Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

casiopeia
8. lis 2010

Zkusím se na to zítra zeptat, taky mě to zajímá. Jen doufám, že na to nezapomenu 😅

kopa
9. lis 2010

@alena36 Podle mně očkují automaticky!Nás očkovali v den propuštění 😉
@lidiab děkuji za gratulku 🙂 Tak to máme hodně podobné 😀 😀 A jak jsi ted na tom s tlakem?

petule12
9. lis 2010

@alena36 - očkují automaticky, ani se mě nezeptali jestli chci nebo ne. Ale stačí když se pak poptáš až budeš na šestinedělí, protože očkují v den propuštění dom.

alena36
9. lis 2010

@petule 12 díky za info
@kopa

lidiab
9. lis 2010

@kopa V porodce mi davali Vasocardin, a pri propusteni mi napsali na nej recept a rekli ze se mam za 2 tydny hlasit u obvodniho lekare a mezi tim si merit tlak. Je pravda ze celou tu dobu byl jeste vyssi a tak mi obvodarka rekla ze ten vasocardin mam stale brat a prijt za dalsi dva tydny. Pak to bylo to samy, s tim ze mi rekla ze o snizeni davky budeme mluvit po sestinedeli az se srovnaji hormony, jinak by se mohlo stat, ze bych musela brat leky u kterych nelze kojit. Tak jsem ho brala dal, no a pak asi pred dvema tydny jsem na nej uplne zapomela 😨 a vspomela az pred par dny. Takze jsem ej proste prestala brat no 😖 Obvodarce jsem voala a ta rekla ze uz s tim nic neudelame kdyz uz jej neberu, ale ze se tak prudce prestavat nesmi. Ale citim se fajn i ten tlak je dobry, takze pohoda.

lidiab
9. lis 2010

@alena36 Vis, ono se TBC da ockovat i pozdeji. Nemusi to byt hned v porodnici. Jde totiz o to, ze dokud se dobre nezahoji misto vpichu, bude dlouho hnisat a nevytvori se strup, tak se nesmi ockovat nic jineho. Ve trech mesicich se ockuje hned nekolik nemoci a pokud miminko nema zahojeny TBC tak se to odklada. Dcerku me kamosky naockovali hexavakcinou az v 7. mesici protoze ji to TBC stale hnisalo. Proto to chteji odlozit na pozdeji, aby kvuli jedne nemoci nezdrzelo ockovani dalsich 4 nemoci. TBC se da naockovat treba po sestinedeli, az je miminko uz trochu vyvinutejsi a ma vic sil. Ivankovi se to sice v pohode zahojilo, ale kdybych mela moznost si vybrat, tak bych to odlozila o ten mesic ci dva. 🙂

casiopeia
9. lis 2010

@alena36 Tak prý to teď nějak řešili, ale mám se zeptat na dětským. ALe prý pokud člověk bude mít zájem naočkovat TBC tak určitě problém nebude. Takže tak, ale stejně to nechápu proč zrovna TBC zrušili. No nějak to ještě musím dojednat s obvoďačkou pro dceru. ta díky problémům co měla po porodu TBC očkovaný nemá a moje obvoďačka mě od toho pořád odrazuje, ale asi jsem divná já chci aby zrovna TBC teda měla. 😠 Hele nevíte jak je to pak třeba se školkou? Než jsme začali přemýšlet o druhým tak jsem byla rozhodlá jít alespoň částečně do práce a malou dát do jesliček a tam mi bylo řečeno, že bez očkování TBC ani náhodou. 😅 😅 😅

nany123
10. lis 2010

@kopa : gratuluji k Vitkovi ! S tou laktaci jsem to mela podobne..z 3520g ho nechali "zhubnout" na 3190g . davali mu prikrm a ja mela trochu nerva, aby se mi po SC rozjela laktace. Po 4-5ti dneh se to konecne spustilo 🙂
Pokud budu mit druhy, zas volim Motol 😎

lidiab
11. lis 2010

@casiopeia Presne tak, za odmitnuti naockovat deti uz sice nehrozi pokuta, ale mnoho progresivnich rodicu si neuvedomuje ze deti potom nemusi vzit do skolky, do skoly, nebude nebudou moct jet na tabor atd. 😖

sonikyti
23. lis 2010

zdravím všechny motolachtivé maminy a hned se ptám - není tu taky některá z mimopražských, která se bude muset cca od začátku února vyskytovat v Motole na rizikovým? asi budu muset nastoupit 14 dní před porodem (TP 15.2.) a pořád přemýšlím, co tam budu takovou dobu dělat - parťačka by se hodila 😉
jinak jsem pročetla, co píšete a mám radost z vesměs pozitivních zkušeností z týhle porodnice, takže díky 🙂

alena36
23. lis 2010

holky mám dotaz, brali jste si do Motola dudlíky? A vyvařovali jste je případně předem, nebo to v Motole jsou ochotni vysterilizovat?

petule12
24. lis 2010

@sonikyti - neboj určitě tam někoho nadješ 🙂 navíc na rizikovém jsou dobře zařízení, takže na pokoji máš ledničku a televizku, takže v případě nouze něco dobrého na zub a pustit nějakou romanci 🙂 Držím palce ať ti to vše dobře dopadne

petule12
24. lis 2010

@alena36 - nebrali jsme dudlíky a nikdo ho tam neměl. Kvůli kojču nebudou chtít aby jsi mímískovi dávala hned dudlík. Nejdříve bys měla dobře kojit, aby se dobře přisával a pak dát dudlík. Někdo říka nejdříve za 14 dnů. Pokud ho ale chceš tak si ho vysterilizuj sama, tam ti ho myslím sterilizovat nebudou. Ale být tebou jedu bez dudlíku. Další věc je, že mičmo ho ani neumí držet. Aje trvalo skoro 14 dní než se trochu naučila dudat. Ne že by ho nechtěla, ale prostě jí furt padal z pusy.

valentinuska
25. lis 2010

@alena36 dudlík jsem si nebrala a těšila jsem se domů, až jí ho dám - a bylo to první, co jsem doma udělala 🙂
maminka vedle mě si dudlík nechala přivézt druhý den ...
v Motole to neradi vidí, místo toho radí, abys na uklidnění dávala malíček do pusinky - takže já jsem v porodnici spala s rukou v tom vozíčku, kde spala malá a žužlala mi malíček 🙂

sonikyti
25. lis 2010

@petule12 já vím, že tam určitě nebudu sama, jen jsme si říkala, že bych třeba někoho mohla potkat už dřív tady 🙂
držení palců bude fajn, díky 😵

petule12
26. lis 2010

@sonikyti 🙂

petule12
26. lis 2010

@valentinuska - no vidíš, malíček mi teda neporadili 🙂

valkil
26. lis 2010

Malíček? Tak to mi přijde docela hnusný :(
Dudlíky jsou aspoň anatomicky tvarovaný a přizpůsobený na pusinku miminka...
Z mé, teda již hodně dávné zkušenosti na Bulovce dudlík naopak doporučili.

lidiab
26. lis 2010

@alena36 Ja jsem dudlik mela, mamka mi druhy den prinesla dva vyvarene a dalsi den si tyto dva odnesla a prinesla nove. Jedna sestricka kdyz videla ze mi na stolku lezi dudlik sama ho malemu strcila do pusy.

valentinuska
26. lis 2010

@petule12 to bylo když jsem zoufalá ve dvě ráno naběhla k sesterně, že už dvě hodiny neustále pláče a já nevím čím to je 😀 sestřička poradila malíček a povídat si s ní ... oboje fakt pomohlo 🙂

valkil
26. lis 2010

@valentinuska
Tak v krizové situaci asi jo, to nevím, co jiného by mohlo pomoct, ale já tam dudlíky propašuju 😉 a uvidím, jaký si mimčo oblíbí.
S první dcerou nebyl problém (Bulovka). S druhou v Krči se na to moc netvářili, ale ona byla hodná i bez něj. A pak jsem do 8 let odnaučovali paleček 😖

petule12
26. lis 2010

no tak moje zkušenost je, že Aja uměla cucat dudlík až tak v měsíci, jinak jí furt vypadával, takže pro mě by byl dudlík v porodnici stejně na nic 🙂 Ale kojčo jí problém nedělalo, takže to bylo hlavní 🙂

valentinuska
26. lis 2010

@valkil pokud bude druhé mimi, tak jedu do porodnice také rovnou s dudlíkem a kapičkama na prdíky 🙂

alena36
26. lis 2010

mám ještě jeden dotaz. Jak je to s wifinou pro internet. Sice ještě nevím, zda si tam vzít či nevzít notebook (jestli bude před vyvoláním vůbec čas ho využít), budu tam ležet cca 14 dní před TP kvůli cukrovce. Jestli je na pokojích nebo někde v hale a zda je možno si ho někam zamknout. Díky

miona
27. lis 2010

@alena36 mě ho úplně bez keců půjčili a druhý den nám muž dovezl náš...takže bych se toho nebála 😉

spartanek
27. pro 2010

Ahojky,tak já jsem rodia na začátk prosince v motole. byla jsem na vyvolání...nastoupila v ut ráno a porodila v pátek dopoledne.v ut se mnou nic nedělali,ve st mi zavedli ráno nějaký gel,po něm se nic moc nedělo.druhý den tabletka ráno,stále se mnou nic neudělala a odpo další tabletka.po té mi začali bolesti večer v devět. pak mi píchli na noc injekci,abych se do rána vyspala a ono ne😉
v jednu v noci začali bolesti,v půl čtvrté jsem šla za dr a ta řekla,sestři volejte na sál,že tam posíláme rodičk..byla jsem na čtyři cm otevřená.
Na sále úžasná porodní asistentka,byla jsem moooc spokojená opravdu se vším.Byli tam moc příjemní a hodní..ničeho se holky nebojte!!!!!!!!
Jediné co mi vůbec nevyhovovalo,byly ty boxy porodní...rodily jsme zároven dvě,což bylo štěstí,protože těch boxů je tam asi sedm nebo kolik a nebylo mi to vůbec příjemné,když tam tatínek veddle rodičku povzbuzoval takovým způsobem,jakoby běžela závod🙂)))))))))štval mě neskutečně

eustoma
27. pro 2010

@spartanek preco ti vyvolavali porod? bola si po termine?

spartanek
27. pro 2010

@eustoma jojo byla jsem už hoodně po terminu..nakonec jsem rodila ve 42+1tt😉

petka90
31. pro 2010

Já jsem v Motole rodila , Epidural jsem bohužel nestihla, Natálka byla dvě hodiny po příjezdu do porodnice na světě.. Byla jsem mile překvapena personálem na porodním sále, kde jsem s nikym neměla sebemenší problém, všichni byli moc hodný a milý .. Na novorozeneckym oddělení byla protivná sestřička, jinak vše ok. kdybych měla znova rodit, tak chci opět do Motola 🙂

eustoma
31. pro 2010

holky a aky dr. vas rodili? to len pre zaujimavost, ze s akm dr. ste boli spokojny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru