Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

marooshka
1. říj 2009

hanava: tak až se tam budeš registrovat tak se na to zeptej, myslím že to určitě půjde, to je dost velký důvod že máš tak daleko svýho dr. 😉 Nebo kdyby měly nějaký kecy, tak si tam pak zavolej před tím 30 tt. a zkus se rovnou objednat, tam v poradně jsou moc hodný. držím palce ať vše dobře dopadne 🙂
a koukám že čekáš už 3.mimi, tak to buď úplně v klidu, na motol si možná někdy stěžovaly holky co rodily poprvé, že se tam nemaj sestřičky tolik času, ale když už jsi zasloužilá mamka, tak ty radit nebudeš potřebovat každou chvíli. Ale i tak, holka co byla se mnou na pokoji byla mladá prvorodička a taky jí vždy poradily sestřičky se vším co potřebovala.

hanava
2. říj 2009

luuca: myslíš,že se mám tedy registrovat 13+5-což je středa nebo 14+3-což je pondělí ?
marooshka: zeptám se na to, myslím,že by mně měli vyhovět 🙂
zasloužilá mamka....to zní divně,ale je to tak. Spoustu věcí si pamatuji-hlavně porod 😀 ,ale něco už jsem zapomněla-např.ty návštěvy v poradně.Sestřičky asi moc zaměstnávat nebudu,ale člověk nikdy neví.....
Stejně nejhezčí bylo 1.těhot.a vše kolem,co člověk poznával a zažíval.Teď už to takové není ☹

svatebniobchudek.
4. říj 2009

Ahoj holky, máte někdo čerstvé zkušenosti? Co tam všechno dávají a co ne - myslím spíš poporodní kalhotky, vložky, plínky, ubrousky, kosmetiku apod. Dííííky. Jo a co se týče návštěv dětí...

marooshka
5. říj 2009

svatebniobchudek: já nemám až tak čerstvé info., ale rodila jsem v únoru, tak se snad tolik nezměnilo 🙂 Poporodní kalhotky si vem svoje, ty nedávají. vložky tam jsou a hodně, ty si brát nemusíš, na miminko bych si vzala radši jedny vlhký ubrousky, jinak ostatní kosmetika na mimi tam je. A návštěvy dětí - na pokoj nesmí děti do 13 let a návštěvy na pokoj smí jen 2 osoby. Jinak když za tebou přijdou děti nebo víc osob, tak v pohodě, ale budete muset být v jídelně(kam si mimi přineseš nebo přivezeš v pojízdný postýlce ve který je na pokoji).

svatebniobchudek.
5. říj 2009

Díky moc, jo ještě jsem četla, že si tam máme brát toaleťák!?

jarunicka
5. říj 2009

Zdravim všechny těhulky a maminky,
našla by se tady nějaká z vás co se chystá nebo už byla na císařským řezu v nemocnici Motol?

mobina
5. říj 2009

Jaru, co by tě zajímalo? Rodila jsem akutní sekcí...

dracekmracek
10. říj 2009

Ahoj holky,

dlouho jsem tu nebyla je u nás všechno naprd,a má se to tak že jedu do motola v úterý s taškou a doufám že už si nás tam nechají.
jaru já budu rodit císařem

zdepros
15. říj 2009

Ahoj holky, nerodil jste někdo v poslední době dvojčátka nebo se zde dvojčátka chystáte rodit?, prosím o nějaké zkušenosti

balca
20. říj 2009

Ahoj,
rodila jsem v Motole v červenci a bylo to fajn. Asi bych tam šla rodit znovu, ikdyž to nemám nejblíž. Jelikož mi nejdřív začala odkapávat plodovka a kontrakce se nedostavovaly, ležela jsem 2 noci a 1 den na porodním oddělení. Sestřičky i lékaři byli moc prima a velice profesionální. To samé u porodu, který mi nakonec vyvolali čípkem. Na porodním sále jsem byla sama, takže pohoda. Ale v noci tam prý měli 8 porodů. Většinu času byla při porodu jen porodní asistentka, občas nahlédl primář nebo porodník, který pak na konci miminko odrodil.

Na šestinedělí už to bylo o něco horší a to hlavně proto, že dětské sestry, měly velice málo času, takže pokud jste s něčím potřebovaly pomoct, tak jste si pro ně musely dojít. U prvorodiček je to docela časté. Ale potom zase ochotně přišly, poradily, pomohly. Jinak lékaři opět super.

Na oddělení je toaletní papír i vložky. Pro děti je tam všechno - plínky, oblečení, kosmetika. Nejsou tam jednorázové kalhotky ani vložky do podprsenky. Půjčenou jsem dostala odstříkavačku na mlíko. Návštěvy dětí nejsou povoleny. Ale záleží, jaká je tam sestra. Některé to dodržují.

hanava
26. říj 2009

balca: Moc děkuji za "čerstvé" info.Váhala jsem,zda rodit v Motole či Podolí a nakonec se rozhodla pro bližší porodnici-tedy Motol.Trochu se obávám toho "motolského"kolosu a chaosu,ale nejsem prvorodička,tak snad to zvládnu.Jen se chci zeptat zda je na šestinedělí opravdu na dva dvojlůlžk.pokoje jedno společ.sociální zařízení?
A kolik se platí za nadstandartní pokoj?
Gratuluji k miminku a přeji hodně zdraví. 🙂

balca
26. říj 2009

Hanava, Motol je sice kolos, ale když jsem tam byla ja, tak to šlapalo dobře 🙂
Ano, na šestinedělí je sociální zařízení společné pro 2 dvoulůžk. pokoje, ale neměla jsem s tím problém. A na to že jsem se sprchovala několikrát denně, ani nebylo narváno. Myslím, že za nadstandart se platí 1000 Kč/den.
Hodně zdraví.

ija1
27. říj 2009

ahojky, chtela jsem poprosit o radu, rozhodli jsme se nakonec pro Motol. ale neni problem ze bydlime 25 km odtamtud? díky moc za odpoved........

balca
27. říj 2009

ija1, problém to není, já jsem to měla cca 17 km, pokud by byly nějaké komplikace, tak tě stejně odvezou do nejbližší porodnice, v jiném případě, stihnete v klidu dojet, krom toho mimo Prahu je to treba do porodnice standartně 30 km a nic bližšího není

mobina
4. pro 2009

Ahoj holky 😉 Sice mám na docházení do poradny ještě kopu času, ale zajímalo by mě, jak je to tam teď časově s kontrolama a monitorem? Když jsem tam docházela s Ondrou, tak registrace byly teprve čerstvě zavedené a byl to docela masakr na půl dne 😖

smudla123
10. pro 2009

Ahojky! Já rodila v Motole v červenci a poradna zase až tak časově náročná nebyla. Byla tam teda čekárna narvaná k prasnutí, ALE dalo se.
Po příchodu je třeba si jít vyzvednout kartu do kartotéky, příp jí založit a s kartou si zajít na monitor. Tam doporučuju nečekat na chodbě, ale na sestřičku ZAKLEPAT. Pokud mají volný monitor vezmou vás hned a bez čekání. Sestra vychází jen jednou za čas a tímhe si ušetříte spoustu času. Po natočeném monitoru je třeba s kartou a záznamem ZAŤUKAT na ambulanci a předat jim kartu. Nečekejte, až vyjde sestřička, můžete zbytečně zase několik minut čekat...Když to takhle uděláte, můžete být za hodinu pryč.

ameli
30. pro 2009

Ahoj vsichni, potrebovala bych poradit jak je to s dochazenim do poradny v Motole. Jdu tam ted v pondeli poprve a sestricka mi po telefonu rekla, ze nejdriv mam jit do kartoteky, jak pise smudla123. Chodila jsem tam na uktrazvuky, je to na stejnem patre, ceka se ve stejne cekarne? Kde najdu tu kartoteku?
Moc diky za odpoved 🙂

mobina
30. pro 2009

Ameli zajdeš do kartotéky v 5. patře, uzel A. Tam předložíš vše o co tě požádají, vypíší kartu a s tou pak ťukneš na sestry hned ve dveřích naproti kartotéce. Jak píše šmudla, zaklepat a vejít. Tam jim necháš kartu a čekáš na zavolání. V těch samých dveřích ti pak změří i tlak, zkontrolují moč a nahlásíš váhu, popř. tě zváží. A pak se čeká na vyšetření u gynekologa. Tam to většinou vázne. Monitor by ti na první kontrole natáčet neměli. Na druhou poradnu se pak stavíš opět v kartotéce pro kartu a já pak rovnou chodila na monitor a pak tam sestrám hodila kartu rovnou i s monitorem a pak stejný postup....tlak, moč, váha a pak čekání na vyšetření.

ameli
30. pro 2009

Moc dik mobino! Hned jsem klidnejsi kdyz vim co me tam ceka 🙂

duzame
4. led 2010

Ahoj Holky,
v březnu mám rodit v Motole, a chci se zeptat, jak je to s rodným listem? Nemám bydliště v Praze, hraje to roli? Musím do Prahy 5, nebo v bydlišti, nebo to pošlou poštou???

A pak ještě dotázek ohledně porodky, je pravda, že se tam všechno fasuje erární, myslím teď vložky, kalhotky na mimi atd? Na stránkách sice píšou, hlavně ať je co nejmenší taška, ale moc se mi to nepozdává, když vidím, co jiný holky tahnou za kufry.

Díky.

dracekmracek
4. led 2010

Duzame rodný list ti pošlou poštou,taky nejsem pražanda a měla jsem ho do týdne 😉

fasuješ tam-vložky(říkali šetřit ale na záchodě si jich nabereš kolik chceš),košile,pro mimi plíny,žínky(jednorázové)doplňují každý den košilky,dupačky.Na začátku dostaneš krémík pro mimi na prdelku)pidi ale nám stačil,bepanthen.snad jsem na nic nezapomněla 😀

duzame
5. led 2010

dracekmracek >
díky, no do teď jsem nic neřešila a najednou se mě chytá panika, aby to bylo všechno pokud možno v pohodě.

marooshka
5. led 2010

duzame: jak píše dráček, vložek je tam dost, ty si brát vůbec nemusíš. Ani nic na mimi. Nám ten malej krémík na zadeček taky stačil. Vem si jen osušky a ručník, žínku pro sebe, kojící podprsenku, poporodní kalhotky-prodávaj se v drogérii i v lékárně. Já jsem i noční košili používala jejiich. Sice žádná krása, ale dobrý. Já měla s sebou i župan, ale obešla bych se i bez něj. No fakt stačí malá taška 😉 a kdyžtak manžel něco doveze 🙂

a s tim rodnym listem jak píše dráček, taky nejsem z Prahy a došel mi poštou.

mobina
5. led 2010

Duzame já tak nějak pomalu dobaluju a opravdu toho moc nemám. Nejvíc místa zabere župan. I když je tam vedro, já ho docela využila. Takže na sál mám igelitku, kde mám zabalený ručník, boty do sprchy, hroznový cukr, lahev s vodou, masážní olej, pro jistotu ještě síťový kalhotky, papírový kapesníčky, ponožky. V tašce mám pak zmiňovaný župan, síťovky, vložky do podprdy, podprdy, hygienické potřeby, kojící čaj, příbor, propisku, 2 kusy ručníku, bepanten (vyfasuješ malou tubičku, ale mě nestačila, protože jsem s tím mazala i bolavé bradavky) a to je myslím všechno.
JInak já mám v poradně asi pech, ale včera jsem tam trčela skoro 3 hodiny. Vůbec se to nehýbalo. Jen na změření tlaku a kontrolu moče jsem čekala přes hodinu 😒 Příště jdu do rizikové, tak to asi taky bude na prd. Utz dělají přímo tam nebo mě poženou někam jinam? Případně kam?

dracekmracek
6. led 2010

mobi já chodila do rizikové a na ultr jsem se musela objednat,dělali mi ho na chodbě naproti....Já župan užila,i když je tam fakt hic....koj.podprsenka se taky hodí a polšťářky do ní.Hodně jsem tam pila tak mi nosili pití ale ten čaj tam tak hrozný není...

mobi to tak uteklo,ty už jsi 37tt 😲

petule12
7. led 2010

ahoj holky, mám dotaz ta riziková poradna je někde vedle tý normální nebo jak to tam je?
Nikdy jsem v motole nebyla a mám z toho kolosu trochu hrůzu jak tam co najdu, vím, že uzel A a 5. patro a najdříve do kartotéky a pak poradna a riziková poradna má stejné dveře nebo je každé jinde?
Díky

dracekmracek
7. led 2010

petul jsou to dveře hned vedle🙂na stejné chodbě,tuším je to tam i napsané..sestřičky si tě stejně zavolají 😉

petule12
8. led 2010

dracku diky

misicka455
9. led 2010

Ahojky holky, prosím od úterka bych měla být ubytovaná v hostinském pokoji v Motole. Malou mi tam převezly hnedka po porodu a prodělala tam operaci srdce. Může mi někdo napsat jak to tam chodí, jaké jsou zkušenosti atd.....

petule12
11. led 2010

misicko - bohužel nevím, ale držím palce, ať vám to dobře dopadne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru