Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

zuzule
16. únor 2010

No, já jsem epidural chtěla, ale nestihla se ani příprava ani epidurál 😉 takže prd 😀

zuzule
17. únor 2010

Ahojky. Včera jsem byla naposled v poradně u mého gynekologa a dnes jsem se objednala na pondělí na ráno do Motola, tak jsem zvědavá 🙂 Pak dám kdyžtak vědět, jak to probíhalo... nejdete taky některá? 🙂

lidiab
22. únor 2010

Dnes jsem se zaregistrovala v Motole. Prisla jsem v 13.15 a uz tam nejake maminky cekali, mimochodem na netu pisou ze je registrace od 14 ale na dverich maji napsano od 14.30. Sla jsem jeste na kafe a kdyz jsem se kolem te 14 vratila ze tam bylo asi 15 maminek a dalsi pak jeste dorazili. Sestra si od nas vybrala prukajdy a za 10 minut je nam vratila s razitkem a papirkem s pokyny. Pisou tam pouze ze je potreba se objednat do poradny kolem toho 36tt. Ja mam termin 25.8 ale byli tam i maminky s terminy zacatkem srpna a vzali je, takze s misty to nebude tak zly. Doufam ze me nakonec neposlou jinam jak se to stale jedne zname.
Co me dostalo bylo ze kdyz jsem poprve prisla tam stalo asi 5 tehotnych maminek v zupanech, cekali tam UTZ a ani jedna zidle tam neni! Pritom to jsou nejspis vesmes z rizikoveho. Sice je tam vedle cekarna ale az za dverma a asi tam neni slyset kdyz volaji. No, divny to je.

lidiab
27. únor 2010

Trocha dalsich informaci o Motole - i kdyz casto (i na www.aperio.cz) pisou ze sami neporadaji predporodni kurzy neni to pravda. Poradaji bezplatne predporodni kurzy a je o tom info jak na nastence u mistonosti kde probihaji regostrace tak i na internetu. Myslim tim bezplatne kurzy poradane nemocnici, ne agenturou POMAD. Ty kurzy poradane v nemocnici se mi zdaji dobre protoze ze vas provedou saly a pokoji a vite co cekat a co kde je. V tom POMADu vam toho ale vic reknou o porodu jako takovem. Ja pujdu na oba kurzy.
Nevim zda to tady nekdo psal ale epidural je v Motole bezplatny, jednak to pisou na www strankach a podtvrdili mi to i behem registrace.
Kdyz jsem tam volala pro nejake dalsi informaci tak mi zduraznili ze pokud chci otce u porodu tak nemame zapomenout na to abychom predem zaplatili ten poplatek. Ze spousta maminek na to zapomina a je z toho pak zmatek, navic kdyz treba prijedete v noci tak muze byt ta pokladna pro cizince zavrena a budete muset schanet nekoho kdo by ji otevrel.

janakla
27. únor 2010

lidiab - neboj, do čekárny za dveřni klidně jdi - mají tam rozhlas a volsjí přes něj, takže pohoda 😉 (je tam i záchod přimo u čekárny, což se těhulím hodí 🙂 )

petule12
1. bře 2010

tak jsem se snažila před nějakou dobou získat nějaké informace v POMADU a normálně se na mě vybodli.
Asi nemají zájem...............pravděpodobně mají dost klientek......
Jsem si říkala, proč to tam mají vylepené, když se s nima pak nedá zkontaktovat.

Nebo jsme možná měla smůlu nevím, ale zkoušela jsem to několikrát...

lidiab
2. bře 2010

janakla - já se nebojím, zatím klidně počkám i vestoje 🙂 ale připadalo mi to divné vůči těm těhulkam co čekali na vyšetření, no jo třeba se ani nechtěli jít sednout...

petule12 - fakt?? Tak to je divný, vždyt jsou ty kurzy v POMADU placené, měli by na tom mít zájem. A chtěla jsi jít pouze na ten předporodní nebo na ten kompletní kurz z 5 lekcí? Mně nejdřív napadlo že tam budou spíš vítat lidí co si zaplatí ten celý kurz, ja jsem chtěla jít jen na tu předporodní lekci. A chtěla jsi jít na kurz přímo do Motolu nebo do té jejich centrály? Na rozvrhu píšou že v Motole maji lekci každý čtvrtek.

nany123
2. bře 2010

Ahoj,

ja se byla registrovat vcera - byla jsem tam uz lehce pred 14,15..za chvili vylezla sestra, vybrala prukazky (byly jsme tam 4) a ve 14,30 uz jsem byla pryc 😝 Zduraznovala, at si prectem a zapisem to, co pisou na nastence - jak pise lidiab 😉 - mmch mame skoro stejny TP 🙂

Ohledne tech kurzu - znate nekoho, kdo se toho ucastnil 😕

petule12
3. bře 2010

no chtěla jsem jít na komplet předporodní kurz + i s partnerem. A teda těžký nezájem. Vůbec se mi nepodařilo je zkontaktovat. Tak jsem to vzdala.

handm
5. bře 2010

Ahoj holky, jdu se do Motola registrovat v pondělí, tak jsem zvědavá, kolik tam bude maminek.. Vzala sem si na to pro jistotu dovolenou, abych nemusela z práce utíkat 😀
Jiank termín podle MS mám 4/9, ale podle CRL ze včerejšího UTZ 30/8... tak snad mě zapíšou tak jako tak...
Hlavně doufám, že to tam najdu, na stránkách mi to přišlo jak složitý popis cesty.. 🙂

lidiab
5. bře 2010

handm - co se týče toho ternímu tak se koukají jen na těhotenský průkaz tedy na termín dle MS. Ja mám dle UTZ termín naopak o týden pozdějí, snažila jsem se to tam říct ale řekli mi že je to jedno, zapisují nás podle MS a až se to bude blížit tak teprv pak se to bude řešit nějak důkladněji. Prý s rodičkou jakž takž počítaji už od toho 36tt až k ním začneš chodit do poradny. Cesta tam není složitá - stačí se zeptát na informacích a oni tě nasměrují 😉

handm
5. bře 2010

lidiab- děkuju. Je fakt, že do průkazky mi včera při UTZ doktor nic nenapsal a mám tam jen ten podle PM 🙂 Takže prostě budu 14+2, v podnělí, tak mě snad zapíšou bez problémů 🙂
Díky za podporu, snad se najdu!!🙂
třeba se ještě potkáme v porodnici 🙂

nany123
5. bře 2010

handm: ja tam byla tohle pondeli (14+3) a nasla jsem to v pohode 😉 Cekala jsem davy, ale nic takoveho se nekonalo 😀 Nevim teda, jak to tam vypadalo pozdeji...Na zemi maj barevny pruhy s pismeny..budes se drzet D (myslim, ze je oranzovy) - vyjedes do 5. patra a tam pujdes podle cedule "UZ" a na tech jednech dverich je napsano, ze tam Te zaregistruji 😉
No, treba v tom srpnu se tam vsechny potkame 😝

handm
5. bře 2010

Nany jeee, dekuju 🙂 tak super..🙂
Aspoň se tam nebudem bát v té porodnici 🙂

nany123
5. bře 2010

handm: jj 😉 Mne TP dle UTZ vychazi tak na toho 29-30/8..vim, ze OVU byla az 16-17DC 😉 Schvalne napis, jak to tam v PO vypadalo... 🙂

lidiab
5. bře 2010

No a víte že se opravdu možná potkáme? 🙂 Ja sebe tipuju tak na 3-6 záři.
nany123 - ja taky vím že mám cyklus delší, cca 33 dny místo 28, několik měsiců jsem si dělala ovulační testy. Jenže doktoři to tak brzo asi nemůžou brát v potaz a tak nás všechny maj podle PM. Až k ním tam začnem chodit do poradny asi stanoví přesnější termín, ale možná budem muset trvát na svém pokud by chtěli vyvolávat porod podle teminu na TP. Toho vyvolávaní se bojím 😒
Ale snad to bude dobrý 🙂

nikka.vo
7. bře 2010

Čaues, potřebovala bych vysvětlit jak pro blbé co je to ten rooming, kde jsem předtím než mě na něj dají? Chápu to dobře, že po porodu mě vrznou na nějaký třílůžkáč, kde nemůžu mít miminko u sebe a pak je dobrý se ptát a ptát kdy mě dají na ten rooming, kde už miminko můžu mít u sebe? 😕

Rodit budu v srpnu, tak by mě ještě zajímlo od někoho kdo už tam v létě rodil, jestli se tam dá dýchat, nebo je to tam jak v pařníku jako to bylo v Podolí 😅 Pak jsem někdě četla, že děti, nebovětší počet návštěv musí do jídelny, tam smí i miminko? 😕 Jídlo teda nenosej na pokoj, ale chodí se pro to do jídelny a tam se to musí zdlábnout? Opět bez miminka?

Ještě jsem chtěla něco a nemůžu si vzpomenout 😅 tak později...

nikka.vo
7. bře 2010

Jinak vyloženě kecat jim do toho nehodlám, ale jedno bych si ráda prosadila - pokud možno nedělat nástřih, protože hodlám cvičit s balonkem EPI-NO a další věc, že jsem měla první porod císařem a byla bych ráda, aby mě zbytečně nemonitorovali (kvůli ruptuře) a já nemusela furt ležet a tím pádem nemít možnosti si ulevovat a miminku při chůzi pomáhat sestoupit.

nikka.vo
7. bře 2010

A ještě jedna věc - píchali vám vodu? Kdy? Až po přípravě? To bych taky chtěla aby nepíchali hned, mě pak nastopily okamžitě kontrakce po dvou minutách, bolelo to jak čert a malému okamžitě začaly klesat ozvy. Tudíš jsem došla k závěru, že bych byla radši, že by mi tu vodu nepíchali hned, nebo i vůbec. 😖

antiope
8. bře 2010

ahoj nikko, v Motole jsem rodila v září 2008 a letos v srpnu se chystám zas, pokud se něco výrazně nezmněnilo, tak na dvoulůžkový pokoj s rooming-in, tj. máš u sebe miminko, tě dají hned, pokud jsi po spontáním porodu a mají místo, třílůzkové pokoje bez roomingu jsou primárně určeny pro maminky po císařském řezu (pokud však není místo, tak tě tam umístí i po spontáním porodu, pak se postupně maminky přesouvají na rooming-in podle toho, jak se propouští a trocha zdravé sebedůvěry - ozvat se, aby to bylo co nejdřív asi neškodí).
Teplíčko tam bylo i v tom září 😀 Holt ty naše novorozeňátka jsou stvořeníčka bez termoregulace.
Co se týká návštěv dětí a většího počtu - opravdu musíš do jídelny a miminko si vezmeš sebou ve vozíčku=postýlka (já s tím naprosto souhlasím, protože by se mi nelíbilo, kdyby se do pokoje nahrnulo tolik lidí, přeci jenom ta imunita u miminek ještě není). Já osobně většinou měla návštěvy po jednom a byly jsme spolu na pokoji.
Jídlo se běžně nenosí na pokoj, musí se do jídelny a většinou jsme se s druhou maminkou prostřídaly a navzájem pohlídaly, případně můžeš dítko odvést do sesterny. Na začátku jsem nemohla pořádně chodit, tak mi nosila jídlo na pokoj sestřička.
S ostatním ti neporadím, měla jsem jiný průběh porodu. 🙂 🙂 🙂

handm
8. bře 2010

Ahoj Nany a lidiab
Tak sjem byla v mOtole na registraci..
dorazila jsem asi ve 13,40, nidke nikdo.. takze sjem sedla do cekarny. Pak prisly jeste dve holciny, na druhou jsem si sla stoupnout k tem dverim a vysla sestricka a hned nas vzala .. tedy vzala si prukazky, dala razitko a hotovo 🙂

mobina
8. bře 2010

Nikko ahoj. Gratulace k holčičce 😉
Snídani a večeři si můžeš vzít na pokoj. Ta je studená. Oběd se jí v jídelně. Prcka si tam vzít můžeš v pojízdný postýlce sebou, ale většinou se to praktikuje tak, že se prostřídáte se spolubydlící.
Jak je to s romingem už ti vysvětlila Antiopa. Mě oproti prvnímu císaři dali tentokrát hned na roming a já si okamžitě požádala o malého k sobě, al eje pravda, že na jip jsem byla o den déle kvůli nedostatku místa na 6nedělí. Opravdu bude záležet na tobě, jak se budeš cítit. Propustit jsem se chtěla nechat 4 den po porodu, ale to mi bohužel neprošlo, taky byla neděle a nikdo si to nehctěl vzít na triko. Takže jsem šla na vlastní žádost den pátý (standartně pouští 6. den po sekci) a za dva dny jsem si tam jen zajela na vyndání stehu.
Vedro je tam neskutečný, ale pokud narazíš na normální spolubydlící, tak větrejte. Klima tam určitě není 😀
Co se návštěv týče, tak na pokoj max po dvou, ale když vás bude víc, tak se taky nic neděje. Spíš záleží na dohodě se spolubydlicí. Za mnou tam chodil i syn a v pohodě. Ale s malým určitě raději jen do jídelny.
Co se monitorování týče u druhého porodu, tak já byla na monitoru asi hodinku a pak už mě kontrolovali jen spodek než se rozhodlo o druhém císaři (cca 7 hodin kontrakcí), který byl stejně naplánován.
U prvního porodu mi vodu píchli až po přípravě na porodním sále, kdy jsem byla na pět. Ale Ondra měl blbý ozvy už na příjmu, takže u nás to s tím určitě nesouviselo.
Určitě budeš chodit do rizikové poradny kvůli císaři. Čeká tě váhový odhad miminka co nejblíž termínu porodu a i předoperační vyšetření, kdyby náhodou...Porod ti nevyvolají a určitě nenechají přenášet, i když to může být ovlivněno odhadnutou váhou. To jsou moje čerstvé poznatky z února.

nany123
8. bře 2010

handm: dikes za info 😉 Tak uz jsi taky uspesne zaregistrovana 🙂

nikka: takovy fundovany dotazy 😲 ...je videt, ze uz jeden porod mas za sebou 😅 Zatim teda vubec nemam šajn, co me ceka..myslim, ze je to tak lepsi..takova prozatimni nevedomost 😀

handm
8. bře 2010

nany, jojo 🙂 zaregistrovana a stejně nevědomá.. o čem nikka mluví vůbec netuším 🙂 ani nevím, co je ten roming 😀

lidiab
9. bře 2010

handm - taky jsem v zacatcich ale tusim ze ten rooming-in znamena ze mas miminko nepretrzite se seboj na pokoji ale jde o tom ze ne na kazdem pokoji to jde. Nekde ti mimi jenom privezou na krmeni nebo si za nim muzes dojit do novorozeneckeho oddeleni. Tedy rooming-in je moznost mit mimi na pokoji v noci i ve dni po celou dobu co jses v porodnici. Ale vis co, ono je to hodne individualni. Hlavne se nenechat do niceho nutit, kdyz mimi u sebe nechces protoze vahas zda to zvladnes, tak ho radsi prenech sestrickam! Nektera mama nechce byt bez mimina ani vterinu, jina si zase radsi odpocine, k tem asi budu patrit i ja.

Ja jsem se dnes videla s holkou co v Motole rodila v cervenci, trochu jsem ji vyvzpovidala. Harmonogram mi popsala nasledovne - prijeli s manzelem kdyz si myslela ze ji zacali spravne kontrakce, ale poslali ji zpatky at si doma lehne do vany. Vyslovne ji rekli - koukame ze se usmivate...tak jedte zatim domu a az vam ten smich prejde tak az tehdy prijedte 😉 no a tak jeli domu, a az mela bolesti fakt velke tak zase jeli do nemocnice. Tam ji dali na nejaky ten cekaci pokoj, bylo tam maminek vic a manzele tam nesmi. Dali jim tam najist (!!!) a mohli si v podstate delat co chteli. Je treba mit na mysli ze v te "cekarne" muzete byt jak pul hodky, tak celej den. Takze nejdulezitejsi veci jako mobil, doklady, vodu, kapesniky atd. s sebou! Ja bych mozna uvazovala o nejakem vyzivnejsim ale kompaktnejsim jidle, nikdy nevite kdy se budete moc najist, no a cely je to hodne vycerpavajici - mozna nejaky hroznovy cukr nebo neco? Ale to se pak zeptam na miste.
Manzel zatim spal v aute, nevedeli jak dlouho to bude trvat, a po par hodinach jel domu. Pak mu zavolala ze muze prijet, ze ji uz pry premistuji do "pripravne mistnosti" a do te uz manzele smeji, mezitim ji delali ruzna vysetreni atd. "Relaxovala" na mici, dala si sprchu a obcas za nima chodila sestra. Jist se v teto fazi jiz nesmi ale pit ano, i po dobu celeho porodu, nezakazuji to. No, a pak kdyz se rozhodlo ze ma jit na sal tak ji rychle dali klystyr, ale neholili ji. Pak uz byla na tom sale a dostala epidural.
Ten sal je takovy velky prostor, maminky jsou od sebe castecne oddelene ale protejsi strana salu je pry velke prosklene okno a za nim furt beha personal a lekari 😒 nevim ale zda jsem to tedy spravne pochopila. Takze soukromi nic moc, ale ja si myslim ze v Motole stejne malo kdo pocita se soukromim, tedy alespon ja moc ne. Az bylo mimi venku tak ji ho na chvili dali, ale byla strasne vycerpana a tak ho tu prvni noc na pokoji nechtela, navic ani mleko hned nemela. Kluka u sebe mela az dalsi den. Byla na dvouluzkovem pokoji.
Co se tyce te jidelny tak pokud muzete chodit tak si tam budete muset dojit. Jidlo nic moc, ale da se, je treba si hlidat nadymaci potraviny. Koneckoncu vam jidlo muze privezt navsteva.
Rikala ze vedro tam nebylo, do jejich pokoje svitilo slunicko jen casne rano. Ale zase on ten cervenec nebyl tusim nijak zvlast parny...
O personalu rekla ze byli az na par vyjimek hodni a vstricni. Kazde rano prisel nejdriv gynekolog se sestrou a pak pediatr. Hromadne vizity nebyli.
Trocha negativu - rikala ze maji moc vysoke postele a prvnich par dnu ji delalo dost problem tam vlezt, kvuli bolestem z poraneni a siti. A to ani neni nijak extra drobna, takovych 1.63m. Na nastrihy a siti jsem se ji zapomela zeptat.
Veci pro mimi - doporucila vzit si s sebou kvalitni plenky (jeji volba - pampersky), maji tam nejake Belly a jsou pry hrube a moc velke. Vseho ostatniho je tam pry dost, takze kosmetiku pro mimi zadnou neberte.
Veci pro maminku - vlozky tam jsou k dispozici v libovolnem mnozstvi. Kalhotky je treba si privezt a v lete bych mnozstvi zdvojnasobila, prece jen je vedro. Ty jejich kosile je mozne si menit i 20krat denne a nikdo nic nerekne. Stejne si asi ale kazda aspon jednu pro jistotu vezmem ze? 😉

Doufam ze to nekomu pomuze! A pokud byste nekdo mel nejakou otazku tak se ji pak muzu zkusit zeptat 🙂

nany123
9. bře 2010

lidiab: diky za vycerpavajici popis 🙂 Mam z toho takove smisene pocity 😀 Ja o nikom nevim, kdo by tam rodil v posledni dobe, ale zkusim se zeptat na nazor u dr. - ta jejich banda s M. externe spolupracuje... 😉

handm
9. bře 2010

Lidiab: díky moc!! takový info se vždycky hodí..
holky, začínám z toho mít tak nějak sevřeno 😀😀😀😀😀

sicinka
9. bře 2010

Ahoj, ty plenky jsou happy a mají výkroj na pupečník - mě přišli šikovné. Při odchodu z porodnice měl prcek 2600 g a velké mu nebyly. Nám tedy stačily a asi bych je sebou zbytečně netahala. U nás jsem využila overálek (mají košilky a dupačky a to je na zbláznění), rukavičky proti poškrábání, ubrousky (je k dispoci perlan, mě moc nevyhovoval). Košile je taky zbytečná, člověk fakt ocení si vzít několikrát denně čistou, vzala bych si župan - když budete muset z oddělení. Manžel mi třeba postupně nosil čisté ručníky,vody, atd. Co jsem nevychytala: zabalila jsem si tašku s oblečením na cestu domu, že mi ji manžel přinese poslední den. Takže jsem byla propuštěná chtěli vyklidit pokoj a já se neměla do čeho převléct a čeklala až dojede. S jiným neporadím měla jsem plánovaného císaře. Jo a ty postele jsou hrozně vysoké, když budete skuhrat najdou pro vás stoličku, já tam lezla přes židli 🙂

lidiab
9. bře 2010

Sicinka - tak o tech Happy jsem slysela ze jsou dobre. Tak si to mozna spletla, ale rikala ze maly mel odreninky od tech plenek co tam byli. Zupan si pisu do seznamu, divim se ze mi to nenapadlo! Rukavicky jsou super napad, diky moc!

sicinka
10. bře 2010

Happy maji na sobe happy bella to se nespletla, asi měla prcka s nějakou extrémně citlivou kůží. Já jsem pro začátek nakoupila balení asi 6 druhů těch novorozeneckých plenek a po dni střídala a sledovala jestli mu nejaké nevadí neprotékají atd... A lhavně každé měli gumičky trochu jinde tak se mi neotlačil 🙂 Ale to až doma. Já jsem v té porodnici byla celkem 8 dní, takže věci jsem si nechávala nosit na etapy 🙂 Třeba jídlo jelikož mě to mísní fakt nechutnalo, ale jsem zmlsaná.Ty rukaviččky píšu proto, protože ti nedovolí stříhat prckovi nehty i když se drápe - říkají že se to v porodnici nesmi - to řešila spolubydlící.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru