Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

broucek26
30. črc 2009

Ponožky jsem si sbalila 🙂 Někomu je prý zima na nohy 🙂

sicinka
30. črc 2009

Broučku košile tam jsou - sice docela šílené ale dá se v nich dobře kojit a můžeš si jich vzít kolik chceš denně čistých já měla ze začátku tak 3 denně a to nevím jak bych řešila vlastníma 🙂 taky je dobrý si vzít nějaké mazadlo na strie oni se potvůrky rádi dělají po porodu a prý je důležité v porodníci mazat 🙂 Akorát že u mě jim malej nešel řpi císaři ven takže mi popraskali celý spodek břicha, ale co jsou horší věci.

broucek26
30. črc 2009

sicinko tak já myslela že porodím a strie už nepřijdou....... Musím zaťukat, že se mi zatím vyhýbají, tak snad to překlepeme bez nich i po porodu. Ale určitě si krém beru a budu mazat - díky za radu, to jsem fakt netušila. 🙂 No košilky si beru dvě, ale taky asi budu používat jejich 🙂 A jak jsi byla spokojená celkově?

grisgot
30. črc 2009

dracek..koukám, že jsi si zažila své, co ☹ Netušila jsem, že u odběru vajíček můžou nastat tak vážné komplikace?!? Nebo něco zanedbali??
Klučina bude tedy skutečně bojovník jak hrom!!! 😉

grisgot
30. črc 2009

broucku..souhlasím se sicinkou! Noční košile jsem si brala taky jejich a často se převlékala. Víš co..to lítáš pořád do sprchy..a zpočátku jsem i hodně krvácela. Nech ci svoje na doma..ať pak nepřijedeš z porodnice a nebudeš mít hned "velké prádlo" 😉
Jinak, strie se mi udělaly taky až po porodu! Nevím, jak je to vlastně možné?!?

grisgot
30. črc 2009

..já byla celkem spokojená..odrodil mě můj gynekolog (velká náhoda, že měl službu) a pak na šestinedělí jsem měla akorát trochu problém s pediatričkou. Protože nám nešlo kojení..Štěpánek nepřibíral a příkrmy zvracel..tenkrát mě ta doktorka docela sjela, že se málo snažim a že jestli mi nevadí, že to dítě hladoví..přiznám se, že mě rozbrečela ☹ Ale víš co, hloupého člověka můžeš potkat kdekoliv. Sestry byly super..

broucek26
31. črc 2009

Holky jsem moc ráda, že takhle od vás dostávám informace. V některých porodnicích vůbec nedávají plínky ani vložky (nebo je příděl 5 na den, což mi přijde málo). A holky hodně píšou, že si berou svoje prádlo, ale taky mi přijde zbytečné ničit si tam svoje košilky. A kdyby něco chybělo, tak to manžel doveze 🙂 Můžu se ještě zeptat kolik jste si braly ručníků? Doporučují 2x tmavý na spodek a 2x na tělo.

grisgot
31. črc 2009

broucku..ručníky se hodí, to je fakt..já si vzala minule jen dva a bylo to málo..jeden na porodní sál a jeden na šestinedělí. Na porodní sál jeden stačí, ale na šestinedělí balím teď dva.. 😉
A jak se těšíš na porod??? 🙂 Jaký máte jméno pro holčičku?? 🙂

broucek26
31. črc 2009

Já si porod moc nepřipouštím. Pořád si říkám, že dovnitř to mohlo, ven to musí 😀 Snad to bude všechno v pohodě a nějak to přežiju. Jen si pořád neumím představit jak poznám, kdy mám do té porodky jet 😅 Ale to je asi u každé prvorodičky stejné 🙂 Malá se bude jmenovat Lucinka 🙂

grisgot
31. črc 2009

..já jsem druhorodička a stejně to nevím! 😀 Měla jsem první porod vyvolávaný..po 14-ti dnech přenášení.
Lucinka je krááásný jméno 🙂 A máte to na tuty, že to bude holka, jo?

Sicinko, Marooshko, jak Vám začal porod????? 😉

broucek26
31. črc 2009

No my museli na amnio, takže to máme na 100 % 🙂

inees
31. črc 2009

Ahoj holky,
měla bych dotaz na vás, co jste už v Motole rodily: jak je to s přítomností otce v první době porodní? Opravdu budem mít smolíka a manžela v případě, že na hekárně nebudu sama (což je vzhledem k babyboomu jisté), ke mně nepustí? To mi přijde v Motole úplně nejhloupější, protože "pravý" porod se mi může rozjet třeba až 10 - 12 hodin po příjmu a já tam budu v bolestech na všechno sama zrovna v době, kdybych nejvíc potřebovala manžílkovo morální i fyzickou podporu. Opravdu není možné to vyřešit nějak tak, aby manžel mohl být celou dobu při mně?

A ještě jeden dotaz: až porod bude kompletně za námi, je skutečně nutné, aby mimíska odváželi na nějaký čas někam pryč, nemůžou mi ho rovnou dát s sebou ke mně na pokoj? Dá se se sestrama nějak rozumně dohodnout, že bych opravdu chtěla mít děťátko od začátku u sebe (případně aby do doby, než se zberchám, osprchuju atd., byl u malé manžel)?

Děkuju moc moc za odpovědi, tohle mi pořád vrtá hlavou a nějak nerozumím tomu, proč mají taková divná pravidla 😠

janakla
31. črc 2009

Holky s tema rucnikama vam poradim co už tu někdo myslím i psal. Vemte si na spodek klasické kuchynske uterky.. utřít, vyhodit 🙂 paráda (ve sprse je koš), to byla snad nejuzitecnejsi vec kterou mi tu kdo poradil, tak předávám dál 🙂
přeju pohodové porody!!!

dracekmracek
31. črc 2009

grisgot no ono se to nějak smetlo pod stůl,měla jsem rozmašírovaný vaječník na kusy a přetrženou tepnu v něm.jediné štěstí že ten vaječník pár hodin držel pohromadě a já krvácela do něj,doma jsem měla hrozné bolesti,zvracela jsem,omdlela tak mě J.vezl do nemocnice....tam mi dávali Dolzin a já brečela bolestí a měla jsem hrozně nízký tlak,tak mě vezli na sál,a skoro celou noc mě operovali.Probudila jsem se po 2 dnech na jipce,a když jsem se dozvěděla že přijet o 20 minut dýl nebyla bych...hrůza.Takže mi zdobí bříško obrovská jizva,a hlavně mám starch z čehokoliv....o to víc si malinkého vážím,hrozně moc ho miluju,a nemůžu se dočkat dne kdy si ho pochovám 😵 nelituju ničeho co se stalo,mám skvělou paní doktorku v Caru,která to nezavinila a moc mi pomáhá....
Jsem v pondělí zvědavá na příjemné sestřička na registru,jen nevím proč tam mám jít už dopoledne,když na netu píšou odpoledne...Budou mi něco dělat?Mám tam prý přijít jen s průkazkou

grisgot
31. črc 2009

janakla..no jasně, to je skvělý nápad!!! Díky, díky, díky....

grisgot
31. črc 2009

inees..o hekárně jsem jen slyšela..já jsem se tomu vyhnula, protože mi porod vyvolávali. Takže jsem byla nejdřív na normálním pokoji, kde manža byl se mnou a pak jsem šla rovnou do "přípravné místnosti" a ta je určena pro dvě maminky. Já tam ale byla sama, takže tam manža mohl být taky. Pokud bychom tam byli dvě, tak by tam být nemohl. Můžu tě ale uklidnit, že jsem rodila v tom největším babyboomu v roce 2007, kdy jsi v poradně strávila klidně i tři hodiny, kolik bylo rodiček..a na sále jsme pak byli dvě..takže buď jsem měla prostě jen štěstí nebo to snad nebude tak hrozné. Na hekárně je prý lůžek víc, proto tam manžel nemůže být s tebou..aby ostatním jeho přítomnost nevadila ☹

Co se týká odnešení miminka..ty musíš být po porodu na sále ještě dvě hodiny kvůli případným komplikacím. Já jsem měla v tomhle čase Štěpánka vedle sebe v inkubátoru..jen na ohřátí, jinak byl v pořádku..což si myslím není tak špatné, když mimčo přijde z tepla tvýho těla ven do relativní zimy. Pak mě odvezli na pokoj a prcka si nechali sestry zhruba asi na čtyři hodiny..kdy jsem se sprchovala a trochu prospala, rodila jsem v noci. Myslím, že by se šlo se sestrami domluvit, aby jsi měla miminko u sebe..oni to "myslí dobře" v tom smyslu, že tě chtějí nechat po porodu odpočinout. Protože věř, že já měla docela problém vstát a postavit se na nohy..měla jsem nízký tlak, točila se mi hlava..bála bych se, že miminko upustím. Pokud by ti pomáhal manžel, to nevím, toho mého poslali domu..možná by stálo za to si tam zavolat a zeptat se na to..ať pak nemáš nervy..

grisgot
31. črc 2009

dráčku..to zní jak z hororu ☹ Mojí mamču taky zachránili jen tak tak..měla mimoděložní a začala krvácet..uff.. Nedá se přemýšlet coby kdyby, viď. Už je to za tebou..
Já jsem šla na registr jen s průkazkou..sestra se do ní podívala, zapsala si mě a šla jsem domů. Nevím ale, jak je to na rizikovém, bohužel. Já pak chodila až do 36tt na svojí gyndu, ve 38tt jsem byla už v Motole v poradně, kde mě prohlédl doktor a zapsal všechno do karty..ve 39tt už kromě prohlídky u doktora jdu i na monitor. Ty to ale budeš mít jistě jinak, musí tě víc hlídat..

dracekmracek
31. črc 2009

gris byl to horor ale stálo to za to,to víš že si oddychnu až budu mít malinkého u sebe,bude to náš rozmazlenej jedináček🙂no sama jsem zvědavá jak to bude....protože bych ráda byla i u své doktorky v caru,ale klidně budu jezdit i tam...kdyžtak budu bydlet u brášky,přeci jen to mám docela kousek 🙂

dracekmracek
31. črc 2009

holky nikde jsem nepřečetla jestli když chodíte do rizikové poradny tak musíte odejít od svého gyndr?

dracekmracek
31. črc 2009

tak jsem si přečetla skoro celou diskuzi a mazec teda tak špatné zkušenosti jsem nikde nečetla.... 😅 ale co,možná to tam ořvu protože hormony mnou cloumají ale za toho bobka to stojí 🙂

grisgot
1. srp 2009

dracku..já myslím, že tě zatím v caru nechají..přeci jen je to specializované pracoviště. Né že by Motol nebyl 😀 ale řekla bych, že tě prostě akorát do Motola vezmou dřív než ostatní..třeba od 30tt nebo tak..
Teď už to bude všechno dobrý..po tom, co jsi si prožila by byl osud nespravedlivý 😉

Tuhle diskuzi jsi četla? Přiznám se, že jsem ji nečetla od začátku..to mají všichni s Motolem špatný zkušenosti? Projdu to až budu mít chvilku. Ale víš, čím to taky je? Že se v Motole tolik rodí..tím pádem je statisticky větší pravděpovobnost, že tu bude i víc nespokojených 🙂
Já mám pocit, že je to jen o štěstí na lidi. Kamrádka rodila u Apolináře a první dny po porodu prořvala, jak se k ní chovali hnusně..
Neořveš to..uvidíš, že bude všechno ok 😉

dracekmracek
1. srp 2009

gris moc děkuju 🙂

jojo tuhle diskuzi,hlavně na začátku...a je tam jeden dost hustej příspěvek...prý hlavně na šestinedělí se chovají sestry hrozně...ale já si myslím že je to taky tím,že maminky po porodu jsou takové citlivější,fakt hodně holek psalo že byly spokojené a hodně jich psalo že sestry byly hrozné,neporadili s kojením a tak...ale to je asi všude....

já jsem zjistila že na ně platí mít trošku ostřejší lokty,mají toho opravdu moc tak asi nemůžou být na každého ťuťuňu 😅

grisgot
1. srp 2009

U mě sestry byly v pohodě..jedna taková starší byla obzvlášť skvělá..vlastně díky ní jsem vůbec kojila! Nejdřív mi půjčovala odsávačku od Aventu a pak mi poradila, že si mám obstarat kojící kloboučky a malý se na ně chytil okamžitě. Někdo tady psal, že to není dobré, že si pak dítě už na bradavku nezvykne..ale není to pravda..jakmile jsem se rozkojila a měla víc mlíčka, malý se chytil na prso bez problémů 😉 Koupila jsem jí pak bombošku 😀
Jen ta pediatrička byla hrozná..tu jsem fakt ořvala..ale jak píšeš, jde i o to, že je člověk mnohem citlivější. Teď už bych ji s klidem poslala někam 😅 Přišlo mi, že jsem jí tam zacláněla..že malý nepřibíral, tudíž jsme tam museli být o den déle a tenkrát tam na jedno lůžko čekalo několik dalších..bylo děsně narváno..

broucek26
1. srp 2009

Holky já myslím, že si každá musí udělat názor na porodnici sama. Taky první příspěvky jsou z roku 2007 a od té doby se jistě hodně věcí změnilo. Nestresovala bych se tím, že tam můžou být sestry nepříjemné. Berte to tak, že za 3 dny vás vykopnou a hotovo. To tam přežijeme 🙂

Janakla díky za radu, hned si jedny utěrky přidám do kufru 🙂

luciiaa23
2. srp 2009

Ahojte tehulky,nastávajúce maminky a už maminky 🙂

stotožňujem sa s názorom Broučka,tiež sa chystám rodiť v Motole a každá porodnica má svoje plusy i mínusy a každá si zažila a zažije iné a to svoje,preto si myslím,že je nezmysel čítať články a dopredu sa tým stresovať,veď nech máme a budeme mať porod akýkoľvek,tak to naj z neho-ten malý človiečik stojí za všetko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A čo sa týka personálu,tak som si zažila svoje v nemocniciach,ale všade nájde personál,ktorý vám vie znepríjemniť deň,ale väčšiu časť tvorí ten príjemnejší,ktorý vám rád pomože a vyhovie,v čom bude mocť a ženy po porode bývajú dosť precitlivé a v tom baby-boome,ktorý je tento rok,tak sa niekedy tým sestričkám ani nedivím,že sú vycucané a niekedy majú toho plné kecky,ale slušne by sa mali tak,či tak chovať ku každej rodičke.Takže si to len netreba dopredu pripúšťať a zmieriť sa so všetkým,veď tam budeme len pár dní a vydržať sa dá všetko,veď sme ženské 🙂

Tie rady sú inak fakt super,takže aj ja ďakujem 🙂

Pekný deň prajem.

marooshka
2. srp 2009

gris: nebyla jsem o víkendku u netu, tak odpovádám až teď, jak mi začal porod 😉 první dva vyvolávaný po termínu a teď třetí už jsem byla taky 40+6 a od rána trochu kontrakce, po obědě zesílily najednou a byly častější fakt to šlo rychle, tak jsem ve 3 vyrazila do porodnice a ve čtvrt na pět se malej narodil 😀 super rychlej porod. Rodil mě mladej doktor dr. Matěcha a byl bezva.

grisgot
2. srp 2009

marooshko..tyjo, záááávidim!!! Takže myslíš, že to fakt poznám, kdy mám jet, jo?? 😅 Já mám od pátku poslíčky, vždycky večer..a pak v noci mi není úplně nejlíp..ale to jsem měla u prvního taky a nic. Dělali mi tenkrát zátěžový test a doktorka se smála, že já bych mohla přenášet do vánoc (byl duben)..uff..
Prý jsou kontrakce u vyvolávaného porodu horší, je to pravda?? ☹

grisgot
2. srp 2009

luciiaa..to je jasný..vždycky je to o lidech 😉 Taky už to máš za pár, přeju hodně štěstí!!!

dracekmracek
2. srp 2009

tak zítra jedu do Motola mám se hlásit ráno tak jak budu moc dám vědět 🙂 jen nevím proč ráno když registrace probíhají odpol 😝 no ale vytiskla jsem si mail od primáře kdyby sestřičky měly kecy 😝

grisgot
2. srp 2009

dracku..třeba tě potřebují podrobněji prostudovat..hihi 😀
To víš, hlavně se nedej! Slovo primáře platí a hotovo! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru