Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

kopa
5. říj 2010

@lidiab dík za potvrzení 😀 😀 hele ono to ani neva,že je nemluvný.Tak zase jsem v dobrých rukou si říkám a kdyby se mu něco nelíbilo,tak by to snad řekl 😅 😀
@casiopeia malují tam od 22.10. a mělo by to být týden.Jsem zvědavá zda to sama stihnu,páč první termín dle Utz mám 15.10 a dle MS 22.10. 😅

valentinuska
5. říj 2010

@kopa já k němu chodila také a je opravdu nemluvný - ale když se budeš ptát, tak ti na všechno odpoví, takže si kdyžtak připrav otázky 🙂 já si je taky vždycky připravila a když jsem si tam sedla, tak jsem je zapomněla 🙂
a právě že jsi opravdu v dobrých rukou, pokud by něco nebylo v pořádku, tak bys o tom věděla ...

lucaja
6. říj 2010

jindri: Chci se zeptat, přemýšlim taky o Hořovicích, ale pro jistotu chci být registrovaná v Motole, kdyby se něco dělo. Nevíš jestli tě v Hořovicích vezmu, když jsi registrovaná v Praze? Teprv jsem v 10. týdnu a sbírám informace. O Hořovicích jsem slyšela to nejlepší, ale jsem z Prahy a radši bych na kontroly chodila v Praze než se táhla až tam.
Kdyby někdo jiný věděl, jak to funguje, tak děkuji za odpověd.

duzame
6. říj 2010

@lucaja Taky jsem to řešila, byla jsem reg. v Motole, ale pak jsem ještě rozmýšlela, jestli nepůjdu do Hořovic(bydlím přesně uprostřed 🙂 ). Sestřička mi říkala, že do Hořovic klidně můžu a nemusím rušit tu registraci.

lucaja
6. říj 2010

@duzame To byla rychla odpoved, dekuji. Tak že jsi rodila v Hořovicích nebo v Motole? Potřebuju co nejvic rad. Chtěla bych do Hořovic, ale v Motole jsou zas dobri kdyby se neco delo. Tak nevim co si vybrat jestli pohodu nebo bezpeci.

mooncaa
6. říj 2010

Jak píše Kopa, malují od 22.10.

Vnucovat na UZ se nebudu, oni sami musí vědět, zda je potřeba. No jsem zvědavá, kdy porodím, přenáším už 4 dny. V pátek se asi dozvím, jak to u nich je s přenášením, jak dlouho mne nechají.

duzame
6. říj 2010

@lucaja Nejdřív jsem chtěla do Motola, byla jsem tam 2x na konrtolním ultrazvuku a vůbec jsem měla takovej pocit, že tam budou šikovnější doktoři...Pak jsem ležela týden v Hořovicích na gyndě, protože jsem se otvírala ve 33tt. a všichni tam byli fajn, tak jsem ještě zvažovala, jestli si to nerozmyslim. Nakonec jsem ale šla do Motola. A protože se malej narodil s hemangiomem přez celé předloktí, tak jsem byla ráda, že ho jen svezli po budově a viděli ho na kožním a na sonu, atd.
Můj dojem je, že v Hořovicích to je hezčí na šestinedělí, na čekateláku může být taťka celou dobu s tebou(což v Motole nešlo 😠 ), a asi se ti tam budou víc věnovat. Mimčo si tam vezeš prý už ze sálu s sebou....Na druhou stranu v Motole asi budou zkušenější dr., ale někd y to trvá, než k Tobě někdo přijde(ale možná je to tím, že jsem rodila v neděli brzo ráno.) Na šestinedělí byli sestry i doktroři moc fajn. Mimčo mi dali po porodu hned do inkubátoru a pak si ho odvezli a dali mi ho až ráno po vizitě.
Doufám, že jsem to popsala srozumitelně 🙂 .

lucaja
6. říj 2010

@duzame No rozumim tomu, a asi udělám to samí. Zaregistruju se v Motole a pak mám ještě dost času kam půjdu. A ty máš s Motolem dobrý zkušenosti? Kde by jsi rodila znova? Já nejsem rozmazlené ohledně toho jak to kde vypadá, jen chci být v dobrém prostředí a užívat si miminka. Třeba známa rodila v motole, moc milý na ní nebyli a nemohla kojit. Myslím, že problém může vzniknout i psychicky a jestli zrovna v tomhle má ženská problém, tak ji neporadí a naopak se stres, že nemůže kojit znásobil. Vůbec nevim co mě čeká, myslim, že maminky co rodí, už po druhý nejsou tak viděšený, ví co a jak s mimi a už jen vyhlížej péči v nemocnici. Já nevim na co se zaměřit víc. Samozřejmostí je zdraví miminko.

petule12
6. říj 2010

@lucaja -ahojky, rodila jsem poprvé a šla jsem do motola a šla bych tam rodit druhé dítě znovu. Byla jsem moc spokojená, na porodních sálech byli super všichni a šestinedělí bylo také v pohodě. Rozhodně si myslím, že se nemusíš motola bát, ale jasně že je to vše o lidech na které narazíš. Navíc se mi to trochu zkomplikovalo a nakonec jsem byla ráda, že jsem tam byla. Pak měli u malé podezření něco se srdíčkem, takže hned jí tam proklepli :o) naštěstí se nepotvrdilo a je zdravá 🙂

kopa
6. říj 2010

@valentinuska Tak já se ho v pátek zeptám,jen aby si pak nemyslel, že jsem pako 😀 Je pravda,že jsem z něj byla zaskočená,ale jde o zvyk.Jinak mi přijde fajn 😉

zlatouch
8. říj 2010

Ahoj, mate nekdo cerstvou zkusenost s registraci? Jak to slo rychle? Ja minule vubec necekala, ale segra cca pred rokem uz pry jo 😒 Chystam se pristi stredu, tak diky za info 🙂

zuzana_22
9. říj 2010

@zlatouch Ahojky, já se byla registrovat minulý týden, byla jsem myslím 14+3, byla tam jedna mamina přede mnou a jedna pak přišla, sestřička nás dokonce vzala už ve dvě hodiny (ne v půl třetí, jak mají zapsáno) a za pět vteřin bylo hotovo 🙂 takže pohoda. Až na to, že mám termín 1.4. a porodnice bude první týden v dubnu zavřená. Ale stejně jsem se tam zapsala.

zlatouch
9. říj 2010

@zuzana_22 diky, tak snad to bude rychlovka 😉 Jo jo, se zavrenim Motola mam bohate zkusenosti 😀 Minule jsem kvuli tomu rodila v Krci (coz mmch vubec nebylo spatne), tentokrat to taky risknu, nechce se mi do poradny jezdit pres celou Prahu 😒

duzame
10. říj 2010

@lucaja Asi jsem měla štěstí, ale nenarazila jsem v Motole na nikoho vyloženě nepříjemnýho, U porodu sice byla jedna doktorka, co byla trošku tvrdší, ale pak přišla a omlouvala se mi s tím, že je to nutné, aby jí ženský uprostřed toho "tranzu" vnímaly.
Jinak na šestinedělí byli moc hodný sestřičky i doktoři jak dětskýho, tak z gyndy. Kdykoliv nebyl problém na cokoliv se zeptat a kojení mi ukazovaly snad desetkrát a ještě říkaly klidně přijdte, kdyby to nešlo.
Stejně ale nejsem stoprocentně jistá, jestli bych tam šla podruhý, protože bych asi chtěla zažít ten"bonding" prostě si to mimčo hnedka po porodu ohřát a těle a tak, což nevím jestli by v Motole šlo.

zuzana_22
10. říj 2010

@zlatouch A jak se to vlastně dělá, když Tě nevezmou do "Tvé" porodnice? volala jsi tam předem, nebo jsi přijela a poslali Tě rovnou do Krče, že to s nima mají domluvené?

lucaja
11. říj 2010

Nevíte někdo, když se jde do Motola na ultrazvuk ve 20.týdnu, jestli vám už řeknou, co je to za pohlaví? V případě jestli je to zpoplatněný, kolik chtěj?

petule12
11. říj 2010

@lucaja - když si o to řekneš, tak ti to řeknou. Určitě to platíš. Myslím že 300 kč, ale tou částkou si nejsem úplně jistá

alena36
11. říj 2010

@lucaja no já tam byla na UZ ve 20.tt a vyšetřoval mě Dr.Hrehorčák a ten se mě zeptal, zda to chci vědět a normálně ti to řekl. Bez placení

zlatouch
11. říj 2010

@zuzana_22 podle motolskych instrukci (pro porod v prubehu malovani) jsme volali 155 (coz mi prislo takove divne, mela jsem vycitky, ze blokuju linku nejakemu infarktu...), tam rekli, ktere prazske porodnice jsou volne a ze si muzem vybrat. Jinak to asi nejde, nikdo jiny nevi, kde je zrovna volno 😒

zuzana_22
12. říj 2010

@zlatouch Děkuju za info. Já právě spíš uvažuju o tom, že bych jela rovnou do nějaké mimopražské, konkrétně mám "za rohem" Mělník, a tam bych zavolala přímo, mají tak málo porodů, že není potřeba se registrovat, všichni se hlásí do Neratovic. No tak uvidím, bude to akce 🙂

zlatouch
12. říj 2010

@zuzana_22 taky moznost, ale me by se do male porodnice nechtelo 😒 Preci jen v pripade komplikaci to neni uplne ono 😒 Tim teda nechci nic privolavat, to vubec! A navic, porad mas docela velkou sanci, ze ten Motol trefis 😉

zuzana_22
12. říj 2010

@zlatouch no já spíš uvažuju o tom, že když přijedu do jiné pražské a nebudu tam registrovaná, tak aby mě nenechali na parkovišti, tak že tohle je aspoň trochu jistota ☹ jinak se samozřejmě taky bojím, a Motol jsem si už kdysi vybrala kvůli novorozeneckýmu oddělení a vůbec tomu, že ta péče je tam prostě kompletní. No uvidím, ten Mělník mám prostě jako takovou jistotu a zálohu a zbytek domyslím operativně 🙂
kdy se chystáš na tu registraci?

kopa
12. říj 2010

@zuzana_22 na parkovišti tě určitě nenechají 😅 😅 Motol je domluvený s ostatními nemocnicemi,jen je lepší si zavolat tu záchranku a ta bude vědět kde je volno.Však každá ta porodnice má uzavírky třeba i několikrát do roka a jsou takhle všichni sehraný. 😉

zuzana_22
12. říj 2010

@kopa díky za info 🙂 no snad jo, já z tohohle mám trošku strach, když vidím, jak "prožívají" ty registrace a jak jsou ty porodnice narvaný.

kopa
12. říj 2010

@zuzana_22 Neboj já tě poinformuji 😀 😀 Já mám dva TP jeden ted v pátek a druhý 22.10. a to je zrovna týden uzávěrka sálu 😅 takže se vsadím,že mi to určo vyjde na tu uzávěrku 😀 😀 No porodnice jsou plné,ale neboj oni umí improvizovat!!

zuzana_22
12. říj 2010

@kopa tak to moc držím palce, už dopředu 😉
Jo, já s nima v Motole takhle improvizovala už před deseti lety, když jsem rodila dceru. Přijela jsem ráno, že mi odešla zátka, poslali mě domů, že prý poslíčci. Přijela jsem v poledne, že mám stahy po 3 min., udělali opět monitor a poslali mě domů, že prý poslíčci. Přijela jsem ve čtyři hodiny, že už mě ti poslíčci docela otravujou, ať mi na to něco dají, a ukázalo se, že má malá skoro hlavu venku a sotva jsme stihli doběhnout na sál 😀 tak jsem na to zvědavá, jak to bude probíhat tentokrát 🙂

zlatouch
12. říj 2010

@zuzana_22 jj, je to tak, kdyz je uzavrena nektera prazska porodnice (coz je na jare a na podzim skoro porad 😀 ), ostatni to vedi a cekaji vetsi napor 😉 No a snad to bude lepsi nez s prvnim ditetem, ja se taky desila, ze me poslou domu, bylo mi porad docela dobre 😉 Ale nastesti ne, to musi byt otrava 😒
@kopa taky drzim palce, ja mela pred 2 lety termin 22.11. a malovali do 21., nakonec jsem rodila 13. v Krci 😉 Ale bylo to fajn, sice jsem to tam vubec neznala a misto na prijem se jim nutila rovnou na porodni sal 😀 ale jinak vse v pohode

zlatouch
13. říj 2010

Tak Motol ma na tenhle tyden plno, takze registrovana nejsem 😠 Vazne jsem to necekala, naklusala jsem presne 14+0, pred pul treti a tohle 😨 Zkusim Krc a kdyz nebude volno ani tam, vaprdnu se jim na registraci uplne 😒 Do poradny bych do Motola pry mohla a rodilo by se holt tam, kde je volno...

valentinuska
13. říj 2010

@zlatouch pokud přijedeš do Motola a budeš rodit, tak tě jinam nepošlou 🙂
když jsem já rodila, tak tam byla maminka, která byla registrovaná jinde a otevřená na 1 cm a nechali si jí tam ...
a navíc v Motole říkali, že přijímají snad všechny ...

alena36
15. říj 2010

@zlatouch já když jsem se byla registrovat, tak jsme tam byli 4 a nával žádný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru