak asi raději svoje co? 😉

febris
10. únor 2009

janakla neboj, kosile jsou obrovske, nevim jak vypadas ale stejne si myslim ze by ses do ni vesla 2x 🙂

lucijda
10. únor 2009

Holky nemáte tady některá zkušenost s doc. Binderem?

sicinka
10. únor 2009

Ahoj ja chodim uz mesic k doc. bindrerovi co by tě zajímalo. Kvůli vysokému tlaku a vrozené srdeční vadě mě moje gynekoložka vyexpedovala k němu 🙂

lucijda
11. únor 2009

No hlavně jakej z něj máš dojem, mě se zdá jako docela sympatický rozvážný pán 🙂

sobilka
11. únor 2009

Zdravím - nemáte někdo ponětí od kdy se už chodí na kontroly do poradny přímo v Motole, zatím jsem ještě u svého gynekologa a ten to neví - stačí poslední měsíc před porodem nebo už dřív?....a jak dlouho dopředu se tam mám objednat?? Jsem ve 27. týdnu....Dík!

marooshka
11. únor 2009

sobilka: na kontroly do Motola přesně jak píšeš až poslední měsíc před porodem. Já jsem byla ještě ve 36. týdnu u svýho dr. a od 37. týdne chodím do Motola. A objednat se tam stačí až v tom 36. týdnu, volola jsem tam dřív a řekly mi, ať si zavolám až ve 36. týdnu. Sestříčky jsou tam moc milý a i doktorka ke který chodim.

janakla
11. únor 2009

Ahoj holky, mám dotaz - na netu fnmotol jsem našla, že k porodu si má vdaná žena přinést mimo jiné Dohodu o jménu dítěte. Na to je nějaký formulář (kde?), nebo jste to psali nějak doma na papír a podepsali? Vím že u svobodných se sepisuje něco na matrice ohledně jména a příjmení dítěte, ale tohle mají psáno u vdaných. Poradí někdo?

broskef
11. únor 2009

Jani, to Ti daji v ambulanci, až tam začneš chodit,,, 🙂

sicinka
11. únor 2009

Luciejda : Muj dojem je hodne v pohode 🙂 Se svoji doktorkou jsem asi vice diskutovala (pokecala) a tak. Zatim jsem tam byla trikrat a bylo to pokazdy tak na 5 minut. Vcera muj dotaz: na fetálním echu mi rikali ze se mam objednat ne na obycejnou kardiologii ale k pani doktrorce co se specializuje na vrozene srdecni vady pani xy. a cekala jsem nejakou reakci. Pan doktor no tak se tam objednejte a za mesic dorazte s vysledkem 🙂 Zadne zdlouhave rozebirani. Jsem z toho byla tak paf ze jsem si zapomela rict o leky co mi dochazi ... 🙂 Prisla jsem k nemu dost vyjukana doted mi vada v nicem navadila a najednou ze musim do nemocnice a pred tim mesicem me ten jeho klidny pristup dost uklidnil 🙂 Kdyztak napis do IP.

sicinka
11. únor 2009

Ted se zeptám ještě já🙂 Holky nepříjde Vám v Motole všechno takové rychlé? Já vždycky byla u své doktorky tak 15 minut v ordinaci, než se zeptala co a jak, vyšetřila . Teď je vyšetření tak na 5, velky ultrazvuk mi zvladli asi za 5 minut. Obcas mi prijde ze hodinu cekam na chvilkove vysetreni.Trochu se desim abych nemusela porodit za 5 minut 🙂

mobina
11. únor 2009

sici taková továrna trochu viď 😉 mě to tedy celkem vyhovuje, jsem na to zvyklá od svojí doktorky. ale asi taky záleží na koho narazíš v poradně 🙂
a neboj´, u porodu tě honit fakt nebudou, pokud nenastanou nějaký komplikace, to to pak jen lítá 😉

nency
12. únor 2009

sicinka
Záleží na koho v Motole narazíš. Ale je fakt, že ten pocit jsem měla také takový. Člověk tam čekal hodiny
než na něj přišla řada a pak na co se nezeptal, tak to se nedozvěděl. Já jsem se kolikrát také zapoměla
na nějaké věci zeptat a když jsem odcházela a četla si zprávu, kterou mi napsal, tak jsem tomu kolikrát
vůbec nerozuměla a hledala odpoděď na internetu nebo také tady.
Díky ferbis (je mudra), jsem se dozvěděla co mi ve zprávě vlastně píšou.
Když mi v Motole dělali ultrazvuk, tak mi řekl akorát, že mám méně plodové vody a že je vše v pořádku.
To bylo všechno. Také se moc nebavil. Vzpomínám si, že jsem se ho ptala jestli je to opravdu
holčika, jak mi řekl můj doktor a on mi odpověděl, že to nesdělují a hotovo. 😠 Tak jsem byla také tou
odpovědí překvapená a neměla jsem z něj dobrý pocit. Ale jednou tam byla taková mladičká doktorka,
moc milá a to byl opak toho doktora. Nakonec jsem jí měla i u porodu. Od personálu jsem se dozvěděla,
že je po škole a je tam teprve 1/2 roku, takže moc zkušeností neměla, ale na mě působila takovým uklidňujícím
dojmem. 🙂

lucijda
12. únor 2009

Sici je to tam jak na běžícím pásu, ale rozhodně jsou pečlivější než u nás v pl. kde to taky běží, ale rozhodně ty vyštření zanedbávají více než tady 🙂

sicinka
12. únor 2009

ahojky ja si nestezuji 🙂 pro me je taky dulezitejsi ze tomu rozumi. Ja jen jestli je to jen muj pocit. Ono je taky to o tom ze ja uz k normalni gyn. nechodim, ale jen k doc. Binderovi. Takže jak je to rychle, spoustu veci zapomenu. Je to jak kde, na genetice jsme vzdycky vsechno probrali, pokecali... Jinak jsme byly před dvěma dny na fetálním echu a to byl zážitek, hlavně pro manžel. Jelikož tam mimi kontrolovali asi půl hodiny a vše je ok. Ja bohužel na monitor nevidela, ale pry tam bylo vse mnohem lépe vědět než na velkém ultrazvku. Dokonce sám poznal pohlaví 🙂 a správně. Jinak pohlaví sdělují ale stojí to 300 Kč (dle výše zmíněného jinam až do porodu nepůjdu, tak jsme si to zaplatili).

janika7
14. únor 2009

Ahoj, taky pridam svoje zkusenosti z Motola. Chodim tam k doktorce Uhrove, je mila, prijemna a myslim, ze i rozumna. Nejsem alternativni maminka a taky jsem ji to rekla. Budu ji mit i u porodu, tak jsem ji prosila, ze urcite budu chtit epidural a ze se bojim, aby mi nerekli, ze je jeste brzo, pak si me nikdo nevsimne 3 hodiny a pak mi reknou, bohuzel, je uz pozde. Ujistila me, ze se to nestane a kdyz prijedu uz s rozjetym porodem, tak mi daji neco do zily. To me uklidnilo 😀 Jen mi vadi, ze tam stravim vecnost. Nekdy me chce videt 2x tydne a to je sila. Pristi tyden jdu jeste na velky UTZ, poradna, doktorka, monitor...rikala mi, at si vezmu s sebou velkou svacinu a nejaky poradny cteni🙂 Jinak jsem ale moc spokojena, vsichni jsou mily, jen na monitorech je jedna sestra, ma vyraz jako sestra Hitlera. Nejaka maminka se tam s ni hadala, ze ji nema skubat s briskem kdyz miminko spi a ona, ze musi, ze se to doktorovi nebude libit... Tak jsem si rikala, baba jedna blba a od ty doby ji zdravim na chotbe, pri monitoru se ji vzdycky na neco mile zeptam a ona se ke me chova normalne, ani neodsekava 😝

nency
17. únor 2009

janika
Když se dělá monitor a mimčo spinká, tak záleží na sestře jestli ho bude budit a nepříjemě s ním hýbat, nebo
jestli to nechá být.
Mě mimčo spinkalo a je fakt, že když ten monitor pak viděla mudra, tak se jí nelíbil a musela jsem přijít znovu!
A jelikož byly zrovna vánoční svátky, poradna zavřená, tak jsem musela přijet 25.12. v 18.00 hod.!
Byla jsem z toho docela vylekaná a měla jsem strach, jestli je všechno v ok, když mi tam poslali po dvou dnech
znovu. Naštěstí večer mimčo bylo vzhůru a monitor ok.
🙂
Jinak mít vlastní mudru u porodu, tak to bych na slib moc nespoléhala. V případě, že se doktorka předem
zaplatí, tak to je pak jisté. Ale není to zrovna levné. Jedna mamča se kterou jsem byla na šestinedělí, tak
měla zaplacenou také doktorku u porodu a říkala, že jí to stálo 10 000,-Kč!
Já jsem zaplaceného nikoho neměla, ale myslím, že v té péči nebyl takový rozdíl. Ale je fakt, že žádnou
inijekci jsem nedostala. Sami od sebe jí rozhodně nenabízejí. Já jsem s epidurálem váhala, ale slyšela jsem
různé názory, takže nakonec jsem si o něj ani neříkala a nechala jsem to na nich. 🙂

mispule76
17. únor 2009

Ahoj, jsem tu čerstvá, i když rodíme už za pár :o). Jenom bych chtěla přidat dojmy z první poradny v
Motole: dopředu jsem počítala s tím, že budu čekat dlouho, takže jsem si vzala knížku a uteklo to celkem rychle. Jediný, co je nepříjemný, jsou ty sedačky v čekárně, už jsem ke konci nevěděla, jak si sednout :o). Sestřičky milé, doktor (Matěcha) klidný, vlídný a hlavně šetrný (poslední prohlídky u gyn. nebyly už vůbec příjemné, ale tady byl dr vážně hodně opatrný).
Janika: Jak víš, že budeš mít tuhle Dr u porodu? Jste spolu domluvené?
A ještě jeden dotaz, jak jsem si celou dobu dneska četla, zapomněla jsem pochytit, jak to chodí s monitorem: zavolá si mě sestra, nebo musím bojovat o pozice? :o) Díky!

janika7
17. únor 2009

nency: Nas broucek je nastesti tak zivy miminko, ze mi ho nikdy nebudili 😀 Mudru u porodu mit budu urcite, jsme s ni domluveny ze znamosti, mam ji na telefonu a mam volat ve dne v noci kdyby se neco delo. Neni to moje doktorka normalne, mam soukromyho doktora a ten by me taky klidne rodil, ale jedine v Brandyse nad Labem a za 20tis. Tehle pani doktorce jsme nic nedavali, je to znama znami a nic predem nechtela, ze je poverciva a ze az se miminko narodi a budeme ji chtit podekovat, tak ze se nebrani. Jsem rada ze ji mam, ale v Motole bych se nebala ani bez ni. Jednou jsem tam skoncila jeste nez jsem ji poznala a vsichni byli mili a moc se snazili. K epiduralu, konzultovala jsem to s dulou (takze spis zastankyni prirozenych porodu) a rikala, ze muze porod uspisit a pomoc, nicmene, ze si mysli, ze by si mamminka mela par poradnych kontrakci prozit, ze to k tomu patri. No ja nejsem moc hrdina, takze ho chci, je to stejny jako u zubare, taky se to da prezit bez injekce, ale proc se trapit kdyz nemusim 😀

mispule:Ty sedacky jsou fakt desny, ale taky myslim, ze ta poradna netrva vecnost. K tem monitorum, kdyz si vyzvednes kartu, jdes rovnou k nim a zeptas se, kdo je posledni a cekas. Pak az jdes do poradny a pak k doktorovi. Ten Matecha, to je takovy mily blondaty slovak?

nency
18. únor 2009

janika
já taky zrovna hrdinka nejsem. U zubaře si dávám inijekci vždy. Dokonce i když mi opravovala mrtvý zub a tvrdila,
že to cítit nebudu, tak jsem si tu inijekci nechala dát taky. Ale porod jsem vydržela bez inijekce, mě přijde ten
zubař horší. Ale je fakt, že záleží na tom jak dlouho ten porod trvá. U mě to šlo rychle, ale kdybych měla
rodit celý den, tak to bych si jí nechala dát taky. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru