Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

mmisak
17. říj 2007

Ahoj chtěla jsem se vás zeptat, jestli máte některá zkušenosti ,jak řeší v motole porody koncem pánevním?Mám malé zadečkem dolu a asi už se neotočí je tak už od 28 tt ted jsem v 37+1tt a asi se už neotočí,jinak je vše v pořádku.Děkuju

mobina
17. říj 2007

Maree zrovna včera jsem si byla sednou s kamarádkou, která má termín na 14 dnů a říkala docela hustý. Jednou je vyřízená třeba za hodinu a jednou tam sedí třeba 4 😒 Takže se asi obrnit trpělivostí, vzít něco na čtení a čekat 😉
MMisak a chodíš tam do poradny? To by ti asi řekli oni. Určitě záleží na odhadu váhy miminka 😉

mmisak
17. říj 2007

Jdu tam přístí týden do poradny poprvé,ve 36tt jsem byla ještě u své gyn. a odhad byl 2700 - 3000g. No uvidíme co mi tam řeknou,jsem z toho trochu nesvá ,mám obavy i z normálního porodu mám problémi s dýcháním(astma) tak si to nedovedu dost dobře představit.A to čekání jak popisujete , v té poradně to bude asi fakt hustý.

maree
17. říj 2007

Mobi, no, taky jsem slysela:(. Tak uvidim, jestli nebudu nakonec litovat, nebydlime uplne blizko, dnes me vyridila pouze jen cesta do Motola, a po 4 hodinach v cekarne - to teda chci videt. Jeste bych mela dotaz na holky, co uz tam rodily. Jake jsou ty jejich nocni kosile? Cetla jsem na jejich www, ze v pripade alergii (ja snesu jenom bavlnu) mame mit vlastni. Ale to bych jich s sebou musela mit spoustu, pochopila jsem, ze se tam hned zaspini. Jdu tam na cisare, tak 5 dni nejmin tam budu... Mmisak, myslim, ze to tam urcite zvladnou, neboj se toho. Doktori tam jsou fakt dobri, to jsem jednak slysela, jednak i sama videla, kdyz me tam muj dr. poslal na UTZ v pripade pochybnosti.

mmisak
17. říj 2007

Maree,děkuju za podporu.Jsem sama zdravotník , ale jak to tak bývá ti jsou největší ztrašpitlové vidí všechno v tom nejhorším i když to tak vůbec není. 😲 Oblečení a lůžkoviny bývají v nemocnících většinou platno a příměsí,dloudo to vydrží(prani ,desinfekce atd.)Tu vlastní košili snad můžeš mít až po pododu někde jsem to četla.

mobina
17. říj 2007

Maree jak píše mmisak je to ten samý materiál, který mají na sobě doktoři a sestry. Takový ten andělíček, ale nekouká ti zadek 😀 😉

mmisak
17. říj 2007

Ju takový ten andělíček,není to dráždivý material pokud sneseš povlečení co mají v nemocnici nemělo by ti to dělat problémi,i prostředky v kterých se to pere nejsou nejak alergizující.Nedělám sice v motole ,ale na tohle je standart. 🙂

iren
18. říj 2007

Mobina:i když máš od nich razítko vzít tě nemusí.Vím z vlastní zkušenosti , byla jsem registrovaná včas, chodila jsem do poradny v Motole, v den porodu mi řekli, že není prostě místo a poslali mě na´Bulovku.Takže tak. 😉

mobina
18. říj 2007

Iren já vím. Registrace ti k přijetí určitě nepomůže. Když je stop stav tak je stop stav 😝

pamuk
19. říj 2007

holky, když se v Motole zaregistruju a dají mi razítko, tak už je to závazný a jinam nemůžu?

mobina
19. říj 2007

Pamuk tipla bych, že asi ne, ale pokud chceš jinám, tak se na to optej ve vybrané porodnici.

petula...
20. říj 2007

Ahoj holky, do poradny v Motole už chodím od července a je sice fakt, že si vás sestřičky objednají, ale čím dřív příjdete, tím tam budete čekat déle. Takže z vlastní zkušenosti doporučuji chodit tam tak na tu půl desátou. Na řadu příjdete tek v jedenáct. 😉 A když příjdete na osmou tak na tom budete úplně stejně 😨

mmisak
20. říj 2007

Petulo,jdu tam ve středu poprvé, prosím tě jak to tam chodí,sestra říkala ať se ohlásím někde na recepci a to si tě pak volají sami podle jména nebo si musíš hlídat pořadí?😲 U mé gyn . jsme chodili nařadu jak jsme přišli do čekárny?Děkuju

petula...
20. říj 2007

Mmisaku, je ta na uzlu D v 5.patř, tam se dáš rovně, projdeš dvoje skleněné dveře a po pravé straně máš takové malé okénko (tomu říkají recepce), tam dáš té paní těhotenskou průkazku, kartičku zdr. pojišťovny a řekneš jí, že jdeš poprvé a sedneš si tam k těm dalším dvaceti těhulkám 😉 . Pořadí si hlídat nemusíš, zavolá si tě sestřička, která ti změří tlak atd. a pošle tě zpátky do čekárny a potom si tě zavolá znovu a to jdeš rovnou k doktorce. Je to tam na dlouho, takže doporučuji něco na zub sebou 🙂 . Já doufám, že už tam půjdu v pátek naposledy. 😅

andreea
21. říj 2007

Ahoj holky,já chodím do poradny ve středu a vždy tam čekám tak 2 hoďky - i s monitorem.Ono také záleží na tom,zda objednané maminy přijdou včas.Už mám po termínu a doktor mi v podstatě nic neřekl.Ani předpokládanou váhu,termín,nic.Jak jste na tom vy?

mmisak
21. říj 2007

Ahoj ja tam jdu poprvé a jsem z toho zmatná,dost mě zarazilo ,že mě tam do poradny objednali poprvé až ,když bubu podle UTZ v 38+1 což mi přišlo divné a ještě když jsem v 36tt byla u své gyn. tak bylo malé poloha KP.Podle MS mám termín až 11.11. ,ale podle UTZ to vychází dřív.Tak nevím asi zbytečně plaším ☹

webi
21. říj 2007

Mmisak: me ceka prvni poradna zitra, TP mam zacatkem listopadu, vim, ze v Motole je to normalni, ze te objednaji hodne pozde. Dam pak vedet, jak to tam probihalo a jestli jsem cekala dlouho. Jsem objednana na 10,00 a beru sebou urcite piti, jidlo a knizku 😎

andreea
22. říj 2007

Ahoj holky,nevíte do kolika je nejpozději poradna?

mmisak
22. říj 2007

Ahoj to přesně nevím ,ale tohle je tel. číslo do poradny : 224 434 272 ,tak si tam brnkni.

webi
22. říj 2007

Tak mam za sebou prvni poradnu, neco jsem uz psala holkam do listopadu, ale hodim to jeste sem: nejdrive jsem se ohlasila na recepci v tom patem patre, pak me velmi sympaticka sestricka zavolala dovnitr a zmerila tlak a zapsala udaje. Pak jsem ale cekala 2,5 hodiny, nez me vzali na vysetreni. Byla tam takova mlada Dr., hrozne studenej psi cumak. Vysetrila me a za 5 minut jsem byla venku s tim, ze se mam objednat za tyden. Prostredi je dost nemocnicni, ale proste to je klasika. Pak me jeste brali krev a to byla docela komedie, protoze me byva spatne a oni tam vubec nemeli postel, kam bych si lehla a chteli me posadit na zidlicku. Premluvila jsem je aspon na kreslo a dobre jsem udelala, stejne me odebrali jenom 2 skumavky, 3 uz nestihli, protoze jsem jim zacinala "odchazet". To si myslim, ze je dost pruser nemit na odbery postel v tehu poradne. Jinak jsem absolvovala i s partnerem ten kurz, kde promitaji sal a informuji jak to probiha u nich v prodnici, to bylo super, vedla to velmi prijemna PA.

webi
22. říj 2007

Andreea: mam pocit, ze jsou tam tak do 15,00, ale nevim to presne

maart
23. říj 2007

Diky Webi za info...hmmmm Dr. studenej cumak, na ty jsem ja absolutne alergicka, protoze si myslim, ze by si tehulky tak nejak zaslouzily mily pristup. Doufam, ze na mne vyjde nejaka/y prijemna Dr. Ja tam teda budu chodit az za 4 tydnu, ale dam vam taky pak vedet. Na ten kurz jdu pristi ctvrtek, tak jsem moc zvedava. Tesim se.

andreea
23. říj 2007

Holky,já chodím ve středu,pokud neporodím,tak budu chodit častěji na hlídání,ale tam je docela dobrej dr.,sice toho taky moc neřekne,ale asi ani nemá co.Prý kdy to přijde nepoznají 🙂.Tak ať dlouho nečekáte.

berynka
24. říj 2007

Hezký den, jen chci napsat k porodům KP v Motole... Co vím, tak je berou na císaře 😉 . Bylo mi řečeno, že by se to tak mělo dělat běžně. U dětí, které se narodí nohama napřed, je prý větší riziko obrny. 😒 V Motole jsem viděla, že maminky přijímali den předem. Dělali jim předoperační vyšetření, ještě monitory, doktor s nimi probral co a jak a následující den se šlo na věc 😉 .

andreea
24. říj 2007

Holky,jak je to tam s parkováním??Je všude cena 25,-/hod.??Když se mnou pojede manžel a budeme tam třeba 15 hod.,tak se nedoplatíme.Díky

maart
24. říj 2007

No, tak ja jsem myslela presne na to same jako Andrea, fakt si myslim, ze by snad doprovod rodicek mel mit na tom parkovisti nejakou vyjimku, ne? Taky jsem se, Berynka, chtela zeptat, jestli muze byt manzel u porodu cisarem. Ja mam zatim mimi v poloze pricna - samozrejme doufam, ze se jest otoci, ale kdyby ne, tak pujdu na cisare 😒 a ted nevim, jestli tam manza muze se mnou...ach jo!

maree
24. říj 2007

Maart, na cisare manzel muze. Nase mala je KP a nejak se k otaceni nema. Ja bych ale z jinych duvodu (sitnice) sla na cisare tak jako tak.

mobina
24. říj 2007

Holky myslím, že poplatek na parkovišti se vztahuje na všechny včetně rodiček a jejich doprovodu 😒

kett
24. říj 2007

Ahoj holky.
Tak s Motolem z mé strany naprostá spokojenost🙂
Když jsem chodila do předporodního kurzu, tak se mě všichni šokovaně ptali, proč že chci jít zrovna do Motola a hrozně mě od toho rozhodnutí zrazovali (i když z nich současně vypadlo, že tam rodila jejich švagrová, kamarádka, atd. a byli moc spokojeni)
Já si nemůžu na nic stěžovat. Jo, je fakt, že před v těhotenské poradně se dlouho čeká, ale to je známá věc a už dopředu jsem s tím počítala. Oba doktoři, u kterých jsem se v poradně vystřídala, byli fakt příjemní, sestřičky taky.
A porod byl co se týče personálu na jedničku. Vstupní vyšetření mi dělal takový příjemný pan doktor s knírem, usmíval se, pohladil mě po noze a říká, že dneska budeme mít miminko🙂
Manžel mohl být celou dobu se mnou, jak na přípravném pokoji, kde jsme byli hodinu a byla tam sprcha, míč, žebřiny, postel, židle, tak na porodním sále, kde je sice víc boxů, ale jsou dostatečně stěnou odděleny a člověk ty ostatní ani nevnímá. Celou dobu u mě byla porodní asistentka, byla moc milá, pořád mě chválila, což mi dělalo moc dobře😉 Na samotný porod přišla paní doktorka, pak mě i šila a všechno se dalo zvládnout v pohodě.
A to nejdůležitější - Matýsek po porodu nedýchal, takže nastal šrumec, ale všechno zvládli úžasně a Maty je naprosto v pořádku.
Na šestinedělí sice nebylo místo, takže jsem nejdřív šla na pooperační, další den na šestinedělí na trojlůžák, a další den až na rooming, ale všude byli moc příjemní a za Matějem jsem mohla chodit kdykoliv.
Sestry - jak ty ženské, tak dětské byli příjemné, zvlášť jedna dětská byla naprosto úžasná. Fakt profesionálka na svém místě. Nic jí nedělalo problém vysvětlit, ukázala mi kojení naprosto fantasticky, se vším dokázala pomoct.

Takže shrnuto a podtrženo, má zkušenost je zcela pozitivní a podruhé nebudu váhat a půjdu do Motola rodit znovu.

Všem držím palce, abyste měli taky takovou zkušenost🙂

andreea
24. říj 2007

Maart,manžel u císařského řezu bude v druhé místnosti za sklem,držet za ruku tě nebude ☹,to nám říkali v předporodním kurzu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru